[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 45 no 46«1243444546»
Forums » Forums » Muldētava » Muldētava (Ja vēlies par kaut ko vienkārši parunāt dari to šeit!)
Muldētava
MordaDatums: Otrdiena, 18-12-2012, 22:20 | Ziņojums # 661
Sergeant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 26
Statuss: Offline
Uniks, es arī apsveru ledu paurbt, bet par cik savā dzīvē tā īsti neesmu pievērsie tam, tad nav man nekādu agrigātu. Viss jāsāk no nulles. Beigu beigās tāpat neizturēs un aizbrauks tepat uz ķīsīti 50g asarīšus pakacināt... damn, kā labprātāk sasvīdis un odu nograuzts pa upi bristu..

darznieksDatums: Trešdiena, 19-12-2012, 23:36 | Ziņojums # 662
Major
Ziņojumu skaits: 94
Morda,

koki ūdenī nav nekas labs. Celulozei sadaloties tiek patērēts lērums skābekļa. Ja upē dabiski iekritis viens koks tad nekas, bet ja īsā posmā to koku ir daudz tad gan nav labi. Pāris simts metros mazupes var būt piemēram ir bebru dambis, veco dambju paliekas, nograuztie, nokaltušie iekritušie koki un bebru barības atliekas, kas patērē lielāko daļa ūdenī izšķīdušā skābekļa. ja kādu interesē varu paturpināt.

The Truth Is Out There

MordaDatums: Ceturtdiena, 20-12-2012, 14:36 | Ziņojums # 663
Sergeant
darzniek,

droši vari paturpināt.. smile

UnikisDatums: Ceturtdiena, 20-12-2012, 18:29 | Ziņojums # 664
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Sākumā zemledus copes izmaksas ir ļoti niecīgas:

Žibulēšanas kāts- 2LVL
Aukla- ap 0.17 20+m- 1LVL
Salmo Nr.2 vertikālā bļitka- 2.50LVL

5LVL pat var ierakstīties...

Un tad ej uz vietām, kur citi jau caurumus ledū sataisījuši- tik ar papēdi jāizbaksta tiko uzsalušais ledus. Es tā arī sāku. Pirmajā gadā neko daudz sev nenopirku no ziemas inventāra, bet neko daudz arī nenoķēru...

Tā arī iesaku sākt. Papildus vari aprīkot vertikālās bļitkas āķi ar mazu sarkanu vai luminiscējošu gumijas gabaliņu no veciām gumijas zivtiņām. Līdz janvāra vidum, beigām asaris uz bļitkas diezgan labi ķeras...

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

darznieksDatums: Ceturtdiena, 20-12-2012, 21:55 | Ziņojums # 665
Major
Uniki,
spoli piemirsi, 2.50 LVL

The Truth Is Out There

MordaDatums: Piektdiena, 21-12-2012, 13:46 | Ziņojums # 666
Sergeant
Nu ja, lai iemērktu bļitku ūdenī neko daudz nevajag. Iebraukšu šodien veikalā un tad, ja sanāks, svētdien mēģināšu uzlīst uz ezera.
Saprotu, ka foreļupes mēs te neviens publiskajā telpā neapspriežam, bet moš varētu sarunāt,ka par asaru aktivitāt tomēri tiek izziņots?! biggrin
Interesē pierīgas ezeri un upes.

Ziņojumu laboja Morda - Piektdiena, 21-12-2012, 13:46

UnikisDatums: Piektdiena, 21-12-2012, 17:29 | Ziņojums # 667
Major general
Es zinu, ka mazo bļitkiņu var izraustīt kaut ar balalaiku. Man asarītim mazajai bļitkai ir pārtaisīta balalaika ar karbona spicīti ar dobo vidu. Aukla tiek vadīta caur karbona spicīti...

Mans 1. neveiksmīgais kātiņa tūnings ;)

Ļoti jūtīgs kātiņš 1. un 2. izmēra bļitkām. DAM spolītei pat nosacīti var pieregulēt bremzīti un ļaut zivij iztīt auklu, ja trāpas kas brangāks...

Lielu trofejzivi ar šādu kātiņu gan var nākties pakāst... Lai nepakāstu, vajag pagaru kātiņu un spoli ar regulējamu bremzi, labu auklu, un labu makšķernieku wink

Asaris ņem visur, tik vietas jāatrod... 75% copes man laikā no 11:00-13:00...

MordaDatums: Piektdiena, 21-12-2012, 20:55 | Ziņojums # 668
Sergeant
(Unikis)
Mans 1. neveiksmīgais kātiņa tūnings wink

Nu vecīt, izskatās ka tev normāls asaris gadījies. Par cik man urbis nav, pasaki no kura āliņģa izrāvi, lai es varu pienākt ar kāju ledu izsist un ziemassvētkiem mielastu salasīt.. wink

UnikisDatums: Piektdiena, 21-12-2012, 21:29 | Ziņojums # 669
Major general
Varu pateikt, ka Gaujas pietekās no Tallinas šosejas līdz Jūrai vienmēr var kādu asari atrast. Tik, ja nav lielie bari ienākuši, pie katra asara ir ļoti jāpiestrādā... Un nevienmēr mormiškotāju/motiļotāju bari ir uzgājuši lielo asari konkrētajā pietekā wink

darznieksDatums: Trešdiena, 26-12-2012, 18:16 | Ziņojums # 670
Major
Morda,

Turpinājums.
Foreļupes pastāvēšanas pamatā ir vēss ar skābekli bagāts ūdens. Tiklīdz tas tā nav sākās eitrofikācija jeb upju aizaugšana.
Augsts skābekļa saturs ūdenī ir pamats ātrai barības vielu sadalīšanās procesa noritei un upju aizaugšanas ātruma samazinātājs.

Skābeklis tiek zaudēts:
Jo siltāks ūdens jo mazāk tanī ir dabiski izšķīdis skābeklis (atklāti upju posmi)
Daudz iekritušu koku un citas organiskās vielas (bebri, mežizstrāde)
Upē ieskalota augsne (bebri, intensīvā lauksaimniecība)
Antropogēnais piesārņojums (nav vai slikti darbojas attīrīšanas iekārtas)
Lopkopība (lopu ferma var būt upes nāve)

Pievienots (26-12-2012, 18:16)
---------------------------------------------
lasot par invazīvām sugām pasaulē atradu interesantu materiālu. 100 pasaules bīstamāko invazīvo augu un dzīvnieku sugu sarakstā ir Salmo trutta (strauta forele). Tā labi iedzīvojas dažādās pasaules vietās, arī izkonkurējot vietējās sugas.
Sarakstā arī ir varavīksnes forele.

The Truth Is Out There

MordaDatums: Ceturtdiena, 03-01-2013, 17:18 | Ziņojums # 671
Sergeant
Unikis, paldies par aptuvenajiem spotiem, kaut kādus pričendāļus iepirku, bet tā arī nav bijusi iespēja paraustīt un psiriežot pēc laika apstākļiem, kādu laiku vēl nesanāks. Gribēju šonedēļ upi tīrīt, bet aizbraucot konstotēju, ka ledus vairāk nav un ūdens palu līmeni.

darznieksDatums: Svētdiena, 20-01-2013, 21:31 | Ziņojums # 672
Major
šodien pārcilāju vizulīšus savā ikdienas copes kastītē. Intereses pēc pārskaitīju. Man par lielu pārsteigumu kastītē ir precīzi 40 vizulīši visām foreļošanas vajadzībām. Padomāju, labi ka sieva nezin cik to ir un cik kopā tie jauni maksāja cool

Biju slēpot izskatās ka mazās upes sāk jau aizsalt, drīz varēs droši slēpot pa tām.

Vispār drīz gribēšu pavasari, putniņus, zilās pukites.. artist artist

The Truth Is Out There

MordaDatums: Piektdiena, 15-02-2013, 23:32 | Ziņojums # 673
Sergeant
Darzniek, turies!

Šodien pastaigājos gar cauri fazendai tekošo grāvi. Izskatās cerīgi, ledus pārklājis gandrīz visu upi, ja pieturēsies mīnus, braukšu tīrīt sanesumus, lai paliem būtu kur ieskrieties.

Džeki, kas ar ziemas lomiem? Ir kādi ieraksta cienīgi panākumi?
Varbūt kāds uz Pērnavu brauc asarus slaktēt? Moš jātaisa gettogethers un jāorganizē busiņš priekš foreles.ucoz.lv biedriem? smile

Ziņojumu laboja Morda - Piektdiena, 15-02-2013, 23:32

AshuksDatums: Ceturtdiena, 21-02-2013, 21:59 | Ziņojums # 674
Administrātors
Ziņojumu skaits: 207
Doma jau nav slikta.. smile

Ar cieņu Ashuks.

AshuksDatums: Ceturtdiena, 09-05-2013, 18:45 | Ziņojums # 675
Administrātors
Ziņojumu skaits: 207
Ar visu skolu un darbiem pat nav sanācis atklāt sezonu.. Domāju to tuvākajās dienās izdarīt!

Ar cieņu Ashuks.

Forums » Forums » Muldētava » Muldētava (Ja vēlies par kaut ko vienkārši parunāt dari to šeit!)
Lappuse 45 no 46«1243444546»
Meklēšana: