[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 14 no 46«1212131415164546»
Forums » Forums » Muldētava » Muldētava (Ja vēlies par kaut ko vienkārši parunāt dari to šeit!)
Muldētava
aigaigarsDatums: Ceturtdiena, 06-01-2011, 22:05 | Ziņojums # 196
Iesācējs
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 187
Statuss: Offline
ko ta es? angel man tā pieredze par mazu, lai es varētu sakarīgu textu blogam uzraxtīt, pēc kaimiņzemes brauciena gan jau kkas taps, bet tas pēc pusgada!
bet nebūtu slikti, ja pieredzējušākie kungi uzraxtītu kko, kaut kādas ikdienas copes LV plašāku apraxtu, mums (tiem, kam viss vēl priekšā) TAS TIEŠĀM IR INTERESANTI!!! smile

Aigars Bergsons

UnikisDatums: Pirmdiena, 10-01-2011, 23:11 | Ziņojums # 197
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Šodien, gan tāpēc, ka garš laiks bija, gan tāpēc, ka nebiju apmierināts ar esošā žibuļkāta un bezinerces spoles saskaņotību, reinkarnēju savu pirmo foreļu kātu par zemledus makšķerīti biggrin Kad epoksīds sacietēs, gala rezultātu nobildēšu un publiskošu kādu bildīti.

Pa 16LVL pirkto 210cm garo Abu Garcia spiningu (mans pirmais foreļkāts) sadalīju pa sastāvdaļām, sazāģēju un pagatavoju teleskopisko līdaku/foreļu zemledus makšķerīti. Gribas 29.janvārī (dienu pirms dzimenes) aizbraukt uz foreļdīķi svētku galdam 3 varavīksnenes saķert 1-2kg svarā. Gribas pabaudīt normālu bliezienu pa rokām un bezinercenes bremzītes kaukšanu. Apnicis, ka nesanāk man normālu zivi ziemā noķert badmood

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

MKDatums: Otrdiena, 11-01-2011, 13:03 | Ziņojums # 198
Pieredzējis forelists
Ziņojumu skaits: 428
Skatos Tev patīk viss kaut ko ķīmiķot biggrin

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

MKDatums: Trešdiena, 12-01-2011, 13:51 | Ziņojums # 199
Pieredzējis forelists
Sveiki kungi un jaunskungi :), gan jau vēl liela daļa ir palasījušies par CL foruma biedru redzējumu uz makšķerēšanas jomas attīstību un vēstules uzmetumu, kas paredzēta nosūtīt ZM pirms 21. janvārī sasauktā Makšķernieku foruma.
Negribu šobrīd iedziļināties un iztirzāt kādus punktus, bet kāda ir jūsu attieksme un domas par konkrētu MN uzlabojumu punktu :
11. Aizliegt iegūt visu gadu alatas, strauta foreles, lasi nārsta laikā.

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

UnikisDatums: Trešdiena, 12-01-2011, 14:58 | Ziņojums # 200
Major general
Ziņojumu skaits: 391
Man liekas, ka vienā īsā teikumā 2 norādījumus grūti izprast. Būtu jānodala, ko aizliegrts iegūt visu gadu, un ko aizliegts iegūt nārsta laikā.

Lai nu kā- reizēm man gribas kādu zivi (foreli) paturēt, tāpēc es vairāk esmu par piedalīšanos zivju resursu mākslīgā pavairošanā- finansiāli (neesmu uzņēmējs un simti man nav ko ieguldīt, bet vairākus desmitus varētu), kā arī zivju nogādāšanā līdz ūdens tilpnēm.

Pievienots (12-01-2011, 14:58)
---------------------------------------------
http://www.copeslietas.lv/site/images/bildes/2011-01/normal/26853_41fec13414.jpg

Solītā žibuļmakšķeres bilde cool

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

MKDatums: Trešdiena, 12-01-2011, 16:51 | Ziņojums # 201
Pieredzējis forelists
Jā, nav slikti :), tas par kātu smile
Šoreiz galīgi nepiesienos izteiktajai redakcijai- vienā īsā teikumā vai 8 paplašinātos, doma tāpat skaidra. Alatas/foreles tabu smile
Mans viedoklis, alata lai paliek kā ir - viena zivs no 30cm. Forelei līdzīgi- var paturēt vienu zivi no 35cm līdz 50cm, pēc zivs paņemšanas cope jāpārtrauc. Tas liks vēlreiz aizdomāties vai tiešām man to zivi tik ļoti vajag smile vai tomēr ir svarīgāks pats process.

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

aigaigarsDatums: Trešdiena, 12-01-2011, 17:15 | Ziņojums # 202
Iesācējs
Es domāju, ka tā būtu ideāli! kaut gan alatu jau varētu arī vispār aizliegt paturēt, kāpēc Tu tā nedomā?

Aigars Bergsons

MKDatums: Trešdiena, 12-01-2011, 17:43 | Ziņojums # 203
Pieredzējis forelists
Nu nav ar tām alatām nemaz tik čābīgi, foreles šobrīd ir krietni sliktākā situācijā, pie tam - nahren man ir vajadzīga viena 35cm alata, ko es ar viņu darīšu???
Galvenā problēma ir kontrole un kamēr mazajām upēm nebūs apsaimniekotāji- klubi, biedrības vai kas cits, kontroli nodrošināt nebūs iespējams, vismaz ar šībrīža lielākās masas domāšanu, diemžēl, bet fakts ....

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

guntisssdDatums: Trešdiena, 12-01-2011, 19:22 | Ziņojums # 204
Lieutenant colonel
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 118
Mjā, situācija ar alatām nav nemaz tik štruntīga, tas viens. Otrs aizliedzot sāksies vecais riņķa dancis, kāpēc mums censties ieaudzēt alatas, ja nevar viņas paturēt utt. (ceru ka skaidrs mans domu gajiens). 3)varbūt pienāks tāds brīdis, ka varēsim alatas slānīt kā vīķes ah
Mk, mūsu domas par alatu ir diezgan līdzīgas, vairak vērība būtu jāvērš upju aizsargjoslas ievērošanai. Lai n-tajos kabinetos nepieņemtu bezatbidīgus lēmumus un novērstu pieļautās kļūdas.
Pie A.R upītes arī bija kāds gudrītis, kas saskaņoja elektrības līniju pa upes aizsargloslu, kur šogad pavasarī izzāģēja kokus un rezultatā 1km posmā ūdens temperatūra pa divi grādi augšā. Tad darboņi Billes hesā, braukā pa upi alatu nārsta laikā. cits idiots(mežsargs) izdomā, ka pa taisno upi šķersot ar traktoru ir vienkaršāk un nolīdzina upes krastu, kas arī ir alatu nārsta vieta.Laivotāju izzāģētie krasti un attstātie atkritumi paliek bez īpašnieka.Ieriķi, slēpošanas kalna projekts, daļa no kalna pa Kumadas upīti parvietojās uz Amatu iznīcinot nārsta vietas forelei un taimiņam Slēpošanas kalns Lejas Līgatnē arī ir labiekārtojis upes krastus pēc savas saprašanas.Pieliekam vēl klāt hesus un sadzīves kīmijas un parējos civilizetās pasaules sūdus, tad pavisam paliek bēdīgi, jo esam neattīstītajā kapitālismā, kur pār visu valda dollar

SullaDatums: Trešdiena, 12-01-2011, 21:18 | Ziņojums # 205
Pieredzējis Forelists
Ziņojumu skaits: 183
Man nebūtu nekas pretī ja aizliegtu alatas un foreles paturēt pavisam, jo pēdējā laikā laižu vaļā visas. Pērn paturēju tikai vienu jo pamatīgi noasiņoja. Bet nākamreiz arī tādas zivis varu "palaist", jo pat nobeidzoties tas līķītis tikai papildinās nabadzīgo(nosacīti) foreļupju biomasu. Būs planktonam no kā baroties, kādam vēzim pusdienas smile Par lašiem un taimjiem cita runa, vienu dienā varētu arī atļaut paturēt ārpusnārsta laikā jebkurā upē. Jo kam gan mēs viņus saudzējam? Nav jau Kanāda vai Sibīrija, kur tie ir svarīga ekosistēmas sastāvdaļa kā barība plēsējiem(lāčiem piemēram). Tas dumais aizliegums vienkārši vēl saglabājies no padlaikiem, kad tikai partijas bosi tika pie lašu gaļas.

MKDatums: Trešdiena, 12-01-2011, 22:33 | Ziņojums # 206
Pieredzējis forelists
Sulla, nevajag skatīties tikai no sava redzes un saprašanas punkta. smile Manis pēc var arī aizliegt foreli/alatu ņemt, raidījums ir par ilglaicīgu un pamatotu darbību.
Aizliegt ir viens, bet kas to kontrolēs?? :D, kā jau minēju kaut kur - var ierakstīt likumā arī , ka pie upes drīkst atrasties tikai Boss apenēs- kamēr nav kontroles un vispārizglītojoša darba, var pieņemt da jeb ko biggrin
Par piemēru- lieku virsū no n-tā stāva liegumam par spiningošanu no 1.maija. Kāpēc- ļoti vienkārši, neķeru es līdakas un šis ierobežojums ir saistīts pa tiešo ar līdaku saudzēšanas laiku.
Visās normālās valstīs ir liegumi uz konkrētu zivi, konkrētā laikā neatkarīga no piemērotās copes tehnikas. Pie mums - ja nārsto līdaka, spiningot nedrīkst, nārsto lasis, atkal neko nedrīkst.....u.tt.
Sorry, bišķi ne pa tēmu aizdirsos biggrin

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

AshuksDatums: Sestdiena, 15-01-2011, 20:04 | Ziņojums # 207
Administrātors
Ziņojumu skaits: 207
Mūsu daudzums pamazām pieaug,tas priecē. smile

Ar cieņu Ashuks.

aigaigarsDatums: Pirmdiena, 17-01-2011, 18:08 | Ziņojums # 208
Iesācējs
Divas vasaras braucu forelēs uz Vidzemi, man kā skolniekam tas jau ir notikums. Šovasar esam nolēmuši 3 cilvēku kompānijā doties uz kaimiņzemi. Skatos viņu copes lapas, tulkoju raxtus, skatos bildes, esmu nonācis pie secinājuma - lai cik attīstītāka būtu Igaunija, foreļošana laikam pie viņiem nebūt nav augstākā līmenī. Foreļošana ir populāra, bet kā apietās ar lomu ... no 100 bildēm, kurās redzamas foreles, 90 bildēs tās ir virs 45cm (neticami), bet, diemžēl, no tām vismaz 80 bildēs foreles ir ar pārgrieztām žaunām. Otrs, ko ievēroju ir, ka no tām 90 bildēm vismaz 80, iespējams, pat vairāk, ir noķertas uz vobleriem, pietam lieliem - 7-10cm. Man neskaidra kļuva viena lieta - kā viņiem tās foreles var būt tik daudz un lielas, ja tik daudz tiek aizlaiztas maizītēs!? Un otra lieta - pieredzējušie kungi, lūdzu padalieties ar informāciju par volberiem, kad kādus, kāds būtu tas sākuma komplekts, varbūt arī konkrēti modeļi!? Vērsos ar šo jautājumu pie Māra, atbildēja, un palūdza diskusiju turpināt šajā lapā. Nu tad tā, kungi, padiskutējam, padiskutējam! smile fishing

Aigars Bergsons

guntisssdDatums: Pirmdiena, 17-01-2011, 18:52 | Ziņojums # 209
Lieutenant colonel
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 118
Rokoties pa netu var atrast simtiem bildes ar vobleriem un visām zivīm, kas noķertas uz tiem. Pa starpai pieļauju, ka ir arī kāda reklama, bet voblera kopējais izskats ir nojaušams. Skaties uz vobleriem ar izmēru no 5-7,5cm float vai suspend minow tipa.Japāņu strādājoši ir vislielakais %, negribi daudz ieguldīties pērc kādu no salmo modeļiem. cena adekvāta kvalitātei.daudz infas ir ru lapās. smile

aigaigarsDatums: Pirmdiena, 17-01-2011, 18:57 | Ziņojums # 210
Iesācējs
nu galvenā lapa, par ko teicu ir www.kalale.lv ja ir interese varat paskatīties galerijas, dažas lapas pašķirot jau sākas skati, kurus redzot, pat JUMS žoklis atkārsies, pilns ar 50niecēm, 60niecēm. Nedomāju, ka tur kāda reklāma, liekas, ka tas ir viens no igauņu populārākajiem copes saitiem, kkas līdzīgs CL.

Pievienots (17-01-2011, 18:57)
---------------------------------------------
Tāpat jau drošvien vismaz 95% darbošos ar rotiņiem, tiem tomēr lielāka ticība, daaaudz lielāka, bet pārmaiņas pēc jau vajadzēs arī kādu vobleri iemērkt, ja nu paņem IGAUŅU LIELĀ ... :)))))

Aigars Bergsons

Forums » Forums » Muldētava » Muldētava (Ja vēlies par kaut ko vienkārši parunāt dari to šeit!)
Lappuse 14 no 46«1212131415164546»
Meklēšana: