[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 32 no 46«1230313233344546»
Forums » Forums » Muldētava » Muldētava (Ja vēlies par kaut ko vienkārši parunāt dari to šeit!)
Muldētava
SullaDatums: Otrdiena, 12-07-2011, 10:01 | Ziņojums # 466
Pieredzējis Forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 183
Statuss: Offline
Quote (vaivads)
kas notiek ar ūdeņiem pēc šitā lietus? kad ir jēga skriet uz upi?

manuprāt uztraukumam nav pamata, nav jau pāris dienu nepārtraukta līšana, bet tādi lokāli dažu stundu gāzieni. Pirms nedēļas biju liecinieks ka pamatīgs gāziens vairāk kā stundas garumā nepaaugstināja līmeni upē ne pa cm, kā arī nesaduļķojās nenieka. Un tas upei ar izteiktu dziļu ieleju(savāc lietusūdeņus).Pašlaik kad upēs tik maz ūdens, šādas lietusgāzes tikai nāk par labu. Ienes gan papildus skābekli, gan pazemina temperatūru(īpaši ja naktī līst), gan sanes upē daudz ēdamā. Tā ka zivis tikai kļūst aktīvākas, un tām netraucē arī mērena līmeņa pacelšanās vai neliels duļķītis. Es laikam rīt kur laidīšu.

MKDatums: Otrdiena, 12-07-2011, 12:00 | Ziņojums # 467
Pieredzējis forelists
Ziņojumu skaits: 428
Būtu luste, aizliktos šorīt no rīta.Vismaz V-pilē visu vakaru smuki līņāja un kā jau Sulla teica- tas ir tas, ko "doktor propisal" - mazūdens karstajā vasarā lietus nāk tikai pa labu, protams ja tas nav pamatīgs gāziens, kad zeme nespēj uzreiz visu uzsūkt.

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

EmīlsDatums: Otrdiena, 12-07-2011, 12:09 | Ziņojums # 468
Lieutenant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 49
Piemēram, Stendē naktī nolijuši 60mm, kas ir ļoti daudz. Man šķiet, ka Kurzemes vidienē uz pāris dienām duļķis garantēts, visur citur gan vajadzētu būt ļoti labi.

SullaDatums: Otrdiena, 12-07-2011, 16:06 | Ziņojums # 469
Pieredzējis Forelists
Emīls,
jā bet tas apvidus ir gana mežains, tā ka ūdens strauji nesaplūst upēs un izžuvušie meži un purvi lielumu paņems, mans tā domā. Bet te var apskatīties http://www.meteo.lv/public/27710.html ka piemēram Abavā diennakts laikā līmenis cēlies pa 10cm. Tas diezgan nebūtiski, ņemot vērā ka jau labu laiku tur ūdens nu ļoti mazs. Es esmu pieredzējis kā pēc spēcīgām vasaras lietavām Abavā līmenis paceļas pa 0,5-1m. Var paskatīties kā līmenis cēlies pērn starp 17.-18. un 26.-28.augustu(Renda).

Ziņojumu laboja Sulla - Otrdiena, 12-07-2011, 16:10

MKDatums: Otrdiena, 12-07-2011, 21:36 | Ziņojums # 470
Pieredzējis forelists
Salīdzinot ar Zviedrijas ziemeļiem mūsu upes ir dāvana, tur pat sūda lietelis nošūpo ūdens līmeni +/- 3-5cm robežās. Tas, ka Stendē bija 60mm neko neizsaka, Dundagā bija krietni mazāk un šāds lokāls bāziens var izpurgāt dažas upes, un tikai. Tāpat katrs forelists pazīst savas upes un zina, kur ir vērts doties pēc lietiem, kur nē. Tas ir pieredzes un upju zināšanu jautājums smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

vaivadsDatums: Trešdiena, 13-07-2011, 19:30 | Ziņojums # 471
Major
Grupa: Checked
Ziņojumu skaits: 91
NO RĪTa 7 patīkams dzestrums uz ielas. tik žēl,m ka netieku copēt jau mēnesi. pa karstumu gan arī negribas baigi. pietika mna pāris reizes

kraftskDatums: Trešdiena, 13-07-2011, 21:56 | Ziņojums # 472
Private
Ziņojumu skaits: 14
Man zināmās Ziemeļkurzemes upes pēc lietus saduļķojas pamatīgi, mālaina gultne un krasti.

KK

MKDatums: Ceturtdiena, 14-07-2011, 19:52 | Ziņojums # 473
Pieredzējis forelists
Sveicieni lapas idejiskajam tēvam Oskaram vārda dienā!!!
band

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

vaivadsDatums: Ceturtdiena, 14-07-2011, 22:07 | Ziņojums # 474
Major
Grupa: Checked
Ziņojumu skaits: 91
labs lietiņš Rīgā

AshuksDatums: Piektdiena, 15-07-2011, 23:47 | Ziņojums # 475
Administrātors
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 207
Paldies,paldies Māri! smile

Ar cieņu Ashuks.

HuseensDatums: Svētdiena, 17-07-2011, 17:01 | Ziņojums # 476
Private
Ziņojumu skaits: 5
Sveiki visi foreļotāji!
Tā kā pagājušajā nedēļā saņēmu aizkāvējušos dāvanu - brienamo kombinezonu, negribu sēdēt mājās, bet gan iet uz piemājas upi Ogri (licenc. posms). Gribu pamēģināt pirmo reizi savā mūžā piemānīt foreli. Un vēl gribas pārbaudīt kā ir ar foreļu izplatību tieši posmā, kas ir man tuvs (šaubas māc, ka visas foreles tusējas tikai Menģelē(augšpusē). Kā to labāk izdarīt, ja man nav polarizēto briļļu un foreļu pamukšanu novērot nevaru? Kā tik lielā upē zināt kura ir potenciāla foreļu vieta?(kaut arī man nav ne grama pieredzes liekas, ka mazajās upītēs potenciālās vietas vieglāk atšķirt.)
ar ko tad īsti sākt? Man ir pāris jautājumi.
Ir jādodas pret straumi, jo forele stāv pret straumi ?
Spiningošu ar rotiņu. Cik saprotu roterim ir jākustas vienmērīgi, un uzreiz pēc iemetiena tas nedrīkst grimt, bet gan tam uzreiz jāsāk rotēt?
No cik liela attāluma labāk veikt metienus un vai metienam ir jāizskatās palēninātam(redzēju Šcerbakovu filmā biggrin ), tātad iešūpojiena metieni?
Foreļu izplatības pārbaudei labāk izmantot mazos rotiņus?
Jāiet forelēs tad kad ūdens ir skaidrs?
Vislabāk forelēs iet agri no rīta?
Un kā tad īsti noteikt potenciālās vietas tik lielā upē? Vai tas vienmēr būs pie krācītēm vai arī mierīgās vietās zem kokiem?

Jā, es esmu lasījis forumu. Būšu ļoti pateicīgs, ja kāds atbildēs, ja nē, tad neko darīt, iešu un mēģināšu. Varu dienām ilgi iet makšķerēt un nenoķert neko un man tas tāpat sagādā ļoti lielu prieku. smile

SullaDatums: Svētdiena, 17-07-2011, 18:16 | Ziņojums # 477
Pieredzējis Forelists
Huseens,
Nu kategoriski neiesaku šo upi ja nav pieredze foreļošanā, tur arī ļoti pieredzējuši copmaņi bieži paliek tukšā. Ogrē milzīgi posmi ir bez forelēm, jāzin kur tās ir. Upe paliela un jāmāk atrast foreļu vietas. Labāk sāc ar kādu strauju un krāčainu Gaujas vai Ventas pieteku kur brišana viegla un biežos zacepus(bet tādi iesākumā būs daudz!) atkabināt nebūs problēmu dēļ sekluma. Bet uz neskaitāmajiem taviem jautājumiem neatbildēšu- būšu tikpat slinks kā tu, ja nevari pats atrast šajā forumā atbildes vai kur citur, jo jautājumi par viselementārākajām lietām foreļu copē. Ne asakas!

HuseensDatums: Svētdiena, 17-07-2011, 18:30 | Ziņojums # 478
Private
Zacepiem Ogres upē peldu pakaļ, ja vien nav pāri galvai, kas gan ir ļooooooooti reti tajā posmā. Nav tā, ka es īpaši būtu tieši foreļu cienītājs, bet gan savas piemājas upes apgūšana un dažādība copē, tāpēc nedošos uz citām upītēm. Ir tā, ka uz tiem jautājumiem iespējams zinu atbildes, bet vēlējos pārliecināties līdz galam. Cik zinu ir jādodas pret straumi, nedrīkst izpildīt straujas kustības, pirmajam metienam jābūt ļoti precīzam, roteris nedrīkst būt ļumpakaļa un tam ir jāsāk spēlēt uzreiz, forelēs laikam, ka labāk ir iet no rīta, jo viņām nepatīk augsta ūdens temperatūra. Tāds sāpīgākais jautājums ir tā vietu atrašana, kas nāk ar pieredzi. Laikam pagaidām palikšu pie līdaku/sapalu/asaru tramdīšanas un cerēšu, ka veiksmes gadījumā kādreiz tikšu pie foreles vai alatas. smile Bet tāpat paldies par ieteikumiem! smile

SullaDatums: Svētdiena, 17-07-2011, 18:33 | Ziņojums # 479
Pieredzējis Forelists
Huseens,
nu tu man atgādini blondīni kura skaidri un gaiši izlasa uz durvīm "Grūst", a bet tomēr vispirms kārtīgi parausta biggrin vai arī zvana 1188 un jautā ko darīt biggrin

Ziņojumu laboja Sulla - Svētdiena, 17-07-2011, 18:34

HuseensDatums: Svētdiena, 17-07-2011, 19:31 | Ziņojums # 480
Private
Vismaz kāda patiesība manā tekstā ir? biggrin

Forums » Forums » Muldētava » Muldētava (Ja vēlies par kaut ko vienkārši parunāt dari to šeit!)
Lappuse 32 no 46«1230313233344546»
Meklēšana: