[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 1 no 212»
Foruma moderators: MK 
Forums » Forums » Ekipējums » Polarizētās brilles (Būtisks seklo ūdenstilpņu makšķernieku aksesuārs)
Polarizētās brilles
UnikisDatums: Ceturtdiena, 10-03-2011, 20:11 | Ziņojums # 1
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Statuss: Offline
Līdz šim man ir bijušas 2 polarizētās saulesbrilles, kuras mani līdz galam nav apmierinājušas, tāpēc briestu jaunam pirkumam. cool

Pastāstīšu par kritērijiem, kurus uzskatu par visbūtiskākajiem saulesbriļļu izvēlē:

1- Lēcām jābūt ar polarizācijas filtru, kas novērš lielāko daļu atspīdumu uz ūdensvirsmas, un pie dzidra ūdens iespējams saskatīt gandriz visu zemūdens valstību.

2- Otrais, man svarīgākais kritērijs- lai lēcas apkārtējo vidi nepadarītu tumšāku. Pārbaudu to sekojoši- uzlieku veikalā brilles un skatos, vai gaišie un vidējie toņi nekļūst tumšāki. Vairākkārt uzlieku un noņemu brilles, lai pārliecinātos par šo kritēriju. Šis kritērijs ir svarīgs, jo visbiežāk cope notiek ēnā vai agros rītos un vēlos vakaros. Tumšas lēcas neļauj adekvāti saskatīt nepieciešamo.

Šodien atradu brilles, kas mani priecīgi pārsteidza. Līdz šim visi tirgotāji apgalvoja, ka vienās brillēs netiekot apvienoti divi filtri: polarized un photochromic. Buļļa kakas! Ir brilles, kur ir abi šie filtri- Solano Fishing FL 1221 un FL 1220! Cena LV veikalos no 33...-43LVL (piem. Albakorā)...

Atsauksmes importa lapā: http://www.fisfblog.ru/modules.php?name=Pages&go=page&pid=2079

Biju patīkami pārsteigts, ka brilles būtiski nemaina dabīgās krāsas, kā arī nepadara bildi krēslā tumšāku.

Varbūt varat ieteikt alternatīvas, kuras vērts notestēt, pirms iegādāties šīs brilles?

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

akmensDatums: Piektdiena, 11-03-2011, 09:42 | Ziņojums # 2
Lieutenant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 76
Man uz copi vienmēr līdzi divas brilles vienas ar brūniemstikliem (skaidram laikam)vienas ar dzeltenajiem stikliņiem(nomācies līdz pat lietum).Copes biedrs saka ,ka tādas vajadzētu izdalīt visiem pensionāriem apkārtējais krāsaināks rādās biggrin Ar photocromic varētu būt problēmas jo paiet zināms laiks kamēr viņas atkal paliek gaišas iz personīgas pieredzes(norādīto modeli gan neesmu testējis).Pēc manām domām divi vienā var būt tikai viduvēji nevis labi.

MKDatums: Piektdiena, 11-03-2011, 13:47 | Ziņojums # 3
Pieredzējis forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 428
Šī nu ir tā tēma, kur esmu pilnīgs "lunahods" . Brienot pa LV džungļiem pārsvarā brilles izmantoju kā acu aizsargu, divas sezonas neveiksmīgu sākuma rezultātā (divus gadus pa kārtu vienā no pirmajām copes reizēm atrāvos ar zaru, tā visai nopietni), vnk neredzu mūsu apstākļos lielu jēgu, jo zivis tāpat novērot sanāk visai reti.
Cits stāsts ir Zviedrijas tīrajos ūdeņos- tur tas der, tas tāds mans subjektīvais viedoklis. Lieta protams laba, bet kā padomdevējs šinī tēmā esmu nekāds smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

akmensDatums: Piektdiena, 11-03-2011, 13:52 | Ziņojums # 4
Lieutenant
Pavisam aizmirsu,brilles labi pasargā no atpakaļ nākoša mānekļa,ir gadījies redzēt večus ar pīrsingu acs rajonā biggrin Tā kā bez brillīti ne un ne biggrin

guntisssdDatums: Svētdiena, 13-03-2011, 15:57 | Ziņojums # 5
Lieutenant colonel
Ziņojumu skaits: 118
akmens
Esmu viens no tiem, kam ir izdevies diezgan veiksmīgi noķert pašam sevi. Tas gan nebija foreļojot, bet gan Gaujā meiģinot piečakarēt meženi.vakara krēsla, neveikls metiens pār noliekušos kārklu, pietinu bleķi līdz lapotnei un cenšoties ar strauju parāvienu atsvabinot izdevās man pašam sevi uzsēdināt. no trejžubura divi veiksmīgi bija augšlūpā. šādos gadījumos jārīkojas ātri, katra minūte ir svarīga, jo 5 min laikā sāk piepamt. kamēr nav uzpampis ir jāizdur cauri, lai var nokniebt āķa galus aiz atskabargas. ar spēku izraut neieteiktu, esmu meiģinājis.
labi noder arī cepure ar širmi, tāpat labs variants mušojot ir pie cepures tāda lupata(simms), kas nosedz kaklu un ausis. gossip

MKDatums: Pirmdiena, 14-03-2011, 19:35 | Ziņojums # 6
Pieredzējis forelists
Ziņojumu skaits: 428
Blekis apakslupa....skarbi wacko

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

akmensDatums: Pirmdiena, 14-03-2011, 20:44 | Ziņojums # 7
Lieutenant
Un tauta stāsta ,ka tā cop ir vien atpūt.Ja pieskaita augstāk minētejām ķezām vēl klāt bebru apgrauztos štobukus un alas tad taisnais ceļš uz slimnīcu. biggrin

UnikisDatums: Pirmdiena, 14-03-2011, 20:45 | Ziņojums # 8
Major general
Arī Latvijas ūdeņos brilles ļoti noder. Ir iespējams pamanīt visādus zemūdens akmeņus un zarus jau no tālas distances. Tas ļauj nesačakarēt labas vietas ar biežiem "zacepiem", kā arī veiksmīgi novadīt mānekli gar zemūdens foreļu slēptuvi. Pieredze pierāda, ka rezultativitāte daudz augstāka kā džekam, kam nav polarizētās brilles (brienot reizē pa upi).

Reizēm redzi skaistu zivs iznācienu pakaļ māneklim, taču sitiens pat neseko. Pavelc brilles nost no degungala un redzi tikai viļņojošu, zaigojošu ūdensvirsmu. Tādos brīžos saproti, ka bez brillēm neuzzinātu, ka upē patiešām dzīvo liela skaista zivs! biggrin

UnikisDatums: Otrdiena, 05-04-2011, 19:02 | Ziņojums # 9
Major general
Šosezon izdarīju izvēli par labu Berkley saulesbrillēm ar polarizācijas (noņem atspīdumu) un photochromic (pielāgojas gaismas intensitātei mainot lēcu toni) filtriem. Berkley stendiņš FishBon vēl pat nav izlikts, bet foreļošanai piemērotākie divi briļļu pāri jau ir nopirkti pat nenonākot uz letes. Ar klienta karti maksāja 40LVL. Otrs pāris esot aizceļojis pie lielā dančmeistara Daņiļeviča.

Ļoti laba lēca:
1- nemaina dabīgās krāsas, līdz ar to nenogurs acis no dzeltenajiem toņiem (kā ar dzelteno lēcu brillēm);
2- nekropļo atēlu;
3- ļoti dzidras

Saprotu, ka daudzi šo naudiņu tērētu savādāk, bet man copē laba brille spēlē lielu lomu.

Ziņojumu laboja Unikis - Otrdiena, 05-04-2011, 19:06

SullaDatums: Pirmdiena, 11-04-2011, 16:32 | Ziņojums # 10
Pieredzējis Forelists
Ziņojumu skaits: 183
Quote (MK)
Blekis apakslupa....skarbi

njā ne pa jokam! shock
Man dies pasarg skarbākie gadījumi tikai 2x āķis pirkstā, bet tas zēnībsgados, kad tā mazāk draudzējas ar galvu, abas reizes grieza ārā slimnīcā

UnikisDatums: Pirmdiena, 11-04-2011, 21:14 | Ziņojums # 11
Major general
Man bērnībā čoms, atvēzējoties ar spiningu, āķi galvas matainajā daļā ierāva. Izgriezu vietējā ambulancē smile Pat neatceros- tas bija ar kaut kādu bezinerceni vai inerceni, bet nošķerkstēja vien wacko

Ziņojumu laboja Unikis - Pirmdiena, 11-04-2011, 21:14

Asaris19Datums: Otrdiena, 26-07-2011, 10:44 | Ziņojums # 12
Sergeant
Ziņojumu skaits: 26
Vai nēsājot polarizējošās brilles ikdienā kā saulesbrilles, tās nekaitē acīm..

Par forelēm!

EmīlsDatums: Otrdiena, 26-07-2011, 19:11 | Ziņojums # 13
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 49
Tieši otrādi, tās pasargā acis no UV starojuma.

Pats lietoju lētā gala Flying Fisherman, esmu ļoti apmierināts smile

aigaigarsDatums: Trešdiena, 27-07-2011, 13:05 | Ziņojums # 14
Iesācējs
Ziņojumu skaits: 187
Liels pluss vēl braucot ar mašīnu pret sauli, nav tur jālocās un jāmokās, lai redzētu caur noskrāpēto stiklu kaut ko, vēl arī visās mašīnās var redzēt caur stiklu, ja nu baigi interesē, kas tur notiek, arī no saules un UV, protams, daudz labāk pasargā.

Aigars Bergsons

SullaDatums: Trešdiena, 27-07-2011, 13:49 | Ziņojums # 15
Pieredzējis Forelists
Ziņojumu skaits: 183
Nav tik vienkārši, polarizācijas filtrs nav tas pats UV filtrs, saku to kā fotogrāfs kurš izmanto abus wink Pieļauju ka lētakajām POL brillēm varētu būt sūdīga UV aizsardzība, un tad kā saka acu ārsti un optiķi, ir vēl lielāks kaitējums acīm nekā bez brillēm. Jo tumšākie stikli liek acu zīlītei vairāk atvērties saules gaismā un ielaist acī vēl lielāku UV starojuma devu. Tāpēc arī neiesaka lietot lētu apšaubāmas kvalitātes ķīniešu drazu.

Forums » Forums » Ekipējums » Polarizētās brilles (Būtisks seklo ūdenstilpņu makšķernieku aksesuārs)
Lappuse 1 no 212»
Meklēšana: