[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 2 no 2«12
Forums » Forums » Muldētava » Mazo Upju Sakopšana (Esi foreļotājs?! Mums vajadzētu saorganizēties!)
Mazo Upju Sakopšana
mjuniorsDatums: Ceturtdiena, 29-03-2012, 20:29 | Ziņojums # 16
Sergeant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 38
Statuss: Offline
Agrāk labi maksāja par bebra ādām, tāpēc medniekiem bij motivācija viņus medīt, bet tagad 3-6 ls!? ar noteikumu laikam, ka vēl kārtīgi jānodīrā, bez iegriezumiem.. Bebrus jau medīt medij, zinu mednieku kolektīvus,kur bebri ir ļoti labi paretināti.. Bet ir tādi, lepnie kolektīvi, kuri uzskata ka bebrs nav ēdams, labāk briedīti, cūciņ! Un jauc tikai tos dambjus, kur iesniegtas kādas konkrētas sūdzības no LVM. Un upes parasti nav tajos sarakstos, bet gan tikai melorācijas grāvji! Un nav bebru dambju jaukšana no vieglākajiem un patīkamākiem darbiem..
P.s. Iesaku, lietot, bebra dziedzeru uzlējumus! Ļoti labi ir pret nelabvēlīgajiem audzējiem (sievietēm noteikti). Ja kādu interesē par bebru dziedzeru uzlējumu kāda info, varēšu padalīties! Dziedzerus gan netirgoju, jo uzskatu, ka medījums mūsdienās nedrīkst būt, kā peļņas avots! smile

UnikisDatums: Ceturtdiena, 29-03-2012, 20:48 | Ziņojums # 17
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Mani ineresetu viss- ko darit ar piebeigtu bebru.

Pagajuso gadu viens pazistams copmanis gaja majas no blitkosanas Gaujas Adazu bedre. Peksni uz takas tam preti izleca bebrs un blisinas. Dzeks pakera bori un iemauca pa galvu. Bebrs pagalam. Dzeks tad veda bebru uz Juglu pazistamam medniekam parstradei. Ta luk smile

Gribetos zinat, ka rikoties, ja nozmiedzu bebru wink

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

JānisDatums: Ceturtdiena, 29-03-2012, 21:46 | Ziņojums # 18
Private
Ziņojumu skaits: 10
Tā ir kad kādreiz labi maksāja par ādām, tagad pat neesmu dzirdējis par vai kautkur uzpērk ādas, iespējams, ka uzpērk, bet tad cipars tiešām ir niecīgs.
Piekritīšu Sergeant par dambju jaukšanu, tas tiešām nav viegli, es pat teiktu ka bīstami, ja to dara nepareizi.
Unik, bebrs vienkārši jānodīrā, pirmo reiz ies ilgāk, jo bebrs samērā grūti dīrājas. Bet ja nomušī bebru, padod ziņu, pirmajā reizē varu palīdzēt un parādīt kā tas darāms. Un ar gaļu jau visu ko var pasākt, šašliks ir labs, desās var sataisīt.

mjuniorsDatums: Piektdiena, 30-03-2012, 23:50 | Ziņojums # 19
Sergeant
Quote (Unikis)
Gribetos zinat, ka rikoties, ja nozmiedzu bebru

cool lab, ja izdodas nomedīt, jāizdomā, kur tu viņu apstrādāsi. uz vietas vai kur citur.. es parasti apstrādāju mājās uz dīrājamā galda.. jo ir suņuki, kam tiek visādi labumi happy .. ja gribi vari arī mežā, tad vajag viņu pakārt aiz pakaļējās kājas, tikai aiz vienas! un sāc dīrāt no astes rajona! Ja vēlies paturēt bebru uzturam, tad pie pakaļas viņam ir tādi dziedzeri, es nerunāšu sīkumos, bet nedrīkst viņus pārgriezt.. jādīrā tajā vietā (pie pakaļas), ļoti rūpīgi, lai nesačakarē gaļu un rokas nesasmērē ar dziedzeriem.. citādi tajā dienā pie sievas netiksi tongue .. tos diedzerus var sataustīt caur ādu un sapratīsi kur viņi ir.. tur ir 4 diedzeri, 2 cieti un 2 miksti, mikstos bebrs izmanto spalvas ietaukošanai, bet otrie nezinu ko ar otriem (smaržinās!? cool , bet nes ļoti labi, tos izmanto tautas medicīnā (šņaba uzlējumos. ļoti laba manta, iedzer pus glāzīti un dodies pie sievietes, lai viņu iepriecinātu) cupid .. Kad izņemsi dziedzerus vari tālāk dīrāt droši! p.s. vajag obligāti ļoti asu nazi, pie muguras viņam āda labi pieaugusi!

Bebrs uzturā, citi lieto bebra asti, bet es nav īpaši sajūsmā, specifiski tauki..bebru var kūpināt. pagājušo vasaru sataisīju desās.. desas garša ir atkarīga no meistara.. pirmo reizi kad taisīju, bij ok! pēc otrās taisīšanas kā izrādijās no bebriem ir dievīgas desas, galvenais vajag attaukot un nepateiksi nemaz, ka bebrs.. vēl var likt tušonkās, bet tas ir cits stāsts, ko nēesmu darījis, bet garšojis gan .. chef

Uzlējuma pagatavošana: cietos dziedzerus pakar pažobelē ar visu to plēvi,lai mēnesi apžūst (kā voblu). Pēc mēneša paņem to iekšējo saturu mazliet sasmalcini (gumijas cimdus gan uzvelc),lai vari pudelē vai burkā dabūt! Tad aplej ar samagonku vai šņabi, ar spirtu nav itkā ieteicams, jo spirts saēdot visu labumu. Noliek to pudeli uz divām nedēļām, lai ievelkās. gatavs ir kad paliek koņjaka krāsā (var noliet gatavo dziru un apliet dziedzeru no jauna).. Lietošana, iesaku no sākuma pa tējkarotei dienā, jo jāskatās kā organisms reaģē, ir alerģija vai nav.. Laikam par vienu šņaba glāzīti dienā vairāk nevajag.. Lieto: pret nelabvēlīgajiem audzējiem (sieviešu) tiešām palīdz.. Enerģijas avots, mazās devās nomierinošs, tad potencei vēl ar derot smile vispār tas ir brīnumlīdzeklītis un bargu naudu maksājot! smile

Ziņojumu laboja mjuniors - Sestdiena, 31-03-2012, 00:27

UnikisDatums: Sestdiena, 31-03-2012, 20:32 | Ziņojums # 20
Major general
smile O, kas par info!

Varbūt varu pieteikties kādā plānotā bebru aizsprostu jaukšanā un bebra žmiegšanā, pēctam ar bebra dīrāšanu smile Vienreiz redzēt ir vērtīgāk nekā 10 reizes lasīt happy

darznieksDatums: Sestdiena, 31-03-2012, 22:29 | Ziņojums # 21
Major
Ziņojumu skaits: 94
to Uniks,
Es arī labprāt varētu piedalīties kādā aizsprostu jaukšanā za kompaņij, kā teikt, pali šogad švaki, varbūt kādai upītei palīgi noderētu.

to mjuniors,
-bebru iekšas vienmēr labāk izlaist uzreiz pie ūdenstilpnes, gaļa būs mazāk specefiskās piegaršas, cool
-bebru dziedzerus izgriež uz zemes/galda un tad sien augšā un dīrā, tā ir ērtāk un drošāk dry
-dziedzeru izvilkumu taisa 70+ grādu spirtā, pie mazākas koncentrācijas neizvelkās laukā aktīvās vielas, wacko
-ja dziedzeru uzlējumu lieto potencei, tad tas jādara abiem partneriem, jo smaka varena, izņemot gadījumus ja jāklāj virsū avīze tongue

The Truth Is Out There

mjuniorsDatums: Sestdiena, 31-03-2012, 23:12 | Ziņojums # 22
Sergeant
Nu redz kur jauki, kad redzam dažādas metodes un viedokļus.. smile bebru dīrāšana pie upes-protams, ja sašauj iekšas tad tā putra var pievilkties gaļai, bet nu es jau minēju kā es to daru un kāpēc!:) gudrību par to spirtu, es lasīju medniekiem.lv, kad spirts sadedzina labumus.. bet nu kā jau parasti viedokļi dažādi un nepredentēju uz taisnību :).. stāstīju, kā mājās darām.. sasmalcinām un labi ievelkas, ir ļoti labi rezultāti ( es runāju par to, ko esam pārbaudījuši )! nerunāju šeit par potenci, lietojam citem mērķiem! biggrin
to Unikis- tici man nekā tur tāda nav, ņem un griez prātīgi un visu sapratīsi, man neviens neparādija smile dīrā uz zemes vai uz galda un būs ok! Lai izdodas, p.s pats galvenais ir ass nazis! smile
To Dārznieks- paldies par ieteikumiem, it īpaši par avīzi biggrin

Ziņojumu laboja mjuniors - Sestdiena, 31-03-2012, 23:14

UnikisDatums: Svētdiena, 01-04-2012, 12:22 | Ziņojums # 23
Major general
Izradas, ka mums te gana daudz bebru keraju un dirataju smile

darznieksDatums: Svētdiena, 01-04-2012, 17:27 | Ziņojums # 24
Major
to mjuniors,

Par spirtu man stāstija farmaceits, kas to lietu ir pētījis un pats ražo sertificētus tautas medicīnas līdzekļus arī no bebra. Mazākā spirta koncentrācijā sanāk tikai smaka, tajos dziedzeros ir kaut kādi kristāli kuriem ir jāizšķīst, un tas notiekot tikai 70+ spirtā.

The Truth Is Out There

mjuniorsDatums: Svētdiena, 01-04-2012, 18:41 | Ziņojums # 25
Sergeant
to Dārznieks- :)) TEV taisnība, liekam mēs ar 70% spirtā! smile

BagiraDatums: Svētdiena, 01-04-2012, 20:00 | Ziņojums # 26
Sergeant
Ziņojumu skaits: 20
Es ar labprāt kādā kompānijā palīdzētu ar upīšu tīrīšanu, dambju jaukšanu, tā ka ja vajag palīdzību esmu par:))

Mārtiņš Bitenieks

AshuksDatums: Sestdiena, 14-07-2012, 14:17 | Ziņojums # 27
Administrātors
Ziņojumu skaits: 207
Jautājums- Ir redzēti video kur skandināvijas valstīs upītēs apzināti tiek sabērti/ielikti akmeņi ,kas padara upīti straujāku. Vai šāds variants strādātu arī LV upēm un neesmu dzirdējis,ka kaut ,kas tāds tiek darīts,kapēc?

Ar cieņu Ashuks.

darznieksDatums: Svētdiena, 15-07-2012, 00:12 | Ziņojums # 28
Major
akmeņi upēs tāpat kā jebkādi citi šķeršļi ūdenī rada tecējumu un bagātina ūdeni ar skābekli. Šādi rīkojoties, savulaik bagarētās (taisnotās) upes var atgūt savu līkloču tecējumu un zivju bagātību. (par to kā/kāpēc tas notiek ir jau cits stāsts)

LV ir projekts "Liec upē akmeni"

vairāk lasi šeit: http://www.ldf.lv/pub/?doc_id=29469

Pievienots (15-07-2012, 00:12)
---------------------------------------------
nedaudz teorijas
http://daba.gov.lv/upload/File/Publikacijas/BUK_Liec_akmeni_upe.pdf

The Truth Is Out There

UnikisDatums: Pirmdiena, 20-08-2012, 16:43 | Ziņojums # 29
Major general
Pēdējā Oltes raidījumā (16.08.12.) bij ļoti daudz atbilžu uz maniem nesenajiem jautājumiem... Un ceru, ka arī citi foreļotāji to noskatījās un kļuva izglītotāki šajos jautājumos... Paldies abiem raidījuma veidotājiem. Domāju, ka manas vēstules pavasarī (par upju sakopšanu) pamudināja gan Māri, gan A.Urtāna kungu nofilmēt šo raidījumu.

Forums » Forums » Muldētava » Mazo Upju Sakopšana (Esi foreļotājs?! Mums vajadzētu saorganizēties!)
Lappuse 2 no 2«12
Meklēšana: