[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 33 no 38«1231323334353738»
Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Piedzīvojumi/atskaites
AndrisDatums: Pirmdiena, 27-08-2012, 23:36 | Ziņojums # 481
Lieutenant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 68
Statuss: Offline
Nē nu lielīšos jau lielīšos, bet tad ja būs 50+ wink ... ja būs !

Forele ir skaista...

AshuksDatums: Otrdiena, 28-08-2012, 18:47 | Ziņojums # 482
Administrātors
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 207
Haha. biggrin Tad jau man vispār nav ar ko lielīties..

Šodien vienu knapmēru un dažus sīkos dabūju,tas arī viss. sad biggrin

Ar cieņu Ashuks.

AndrisDatums: Trešdiena, 29-08-2012, 23:21 | Ziņojums # 483
Lieutenant
Garāmbraucot šodien apmeklēju vienu upīti, kuru sen gribēju pārbaudīt. Un kā jau domāju zivis ir gan mēri, gan zemmēri, gan ašuki smile ar virsmēru gan nesatikos. Upītei visai populārai vajadzētu būt, taču pēdas neredzēju. Viens "gudrinieks" man mēģināja iestāstīt, ka foreļu tur nav :))) Lai arī nekad neticu, ja kāds stāsta par foreļu neesamību, vienalga pats pārbaudu, šodien uz to meli drusku dusmīgs biju, gribās tomēr cilvēkiem ticēt...

Forele ir skaista...

UnikisDatums: Ceturtdiena, 30-08-2012, 21:56 | Ziņojums # 484
Major general
Ziņojumu skaits: 391
Šodien nogāju pa vienu pieteku no pēdējā tilta līdz Gaujai (2,5-3km). Priekšā svaigas pēdas. Upe ļoti skaista, līmenis zems (vidējais dziļums- līdz celim, pie ietekas Gaujā- zem ceļa) un ļoti dzidrs. Nevienas copes. Nevienu normāla izmēra zivi nemanīju. Laikam foreles jau notinušās, jo negrib atrauties no lielā brāļa, kam drīz jābūt klāt.

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

darznieksDatums: Piektdiena, 31-08-2012, 21:08 | Ziņojums # 485
Major
Ziņojumu skaits: 94
Gandrīz neveikla situācija
Copēju pie vienas upes, gar kuru iet dabas taka. Ap 10 no rīta dzirdu tālumā dažas balsis, kas tuvojas. Nodomāju kāds piektdienas rītā pastaigājas. Pieķeras līdaka, ierijusi tik dziļi cik tas iespējams, Balsis tuvojas, saprotu ka tie ir bērni (skola sākas nākošnedēļ, ko tie te meklē). Stāvu ar viegli asiņojošu līdaku rokās takas malā un saprotu ka veikli jāzūd. Ieraudzīs šādu skatu bērni dabūs bērnības traumu (kurš makšķerēs?). Mans plāns izdodas, neviens no skolnieku autobusa tā arī mani nepamanīja noslēpušos aiz krasta pārkares.
Gārnis
Pelēko gārni reti kad var ieraudzīt medījam, parasti tas redzams lidojot prom (viņs makškernieku pamana pirmais). Šoreiz sanāca savādāk. Ejot no copes rezdu reāli smieklīgu ainu. Gārnis, kas parasti medī iebrienot, lidinās virs dīķa un mēģina noķert zivis no lidojuma. Pienāku tuvāk saprotu ka aizaugušā dīķī pa pašu ūdens virsu saulē sildās šā gada karūsu metiens. Liakam šā gada jaunā paaudze mācās medīt.

The Truth Is Out There

AndrisDatums: Svētdiena, 02-09-2012, 18:41 | Ziņojums # 486
Lieutenant
... Nu lūzers, iesācējs... Nejēdzu ar zivi tikt galā! Vārdu sakot vakar ar ''spožo'' dabūju pacīnīties! Uztaisīja šamējais kārtīgu izrāvienu dabūju piegriezt spoli stingrāk, lai zaros neievelk, pēc tam vēl viens izrāviens un ''spožais'' jau paguris straumītē guļ un tad uznāca iesācēja gājieni, nu tad ātrāk uz krastu, spole piegriezta, es velku un šis ar vēl izdomāja paraut... Nu kāda velna pēc es nepalaidu šo vaļīgāk... Un tā upīte vienā duļķī, Leona rotiņš šim dāvanā un es ar trīcošām rokām un sagrautu pašapziņu stāvu krastā sad ... Nu nekas nākošreiz būšu gudrāks, cerams! P.S. Domāju, ka virs 2kg točna bija.

Forele ir skaista...

MKDatums: Pirmdiena, 03-09-2012, 09:40 | Ziņojums # 487
Pieredzējis forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 428
Andri, Tevi tak drīz pie upes nedrīkstēs laist biggrin
Palielīšos es arī cool
Nav gluži foreles, bet savu alatu rekordu esmu pārsitis.
55cm, par svaru vēsture klusē, bet varētu ap 1,2-1,3kg būt (abet varbūt arī vairāk biggrin )
Te viens bilžuks :
Pievienotie faili: 2949039.jpg(214Kb)

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

MordaDatums: Otrdiena, 04-09-2012, 00:34 | Ziņojums # 488
Sergeant
Ziņojumu skaits: 26
Čau foreļotāji, topošie foreļotāji, ihteologi un ja nu te tomēr pagadās kāds brakars, tad čau arī tev un novēlu drīz nākt pie prāta.

Nogalē es un mans foreļu ķeršanas un atlaišanas biedrs plikspiesis bijām pie upes. Upe smuka, ūdens dzidrs un diezgan zems. Uz līkumiem pa kādai dziļākai bedrītei un "plauktam", metam mānekļus, bet no zivīm ne čiku, ne grabu. Pa retai reizei kāds, man domāt, sapals pieskrien, bet tā arī neiegrābjās, malacis - 1:0 sapala labā.

Ejam tālāk, apstājamies, abi metam līkumā izskalotajā bedrē, foreles kā nav tā nav, te pēkšņi es kaut ko ieraugu, kaut ko lielu, izmērā uz 110cm, izrādās uz "plaukta" ļoti tuvu krastam uz sāna guļ, pēc izmēriem un formas spriežot, lašveidīgais. Pirmā doma, ka kāds ar elektrību pašancējis un "trofeju" nav savācis. Es kolegam saku, izmakarējam ārā un paskatamies, iespējams varēs saprast nāves cēloni, kolega atbild- paga un lēnām ar krastā paņemto mietu tuvojās zivij, līdz šim mēs bijām 100% droši, ka zivs ir beigta un peld jau labākos medību laukos, laukos, kur brakari sālīti uz dakšas kaltējās. Plikspiesis piebrien pie pašas zivs, bet tiklīdz kā piebaksta tai, tā zivs augšāmceļās, kolega bļauj dzīvs! man mute vaļā un mums abiem sejā redzami klasiskie abstulbuma vaibsti WTF!? Zivs ir bedrē prom! Tā arī neko īsti nesapratuši un diezgan pamatīgi apstulbuši devāmies tālāk pēc vietējās foreles. Pēc kādiem 5 smukiem līkumiem, kolega polarizējošajās bildēs rāda ar pirkstu turpat pie krasta un saka - skaties, redzi?! Es paskatos - ņifiga neredzu, kolega- kā neredzi?! es atbildu, nu neredzu, man debesu un egļu atspulgs ūdenī. Pamainu skatpunkta leņķi un izrādās ka esmu gandrīz jau zivij uzkāpis virsū. Neko tāda, ap 70cm+ noteikti bija. Un galvenais, ka mierīgi guļ un neliekās traucēta ne no mums, ne no gumijas zābakiem, ne no mūsu atkārtotās wow-ināšanas.
Kolēģis nolaiž 2 izmēra rotiņu gar pašu degunu - nulle reakcijas, gribās jau protams to zivi dabūt no ūdens ārā un apskatīties, kāds tad tas sauvaļas taimiņš izskatās. Mums ar piesi pirmo reizi dzīvē šada veida pieredze, šī ir pirmā sezona foreļojot. Domāju ka jāpaņem suķis aiz astes un jaizceļ nedaudz uz apskati, bet tiklīdz saķēru asti, tā taimiņš kā krievu torpēda dzelmē aiziet. jopipopi.. Bezgala nokaifojušies par to ko redzējuši, ejam tālāk ar cerību, ka būs vēl viena iespēja ieraudzīt šo "augstākā slāņa" zivi, kuru ļoti liela daļa Latvijas iedzīvotāju redz tikai kā normālu materiālu ko uzlikt uz maizes. Tā arī kādas piecas stundas bridām pa upi un bija vēl viens mazāks guļava pie paša krasta, kurš gan nebija tik ļoti aizdomājies kā iepriekšējie brāļi un īsi pirms tika ieraudzīts pamanijās aizpeldēt. Piecu stundu laikā man trāpijās viens asarītis, kolega nezinu kā, smile bet izmakarēja vienu foreli uz 25cm un tas ir arī viss.

Mums radās jautājums. Vai kāds zin kāpēc pirmais taimiņš gulēja uz sāniem? Vai viņiem tas dabiski, tā ir kaut kāda veida atklimatizēšanās saldūdenī? Interesanti ka visi viņi gulēja tieši pie paša krasta, protams iespējams ka bija arī pa kādam bedrēs, tikai mēs tos nevarējām ieraudzīt. Un vēl viens jautājums, kurš manā galvā jau kādu laiku plosās - kā ir ar pīlēm un visādiem peldošajiem dzīvajiem brīnumiem? Ejot pa upi uz augšu, pa priekšu no tevis skrienošais pīļu bars neiztramda zivis? Kā šādos gadijumos rīkoties, mēģināt baru apskriet vai arī ļau lai viņš tur spirinās?

Paldies par uzmanību un gaidīšu jūsu viedokļus un ieteikumus

PS
Redzot cik mierīgi un ievainojami guļ šīs smukās zivis, radās dziļa neizpratne un naids par brakaņeriem. Noķeršu, jeibogu neatlaidīšu kā foreli, bet iesālīšu un bez izņēmumiem.

MORDA

darznieksDatums: Otrdiena, 04-09-2012, 21:28 | Ziņojums # 489
Major
tos pilukus apiet pa upi reizem ir vesels process, tu it ka vinus apej, bet tie vienalga tev nezin ka paradas prieksa. pa upi tas iet ar sasoditu troksni, ta ka visas foreles un Mordas gulosie taimji ir uz pus dienu siekstas.
nesen es vienas piles it ka apgaju, bet tas atkal prieksa, pec skaita sapratu ka tas ir nakosais harems. Vispar piles mazas upes salien sakot no augusta, kad iet valja to medibu sezona. Kad vel ir mazie tad mate ar berniem klusu kaut kur nolien, bet vecais mauc tik pa upi uz prieksu.
Ja protams tas ir iespejams piles apej savlaicigi ar lielu likumu.
pagari sanaca, ne asakas smile

Pievienots (04-09-2012, 21:28)
---------------------------------------------
MK,
tev zetons par alatu, apsveicu tongue

The Truth Is Out There

MKDatums: Trešdiena, 05-09-2012, 07:38 | Ziņojums # 490
Pieredzējis forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 428
Nezinu cik normāla vai nenormāla ir jūras foreles tusēšana uz sēkļa, guļot uz sāna, bet ja jau aizpeldēja visai ņipri, tad visdrīzāk viss ir kārtībā. Ar aklimatizāciju nevajadzētu būt nekādam sakaram, jo laiciņš ir jau pagājis kamēr tā zivs ir tikusi līdz mazupei. Drīzāk taimji vienkārši atpūšas, tas pats notiek lielajās upēs, tikai mēs to parasti neredzam, mazajās viss uz delnas. Pārsvarā zivs migrāciju veic naktī, pa dienu atpūšas dziļākās bedrēs vai piekrastē, kur straume mazāka.
Nezinu par pīlēm, bet pēc bebru tradirīdi ne reizi vien ir pieteikušās foreles, katrā ziņā pret bebru plunkšķiem tās ir imūnas, tāpēc domāju, ka arī pīles nekādas šausmas nesadara, drīzāk mums pašiem ir grūti pieņemt, ka zivij ir pilnīgi vienalga.

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

darznieksDatums: Trešdiena, 05-09-2012, 08:24 | Ziņojums # 491
Major
bebra uzsitiens ar asti ir skaļš, pārējo tas dara salīdzinoši klusi. Un upē tas dzīvo patstāvīgi.
Pīles paceļoties it kā skrien pa ūdeni, kas rada garu trokšņu sēriju, sevišķi nirpīles, kurām ir dziļāka iegrime.
bet katram savas viedoklis un copes metodes.

Pievienots (05-09-2012, 08:24)
---------------------------------------------
Vakar pēc darba biju aisdevies izpētīt divu upju sateku. Pie satekas no ceļa puses ir māja. Zināju ka tur ir suns. Tāpēc savlaicīgi gāju ar pietiekošu līkumu. Pirmais uzradās viens kvankšķis. Lai rej, eju gar niedrēm. Pēc brīža uzrodās vēl viens un tūlīt to jau ir četri. Tādu pretinieku skaitu šeit nebiju gaidījis. Dabūju mukt niedrēs, tās izaugušas 2.5m garas, vecās jaunās kopā, paiet grūti, bet vismaz suņi netiek klāt.
Dabūju kārtīgu iesvīdienu, bet suņus apgāju. Kvankšķēja tie vēl ilgi. extrat

Razvedka s bojom. admin

The Truth Is Out There

LauciniexDatums: Svētdiena, 09-09-2012, 21:26 | Ziņojums # 492
Private
Ziņojumu skaits: 3
Vakar brienot pa upeli Kurzemē vēroju interesantus akmeņu krāvumus upē, (nostiprināti ar armatūras dzelžiem, caurulēm u.c.)- vai entuziastu rūpes par skābekļa daudzumu upē, vai nēģu murdu vietas no pavasara, vai lamatu vietas uz nārstu rudenī ejošajiem lašveidīgajiem ? Iepriecināja
daudzskaitlīgais "bērnudārzs", kas bija ļoti alkatīgs un liecināja par labvlēlīgiem apstākļiem upē. Bija arī pa kādam mēram, taču kustību upē ierobežoja liels un augsts 'bebrinieks"- vēl satikšanās ar upē dzerošu stirnu mammu un briežu tēvaiņa skrējiens pa palieni pie upes, skaisti....

AshuksDatums: Svētdiena, 09-09-2012, 22:34 | Ziņojums # 493
Administrātors
Ziņojumu skaits: 207
Es nezinu,tās ir tikai manas domas ,bet uzskatu ,ka lēnajās līdzenumu foreļupēs vajadzētu tomēr kaut ko darīt lietas labā. wink

Ar cieņu Ashuks.

siekstaDatums: Otrdiena, 11-09-2012, 20:00 | Ziņojums # 494
Private
Ziņojumu skaits: 11
Par taimiņu nogulšanos uz sāniem- padomāju- iepējams, ka tas tādēļ, ka saldūdens mazāk blīvs kā jūras ūdens. Spožajam peldpūslis par mazu nedaudz un ērtāk uz sāna sanāk reizēm atlaisties. Citu iemeslu patiešām grūti izfunktierēt.

Forle ir sīksta- kā latvietis savā zemē...

MordaDatums: Otrdiena, 11-09-2012, 21:02 | Ziņojums # 495
Sergeant
Ziņojumu skaits: 26
Džeki, paldies par atsaucību un atbildēm. Pār pīlēm toč nezinu, šķiet ka paceļotaies radītais hajs zivis tomēr izbiedē. Mūžu dzīvo, mūžu mācies. Nogalē braukšu spridzināt trīs bebriniekus, visi kādā pusotra kilometra posmā. Interesanti, ka noejot 9km gar upi, tieši šajā posmā taciņa bija iemīdīta visvairāk. Gribās lai upe normāli plūst un sliekotājiem nebūtu tik viegli foreles priekš *C&S noķert.

Ejot pa to pašu upi uzdūros vietai, kur vietējais zemnieks dzen govis pāri, upē tiek gan dirsts, gan mīzsts, domāju ko lai dara, gribās ļoti zaļajiem piezvanīt, varētu mani kāds pakonsultēt? Upe baigi djikā ar tīru ūdeni, galvenokārt iztek no avotiem, ķerās alatas un strautenes, bet vietā kur govis ganās un šķērso upi viss smird un arī zivi nevienu noķert neizdevās.

MORDA

*catch and salt

Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Lappuse 33 no 38«1231323334353738»
Meklēšana: