[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 31 no 38«1229303132333738»
Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Piedzīvojumi/atskaites
MKDatums: Ceturtdiena, 26-07-2012, 22:46 | Ziņojums # 451
Pieredzējis forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 428
Statuss: Offline
Nav ne jausmas, parasti jau tie lielākās upēs sastopami.

Aizbraucu pavalkāties pa posmu, ko biju noskatījis un, kur nekad nebiju bijis. Ja neskaita, ka puse no posma visai pasekls ar retām labām vietām no kurām līda ārā šnapiji, un otrs posms ir bebru valstība, kur krasta papardes ir līdz padusēm un pilns visādu kritušu koku un bebru alu, gatavā Saigona, un to, ka ejot nepārtraukti svīdu kā pirtī, tad cope bija laba un pastaiga arī smile
Šnapiji uzturēja procesu un piecas foreles ap 35-40 deva baudījumu dvēselei smile Viens "zirgs" nošāva garām rotiņam, bet kas pa vilni bija, kad tas startēja no koka apakšas. Oooooo! Aš pat pekas notirpa smile
Bebrs tomēr baigi ziņkārīgs radījums- divreiz to brāli iztrobelēju, nolēmu uzgaidīt lai aiztinas. Piesēdu uz baļķa, aizkūpināju smēķi...bet šamais tak izbāzis degunu no ūdens peld skatīties- kas tas par ērmu krastā tup. Piepeldēja līdz kādiem 2 metriem, paostīja un mierīgi ienira.
Atpakaļ ejot vēl sastapos ar cūku baru- māte ar sīkajiem. Trāpīju pa vidu, viena daļa mazo vienā ceļa pusē, memme ar otru daļu otrajā. Tie sīkie bija grāvī noslēpušies un tikai kad biju vairs kādus piecus metrus no tiem, rāvās augšā. Apstājos un klausos, kur lielā, dzirdu šņācienus turpat ceļmalā, otrajā pusē. Domāju- johaidī, ja nāks tos sīkos pestīt ārā, tad varētu arī ziepe sanākt, tamdēļ sastingu, noskatījos kā mazie rukši pārskrien pār ceļu un turpināju slāt uz auto.
Eh forši!

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

Ziņojumu laboja MK - Ceturtdiena, 26-07-2012, 22:48

akmDatums: Piektdiena, 27-07-2012, 14:38 | Ziņojums # 452
Sergeant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 38
Matonis, kā noskaidroju pie biologiem, izrādās, gluži pretēji, ir tīra ūdens rādītājs! smile

esmu apgaismots

AndrisDatums: Piektdiena, 27-07-2012, 17:08 | Ziņojums # 453
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 68
Mjāāā tīri vai skaudība nāk virsū lasot, kā foreļot mākoši vīri svešā posmā pa vairākiem mēriem ceļ ārā smile Bet nu nekas, es jau ar vairs tukšā nepalieku! Šodien ar uz svešu posmu aizbraucu līdaķeles pavelkāju daži drukni zemmēri ar dabūja caurumus lūpās smile Nu bet ar vienīgo mēru (tiesa bišku zem 35) gan ilgi sanāca ņemties (par to arī tiks uz maizītēm)! Vienā perspektīvā bedrē uz 2.nr mārīti trīs reizi nāca ārā TĀDUS mutuļus taisīja, ka domāju ar virsmēru esmu saticies, taču pa rotiņu pat nesita, pamainīju uz lielāku baltu pašdarinājumu, atkal mutuļi... tad modificētu melno agliju uzliku... un viss klusums. Piekāpu atkal pēc pusstundas... klusums... . Izbridu tai bedrei cauri, nu varen izteikta, bez kādiem čakārņiem, gan jau kaut kas pavasarī no turienes ticis aizskalots. Par cik tā vieta bija tuvu manam busam, pirms mājās braukšanas, aizkāpu vēlreiz un kaut kādā 4-5 metienā foreļuks galā gan (uz to pašu 2.nr balto mārīti) un šoteiz kārtīgi ierijis...

Forele ir skaista...

Ziņojumu laboja Andris - Piektdiena, 27-07-2012, 17:16

darznieksDatums: Piektdiena, 27-07-2012, 22:35 | Ziņojums # 454
Major
Ziņojumu skaits: 94
Atnākusi atkal vasara, jāmeklē vēsākas vietas, braucam uz piejūras upēm.
Upītē bijuši vasaras plūdi upe kārtīgi iztīrīta, krasti noklāti ar smiltīm, iztīrīts oļu dibens –potenciālās nārsta vietas perfekti attīrītas. Ejam copēt.
Pīles laikam jūt medību sezonas sākumu un ar tām pilna upe. Sajūta ka visi kas var nest makšķeri gatavojas rudenim (lašveidīgajiem) upes krasti jau nopietni nostaigāti, foreles tramīgas, bet bija. Par to prieks, vismaz nav paturētas.
Makšķerēju ejot pa pļaviņu gar upīti, aiz kalniņa redzami māju jumti, ierejas suns. Eju tālāk, netīšam paskatos uz māju pusi, redzu man skrien virsū (bez skaņas) liels vilku suns, ņemu pēdu uz upi, neskatoties no krasta lecu upē uz akmeņiem (kaut kad pa vidu sadzirdu kādu saucam suni), apgriežos, lai pieņemtu cīņu, upīte ir sasodīti šaura. Bet suns sapratis, ka ar mani nebūs labi tek atpakaļ uz māju.
Copēju pie jūrmalciema mājām. Agrs darbadienas rīts, ķimerējos ar mānekļiem, dzirdu sievietes balsi ar krievu akcentu saucam „Cienītais ko Jūs te darāt?”, apgriežos un saku „Labrīt”, kundze jautā „Zivis ķerat”, laikam ieraudzījusi makšķeri, atbildu „Jā”. Tālāk viņa jau vīram istabā saka pirmo reizi redzu šeit makšķernieku. Padomāju, labi ka tā, Pāris mājas iepakaļ no paceres pie laipas dabūju mēru, un pie ciema robežas tādu ap 40cm.
Pārsteidza odi. Vienu dienu Rīgas jūras līča vienā krastā jau ap saules lēktu asinskārie insekti ēda mani nost, pat aklie dunduri tik agri bija augšā. Divas dienas vēlāk pretējā krastā pat nevajadzēja pretodu līdzekli.
Upes atvars koku lapotnes noēnots, pa ūdeni ņirb saules pleķīši, upē viegls duļķis. Jau kāds piektais metiens, tinu, pāri atvaram nozib ēna (padomāju laikam putns debesīs). Tūlīt putns materializējās forelē mana āķa galā. Metiens ir veikts pāri upei iekritušam kokam, pievelku zivi līdz kokam, tā tur tirinās, pats eju tuvāk. Redzu pa baļķa apakšu, ka zivs lēkā visā upes platumā (kaut tik aukla nepārrīvētos), joprojām nepaspēju atnākt, lai zivi kontrolētu ar kātu. Pēkšņi virs baļķa parādās mans rotiņš slaidā lēcienā, skaidrs zivs ir brīvībā.

Pievienots (27-07-2012, 22:35)
---------------------------------------------
Zirga mati dzīvo pat ļoti mazās upēs, kur pat riktīgi forelēt nevar. Tēvs man bērnībā teica: ja tu dēls ilgi tanī ledainā ūdenī tupēsi, tas tur (norādot uz zirga matu) tev dibenā ielīdīs.

The Truth Is Out There

AndrisDatums: Pirmdiena, 30-07-2012, 18:42 | Ziņojums # 455
Lieutenant
Atkal rīta pusē pie upītes kurā "foreļu vairs neesot, visas esot izindētas un ar elektrību izsistas". Un tā kādi 7-8 zemmēri atlaisti, divi mēri (tuvāk pie 30) atlaisti un divi paši atlaidās, tad vēl viena +- 40niece izlīda 1X uz manu roterīti paskatīties un laikam jau arī uz mani, es šamai acīmredzot nepatiku, vairs no kokapakšas ārā nelīda. Viens no tiem mēriem 4X ņēma 2. reizē kādu pusmetru pavilku, bet šim nebija gana, nāca vēl 2X, kamēr galā gan smile nabags pirms atlaišanas dabūja bikiņ pa smiltīm pavārtīties sad Hm, iztraucēju vienu nelegālu foreļotāju, šis ar tādu spicu puļķi pa foreļupīti klīda un pacēlās spārnos, kad tuvojos, maita tāds - gārnis. Mjāāā, ejot atpaķaļ uz busu apmaldījos sad pašāvu garām gar upīti. Pirmo reizi tajā vietiņā gan biju. Bet tā apmaldīšanās visai veiksmīga sanāca, vēl pāris vietās piegāju iemest un ... 37niece galā gan smile Nu gan jāsteidzas uz darbu! P.S. Jā tas viens mērs, kurš pats veiksmīgi atlaidās, gribēja laikam mani no kājām nonest, pēc sveces no āķa atbrīvojies nesās taisni man virsū un kādus 20cm no manām kājām sanesumā iespruka... patīk smile jau atkal gribu vēl smile

Forele ir skaista...

Ziņojumu laboja Andris - Pirmdiena, 30-07-2012, 18:47

darznieksDatums: Pirmdiena, 30-07-2012, 20:53 | Ziņojums # 456
Major
Ziņojumu skaits: 94
Hrenovs makšķernieks, esmu nikns uz sevi. Sāku mazo upi no ietekas. Paņem asaris uz 35cm, gandrīz dabūju krastā, traucē kaut kādi ūdenī augoši laksti, retā reize kad būtu vajadzīgs uzķeramais tīkliņš, un asaris man no rokām aiziet.
Bet prieks par mazupi, atradu tur veselīgas upesgliemenes un vēsu un tīru ūdeni šajā karstumā.

Pievienots (30-07-2012, 20:53)
facepalm

The Truth Is Out There

AndrisDatums: Piektdiena, 10-08-2012, 10:47 | Ziņojums # 457
Lieutenant
Šorīt atkal gar upīti "kurā foreļu vairs nav"! Biju domājis, ka agri no rīta foreles ņem labāk (kamēr nepaliek silts), taču šodien tikai tad kad sāka diena iesilt foreles aktīvāk sāka ņemt. Atlaisti daži zemmēri kā arī 3gb ap 30cm. Diemžēl viens zemmērs pārāk azartiski ņēma sad ... . Un tagad interesantākais, vai varbūt stulbākais smile Pašā copes sākumā no vienas baļķapakšas iznāca mērs un uzsita, taču atkārtotos manus centienus ignorēja un tā es nolēmu pie viņa atgriezties. Tuvojoties baļķim (ar savām jaunajām polarizētajām brillēm) ieraudzīju foreles asti no baļķapakšas pat taukspuru redzēju, uzmanīgi caur krūmiem pielavījos tajā vietā, kur baļķa gals pie krasta un sāku mētāt rotiņus, zivs tos ignorēja, bet arī nepaslēpās! Ņēmos es tur iespējams pat 10 min, bet nu cik var apnika un izdomāju to foreli paraustīt aiz astes smile ... iebridu un... izvilku no ūdens plēves gabalu wacko Vot aplauziens! Jā bet brilles iegādājos tādas, kas pie cepures naga stiprināmas, lai arī biju skeptisks izrādījās baigi ērtas, kad vajag ir priekšā acīm, kad nevajag ļoti viegli uz augšu paceļamas, man patīk smile

Pievienots (05-08-2012, 14:52)
Atkal klusums te iestājies sad ... bet es uz upīti atkal biju, gāja labi smile

Pievienots (10-08-2012, 10:05)
Vakar pirms darba aizskrēju uz dažām upītēm. Kas tās par ietaisēm upītēs, kas savienotas ar jūru - tādi kā spārni ar sašaurinājumu uz augšu, izskatās, ka tajā sašaurinājumā varētu murdu pievienot, bet nu TĀDĀS vietās, nekaunībai nav robežu... sad
Pēc tam pie vienas mazupītes vēl piebraucu. Jau agrāk biju izbrāķējis, jo grunts ar kaut kādu zaļu plogu pārsvarā pārklāta, taču šodien nedaudz laika bija, lai to pārbaudītu. Un ceļa malā, kaut kādā 5.-10. metienā 36.niece galā gan. Rodas sajūta, ka viņas ir visur smile Pēc tam vakarā (par cik tas darbam cieši blakus) vēl uz 2h tur piebraucu, taču nekā, vieni vienīgi ašuki. Tiesa mazliet haotiski padarbojos (darba laikā grūti forelēm nodoties) un iespējams, ka tikko viens pa priekšu bija nogājis (tādā dīvainā vietā viena vientulīga mašīna stāvēja). Ja sanāks būs jāpamēģina šovakar atkal smile

Pievienots (10-08-2012, 10:47)
...ārprātīgie nokrišņi... viena foreļupīte (Dundagas pusē) pilnībā izgājusi no krastiem! Prātam neaptverams ūdens līmenis! Izskatās, ka foreles tiks saskalotas mežā sad cerams, ka tā zivtiņa ir gana gudra lai "ieraktos" savā pacerē! P.S. Ne pa tēmu, bet nevarēju neuzrakstīt. Talsu pusē vakar ,poliči ar svariem, ķer graudiniekus, kuri izmantojot retās sausās dienas pārlādē automašīnas, lai glābtu kaut daļu no ražas sad CIK ZEMISKI sad ...

Forele ir skaista...

Ziņojumu laboja Andris - Piektdiena, 10-08-2012, 10:55

MKDatums: Sestdiena, 11-08-2012, 15:54 | Ziņojums # 458
Pieredzējis forelists
Sveiki kolēģi!
Tikko atgriezos no kārtējās ziemeļu ekspedīcijas. Lai gari neizplūstu- gāja labi, laiks perfekts, daba fantastiska un zivju daudz un lielas. Lielākās, protams, atkal sarāva visas parpalas. Tā mušotāji (pa trijiem) kādas desmit pazaudēja, man uz spini viena "bomba" uzsēdās, ko nevarēju straumē vadīt. Te dažas bildītes
Pievienotie faili: 1940085.jpg(196Kb) · 6148006.jpg(227Kb)

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

MKDatums: Sestdiena, 11-08-2012, 16:18 | Ziņojums # 459
Pieredzējis forelists
Te vēl dažas noskaņas bildes, garāku aprakstu un daudz bildes varēs manā mājas lapā, pēc laiciņa, aplūkot.
Pievienotie faili: 4744994.jpg(287Kb) · 5132090.jpg(191Kb) · 6463320.jpg(160Kb)

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

siekstaDatums: Svētdiena, 12-08-2012, 00:26 | Ziņojums # 460
Private
Ziņojumu skaits: 11
Paldies. Bildes patiesi ar noskaņu, pat it kā klusumu var saredzēt tajās. Vai tā būtu Norvēģija?

Forle ir sīksta- kā latvietis savā zemē...

MKDatums: Svētdiena, 12-08-2012, 09:59 | Ziņojums # 461
Pieredzējis forelists
Zviedrija, bet tuvu Norvēģijas robežai.

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

AndrisDatums: Otrdiena, 14-08-2012, 16:45 | Ziņojums # 462
Lieutenant
Šodien uz pusotru stundu pie upītes. Rezultāts - viens mērs iznāca un uzsita un līdz krastam dabūju vienu 44-45 un vienu 46-47 smile Ir atlaišanas video, vai te kaut kā to var ielikt?
P.S. MK, tev taisnība, fluorkarbons ir pārāk ciets, grib nobrukt no spoles un vērpjas, un ir vēl viens mīnuss, baigi ātri arī saspurojas sad

Forele ir skaista...

Ziņojumu laboja Andris - Otrdiena, 14-08-2012, 17:08

MKDatums: Otrdiena, 14-08-2012, 18:40 | Ziņojums # 463
Pieredzējis forelists
smile Parasti muļķības necenšos nevienam stāstīt...

P.S. Iekš www.gofishing.lv ir pēdējā Zviedrijas brauciena apraksts un bildes. Novēlu labi pavadīt laiku smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

Ziņojumu laboja MK - Otrdiena, 14-08-2012, 21:45

vaivadsDatums: Otrdiena, 14-08-2012, 21:15 | Ziņojums # 464
Major
Grupa: Checked
Ziņojumu skaits: 91
šodien super necope. 5 upes. 0 zivis. pāris tik sīkos redzēju

AndrisDatums: Trešdiena, 15-08-2012, 16:45 | Ziņojums # 465
Lieutenant
Nu nezinu nezinu, kaut kas nav lāgā. Nesen kādam teicu, rodas iespaids, ka forele ir visvieglāk noķeramā zivs (ja neskaita ašukus), viņš par mani smējās smile Nu tad šodien bija 2 brīvas stundiņas un aizbraucu paķerstīt ašukus, vietā kur kāds savu lielāko foreli Latvijā noķēris un kur es pavasarī ašukus kādus 2kg savilku. Izrādās to upītes posmu hess sačakarējis sad Un tā stundas laikā noķēru 3!!! MAZUS ašukus. Nu ko vēl nepilna stundiņa brīva, nobraucu pa upīti zemāk paniekoties ar forelītēm. Rezultātā 3 vai 4 mēri, vienu nomērīju 35cm un vēl kādi 6-7 zemmēri. Jāpiebilst, ka upīte visnotaļ populāra ar normālu taku gar malu un tajā posmā man reti kad mēri iepriekš trāpījušies. Un tā pēc šodienas izrādās, ka foreli ir arī par ašuku vieglāk noķert smile P.S. Visi/visas ieskaitot ašukus atlaisti/atlaistas.

Forele ir skaista...

Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Lappuse 31 no 38«1229303132333738»
Meklēšana: