[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 37 no 38«1235363738»
Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Piedzīvojumi/atskaites
EmīlsDatums: Trešdiena, 22-05-2013, 12:42 | Ziņojums # 541
Lieutenant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 49
Statuss: Offline
Vakar beidzot izdevās atklāt sezonu. Mācos ārzemēs, tāpēc līdz upei tikt sanāk samērā reti, bet labāk vēlu nekā nekad.

Līdz ar pirmo gaismu sāku copēt savas iemīļotās upes vidustecē, posmā, kur iepriekšējos gados ir vilktas smukas foreles. Līmenis bija augsts, ūdens duļķains, bet ne gluži kafija ar pienu. No puspieciem līdz astoņiem rītā bija galīgs tukšums, dabūju tikai vienu zemmēru un tas arī viss. Laikam pie vainas bija augstais ūdens. Es zivīm nevarēju īsti tikt klāt, jo akmeņainajās krācēs pie šāda ūdens līmeņa faktiski visa upe ir zivīm piemērota slēptuve. Turklāt es vēl riktīgi izpumpējos, brienot pa krācēm un akmeņiem.

Nolēmu pārbrukt uz augšteci, uz vietām, kur vēl nekad neesmu bijis. Posmu izvēlējos uz dullo, pēc principa, kur ceļmalā beidzot var nolikt mašīnu. Šeit upe bija krietni mazāka un šādā ūdens līmenī labāk apmakšķerējama. Sāku copēt brīdī, kad tikko bija beidzis līt, un zivju aktivitāte bija fantastiska. Pirmās stundas laikā izvilku 4 foreles ap 35cm, un drīz vien man sāka jukt skaits. Ņēma tik labi, ka foreles vizulim uzbruka pat divas, trīs reizes.

Pie vienas bedrītes forele ap 35cm uzbruka vizulim, bet neuzķērās. Metu vēlreiz, un šoreiz viņa bezmaz vai izleca krastā man pie pašām kājām, bet tik un tā neuzķērās. Metot trešo reizi, un iemetu zaru čupā. Kaut kā dabūju vizuli ārā, bet ne gluži bez trokšņa. Parasti pēc tāda zacepa neko tajā vietā vairs noķert nevar, tomēr metu vēl. Pēc pāris metieniem tā pati forele atkal neizturēja un šoreiz bija galā. Tā lūk iet, kad zivis ir aktīvas!

Pēc stundas cope pamazām noplaka, sāka spīdēt saule. Vēlāk dabūju vēl kādas 3 foreles ap 35 un pāris mazākas, kā arī divreiz izprovocēju bet neizvilku alatu ap 35-40cm. Visas zivis peld tālāk.

Sezonu izdevās atklāt godam, kā arī prieks par jaunatklātajām vietām. Ne asakas!

mjuniorsDatums: Sestdiena, 15-06-2013, 10:01 | Ziņojums # 542
Sergeant
Ziņojumu skaits: 38
Jāiemet man ar kāda atskaitīte, lai portāls dzīvs :).. Laiks, pirms divām nedēļām uz ievu noziedēšanu. Laika man bij maz, bij jādodas uz pasākumu bet sezonu tad gribas atklāt!?:) aizbraucu uz divām stundām metot vēl lielos ceļa līkumus, jo ceļi izskaloti palu ūdeņiem. Tieku pie savas pirmās foreļupes un nolemju kad sākšu nedaudz zemāk kā ierasts. Pieeju pie upes un vēroju kāda upīte, līmenis ir ok, nedaudz virs vidējā un peld ievu baltie ziedi.. kamēr vēroju pamanu iznirstam foreli pie "kājām" vienreiz un tad otreiz..Sākam medības, metam vienu reizi, kādi nu tie metieni pēc garās ziemas ir, lielities nevar, viens zars tad otrs:D.. tā i piesitiena nedabūju.. bet forele ik pa laikam ņem un iznirst ķer visādus gružus no ūdens virsmas.. un par neveiksmi zara ieķerās pamatīgi un dabūju līst ūdenī un vietu sabojāt... Ejam tālāk.. klusums, mainu rotiņus, sudrabu negrib, melnu negrib.. ko nu!? uzlikām atkal sudraba un pieķerās pirmā alata, parsteigums, tad otra.. paliek pavisam jocīgi jo nekad te nav bijušas, varu tik pačukstēt upi, kad laikam te salaiduši ar to foreļu projektu arī alatas?!? Stunda pagājusi nevienas forles.. skumīgi.. Dodos atpakaļ un nodomāju jāpamēģina to foreli izvilināt.. Tā kā es to slēpni izbiedēju pagāju pa straumi uz leju kādus 15m.. varbūt kas sanāk! metu vienu otru reizi.. un tad viena brīdī pakampj, sākās kūļenošana un redzu kad tā nav strautene, bet gan resna varavīksnene.. Cīņa ilga nebij... atrūka..
Sajūtas jocīgas, kad upē dzīvo tādas zivis, un pārdomas no kurienes tās uzradās!?.. ir pazudušas zeltainās strautenes!?..
Sezonu atklāju, bet jautājumu atkal daudz:) Ne asakas Jums foreļu biedri!

Pievienots (15-06-2013, 10:01)
---------------------------------------------
EV! Džeki metiet iekšā.. pray fishing lock

AndrisDatums: Pirmdiena, 24-06-2013, 18:31 | Ziņojums # 543
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 68
Pirms dažām dienām biju uz upīti "kurā foreles trāpās vienmēr un lielas"! Taču lai arī nekad tur tik cītīgi un garā posmā nebiju darbojies, šoreiz pilnīgs ZERO, nevienu iznācienu pat nemanīju, upīte kā izmirusi sad Jā un ašuki kaut kā vairāk kā parasti! Bija arī ne pārāk svaigas pēdas, izskatījās pēc spiningotāja, bet vienalga bail, vai tik nav bijuši elektriķi sad

Forele ir skaista...

mjuniorsDatums: Pirmdiena, 08-07-2013, 10:49 | Ziņojums # 544
Sergeant
Tākā šogad biju tik otro reizi forelēs, cope izdevās vienkārši super smile Saulīte, ūdens čalošana utt.. Pirmie 100m metri un jau piecas copes! Super, zivtiņa ir paaugusies, domāju kad tās ir no ielaistajām miljons forelēm.. tas iepriecina. Bet pārējais posms par pārsteigumu bij tukšs, kāpēc!? nesaprotu.. Daudz ko stāstīt īsti nav, drīzāk man ir daudz jautājumu smile .. Dodamies pie upēm! smile

Ziņojumu laboja mjuniors - Pirmdiena, 08-07-2013, 10:51

AndrisDatums: Svētdiena, 14-07-2013, 11:15 | Ziņojums # 545
Lieutenant
Nedēļas nogalē pavazājos gar zināmām un jaunām upītēm. Bija interesanti. Ar vienu virsmēru satikos jau 2.X (2:0 foreles labā). Redzēju, kā viņa ganās, lasīja kukaiņus no ūdens virsas. Iedevu šai arī savu rotiņu... uzķērās, bet pēc dažām sekundēm nopurinājās. Viss notika kādus 15m no manis, bet pēc nopurināšanās šī atpeldēja kādus 2 metrus no manis, šķiet, ka mēli parādīja smile Pirms tam līdaķele noēda manu priekšpēdējo Leona rotiņu. Atpakaļ ejot nolēmu mēģināt atgūt rotiņu un tieši tajā pašā vietā lidaķels galā bija gan, taču pārmeklējot mutes dobumu nekas netika atrasts sad laikam tak cita (rokas gan nedaudz sakošļātas). Varbūt par košanu pirkstos vajadzēja kaķiem izbarot, bet tomēr amnestēta. Man tajā posmā jau 3. līdaķele ar pīrsingu. Pēc tam pa nezināmu posmu pavandījos, arī tur zivis bija - līdakas, asari, foreles. Īsi pirms mājāsbraukšanas pirms vienas bedres redzēju foreli seklumā uz kantes stāvam, taču iemest vajadzēja zem koka un protams jau vizuālais kontakts izdarīja savu un metiens nepadevās, rezultātā abloms. Tomēr pēc pāris līkumiem smuka 38niece galā gan (kaut kas jau mājās ar jāaizved)...

Forele ir skaista...

kraftskDatums: Otrdiena, 16-07-2013, 22:41 | Ziņojums # 546
Private
Ziņojumu skaits: 14
Es ar nedēļas sākumā bij pie upes. Rotiņus ņēma negribīgi, vairāk bakstīja tikai. Diezgan labi ņēma uz parasta 5cm salmo voblerīša foreles krāsā. Viena pat uztaisīja slaidu lēcienu pēc voblera, kad tas jau bija izcelts no ūdens. Lielas, kā parasti, netrāpijās. Vairākas reizes novēroju interesantu parādību - velkot pieķērušos foreli, tai apkārt riņķo otra forele, it kā gribētu atņemt vizuli. Konkurence, vai varbūt līdzjūtība?

KK

AndrisDatums: Otrdiena, 30-07-2013, 11:50 | Ziņojums # 547
Lieutenant
Apmeklēju vienu neiepazītu upīti bet baigi gari posmi bija jāiet kad nav kur iemest - sekls un bez bedrītēm. Pa lielam nepatika. Droši vien pie lielāka līmeņa ir labāk. Bet vispār zivis IR ! Pie ezera saķēru ašukus kaķiem, līdakas kādas 7-10 (tās tur gan netrūks) un tad vēl sapalam sānus pakutināju, tāds uz gramiem 800 bija sēdēja zālēs un rotiņu ignorēja, bija jau mani pamanījis, taču atļāva pieiet klāt un paņemt rokās, taču visai nadzīgi izrāvās smile . Ā pareiz foreles taču arī bija smile :) smile viens mērs/virsmērs uzsita, bet paņemt nepaspēja. Divus knapmērus noāķēju un vēl kādus trīs mērus redzēju, tā ka galīgi tukšs nav.

Forele ir skaista...

mjuniorsDatums: Pirmdiena, 02-09-2013, 23:45 | Ziņojums # 548
Sergeant
Diena ļoti lietaina, darbi uz priekšu nesokas izlemju, kad šodien braukšu uz copi.. Ejot uz mašīnu, pārbaudīju divas reizes vai ir paņemts līdzi spinigs, jo pēdējo reizi, hehe, aizbraucu līdz upei 40km konstatēju, kad nēesmu to paņēmis un špļāvu uguni biggrin
Šodien nolemju sākt stipri zemāk, no tās vietas, kur ir mans rekords.. Lietus gāž nepajokam.. Kad pienāku pie upes, upe izrādas ir ļoti sekla.. Un tajā vietā ir klusums.. Nakošā līkumā manu kustību. Polāras svīst ciet. Akmeņi ar dikti slideni, ne vienu reizi paslīdu.. Un viens arī nopietns izklupiens, špagatu uztaisu un pamatīgi gar akmeni sasitu vienu kāju.. Ptu, ptu, labi kad tā vēl..
Zivtiņa ir ļoti aktīva, ir vairāki iznācieni, bet nepaņem rotiņu. Mainu, eksperimentēju.. Uzeju uz pirmo foreli. Mēru vienu reiz, otru.. ĻOTI tuvu 30 cm, sirdsapziņa neļauj ņemt tādu palaižu vaļā. Tajā pašā posmā piesakās uzreiz nākamā, bet tikai mazliet mazāka.. Cope paliek pavisam interesanta un palieku pavirš un paslīdu atkal uz akmens.. Iekrītu upē un esmu viss slapjš.. Jomojo, cope nav sākusies, bet esmu viss slapjš, domāju kad jādodas mājup.. Izģērbos, sāku griezt veļu ārā.. Kamēr to daru, nomierinājos un nolmēmu copi turpināt, stiprais lietus vairs nebij traucēklis smile .. MEtiens pēc metiena, mazliet pietura, lai izžmiegtu ūdeni.. tā pārvietojos.. Ir protams arī kāds vizulis pasēts koka zaros.. Bet tā jau ir pierasta lieta un par to nemaz nebēdāju..
Pēc 4 stundu pastaigas jau ir manāms nogurums un gribas ātŗāk beigt.. Pēdas protams gar upes malu ir un nevaru saprast, ko tad šeit vispār ir ko darīt, maza zivtiņa utt.. jau tuvu beigām, skatos nesaprotams blīķšķis.. Joka pēc iemetu arī es tur to vizuli.. Jap, iznāciens, bet iet līdzi un redzu kad ir mērs, pie sevīm saku lūgties, kaut nu paņemtu.. Un ir! cīniņš bij iespaidīgs emociju pilns..
Ko lai saku īsumā.. Zivis bij aktīvas ap7 gab. ko redzēju ar iznācieniem.. Pāris kritieni, ar sasistu kāju un videjo pirkstu biggrin piesmeltiem garajiem zābakiem un 70% slapju apģērbu tomēr diena ir izdevusies.. Iesaku arī citiem, doties un meklēt savu zivi.. Drīz jau pavisam sezona būs galā.. Ne asakas..

siekstaDatums: Otrdiena, 03-09-2013, 23:49 | Ziņojums # 549
Private
Ziņojumu skaits: 11
Par KK novēroto neparasto parādību- velkot foreli ( Ziņojums # 547 16-07-2013, 22:41 )
Zini, arī man reiz gadijās pieredzēt "foreles intelektu"- Kādā lietainā dienā Vidzmes augstienes upes augštecē biju pie viena laba atvara, kurš nu jau aizskalots smiltīm. Pakampa tā laika mēra forelēns 25 cm un velkot aptinās nelāgi pār atvaru ūdenī gulošai pagarai kārkla vicai. Kā klāt tikt? Dziļš. Palaižu brīvi- nekā... Kas atliek- iet griezt rīksti un makarēt, ienāk ātrumā prātā papriekšu pamēģināšu pievilkt - velku ar visu vicu zivi pie sevis un nereizē atskrūvējās vēl vecās spoles viens fragments... Nu mēģinu to sadabūt atpakaļ un nostiprināt, kamēr zivs ūdenī savainota pie vicas svaidās.
Lietus ar līņā, viss slapjš un remonts ieilgst kādas minūtes. Tad samanu, ka kaut kas atvarā notiek. Paceļu acis no spoles un redzu, ka no dziļuma uzpeldējušas 2 lielas strautenes un kopīgiem spēkiem mēģina ko līdzēt. Savā prātā noturējušas vicu kā iemeslu, ka māsa savainojusies, viņas peldēja apkārt un no lejas un mēģināja sitot ar astēm un sāniem pa zaru, mazāko atbrīvot. Tas bija nepārprotami. Vēroju kādu brīdi aizrautu elpu. Tad pieslējos augšā, lai turpinātu ko darīt un viņas nozuda.
Kad šo stāstiju vēlāk, daudzreiz man nav ticējuši. Bet es biju skaidrā un redzu labi.

Nupat atgriezos ar čomu no tās upes.
Posmā, kur spiningojām, ūdens līmenis likās nepareizs. Domājām- lietus/ sausums. Atklājās- HES. Foreles labi neķērās, dažas vien manījām, nopurinājās. Bet izvilkām vairākas līdakas. Mazuļu izrijējas nokļuva mums uz uguns.
HES stipri pabojājis upi un iemītnieku sastāvu. Ūdens arī nu stipri silts.
Pietekās divās aukstās, atradām - vēl ir mazas foreles. 2 gadīgas un pagājušā nārsta. Par to prieks! Arī prāvāku kādu manijām.

Forle ir sīksta- kā latvietis savā zemē...

darznieksDatums: Sestdiena, 01-02-2014, 10:33 | Ziņojums # 550
Major
Ziņojumu skaits: 94
dienas kļūst garākas, kļūstu nemierīgs, sapņoju par copi un vispār gribu PAVASARI!!!! sad

The Truth Is Out There

AshuksDatums: Svētdiena, 02-02-2014, 16:18 | Ziņojums # 551
Administrātors
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 207
Nu.. Piekrītu, man arī to pavasari prasās, bet no otras puses, neesmu arī pret asaru dzenāšanu, vienīgi tagad tas ledus jau par biezu palicis. biggrin

Ar cieņu Ashuks.

AndrisDatums: Otrdiena, 04-02-2014, 21:36 | Ziņojums # 552
Lieutenant
He! Pirms pāris dienām arī man sāka prasīties pēc odiem... smile

Forele ir skaista...

darznieksDatums: Svētdiena, 23-02-2014, 22:31 | Ziņojums # 553
Major
Ziņojumu skaits: 94
dažās upēs ūdens līmenis un krāsa OK apmēram vasaras līmenis, pa krastiem nedaudz ledus kurš ar katru dienu strauji samazinās, nogāzes gan slidenas, zeme vēl sasalusi, virskārta vaļā, kaut liec slēpes klāt un 'šļūc no kalna,

zivju aktivitāte 0 vai es teiktu zivis ir vēl nav sapratušas ka tuvojas pavasaris.

Pievienots (23-02-2014, 22:31)
izskatās ka šogad palu nebūs, interesanti kad sāksies zivju aktivitāte, parasti kad palu ūdeņi bija noskrējuši, ūdens kaut cik noskaidrojies varēja sākt. Visdrošāk jau darbosies standarta pazīme: vizuļu ziedēšana iezīmēs oficiālo sezonas startu,

asinām āķus biggrin

Pievienots (23-02-2014, 22:31)
sorry: vizbuļu ziedēšana

The Truth Is Out There

ZigēnsDatums: Pirmdiena, 10-03-2014, 17:42 | Ziņojums # 554
Private
Ziņojumu skaits: 3
Piekrītu darznieks, bijām ar čomu patrenkāt zvīņainās, gan pagāšnedēļas , gan aizpagāšnedēļas izskaņā, zivis mūsu piedāvātajiem mānekļiem uzmeta, vietas bija perfektas, gan priekš forelēm, gan asariem, gan līdakām, bet kaut kas viņām nepatīk. Nu neko, plinti krūmos nemetam un turpinam iziet pie dabas, putnu un upes skaņas, saule, silts vējš, tas viss tik ļoti bija pietrūcis. Iesaku, upes gaida !

AndrisDatums: Trešdiena, 26-03-2014, 01:34 | Ziņojums # 555
Lieutenant
Ui, es gan tā neteiktu, man kopš marta sākuma ķeras smile

Forele ir skaista...

Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Lappuse 37 no 38«1235363738»
Meklēšana: