[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 9 no 38«1278910113738»
Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Piedzīvojumi/atskaites
akmensDatums: Trešdiena, 27-04-2011, 05:26 | Ziņojums # 121
Lieutenant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 76
Statuss: Offline
Tev aizgāja vēstulīte biggrin

vaivadsDatums: Trešdiena, 27-04-2011, 20:27 | Ziņojums # 122
Major
Grupa: Checked
Ziņojumu skaits: 91
arī es bij vienā vidzemes upē biggrin

SullaDatums: Ceturtdiena, 28-04-2011, 11:25 | Ziņojums # 123
Pieredzējis Forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 183
Quote (vaivads)
arī es bij vienā vidzemes upē

man vakar kopā ar kolēgu sanāca apsekot 4 Vidzemes upes. Viena no mazākajām tikai apskatīta, secināts ka ūdens pa tumšu, kā tinte, otrā mazākā tas nebija neko daudz skaidrāks, bet stundiņa pamētāta pa tukšo. Arī lielākajā no visām, kur bijām rītapusē, ūdens lika vilties: vismaz pusmetru pa daudz un pa tumšu, duļķainu. Bet tajā vismaz asus mirkļus sagādāja badīgas līdakas, dažas pat visai prāvas no 55-65cm. Man noveicās ka 4.longus 3 aszobes neierija pa dziļu, pavadas neliku principiāli smile Bet visinteresantākā izrādījās vidējā upe vakarā, tajā arī ūdens daudz dzidrāks un smuki nokrities. Forelītes daudz, tik knapas, pāris ducīgākās pašas veikli izmantoja āķu pieliekto atskabargu priekšrocības. Un laiciņš atkal piekāsa, cerējām uz tā maiņu, mākoņiem, lietiņu, bet atkal cauru dienu prožektors. Stundu pirms saulrieta sirmus matus kolēgam sagādāja vismaz 80cm lasis, kurš ar varenu lēcienu momentā atbrīvojās no 2.mepa cry Bet tā gibējās redzēt cirku: 4-5kg laša savaldīšanu ar 3-12g(2,4m) kātiņu! Manam 3. mepam savukārt pakaļ nāca tāds taimjveidīgais uz 50cm, bet neņēma. Svētdien šai pat upē manīju vēl vienu. Tāda raibo koncentrācija aprīlī nelielā foreļupē vieš optimismu. Un neliek mieru, tā vien gribas atgriezties tur, bet joks tajā ka ir vēl tik daudz upeles kuras nu ļoti gribas apskatīt līdz vasaras mazūdenim.
Vispār šis izbrauciens uzdeva jautājumu: kāpēc pāris mazajās foeļupēs ūdens šai laikā tik tumš kā tinte(redzamība 20-30cm), ja citreiz daudz lietainākos pavasaros tajos ūdens ir bijis dzidrs un tikai nedaudz iebrūns? Pie vainas varbūt purvu lēnā atkušana šogad, kuru ūdeņi baro šo upju augšteces?

guntisssdDatums: Ceturtdiena, 28-04-2011, 22:07 | Ziņojums # 124
Lieutenant colonel
Ziņojumu skaits: 118
Sulla, lieta tāda, ka zeme parsvarā zem sniega nemaz nebija salusi un visa tā lapu tējiņa kustot sniegam tika upē. smile

UnikisDatums: Svētdiena, 01-05-2011, 21:48 | Ziņojums # 125
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Šodien skāde.

1- no kādām 5 līdakām neviena nebija mērā.
2- pēcpusdienas piegājienu taisīju vienā nezināmā mazā upītē, kas izrādījās līdakaina, nevis foreļaina. Copi pabeidzu ar mānekli zacepā dziļā bebru dambī. Divas reizes asāk paraujot pārtrūka aukla un kāta spice atsitās blakus pret krūma zariem. Kāta spice nolūza aiz otrā rinķa...

badmood

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

MKDatums: Pirmdiena, 02-05-2011, 09:18 | Ziņojums # 126
Pieredzējis forelists
Ziņojumu skaits: 428
Unikis cry izsaku līdzjūtību!

Ventas epopeja ir cauri un pienācis laiks mazajām upītēm un forelēm.
Laiks lai arī saulains, bet vēss, nekādas diktās cerības pie šāda klimatērija nav. Startējam ar kolēģi ap 12iem, jāizpēta ļoti pazīstamas upes, galīgi nezināms un pilnībā nepopulārs posms. Piebraucam, mašīnu nolikt nav kur, jāatstāj vien ceļmalā, mala tā nogreiderēta, ka pat ar džipu īsti nevar atrast vietu. Sapanckājamies, pār pa lauku un te jau arī upīte. Izskatās cerīgi, pat ļoti cerīgi! Kolēģis ar mušu, es ar spini. Vietas labas, bet nenotiek pilnīgi nekas. Sāk likties, ka tomēr esam nošāvuši greizi, bet tad vienā līkumiņā īss ass sitiens, it kā cope, it kā zaceps, izmētājos vēl, zacepa vairāk nav, bet arī cits nekas nenotiek, pieeju tuvāk līkumam, jā nekādu ķērāju nav, tātad tomēr tā bija forele.
Pamazām virzos uz priekšu un apmētāju katru cerīgu vietu, klusums, pat ne foreļbērni, atkal sāk mākt šaubas par foreļu esamību šajā posmā. Saules apspīdēta vieta ar celmu ūdenī pretējā krastā, nekas īpašs, tāda viduvēja standarta vietiņa, bet pirmā forele piesakās tieši šeit. Ir nedaudz zem 30cm, bet jau labi uzzēdusies un skaistiem lieliem sarkaniem punktiem. Āķis no ārpuses- šodien vienkārši nav copes. Pēc mirkļa piesakās vēl viena ap 30cm, āķis pašā lūpas kaktiņā, vismaz viegli atbrīvot :). Pēc laika vēl viena divreiz izlien uz vizuli, bet tā arī pat nepieskārās, pat neko nemainu. Vienkārši apsēžos, jāuzpīpē.Kamēr es te tā meditēju, redzu nāk kolēģis, apsēžamies, padalamies ar iespaidiem, saku, ka te pat ir forele, lai uzmet mušu. Pēc kāda desmitā metiena forele paņem, bet kolēģim neizdodas piecirtiens, pa zobiem.
Atstāju kolēģim kādu posmu un pats paeju pa krastu uz priekšu. Atrādās viens foreļbērns. Tad dzirdu aiz muguras čaukstošu pērno zāli, atskatos domāju, ka nāk kolēģis, bet ieraugu pa lauka malu, metrus 20 no manis, lēnā riksītī tuvojošos divus cūķus, pēdējā brīdi šie tomēr maina virzienu un lēzeni attālinās, tie mani pat nepamanīja, un tad redzu ka tieši uz mani nāk trešais, šis pavisam maziņš, pērnais metiens. Satraukti rukšķēdams tuvojas, 30m, 20m, 15m, 10m nedaudz pagriežās un kādus 7m no manis apejot krūmus seko lielajiem brāļiem. Šim arī neradās nekādas aizdomas, ka tepat stāvu. Izrādās šie iepriekš bija gandrīz nogāzuši no kājām un pamatīgi sabaidījuši kolēģi.
Šīs upītes apmeklējums beidzas ar aptuveni 40cm foreli, kas paņem zem neliela koku sanesuma, pāris sveces un pati atkabinās. Tālāk upīte iziet pļavā, bagarēta, taisna kā lineāls, šaura un sekla. Tālāk iet nav jēgas.
Atpakaļ braucot nolemjam apmeklēt vēl vienu netālu upi. Šeit man piesakās diezgan pamatīga asszobe, pāris smuku vilcienu, kūleņu un mans rotiņš paliek šamai zobos sad . Arī kolēģis vienu mušu ziedojis līdaku pārtikas programmai.
Ir jau astoņi vakarā- viss pietiek.

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

akmensDatums: Pirmdiena, 02-05-2011, 14:41 | Ziņojums # 127
Lieutenant
Sestdien biju aizcilpojis uz vienu upīti Vidzemē.Ūdens diezgan duļķains,līmenis zems,interesants salikums ne.Piecas pacēlu lielākā ap 32cm.,tā arī visas peld tālāk.Nākot uz mašīnu satiku vienu vietējo,kurš lielijās ,ka vakar pacēlis 9gab.,svarā ap 400gr.,bet šodien copes neesot.Upe gan pilna ar "zakiduškām". cry

NeprofsDatums: Pirmdiena, 02-05-2011, 17:31 | Ziņojums # 128
Sergeant
Ziņojumu skaits: 20
Sestdien atklāju sezonu vienā Zemgales upītē. Līmenis labs un arī cope izdevusies, kopā izdevās saganīt kādu duci foreļu, no kurām 6 varētu būt mēra un lielākā kādi 35 cm. Zivis skaisti noēdušās, tādas apaļīgas smile

Nelielu vilšanos sagādāja zemūdens ķērājs, kuru sanāca aizķert jau pirmajā metienā vietā, kur noteikti sēž laba izmēra zivs (vismaz pērn viņa tur vēl bij), tā kā negribējās raut nost vizuli, tad nācās taisīt trobeli un iespēja dabūt lielo bij zudusi sad

vaivadsDatums: Pirmdiena, 02-05-2011, 19:04 | Ziņojums # 129
Major
vai ta zemgalē ir foreļupes? surprised

MKDatums: Pirmdiena, 02-05-2011, 19:53 | Ziņojums # 130
Pieredzējis forelists
Ziņojumu skaits: 428
Quote (vaivads)
vai ta zemgalē ir foreļupes?

Ir jau gan smile , iespējams tā ir viena, kur jau n-to gadu tiek alatas un foreles laistas.

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

SullaDatums: Pirmdiena, 02-05-2011, 20:58 | Ziņojums # 131
Pieredzējis Forelists
Aha zinu ar vienu Lielupes baseina upi, palielu, kur ik pa laikam kāds noķer foreles, pie tam maktenas, ir ticama ziņa pat par 2nieci 90.g. beigās. Man gan tā upe ne visai, pa daudz ūdenszāles, nepatīk man tādās forelēt, jo vairāk asareļi un līdaķeļi ķeras smile

akmensDatums: Pirmdiena, 02-05-2011, 22:14 | Ziņojums # 132
Lieutenant
Ir,ir,ne viena vien.Viena no vinam ir Daugavas pieteka.

SullaDatums: Pirmdiena, 02-05-2011, 23:04 | Ziņojums # 133
Pieredzējis Forelists
Quote (akmens)
Ir,ir,ne viena vien.Viena no vinam ir Daugavas pieteka.

oi un tak ne vienā vien Daugavas kr. krasta pietekā mājo foreles, kaut kā uzreiz par tām neiedomājos Zemgali pieminot biggrin

vaivadsDatums: Pirmdiena, 02-05-2011, 23:31 | Ziņojums # 134
Major
interesanti gan

NeprofsDatums: Otrdiena, 03-05-2011, 00:49 | Ziņojums # 135
Sergeant
Ziņojumu skaits: 20
Lielupes pietekās man kaut kā foreles nav trāpijušās. Kaut gan esmu mēģinājis copēt arī pietekā kur laiž zivis (cik ir dzirdēts), bet domāju ka tās ir kaut kur zemāk. Posmā kur es gribēju pamēģināt bebri uztaisījuši tādu zaņķi un purvāju ka copēt kļūst neomulīgi smile

Šovakar mēģināju posmu pie lauku mājām (tas jau tā kā Vidzemē). Kādreiz jau foreļu bij daudz, bet kaut kā bij pazudušas. Beidzot dabūju apstiprinājumu, ka pa kādai varētu būt arī tagad - viens stabils mērs parādījās no paceres. Diemžēl neatrādijās neviena mazā forelite, lai apstiprinātu ka populācija šai posmā ir augoša sad Copes beigās gan parādījās nepatīkams pārsteigums - ūdele (varbūt arī ūdrs). Tādā līdz 5 m platā un seklā upē ar atsevišķām bedrēm tāds zvērs foreles var izlasīt atri sad

Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Lappuse 9 no 38«1278910113738»
Meklēšana: