[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 2 no 2«12
Forums » Forums » Muldētava » Licencētās foreļupes un foreļdīķi (Ar šo info taču nav žēl padalīties, ne?!)
Licencētās foreļupes un foreļdīķi
UnikisDatums: Pirmdiena, 19-03-2012, 08:41 | Ziņojums # 16
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Statuss: Offline
Vakar 3 pazinas bija pa tukso izvandijusies pa Gauju virs un ap Siguldas. Limenis un dulkis kapj, zivs nenem. Izlemam pecpusdiena divata ar vienu no pazinam aizlaist uz foreldiki- gribejas zivi sajust otra gala. Piebraucam pie Saules Zivim- varti ciet un mobilo neviens necel. Zvans draugam- sis zin, kur ir mistiskais dikis, ko jau kadas 4 reizes mekleju. Pec konkretam instrukcijam- atradam. Dikisu kompleksu varetu nosaukt "Pie forelu Jura". Izradas, ka uz turieni brauc treneties daudz vietejo sportistu, jo pie vesiem laika apstakliem- vels rudens, ziema, agrs pavasaris, saimnieks lauj piekopt C&R. Prieks maksa 5LVL. Maneklim drikst but viens akis bez atskabargam. Dikis nav publisks. Pieklusana- caur pazinam. Traumeta zivs japatur, vari pature ari jebkuru citu zivi, kuru zivi gribi. Cena 5LVL/kg. Loti interesanti nosacijumi un uz sadiem nosacijumiem gribetos redzet vairak forelu diku.

Patureju 3 zivis. Kopa C&R kadas 15. Super sportins un iespeja patreneties pirms forelu cempja smile

Varat neprasit man kontaktus- nedosu tongue Info nodota zinasanai- lai jus varetu pasi taisit diku kompleksu ar interesantiem nosacijumiem vai ierosinatu to darit pazinam vai esosiem diku ipasniekiem.

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

UnikisDatums: Svētdiena, 30-12-2012, 10:04 | Ziņojums # 17
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Statuss: Offline
Vakar man ciemos pieteicās brālis. Uzprasījās uz kopīgu zemledus copi. Piekritu. Izlēmām doties Ādažos uz Vējupi. 3 stundu laikā es izurbu un apstaigāju vairāk kā 50 ālinģus ar lielu šķērsžibuli meklējot līdaku. Drusku pavazāju līdzi arī vienu ūdu, kam ēsmu ar auziņu un motili noķēra brālis. Nevienam no 4 tuvumā esošajiem džekiem, kam katram bij pa ūdai, neviens karogs neizšāva. Es uz šķērsžibuļa noķēru vienu 15cm asarīti. Brālis salasīja padsmit ķīšus un asarīšus izmērā līdz 10cm. Pēc 3 stundām izlēmām, ka gribas pavilkt normālu zivi. Ilgi nevarējām pieņemt lēmumu, vai braukt uz foreļdīķi, vai nē. Izlēmām, ka brauksim!

Ap 13:30 ieradāmies pie Vangažu Jura. Galvenais un pagaidām vienīgais viņa foreļdīķis izskatījās ļoti interesanti. Vienā galā dīķī pa trubu ietek ūdens. Tai vietā ūdens ir bez ledus, un tur iespējams spiningot. Bet mans un brāļa mērķis bija saķert zivis vakariņām no ledus. To iespējas bija darīt dīķa otrā galā, kur uz ledus jau sēdēja 2 copmaņi. Pats saimnieks teica, ka viņš uz ledus vairs nekāpjot, jo esot jau peldējies. Es ar leduscērti pārbaudīju, vai ledus ir vismaz 4 cm biezs, un kāpām tik uz ledus...

Pie pirmās copes uz žibuļa ar gumijas tārpiņu galā sekoja jau pirmajos divos laidienos, taču forele nopurinājās. Jau sabijos, ka 5 minūtēs cope būs galā. Taču ātri pierādījās tas, ka forele bija sapratusi, ka kāds ar neīstām mantiņām tās mēģina dabūt uz ledus. Brālis jau tika pie pirmās foreles uz mākslīgās ēsmas. Neatceros, vai arī otru viņš dabūja uz mākslīgās ēsmas, bet man vairs nebija ne copes. Eksperimentēju ar dažādiem mānekļiem, bet netiku pie copēm. Brālis sāka copēt ar auziņu un balto tārpu. Ātri viņš tika pie copes, taču 0.10mm aukla tika pārplēsta un kāda forele aizpeldēja ar skaistu, gaumīgu mutes pīrsingu.

Noņēmu Kuusamo žibulim no āķa gumijas tārpiņu un uzliku pārīti balto tārpu. Tiku pie savas pirmās foreles.

Bet pēc šīs pirmās un pagaidām vienīgās foreles, nespēju atkal tikt pie foreles. Taču brālis jau atkal vilka kārtējo. Sāku pētīt, kuo es daru savādāk kā brālis. Viņš visu rītu bija strādājis ar auziņu un pieradinājis roku pie smalka dribla. Makšķeres galā viņam bija jūtīga atspere ar bumbiņu, kas ļāva pamanīt katru mazāko izmaiņu auklas spriegumā. Pēctam, kad brālis bija izvilcis jau piecas foreles un devās tās tīrīt, es nospļāvos, paņēmu savu mini žibuļu mazmakšķerīti ar ventīļgumijas uzgali un sāku ķert foreles. Aukla 0.17mm fluorokarbons. 15minūtēs noķēru vēl trīs foreles.

Galvenās atziņas:
1.- Makšķerkātam jābūt ļoti jūtīgam copes indikatoram, jo pašu copi nav iespējams sajust kātiņā. Puskilo forele paņem tārpiņus mutē un sardziņš noliecas labi ja dažus milimetrus. Ja nav copes indikatora, piecirst var sanākt uz dullo. Ja neseko piecirtiens, forele tārpus un āķi izspļauj.
Es savu St.Croix Premier PIR36MH plānoju aprīkot ar viegli uzliekamu un noņemamu ventīļgumijas sardziņu, kas šādā copes reizē ļoti noderētu.
2.- Neaktīvā copē, kad forele ir uzmanīga, žibulis ir jāspēlē kā auziņš- smalki šūpinot un drebinot, lēni cilājot uz augšu un uz leju, bieži apstādinot un pauzējot jebkādu kustību. Visas copes bija ap 30-40cm virs grunts.

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

Ziņojumu laboja Unikis - Svētdiena, 30-12-2012, 12:41

Forums » Forums » Muldētava » Licencētās foreļupes un foreļdīķi (Ar šo info taču nav žēl padalīties, ne?!)
Lappuse 2 no 2«12
Meklēšana: