[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 3 no 38«123453738»
Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Piedzīvojumi/atskaites
guntisssdDatums: Pirmdiena, 15-11-2010, 22:01 | Ziņojums # 31
Lieutenant colonel
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 118
Statuss: Offline
MK , uzrakstits tiešām labi, tagad pārlasiju vēlreiz. Bišķi ieskābu, bet kas par vēlu tas par skādi.Te varbūt pietrūkst foto, bet tas tā.

MKDatums: Otrdiena, 16-11-2010, 12:00 | Ziņojums # 32
Pieredzējis forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 428
Quote (aigaigars)
Somijā bijāt vai vnk caur Somiju uz Zviedriju?

Caur Somiju- tā lētāk sanāk smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

UnikisDatums: Pirmdiena, 06-12-2010, 10:58 | Ziņojums # 33
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
MK- ja nav slinkums un noslēpums- nopublicē vienā ceļojumā līdzi ņemamo lietu sarakstu un apjomus happy Tas tā- iespējams iesācējiem noder un ir par ko padomāt.

Man jau vasaras beigās parādījās interese par ūdensizturīgu alpīnistu guļammaisu un vienvietīgu, extra kompaktu telti. Tas būs mans pirkums pēc 3000-šā izmēra spoles un elpojošo brienambikšu iegādes. Noderēs arī LV, kad taisīšu "divdienniekus".

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

MKDatums: Pirmdiena, 06-12-2010, 11:35 | Ziņojums # 34
Pieredzējis forelists
Tu domā tieši šāda veida ceļojumam ? Ziemeļi, 7-10dienas ?

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

UnikisDatums: Pirmdiena, 06-12-2010, 12:07 | Ziņojums # 35
Major general
Nu ja- tieši tādam skarbajam, jo, kā jau teici, jāņem tikai svarīgākais.

Ja brauc uz 2 dienām LV copi un nometnes vietai var ar auto piebraukt, es pat saliekamos krēslus ar atzveltni iemetu bagāžniekā, lai ir kur pie ugunskura pasēdēt happy

Pievienots (06-12-2010, 12:07)
---------------------------------------------
Esmu ieviesis nelielu copes dienasgrāmatu, kur piefiksēju informāciju par upēm, kurās esmu copējis, kā arī informāciju no citu pieredzes, kas uzpeld kaut kur kādā video, forumos vai žurnālos.

Interesanti ir apskatīt šī gada statistiku.

Savu pirmo foreli es noķēru 27.06.10. Neiztiku bez skolotāja, kas man parādīja dažus knifus. Pirms tam biju mēģinājis noķert kādu foreli duļķainā ūdenī ar augstu līmeni.

Šogad 10 Latvijas upēs esmu noķēris vismaz 1 foreli. Uz foreļu copi gan esmu bijis krietni biežāk, taču patīk apgūt jaunus posmus un vienā dienā visu upi neizbridīsi.

Pa visu 2010.gada sezonu esmu paturējis 6 mēra foreles.

Reiz trāpīju upelē, kur dienā noķēru ap 40 forelēniem.

Interesanti pāršķirstīt dienas grāmatu un paplānot, kurp doties nākošajā sezonā.

MKDatums: Pirmdiena, 06-12-2010, 12:18 | Ziņojums # 36
Pieredzējis forelists
Labi, iekopēšu no topošā projekta infu smile

Ekipējums.
Lai pilnībā varētu baudīt ceļojumu un jūsties komfortabli ir jāņem vērā, ka ir lietas bez kurām neiztikt :
1. Ietilpīga (60-80 litri) un ērta mugursoma. Svarīgi lai mugursomai būtu regulējams muguras balsts, tas palīdzēs pieregulēt atbilstoši katra augumam. Pareizi saregulēta soma neliksies nemaz tik smaga.
2. Vienvietīga vai divvietīga telts ar vidēju mitruma izturību (sākot no 2000mm). Jo telts būs vieglāka, jo mazāk pašiem jānes.
3. Guļammais ar ekstremālo temperatūras robežu līdz -5C būs pilnībā pietiekoši un paklājiņš visamz 1cm biezumā. Ērti ir no putu materiāla veidotie, jo tie ir viegli, neuzsūc mitrumu un tāpēc sarullētā veidā ir stiprināmi somas ārpusē.

Apģērbs.
Ir teiciens- nav sliktu laika apstākļu, bet ir tikai nepiemērots apģērbs. Atliek vien noskaidrot, kas tad ir piemērots apģērbs.
1. Apavus vajadzētu izvēlēties ar rievotu zoli un augstumā virs potītes. Optimālākais risinājums ir speciālie tūristu pārgājiena (hiking) vai treking zābaki, var izmantot arī citus, bet galvenais lai būtu nostiprināta potīte un zoles neslīdētu.
2. Vidējā gaisa temperatūra pie polārā loka vasarā ir ap 15-20C, bet samērā bieži nokrīt arī līdz 5C, vai pat vēl zemāk, tāpēc lietderīgi ir paņemt kādu siltāku jaku. Arī naktij siltāku drēbju kārta nenāks par ļaunu. Tāpat ir jānodrošinās pret vēju un lietu. Vislabākā izvēle ir Gore-tex vai līdzīga materiāla virsjaka, kas elpo, bet nelaiž mitrumu un aiztur vēju. Ļoti labi, ja ir arī tāda paša auduma bikses, bet var iztikt arī parastajām kokvilnas. Galvenais vajag izvairīties no neelpojošiem sintētiskiem meteriāliem.
3. Cepure ar nagu vai panamas tipa galvassega.

Veselība
Neskaitot personiskās higiēnas lietas ir jānodrošinās dažādām mikro traumām un no medikamentiem ieteicams ņemt līdzi : plāksterus, dezinfekcijas līdzekļus, marli, elastīgo saiti, pretsāpju līdzekļus, smēri sastiepumiem, aktīvo ogli vai ko līdzīgu, zāles pret temperatūru.
Pilnīgi noteikti nedrīkst aizmirst pretodu līdzekļus!

Makšķerēšana
Upes Ziemeļzviedrijā ir samērā platas un krasta aizaugums minimāls, tāpēc jāizvēlas spiningus sākot no 2,40m un garākus, ar svara testu robežās no 2-18gr. No mānekļiem sevi ir pierādījuši dažādi „rotiņi” 1-3 Nr., kā arī nelieli vobleri. Vidējais mekšķerēšanas dziļums ir 1,5-2m, bet mēdz gadīties arī dziļākas bedres. Dzidrajā ūdenī priekšroka dodama monofilajām auklām ar diametru 0.18-0.23mm. Optimāli ir 0.2mm.
Mušiņmakšķerēšanai būs piemēroti 5-7 klases kāti. Kādu auklu un ķeršanas veidu izvēlēties ir katra makšķernieka izvēle, bet viennozīmīgi vislielāko baudu sagādā zivs piemānīšana ar sauso mušiņu. Te sevi ir pierādījušas dažādas „Mayfly”, „Caddis” un „Klinkhammer” tipa mušiņas, protams izmantojot arī nimfas, strīmerus ir iespējams tikt pie kārtīga loma.
Ekipējumā noteiktu vajadzētu būt brienamajam kombinezonam vai garajiem zābakiem, jo bieži pie „karstākajiem punktiem” var piekļūt tikai iebrienot. Polarizējošās saules brilles palīdzēs vieglāk lasīt upi un atrast zivis.

Vēl : viegls cirvītis vai mačete, gāzes prīmuss un gāzes baloniņi. Katliņš, panniņa un citi pribambasi- ir ļoti labi komplekti, kas arī daudz nesver. Sērkociņi !!! Neliela lāpstiņa nedegošo atkritumu norakšanai (pēc izvēles). Par ļaunu nenāks arī pelēkā armētā izolene un kādi 10m ne pārāk resnas virves (kādi 3mm). Foliju zivīm.

Par paiku.
Jo vieglāk, jo labāk smile Brokastīm ātri pagatavojamās auzu pārslas, ir tādas mazas paciņas kurām jāuzlej tik ūdens (2 paciņas reizei), vai tāda pat veida griķu putra. Pusdienām, kā šī gada atklājums, ir profesionālā tūristu paika. No vienas pakas sanāk 2 porcijas un veidi ir dažādi.
Sāls, cukurs, kafija, tēja, garšvielas. 2 baltmaizes uz ģīmi un 1 laba rupjmaize (nu gribās to maizi tomēr, īpaši foreļmaizītēm), bet var arī bez maizes iztikt un aizvietot to ar sausmaizītēm (vieglāk, bet dārgāk). Labi nokūpināts speķis, salami desa kāds gabaliņš (vislabāk jau grieztās vaakuma iepakojumā).
Sīpoli (tie veinmēr aiziet). Zaļbarībai laba ir paprika (viegla, sulīga).
Šokolāde, riekstu maisījums ar aprēķinu- pustāfelīte vai puspaciņa dienā. Tas garākiem pārgājieniem enerģijai un kunģa apmānīšanai.

Copes pričendāli, protams smile

Soma sanāk ap 25kg smaga.

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

UnikisDatums: Pirmdiena, 06-12-2010, 13:05 | Ziņojums # 37
Major general
Lūk to es arī gribēju! Super! smile

AshuksDatums: Pirmdiena, 06-12-2010, 20:11 | Ziņojums # 38
Administrātors
Ziņojumu skaits: 207
Pa ziemu neviens nav bijis copēt?

Ar cieņu Ashuks.

guntisssdDatums: Pirmdiena, 06-12-2010, 20:41 | Ziņojums # 39
Lieutenant colonel
Uz copi neesmu bijis kops 20.11 crazy

akmensDatums: Pirmdiena, 06-12-2010, 20:57 | Ziņojums # 40
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 76
Šodien apmeklēju vienu upīti Vidzemē,ārā -5 bet ne viss ir aizsalis tur arī atradu mērķauditoriju(pumpainos) viens tāds neliels 2,100tika iemūžināts bildēs otrs krietni vien lielāks norakstīja manu kātu(pie izcelšanas uz ledu)un aizgāja ar visu kāta daļu.Nezinu kā šim tagad būs dzīvošana.Adrenalīns tika uzņemts lielās devās un visa vietējā fauna izbiedēta:)))

guntisssdDatums: Pirmdiena, 06-12-2010, 22:00 | Ziņojums # 41
Lieutenant colonel
akmens, izsaku līdzjūtību badmood
paldies uzmundrināji,vēl vairāk gribas uz copi wacko

MKDatums: Pirmdiena, 06-12-2010, 22:10 | Ziņojums # 42
Pieredzējis forelists
labāk nekomentēšu cranky

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

MKDatums: Pirmdiena, 06-12-2010, 22:13 | Ziņojums # 43
Pieredzējis forelists
Vispār tēma par forelēm :), kā var kātu salauzt un palaist zivi ar visu kāta daļu, vispār nav skaidrs.... bangin

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

UnikisDatums: Pirmdiena, 06-12-2010, 22:50 | Ziņojums # 44
Major general
Es iztēlojos, kā akmens pavērsis spici pret debesīm... Pie paša krasta, kad lenķis starp spici un auklu kļuvis pavisam šaurs, seko spēcīgs rāviens, kā rezultātā lūzt gals pirmajā trešdaļā... rāviens tik spējš, ka trūkst arī aukla, jo, salasoties komentārus par bremzes pieregulēšanu, tā ir pārāk centīgi pievilkta- neatbilstoši auklas izturībai. surprised

Laikam es arī rīt aizbraukšu pārbaudīt meistarību admin

guntisssdDatums: Otrdiena, 07-12-2010, 12:42 | Ziņojums # 45
Lieutenant colonel
Visādi gadās, labāk ir censties zivi uzstīvet uz ledus malas ar spēku, nevis līst klāt un ielūzt. štrunts par to kātu,tiks pie jauna, savkārt zivs gan jau mācēs atbrīvoties no āķa, vismaz tā domāsim. smile

Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Lappuse 3 no 38«123453738»
Meklēšana: