[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 1 no 212»
Foruma moderators: MK 
Forums » Forums » Ekipējums » Guļammaisi un paklājiņi (Nakts pārlaišanai pie foreļupes)
Guļammaisi un paklājiņi
UnikisDatums: Otrdiena, 01-02-2011, 17:38 | Ziņojums # 1
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Statuss: Offline
Situācija: Sieva atlaidusi pacopēt pēcpusdienā uz 24 stundām tongue Automātiski iekrīt vakara cope un rīta cope. 24 stundas- gana daudz laika, lai aizbrauktu kaut kur tālāk. Vakarā taču nespersies mājās, jo ar saullēktu jau atkal jābrien upē! Manā mazajā mašīnā normāli izgulēties nav iespējams...

Risinājums- paklāt zem klajas debess paklājiņu un ielīst siltā guļammaisā. Ja guļammaiss izvēlēts pareizi un kvalitatīvs, tad pat telti nevajag!

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

kaspars-jDatums: Pirmdiena, 16-05-2011, 11:38 | Ziņojums # 2
Private
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 3
Un kā ar odiem un citiem naktsmiera traucēkļiem?

Kā citi dodas daudzdienniekos - ar telti, bez telts, kādi risinājumi no odiem bez telts (beznokrišņu apstākļos)?
Padalaties lūdzu!

SullaDatums: Pirmdiena, 16-05-2011, 16:02 | Ziņojums # 3
Pieredzējis Forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 183
Quote (kaspars-j)
Un kā ar odiem un citiem naktsmiera traucēkļiem? Kā citi dodas daudzdienniekos - ar telti, bez telts, kādi risinājumi no odiem bez telts (beznokrišņu apstākļos)? Padalaties lūdzu!

man piemēram tīk mežonīgā romantika- ugunskurs un nekā cita biggrin Pavisam nopietni, ja dodos vasarā 2dienniekā un paredzēts noiet garu upes posmu bez pārtraukuma, neņemu nekā lieka, ne guļammaisu ne paklājiņus. Atrodu sausāku vietu zem palielākas egles, priekšā iekurinu nelielu ugunskuru un liekos slīpi, iepriekš protams kārtīgi sapūšos ar kādu repelentu. Nav problēmu, jo pirmkārt zem lielām eglēm vienmēr ir sausu skuju matracis un ja koks pareizi izraudzīts, pat uznākot lietum esi sausumā. Un otrkārt vasaras naktis tik īsas, ka daudz gulēt tāpat nesanāk, lab ja pāris h. Copē vakarā līdz tumsai, dažreiz pat pāris h pa tumsu, ja forele aktīvi ņem naktī un upi labi pārzini. Un rītausmā jau atkal lien upē. Tik vien atliek kā uztaisīt vakariņas, pažāvēt zeķes, ja vajag salīmēt ko. Kārtīgi izgulēsies mājās! smile Biju jaunāks šitā braucu pat 3dienniekā, siestu nosnaužot kādā siena gubā biggrin Vēl risinājums ir guļamtīkls, kādu laiku izmantoju tādu vieglu 800g paštaisītu, iekarina starp 2 kokiem..

kaspars-jDatums: Pirmdiena, 16-05-2011, 16:17 | Ziņojums # 4
Private
doma par nekā neņemšanu ieintreģēja biggrin
vienīgi tagad tāds pavēs vēl lai gulētu zem egles bez guļammaisa.. turklāt es kaut kā neuzticos tiem pretodu repelentiem, bet doma par tīklu arī bija nedaudz cita - uztaisīt mazu "jumtiņu"

man ir veca jysk divvietīga telts, kas svarā ir ok, bet garāka gājienā protams salasās tas svars un slodze - telts, paklājs, guļammaiss

Ziņojumu laboja kaspars-j - Pirmdiena, 16-05-2011, 16:26

SullaDatums: Pirmdiena, 16-05-2011, 16:27 | Ziņojums # 5
Pieredzējis Forelists
Quote (kaspars-j)
doma par tīklu arī bija nedaudz cita - uztaisīt mazu "jumtiņu"

aha pavisam viegli, virs tīkla nostiep virvi un pārmet pāri kaut vai plāno celtniecība plēvi(nesver neko), un no lietus pasargāts. Vienīgā problēma: jāguļ uz muguras, bet tā es piemēram ilgi nevaru nogulēt, un vēl saliekts leņķī biggrin Tāpēc ar pārstāju izmantot tīklu.

kaspars-jDatums: Pirmdiena, 16-05-2011, 16:46 | Ziņojums # 6
Private
Quote (Sulla)
bet tā es piemēram ilgi nevaru nogulēt

baigi jau nu ilgi jāguļ siltās, īsās vasaras naktīs biggrin

SullaDatums: Pirmdiena, 16-05-2011, 17:01 | Ziņojums # 7
Pieredzējis Forelists
Quote (kaspars-j)
baigi jau nu ilgi jāguļ siltās, īsās vasaras naktīs

da nē vienkārši mugura sāk sāpēt jau pēc stundas (laikam veca trauma no baļķu stiepšanas), ierasts gulēt uz sāna.
p.s. nupat pārmērīju cik sver mana mazākā telts+guļammaiss+paklājiņš: 3,5kg, vot negribu papildus tādu svaru staipīt cauru dienu. Cita lieta ja varētu sadabūt kādu speciālu alpīnistiem 1vietīgu telti uz 1kg, guļammaisu uz 600g.. Pirms 12g. biju sadabūjis miniatūru velo telti- 1,2kg. Bet tas bija murgs, es ar saviem 1,9m knapi tajā ielīdu, jumtels tik zems ka nevar apsēsties, lietus laikā mitrums lēni sūcās cauri, un tā kā šaurības dēļ vienmēr daļēji ar guļammaisu pieskaries jumtam, tad slapjuma neizbēgt. Pēc pirmā izbraukuma atdevu to telti atpakaļ biggrin

vaivadsDatums: Pirmdiena, 16-05-2011, 20:59 | Ziņojums # 8
Major
Grupa: Checked
Ziņojumu skaits: 91
tas toč interesanti gulēt zem egles

NeprofsDatums: Pirmdiena, 16-05-2011, 21:52 | Ziņojums # 9
Sergeant
Ziņojumu skaits: 20
Nesen Gandra mājaslapā skatījos teltis (foreļu - divdienniekiem) . Viena kalnu telts (1 vietīgā) svēra ~ 800 g. Cena bij nedaudz virs 100 Ls. Tiesa gan telts pati arī maza (tāda kā sarkofāgs) smile

MKDatums: Pirmdiena, 16-05-2011, 22:40 | Ziņojums # 10
Pieredzējis forelists
Ziņojumu skaits: 428
Nepērc sarkofāgu biggrin , tas nav galīgi praktiski un arī ērti. Nesaprotu, kam ražo šādus produktus?! Bet ja jau pērk, tad ražo. Uj, te ir daudz lietas par ko runāt un nianses, bet slinkums tagad izplūst garā rakstā, sorry wink

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

NeprofsDatums: Pirmdiena, 16-05-2011, 22:49 | Ziņojums # 11
Sergeant
Ziņojumu skaits: 20
Man jau viņš ar izkatījās aizdomīgs. Tagad man ir parastā telts, bet pārgājienam varētu būt tākā par smagu. Ja šogad iztaisīšos uz 2-diennieku būs vien jāguļ zem egles biggrin

akmensDatums: Pirmdiena, 16-05-2011, 22:51 | Ziņojums # 12
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 76
Var mēģināt gulēt mašīnā biggrin

SullaDatums: Pirmdiena, 16-05-2011, 23:00 | Ziņojums # 13
Pieredzējis Forelists
Quote (MK)
Nepērc sarkofāgu , tas nav galīgi praktiski un arī ērti. Nesaprotu, kam ražo šādus produktus?!

nu kā kam, alpīnistam kurš dodas uz virsotni bez šerpām, lai pārnakšņotu pēdējā nometnē smile

MKDatums: Pirmdiena, 16-05-2011, 23:09 | Ziņojums # 14
Pieredzējis forelists
Ziņojumu skaits: 428
Tie parametri neatbilst apstākļiem un vientuļais alpīnists tur dabūtu galu (vismaz produktiem, ko piedāvā LV veikali) biggrin

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

SullaDatums: Pirmdiena, 16-05-2011, 23:23 | Ziņojums # 15
Pieredzējis Forelists
Quote (MK)
Tie parametri neatbilst apstākļiem un vientuļais alpīnists tur dabūtu galu (vismaz produktiem, ko piedāvā LV veikali)

nu es domāju ka tādiem dullajiem kā leģendārajam R.Mesneram, kuri kāpj vienatnē 8000niekos bez skābekļa maskas, īpaši nesatrauc lielā iespēja "dabūt galu" biggrin Savulaik lasīju viņa grāmatu Nanga Parbats, un akurāt tādā miniteltī-sarkofāgā šamais pārlaida pat vairākas naktis virs 5000m. Atgriezās pusdzīvs, bet tomēr atgriezās biggrin

Forums » Forums » Ekipējums » Guļammaisi un paklājiņi (Nakts pārlaišanai pie foreļupes)
Lappuse 1 no 212»
Meklēšana: