[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 36 no 38«123435363738»
Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Piedzīvojumi/atskaites
akmDatums: Ceturtdiena, 15-11-2012, 19:29 | Ziņojums # 526
Sergeant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 38
Statuss: Offline
Tad tad nebiji pietiekami ilgi pie upes un neredzēji, kā viņi pagriežas pa 90 grādiem uz sāniem un vālē ar asti?

esmu apgaismots

AndrisDatums: Piektdiena, 16-11-2012, 20:11 | Ziņojums # 527
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 68
Āāā, ūdens tāds duļķains bija! Bet ja Tu tā saki, tad vienā vietā redzēju gan ka viens tā dīvaini ik pa brītiņam sāniski griezās! Vai vālēja ar asti gan neredzēju. Satiku vienu vietējo "pašdarbnieku" (tukšām rokām), teica, ka nārsts vēl īsti neesot sācies...

Forele ir skaista...

akmDatums: Svētdiena, 18-11-2012, 21:09 | Ziņojums # 528
Sergeant
Ziņojumu skaits: 38
Nu jau divi uzrāvieni ir beigušies, gaidām vēlo nārsta daļu ienākam, tā teikt, uz karstiem akmeņiem smile

esmu apgaismots

AndrisDatums: Svētdiena, 02-12-2012, 00:54 | Ziņojums # 529
Lieutenant
Šodien gadadiena pie mazajām upītēm smile Pastaigāju ... pamētāju ... rezultāts tāds pats, kā pirms gada ... jāpadomā (jāmācās), kā aukstajā laikā pie foreles tikt ! Taču arī bez zivs ir labi ... un dažas taču vismaz iznāca smile

Forele ir skaista...

darznieksDatums: Piektdiena, 08-03-2013, 17:24 | Ziņojums # 530
Major
Ziņojumu skaits: 94
Šonedēļ atklāju foreļošanas sezonu. Laiks patīkams, silts un saulains. Mājās vair nevar nosēdēt, kļūstu īgns un kašķīgs. Biju devies izpētīt (izlūkos ar kauju) vienu jaunu priekš manis upīti.

Mazās upes jau kādu laiku ir vaļā, ūdens dzidrs un līmenis zems. Sniega gan mežā padaudz sanāk kārtīga brišana. No tās copes sanāca tikai baudīt procesu un patestēt pa ziemas vakariem uzlabotos un atjaunotos mānekļus. Zivju kustību vēl nemanīju, bet mazie ūdenskukaiņi jau sāk darboties. Tos ļoti labi varēja redzēt uz gaišā berzes fona.

Bez kurioziem neiztika.
Cope beidzot uznāku uz ceļa pie ezera. Uz ezera copē ziemas makšķernieki, spīd saule, daudz sniega, īsumā sakot: burvīga ziemas ainava. Uz ceļa ar metrīgām kupenām pa malām satieku tuvāko māju saimnieku, tas uz manīm skatās ļoti aizdomīgi (rokā man spinings, kājās garās brienambikses),

Saimnieks jautā: ko es te daru.
Atbildu: gaidu pavasari, ........bet vispār biju makšķerēt upītē.
Saimnieks nopēta mani aizdomīgi un saka, te foreļu nav, jāiet uz citu upi, (nosauc to vārdā).
Atvadamies.

Tā kā man ieteica aizbraukt uz upi kur foreļu noteikti nav un vadoties, kā arī vadoties no novērotām berzēm man ir skaidrs ka tās te noteikti ir. Būs jātgriežas maijā. biggrin

The Truth Is Out There

AndrisDatums: Pirmdiena, 18-03-2013, 14:51 | Ziņojums # 531
Lieutenant
Nu tā, vakar upīte mani aizvilka pie sevis smile lai arī bez kāta un ielas apvos vienalga pamanījos emocijas noķert! Bedres, paceres, akmeņi, ieskalotie koki vilināt, vilina! Cerams, ka neviens no malas neredzēja, kad sāku imitēt mešanu un vilkšanu...! Nevaru vien sagaidīt, būs laikam kādā siltākā dienā jāaizbrauc ar kātu uz upīti smile

Forele ir skaista...

siekstaDatums: Ceturtdiena, 28-03-2013, 22:47 | Ziņojums # 532
Private
Ziņojumu skaits: 11
Lasu un- prieks par Jums un visiem citiem mūsējiem. Paraujat gan no ziemas miega!
Līdzīgi, sacija arī čoms, ko reizēm satiku pie nelielas dzidras Vidzemes upes: viņš kļūstot sabiedrībai bīstams, ja laikus netiek pie upes!:) Ilgi neesmu saticis zelli. Būvējis zivju trepi pār fabrikas aizsprostu- to vēlāk gan izmantojuši maliķi un bijis vien jānojauc. Intar, ja šo lasi, dod kādu ziņu- vai esi Latvijā?

Forle ir sīksta- kā latvietis savā zemē...

AndrisDatums: Otrdiena, 23-04-2013, 20:49 | Ziņojums # 533
Lieutenant
Biju pie upītes - izstaigājos, izmētājos, pa sniegiem un lediem izbradājos, foreles gan nepieķērās, bet vienalga forši smile

Pievienots (23-04-2013, 20:49)
---------------------------------------------
Līmenis dažās upītēs jau OK! Un viss notiek! Šodien biju nedaudz papriecāties un zivis bija!
P.S. Bet kā pēc te TĀDS klusums!?

Forele ir skaista...

EdmundsDatums: Ceturtdiena, 25-04-2013, 12:14 | Ziņojums # 534
Sergeant
Ziņojumu skaits: 25
Kurā pusē biji? Vidzemes upītēs vēl laikam par agru. Ja nu vienīgi mazo upju augštecēs varētu normāli pacopēt. Prātīgāk laikam būtu doties uz kādu no Kurzemes upītēm.

Upe pieder pati sev

AndrisDatums: Piektdiena, 03-05-2013, 10:45 | Ziņojums # 535
Lieutenant
Jā Kurzeme! Nedēļas nogalē sanāca pa "plato galu" pabraukāt, nu jā tur toč par agru!

Pievienots (03-05-2013, 10:45)
"Manas foreles" tādas neaktīvas vēl (vai arī mānekļi negaršīgi) trenkā tik manus rotiņus, bet apčamdīt ļaujas tikai retā smile ...

Forele ir skaista...

akmensDatums: Piektdiena, 03-05-2013, 19:22 | Ziņojums # 536
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 76
Šodien reids uz Kurzemi.Foreļu sezona atklāta nu ļoti veiksmīgi.Lielums gan nav nekāds lielais(38)bet nu skaits laps.Interesanti,ka zemmēra nebija sastopamas.Daudz kas bija pirmoreiz(šogad).Pirmoreiz redzēta aļņu ģimene,pirmoreiz redzēts rubenis un prmoreiz dzirdēta dzeguze kura nu ļoti cītīgi kūkoja (labi ka naudiņa bija ķešā).Iespaidi nu ļoti spilgti,tagad vairākas dienas būs ko pārvārīt. biggrin

darznieksDatums: Piektdiena, 10-05-2013, 22:17 | Ziņojums # 537
Major
Šonedēl beidzot var atklāt "oficiālo" 2013g foreļošanas sezonu, zili balti dzeltenie vizbuļi mežā zied pilnā sparā, saule silda. Mazajās Kurzemes upītēs ūdens OK un foreles savās vietās. Upes jau nopēdotas ar dažāda svaiguma pēdām.

Pārsteigumu man sagādāja viena upe. Sākuma posmā no lielās upes noķēru trīs (gandrīz)mēra alatas. Iepriekš tās te nav bijušas. Laikam kāds labvēlis ielaidis. Paldies. Muguras spura vēl tikai sāka ieņemt nārsta krāsas, bet pēc rijības spriežot tās nārstam gatavojas.

Pēc tam pieteicās pāris foreles, vienubrīdi pat rotiņam divas gab sekoja. Un cope kā sākusies pēkšņi izbeidzās un pāris stundām. Mēģināju mest tuvu un tālu, mainīju vizuļus bet nekā. Tad avantūristiski metot pāri zaru čupai un pārkritušiem kokiem beidzot viena pieteicās. Bet lai tai tiktu klāt man bija ātri jāpārvar šķeršļu josla, bet forele tikmēr karājās auklā uz pār upi pārkrituša koka ar ritmu ūdenī-virs ūdens. Beigās tā bija jāpin ārā no auklas. Par laimi veiksmīgi peld tālāk. tongue

Pievienots (09-05-2013, 21:35)
Baudu pavasari, ārā nedabiski silts, sāk plaukt lapas. Izskatās ka visi kas ir spējījīgi nest makšķeres tās arī izmanto. Kurzemē nopēdotas visas iespējamās upes un strauti.

Pievienots (10-05-2013, 22:17)
tā foreļošana patiešam ir kļuvusi par nacionālo izklaides veidu. Man laukos gar māju tek upīte, it kā ne ļoti maza, bet vasarās pēdējos pārdesmit gadus jau praktiski izžūstoša. Foreles tur nav un garos posmos ir spēcīga bebru invāzija. Makšķernieku pēdas šodien redzēju arī tur.

The Truth Is Out There

vaivadsDatums: Sestdiena, 11-05-2013, 11:16 | Ziņojums # 538
Major
Grupa: Checked
Ziņojumu skaits: 91
Quote (darznieks)
tā foreļošana patiešam ir kļuvusi par nacionālo izklaides veidu

tas gan ir jau ir slikti

AndrisDatums: Pirmdiena, 20-05-2013, 21:04 | Ziņojums # 539
Lieutenant
Kaut kas traks, jau 3x normāli pabradājos pa upītēm un rezultātā tikai zemmāri, būs laikam jāaizbrauc "lielo foreļu upīte" apraudzīt!

Pievienots (20-05-2013, 21:03)
Laikam jāraksta atskaite ... smile Iepriekš solīju, ka ja nebūs 50 nerakstīšu, nu tad ir pienācis laiks rakstīt smile Biju nolēmis pēc darba (darbs beidzas 8:15) apmeklēt pāris upītes. Un tā no rīta aizbraucu uz pirmo upīti un neskatoties uz lietusgāzēm ūdens izrādījās dzidrs, pakaitināju zemmērus, pāris dabūju atlaist un aiziet uz nākošo, bet te, bļin, ūdens kā kafija ar pienu sad Nu nekas pastaigāšu pamētāšu papriecāšos par dabu, apraušu kādus rotiņus...! Uzliekot polarizētās brilles izrādījās, ka daļu "ķērāju" tomēr var redzēt un pēc kādiem nepilniem 100m pirmais iznāciens, 2X iznāca uzsita (35-40cm) un vairs nerādījās. Apstaigāju un rūpīgi apmētāju sev zināmās vietas, taču zivis nerādījās, tuvojās laiks, kad jābrauc mājās, drīz jādodās vienu orientēšanās distancīti (pie Imulas) noskriet. Un tāds sekls posms ar sākās, nu nekas vēl kādas 20-30 min varu pastaigāt. Un tad iemetu tādā paseklā, saulainā un taisnā posmā... pirmajā brīdī nesapratu kas tur sāk mutuļot... ha, bet kāts taču arī lokās! Pēc diezgan vieglas cīņas 47cm nokausēti, ne sveces taisīja ne dziļumā rāva, tikai lašveidīgo riņķa danci veda, pamanījās 2X ar auklu muti sev aizsiet... nācās pārsiet mānekli! Pēc kādiem 10-15 metriem smuks līkumiņš, taču zinu, ka nekāda bedre tur nav, taču būs vien jānomētā. Un kādā 5.-6. metienā kāts ripā un foreļuks ne par ko negribēja ar mani kontaktā nonākt, dancoja uz visām pusēm un jau ūdenī bija skaidrs, ka lielāks par iepriekšējo. Un tā mana otrā 50niece pievarēta smile Nākošreiz vajadzētu aizbraukt kādas jaunas upītes apčamdīt!

Pievienots (20-05-2013, 21:04)
P.S. Šogad neesmu nevienu mēra foreli noķēris.

Forele ir skaista...

darznieksDatums: Trešdiena, 22-05-2013, 08:56 | Ziņojums # 540
Major
Pēc stiprajiem negaisiem sanāca pabraukāties, lai atrastu upes bez kakao. Lietus saskalojis ūdenī daudz labumus, forelēm vēderi kā bumbas. Uz ņemšanu nebija pārāk aktīvas.
Apmētājot pāri koku čupai cerīgu vietu, rotiņam izskrien pakaļ mazais, pazūd. Metu vēlreiz. Praktiski pie pašas zaru čupas parādās lielais. Auklas rezerves praktiski nekādas, čupa aizsedz skatu un kur ir rotiņš vairāk neredzu. Uz izjūtu pavadu rotiņu pa labi pa kreisi un tad pāreju uz bļitkošanu, iekarinātā auklā viegli patricinu vizuli un foreļzellis par brīnumu galā. Forele auklas galā zaru čupas vienā pusē, es otrā. Veicu šķēršļu joslu vienlaicīgi pieskatot, lai forele neieiet čakārņos.
Tai pašā mazā pastraujajā upītē, skatos man pretim pa straumi uz leju kaut kāds zvērs peld. Sākumā domāju ūdrs, ieskatos- bebrs. Peld tā jocīgi, ieslīpi sāniski bez viļņa, nekustoties, izskatās ka to tikai straume nes. Ar ļaunu prieku nodomāju-maita. Kad šamais pavisam tuvu, pakāpjos maliņā, lai līķis neuzpeldētu man virsū, bet šis izrādās dzīvs. Man deguna priekšā veic klasisko sitienu ar asti pa ūdeni un pazūd tuvākajā atvarā.

The Truth Is Out There

Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Lappuse 36 no 38«123435363738»
Meklēšana: