[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 38 no 46«1236373839404546»
Forums » Forums » Muldētava » Muldētava (Ja vēlies par kaut ko vienkārši parunāt dari to šeit!)
Muldētava
darznieksDatums: Svētdiena, 02-10-2011, 21:56 | Ziņojums # 556
Major
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 94
Statuss: Offline
Ar suņiem un makšķerēšanu var sanākt tā;

Atstāju mašīnu pie vienām mājām, kur pirms saules lēkta par mani neviens nelikās ne zinis. Atpakaļ atnāku ap pusdienlaiku, sagaida mani liels suns, nerej, iebaroju ar maizītēm, tieku pie mašīnas, paēdu kopā ar svešo suni savas pusdienas (jaunais draugs arī palīdz). Pēc ēšanas dodos uz upi, lai ietu otrā virzienā.
Suns man seko kā pielīmēts, domāju aiziešu līdz upei, šamais dosies mājās. Izrādās nekā. Priekšā upīšu satekā redzu onku makšķernieku, tieši tur blakus tieku pāri upei. Vieta tur laba, bieži var tikt pie līdākām, arī šorīt vienu dabūju, bet stāsts nav par to.
Brienu pāri mazai upei, suns man pakaļ, un to dara lēkājot ūdenī iekšā arā ar troksni, onka kļūst tramīgs, un tad suns dodas peldus uz lielo upi onkas pludiņa virzienā, papeld tam cieši garām (vienīgā laime ka neappeldēja apkārt pludiņam) un tad kārtīgi izpeldējies, ar gandarījumu acīs izkāpj savā krastā un dodas mājup, bet onka skumīgs tin kopā makšķeres un pukodamies dodas prom.

The Truth Is Out There

AutomatsDatums: Pirmdiena, 03-10-2011, 09:54 | Ziņojums # 557
Sergeant
Ziņojumu skaits: 22
Duksis sacakareja visu copi onkam biggrin angry

Mārtiņš Tipovskis

darznieksDatums: Pirmdiena, 10-10-2011, 09:53 | Ziņojums # 558
Major
Kamēr foreļošanas asi (vismaz spriežot pēc copes atskaitēm) MK un akm nevar nobeigt (sezonu?) un šamie sāk jau sacensties eposu žanrā. Es foreļotājs parastais jau brīdi atpakaļ esmu pārgājis uz citām upēm un citām zivīm, ķeru līdakas un testēju dažus sev jaunus mānekļus jaunajai foreļošanas sezonai, kura starp citu nav aiz kalniem, 1 decembris ir pēc 50 dienām, ja protams viss atkal neaizsnigs ar pusmetrīgu sniegu.

Bet stāsts ne par to. Ar līdakām arī var dabūt pietiekami asas izjūtas. Sanāca tā:
Noskatīju aizsiekstotu atvaru kur pat nedomā nolaist rotiņu zemāk, ja dabūsi zacepu, tad vizuli vienīgi atgūsi peldus (ja pats neuzdursies). Skaisti iemetu, sāku tīt un tūlīt sāk tirkšķēt bremze un kaut kas ļoti smagi nāk, sākumā domāju peldošs zars, bet nē kaut kāda paliela zivs kas vismaz pēc spoles bremzes reakcijas nežēlīgi pretojās, aukla tiek atgūta burtiski pa centimetriem, zivs paiet zem katras siekstas, bet kaut kā sanāk neļaut tai nozust siekstās, pret beigām redzu ka tā ir knapmēra līdaka. Kaut kā izmānu ārā, ap 60 cm.
Cēloni atrodu ātri spoles bremze lienot pa krūmiem bija kaut kā atgriezusies vaļā (ķeru ar spoli ar apakšējo bremzi).
Lūk tā izrādās var trenēt meistarību zivju izvadīšanā starp siekstām.

The Truth Is Out There

akmDatums: Pirmdiena, 10-10-2011, 21:29 | Ziņojums # 559
Sergeant
Ziņojumu skaits: 38
Dārzniek smile
Tu pats rīkojies tieši tāpat -
1. klīsti pa neaizliegtām upēm un tīri teorētiski "testē" foreļu mānekļus. Tas ir 100% tas pats, ko es šobrīd daru pasaules izzināšanas vārdā, jo parasti uz tām upēm neietu (skaitās, ka foreļu tur nav). Turklāt vēl var vēdzeļu vietas nolūkot.
2. Eposs sanācis arī Tev. Ko nu? Priekš upes normāls līdakas izmērs, apsveicu.

esmu apgaismots

AshuksDatums: Ceturtdiena, 27-10-2011, 22:49 | Ziņojums # 560
Administrātors
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 207
Veči kas par lietu. Viss noklusis. biggrin

Ar cieņu Ashuks.

MKDatums: Piektdiena, 28-10-2011, 09:38 | Ziņojums # 561
Pieredzējis forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 428
Iestājušās sēras priest

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

UnikisDatums: Piektdiena, 28-10-2011, 12:11 | Ziņojums # 562
Major general
Ziņojumu skaits: 391
Sēras- lieguma laiks? blink

Man nav par ko skaļi runāt šai laikā. Neiešu jau popularizēt savu uzskatu, ka nevaru sagaidīt, kad beidzot ieviesīs licencēto lašu taimju copi posmos, kur tās nenārsto, bet kursē garām. Man visvairāk interesē Gauja posmā starp jūru un Garkalni. Sākot ar Garkalnes sākoties pirmās beržu vietas.

Uzdošu tikai vienu jautājumu- kurā laikā letiņam ar spiningu ir dota iespāja noķert kādu lasi vai taimiņu, kad tam spēka vēl līst pāri malām un tas izvadīšanas laikā ar visu savu 3kg svaru uztaisa 3 sveces? Par septembri- aizmirstiet. Tai laikā noķert ienākušo var tikai beržu tuvumā, jo zivis ienāk ļoti nelielā skaitā un jābūt baigai veiksmei. Es septembrī pie upes biju praktiski katru dienu vismaz uz pāris stundām. Šai laika posmā nenoķēru nevienu lašveidīgo zivi... Sakrāj naudiņu un brauc uz Zviedriju? Bet mums ir 3 super upes, kur var noķert lasveidigas zivis- Venta, Gauja un Salaca!

Zinu džekus, kuri ir piedalījušies akcijā "Lašiem būt!". Bet nākošajos gados viņš sev uzdevis jautājumu: "Kam es to zivi sargāju, ja man nevienā brīdī nav dota iespēja to godīgi pēctam noķert un paturēt"?

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

Ziņojumu laboja Unikis - Piektdiena, 28-10-2011, 14:55

jurisonsDatums: Piektdiena, 28-10-2011, 14:54 | Ziņojums # 563
Private
Ziņojumu skaits: 10
Ja, kursē garām - VAR ķert, berzes vietās NEVAR sanāk baigā divkosība...kāda šķirba kur Tu to zivi noķer un paturi tāpat viņa vairs neiznārstos. Manā uztverē vajadzētu zivteles pasaudzēt piemēram visu gadu vai divus, tad atkal viens gads ķer kad gribi....

akmDatums: Piektdiena, 28-10-2011, 17:28 | Ziņojums # 564
Sergeant
Piekrītu Jurisonam - vienmēr jārēķina, ka atļaujai, ko izkaro normāli cilvēki priekš sevis, pa pēdām seko... nu, piemēram, tas kontingents, kas cemmerē Daugavā.
Plāns ķert ik pēc 3 gadiem darbotos, ja būtu priekšstats par nārsta intensitāti un zivju daudzumu. Risinājuma sākums laikam ir upes sakārtošana un stabila, nosargāta zivju populācija, nevis āķīgi noteikumi. Medniekiem izsniedz medību atļaujas, pamatojoties uz dzīvnieku daudzumu. Makšķernieki dabū licences, pamatojoties uz... ? smile T.i. man šķiet, ka pašlaik jebkurā gada laikā paņemot zivi, Tu nezini, vai nepaņem konkrētās tērcītes Pēdējo (jo kurš gan zina, no kurienes īsti krīt Ventā noķertais eksemplārs)

Vakar klīdu gar upi, kas iekritusi sirdī un skatījos, cik dūņaini akmeņi krāci pēc krāces. Tas par ko liecina - ka vieta ir, bet zivju nav, vai ne?

esmu apgaismots

AutomatsDatums: Sestdiena, 29-10-2011, 18:52 | Ziņojums # 565
Sergeant
Ziņojumu skaits: 22
Lai jau narsto,pacietisos!Protams gribas gar upi ar spiningu pastaigat,bet ja nedrikst tad nedriks un lai dara savus milas priekus,tikai ceru ka decembra sakuma vel nebus auksta un dziliem sniegiem bagata ziema un varesu gar forel upi pastaigat ar spiningu un roteriti smile

Mārtiņš Tipovskis

darznieksDatums: Sestdiena, 29-10-2011, 19:25 | Ziņojums # 566
Major
Varbūt nemokam lielo lašupju trijnieku. Var tak radīt kaut ko no jauna, vai vismaz atgriezt veco.

Gan lielajā, gan mazajā Juglā ir krāces un oļains dibens kur lasiem berzties un nārstot. Upes ur savienotas ar jūru. Laižam lašu mazuļus tur 10x lielākos apjomos neko to dara pašlaik un pēc gadiem 5 būs lašu cope uz urrā. Tos trīs mēnešus gadā kamēr laši nāk augšā gan jau tās upes var nosargāt.

Tas pats attiecas uz Mūsu un Mēmeli, tur arī ir vietas kur varētu mēģināt ieviest lašus, tikai lašu ceļš ko saragāt garāks.

The Truth Is Out There

UnikisDatums: Svētdiena, 30-10-2011, 20:37 | Ziņojums # 567
Major general
Ziņojumu skaits: 391
Ir dzirdēts, ka taimis pat līdz Baltezeram aizmaldās, jo ir, kas ir noķēris. Tāpat ir dzirdēts, ka Ķīsītī pa taimim, kas iet uz kādu no Juglām, ar ir dabūts.

Ir laba ideja par tām Juglām. Man jau liekas, ka kaut ko šajās upēs šosezon salaida.

Kāpēc mani interesē Gauja? Tāpēc, ka tā gandrīz gar māju tek (kas tad tur- kilometriņš) happy

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

2RDatums: Trešdiena, 02-11-2011, 12:55 | Ziņojums # 568
Private
Ziņojumu skaits: 14
Lai "atgūtu" kautkādu dvēseles līdzsvaru pēc ilgstošās ultralaitošanas visas sezonas garumā biju aizbraucis pacopēt līdakas zviedrijā. Pēdējā brīdī saviem "padsmit" spininga kātiem un apputējušajām līdaku vizuļu/vobleru kastēm pievienoju džerkošanas komplektu, kas pēc foreļošanas štrumiņiem izskatījās briesmīgs (rokas vinča (multiplikators), 0,4 pītā, kāts ar testu 40-140 gr. un "māneklīši" ~80 gr. svarā). Likās ka ar šitiem ķieģeļiem kādu zivi nejauši nositīšu :)
Visas četras copes dienas bija miglaini/bezvējainas un čoms pie kura braucām iedvesmojoši teica "no wind, no pike" (kautkā jau savu ķertneprasmi jāattaisno). Rezultātā man kopā noķerta 21 līdaka (lielākā ~2,5-3 kg.), kas protams nav rezultāts ar kuru lepoties, bet pārsteidzoši ka 19 zivis uz "ķieģeļiem", 1 uz ~30 gr. smaga sebile izstrādājuma, kurš arī faktiski ir tikai raustāms (bez savas spēles) un 1 uz šūpiņa. Piedevām mazākā līdaka kas "uzkāpa" džerkam bija ~800-900 gr.. Mani agrāk mīļie "mūdži" palika nesakosti... Laivas biedram kurš darbojās faktiski tikai ar šūpiņiem kopā 12 zivis, tiesa gan lielākā 4,26 kg.). Tagad būs interesanti paprovēt ko par to "saka" LV šnapiji. Vienīgais kas patiešām man pie džerkošanas nepatika bija zemā copju realizācija (šķiet ka ne vairāk par 40-50%). Nu gluži kā "Dinamo"vairākuma izspēle :)
Kad vienu pēcpusdienu pa mākoņu šķirbām mazliet uzspīdēja saule viss sāka izskatīties gandrīz kā palielināta mēroga foreļupē. Redzamība līdz ~3 m dziļumam, atnāk līdzi "divniece", slinki apgriežas un aizpeld atpakaļ, pēc 10 min. atnāk vēlreiz un ielien turpat niedrēs, pēc atkārtotas džerka uzmešanas "uz galvas" tomēr paņem. Šķiet, pēc principa: ir ļautiņi kuriem vienkāršāk iedot, nekā iestāstīt kāpēc negribas :) Cope no krasta vispār vizuālā baudījuma ziņā izcila. Iemet džerku blakus niedru pudurim, pāris reizes uzrausti, nozib ēna un jautrība sākusies :)
Citu spiningotāju faktiski nebija, tāpēc iebraucot Daugavā spilgtu "dzimtenes izjūtu" izraisīja kādu 50 laivu flote, t.sk. klasisks slāvu (nu vismaz ceru ka slāvu) pilsonis ar "pūslim" ārpusē demonstratīvi piesietu pussprāgušu zandartiņu, kurš mērā varēja būt tikai aiz astes piestiepjot. Tai pat laikā zviedru copes žurnālā bija 137 cm gara līdaka (nenosvērta, jo lielās redz nedrīkstot karināt aiz galvas, bet tikai svērt maisos kā karpas), kura protams fotosesijas beigās tika atlaista... Dīvaini, vai ne?

darznieksDatums: Ceturtdiena, 03-11-2011, 20:05 | Ziņojums # 569
Major
Pēc darba aizvazājos uz upīti kur neesmu bijis veselu mūžību. Pārsteidza tur mani ļoti inteliģents bebrs. Mazai upītei bija aizdambējis dažus pietekošos strautus, sagāzis kokus mežā, bet pašu upīti par laimi atstājis neskartu.

Jūtami tuvojas jaunais gads. Ja vasarā vakaros cope tā īsti atsākās ap pieciem vakarā, tad tagad jau uz to laiku jāmet miers.
Dažas palielas zivis atrādījās, bet kopumā ļoti kluss.

The Truth Is Out There

akmDatums: Sestdiena, 05-11-2011, 21:24 | Ziņojums # 570
Sergeant
Nu re, iecienīto upi apmeklēju bez kāta - berzes beidzot ir uzradušās! novēroju arī, kā taimis pukstēdams, ņemas pa bedrīti zem berzes.
Upīte nedaudz nosargāta, vakarā butes ievilktas - izcila diena. Pamēģiniet pastaigāt pa iemīļotām vietām bez spiņa, ja tā vēl nav darīts, ļoti patīkami.

esmu apgaismots

Forums » Forums » Muldētava » Muldētava (Ja vēlies par kaut ko vienkārši parunāt dari to šeit!)
Lappuse 38 no 46«1236373839404546»
Meklēšana: