[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 29 no 38«1227282930313738»
Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Piedzīvojumi/atskaites
AutomatsDatums: Pirmdiena, 21-05-2012, 09:35 | Ziņojums # 421
Sergeant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 22
Statuss: Offline
Brivdienas pavadiju vidzeme satigajot pa vienu upite divas dienas pec kartas,satiku tarpotaju,vins naski pludinaja pa bedri,es panemu nagla piemetu roteri taja bedre un no degungala izcelu smuku foreli,pievilku un saudzigi atbrivoju,sis noskatijas un nosvaipijas ,salika makskeri un pteica man ka jaiet majas,sodien nav copes diena un pazuda krumos-ta es vinu aizbadiju!:D

Neskatoties uz to ka pec pagajusas nedelas lietiem udens bija dulkajns,bet forele nema labi un praktiski katra perspektiva vieta sedeja smuka izmera forele,pat bija bedres,kur bija pa divas vai tris skaistules-upe jaunatklata un zivim diezgan bagata,tas preiceja:)

Mārtiņš Tipovskis

JānisDatums: Pirmdiena, 21-05-2012, 12:43 | Ziņojums # 422
Private
Ziņojumu skaits: 10
Vakar pēc kārtīgas nakts izklaides pamodos, protams, nelielas galvas sāpes, tad nu padzēru rīta kafiju, kautko uzkodu un sapratu, ka jālaiž izvēdināt galva. Brienamais līdz kātiņš rokā un prom uz upi.
Foreles gan bija gausas un īsti negribēja ēst, vienu tomēr piemānīju ar kādu trešo metienu, līdakas gan bija daudz, beigās jau vairs neskaitīju, kādas 10 laikam (par līdakām gan viņas nenosauks, izmērā no kādi 30 - 45 cm). Bija vēl vairāki foreļu iznācieni, viena ap 40 cm pavilkta un pēc skaistas sveces peld tālāk, un tuvu pastaigas noslēgumam kārtīgs laineris mani pārsteidza, forele uz 60 cm, pietrūka vietas, kur vadīt mānekli, jo nāca tik līdz, bakstīja, bet neņēma, tad kārtīgs kūlens un atpakaļ bedrē, tā arī vairāk neizlīda. Lai paliek un gaida mani nākamreiz tajā vietā.
Tādi nu mani piedzīvojumi šajā weekendā.

darznieksDatums: Piektdiena, 25-05-2012, 22:05 | Ziņojums # 423
Major
Ziņojumu skaits: 94
Šodien beidzot pa īstam atklāju vasaras sezonu, 12 stundu cope un esmu laimīgs kā maumts.

Darbība norisinājās jaukā un nomaļā vietā, kur pateicoties apkārtnes reljefam mobilie sakari gandrīz nedarbojas, mežistrāde līdz upei atnākt nevar, grava, un vienīgā civilizācijas skaņa visas dienas laikā bija viena apmaldījusies lidamašina.
šim upes posmam ir vēl viena priekšrocība, te nav bebru dambju, jo upes augštece nav meliorēta un pavasarī parasti ir kārtīgi pali, kas naxrenizē visus bebreniekus.

Rīts sākās skaisti, viesās lejās stāv migla, saule nav uzlēkusi, braucu uz upi, pār ceļu skrien meža zvēri. Pie upes nonāku tūlīt pēc saules lēkta. ūdens paaugsts, bet normas robežās, var redzēt ka paris dienas atpakaļ pēc lielajiem lietiem bijuši pali. Pēdu nav. Čužije zdjes nevihodjat.
Kamēr pie upes sienu auklu gar pretējo krastu netraucēti noskrien lapsa...

Cope kā jau cope, bet kā vienmēr jaunuļi atkal izpildījās. Sanāca triplets, no viena saulaina upes līkuma dienas vidū uz trim metieniem pēc kārtas pieteicās trīs brangi 20+ jaunuļi, visi bija man jāāķē nost.
Citā vietā, ja parasti foreles taisa svecītes, viens trenējās tāllēkšanā, leciens ar svecīti uz tālumu tam sanāca uz metriem diviem, lidojumā tas noāķējās un es gandrīz dabūju vizuli vaigā.

Šodien runājot sporta terminaloģijā laukumā nāca arī rezerves spēlētāji (lasi reti izmantoti mānekļi), strādāt dabūja gandrīz visa vizuļu kastīte un gandrīz visi, kas bija laukumā, tika arī pie rezultativitātes punktiem.

Koki jau saplaukuši bet vēl palikuši pavasara dažādi zaļajās krāsas, zāle vēl maza, copēt pilnīga bauda.

The Truth Is Out There

EmīlsDatums: Sestdiena, 26-05-2012, 13:27 | Ziņojums # 424
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 49
Vakar beidzot izdevās atklāt copes sezonu (mācos ārzemēs), bet foreles tā arī nesastapu biggrin

Sāku ar pirmekspedīciju uz vienu nomaļu un interesantu upīti. Upīte tek caur neapdzīvotam, mežainam apvidum un ietek ezerā. Izskatījās pēc tipiskas foreļupes, bet foreles es tur neredzēju. Tā vietā tiku pie diviem asariem un divām zemmēra līdakām, kas sēdēja tipiskās foreļu slēptuvēs.

Tad izdomāju pārbraukt uz savu bērnības upīti Saulkrastos, kurā nebiju bijis kādus 7 gadus. Kā tur viss pārvērties! Upes krastos sacelti veseli privātmāju rajoni, no kuriem pa visu upes ieleju skaļi atbalsojās Prāta Vētra. Nomaļās, klusās vietās, kur savulaik vilku savas pirmās mēra foreles, tagad upei pāri iet liela šoseja. Izklausās pēc veca cilvēka žēlošanos par to, kā savulaik zāle bija zaļāka un debesis zilākas, bet tiešām nebija patīkami redzēt, kā tur viss ir pārvērties. Satiku vienu tārpotāju, bet zivis tā arī nemanīju.

Nezinu, vai pie vainas ziemeļu vējš un augstais ūdenslīmenis, vai šajās upēs vienkārši neko vairs nevar noķert. Tagad gribas braukt uz savu iemīļoto Gaujas pieteku, un nemeklēt vairs perspektīvas vietas citur biggrin

EdmundsDatums: Otrdiena, 29-05-2012, 13:29 | Ziņojums # 425
Sergeant
Ziņojumu skaits: 25
Pagājušā nedēļā biju 4 foreļupītēs. Jāsaka, ka pārāk daudz foreļotāju saradies, jo visu upju krasti bija nopēdoti kaut divas upes bija grūti pieejamas, tālu no apdzīvotām vietām. Dīvaini, bet lielākās trāpījās upītē, kura tek netālu no lielceļa. Tiesa labāk ķērās uz vobleriem.

Upe pieder pati sev

AndrisDatums: Ceturtdiena, 31-05-2012, 10:08 | Ziņojums # 426
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 68
Beidzot atkal pie upītes!!! Lai arī visai zināmai vajadzētu upītei būt, redzēju tikai vienas pēdas un tās pašas īsu posmu. Nu tad kad vajadzēja tikt prom no upītes, tad iemesls kļuva skaidrs, ja negribas iet lielu līkumu, tad nācās šķērsot kādas 7 ĻOTI dziļas gravas! Nu bet foreles tur ir un nu kādām tuvu pie 20 ir caurumi lūpās smile Redzēju arī "monstru", kurš seklumā man ar asti pamāja smile

Forele ir skaista...

AshuksDatums: Sestdiena, 02-06-2012, 21:54 | Ziņojums # 427
Administrātors
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 207
Šodiena. -Lietus gāž bezjēgā. Upē neliels duļķis ,bet tas copēt netraucē. Ar pēdējiem spēkiem atvilkos uz pēdējo cerīgo vietu,iemetu un laižu pa straumi. Tā trīs reizes līdz ceturtajā velkot mušu ārā ,lai pārmestu piesakās forele. No sākuma domāju,ka kaut kāds foreļbērns ,bet ,kad sāka auklu vilkt ārā no spoles sabijos un sapratu ,ka galā ir kaut kas nopietns. Pēc piecu minūšu cīņas pa nelielo bedri zivi izdevās piedabūt pie krasta. Uz aci skatoties izmērs varēja būt pāri 35cm negribu pārspīlēt un teikt,ka 40 ,bet tā bija lielākā ko biju redzējis savā īsajā makšķernieka mūžā. Sačoka man nebija tāpēc mēģināju zivi paņemt ar roku,bet tad ,kad tā sajuta manu roku uztaisīja pēdējo sitienu ar asti un prom bija. Kā par brīnumu "prieka" vārdi neatskanēja no manas mutes,bet škrobe baigā. Un vēl brienot pa tiem brikšņiem pazaudēju tel. ,bet uzskatu ,ka tā cīņa ar to zivi bija to vērta!

Ar cieņu Ashuks.

EmīlsDatums: Svētdiena, 03-06-2012, 12:25 | Ziņojums # 428
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 49
Quote (Ashuks)
Pēc piecu minūšu cīņas pa nelielo bedri zivi izdevās piedabūt pie krasta. Uz aci skatoties izmērs varēja būt pāri 35cm

Ar tādām parasti nav sevišķi jācīnās, jāvelk tik ārā smile

AshuksDatums: Svētdiena, 03-06-2012, 16:46 | Ziņojums # 429
Administrātors
Nu muša nav spinis un līderis bija smalks. Tak pats zini cik tā zivtiņa ir spēcīga. biggrin

Ar cieņu Ashuks.

akmDatums: Svētdiena, 03-06-2012, 23:28 | Ziņojums # 430
Sergeant
Ziņojumu skaits: 38
Johohoo! Šis vakars bija neparasts visādā ziņā. Septiņos vakarā pie upes, viegla duļķe, līmenis zems (te nav Vidzeme).
Iepatikusies man ir kapara lapa ar baltu serdi šādos apstākļos. Pie upes pienāku pa strautu un metu gar gravas malu - zliukt, pirmajā metienā zius. Maziņš gan, bet ka pirmajā metienā uzreiz jāvelk standziņas laukā, tas nav bieži. Klīstu, jau sāku domāt, pirmās zivs sindroms iestājies un vairāk nebūs. Zliukt, nu jau tuvāk mēram, bet skaidrs, visa kustība lielākajās bedrēs šobrīd. Nonāku līdz līdaku posmam, kur pārāk zāļains, un jā, līdaks viens un drīz arī otrs klāt - rotiņš pazudis aiz vaiga, aukla satinusies, aizsējusi muti, jauki. Uzlieku pavadiņu, jo tālāk gaidāmi šnapiji kaudzēm. Jā, bedre klāt - atskrien izkāmējis nēģveidīgs šnapijs un aizskrien. Otrais metiens - zliuk, resnīga forele ap 33-35, nesmādē arī bleķa pavadu, nu gan joki. Pati atkabinās, serviss augstā līmenī. Nu jābrien mājās, saule tūlīt izbeigsies... bet dzirdu, seko man pa mežu kāds - ui, mežcūks pamatīgs aizdipina un stipri tuvu. Izvelku duncīti un skatos, kur tuvākais masts, un kā tur uzskriet, ja nu kas. Tad visa famīlija pēkšņii iznirst metrus 30 priekšā no mežmalas - nu nez, 8-10 sīkie branga kaķa izmērā dricelē apkārt brangai mammai... nu gan pietupstos, videokameru laukā, ceļos atpakaļ - ek, mežmala tukša. Paliku bez kadra, kaut gan - varbūt tā arī labāk. Vismaz brienamais sauss no iekšpuses.

esmu apgaismots

siekstaDatums: Trešdiena, 06-06-2012, 16:43 | Ziņojums # 431
Private
Ziņojumu skaits: 11
Datums: Svētdiena, 07-11-2010, 19:59 | Ziņojums # 10

Pieredzējis Forelists

"Māri laiks izdod kādu brošūriņu, citādi tik vien mums ir kā gaļenieka liepnieka grāmateles . ......."

Pilnīgi piekrītu. (tas laikam Oltemarim novēlējums?) Nesen pagājos pierobežā pa Liepnieka aprakstu rezultātu pēdām. Tad nu tā tur tagad izskatās pēc tiem nezvēriem: Daudz varētu pastāstīt... Ugunskura vietām apkārt izmētātas foreļu asakas, cepamās restes, pannas, pannu cimdi- burkas, pudeles... cilvēki-ēdāji....

Mēs praktizējam bezatskabargu āķus un "Catch & release"... Armands Roze un komanda ielaiž mazuļus. Forle ir sīksta- kā latvietis savā zemē... Un labākos gados nedaudz atjaunojas. Cik tīklu griezti un naktsāķi rauti laukā no upes. Krīze lauciniekus piespiež- var jau saprast... Tomēr būtu kaut kas vēl jādara- kamēr nav par vēlu. Jo vairāk mūsējo pie upēm, jo labāk. Izrijēji no 7 lielākajām pilsētām, vieglprātīgu rakstu spārnoti („Cope” pēdējais nummurs), strauji sāk apgūt mazapdzīvotākas vietas, vedot nāvi - otru akumulatoru džipa BAGAŽŅIKĀ. Tomēr šiem Elektriķiem ir riepas un numurzīmes. Katram no mums būtu kaut kas vēl jādara- kamēr nav par vēlu.

Forle ir sīksta- kā latvietis savā zemē...

darznieksDatums: Ceturtdiena, 07-06-2012, 22:06 | Ziņojums # 432
Major
Ziņojumu skaits: 94
Sieksta, riepas nedur, es kā laucinieks zinu ka mājām arī ir nosaukumi...

Pēc lielajiem lietiem un kukaiņu izlidojumiem (tāds esot bijis pats neredzēju) foreles šodien vairāk atgādināja pēc formas pličus, visām izskatījās vēderi pilni.

Man bija tas gods pirmajam pēc lietus ūdeņu noskriešanas iziet pāris upītes, ūdens bijis par vismaz pus metru augšā, šodien jau normā.
Foreles aktīvas, stradāja visa vizuļu kastīte.
Arī veicu nelielu diversiju, nojaucu bebrenieku. Ja kāds gribēja iet pēc manis, tam bija pilnīga kafija.

The Truth Is Out There

akmDatums: Sestdiena, 09-06-2012, 22:09 | Ziņojums # 433
Sergeant
Ziņojumu skaits: 38
Šodien vienkārši jānoiet pa upi, citādi pārāk smagi strādāts dažas nedēļas.

Sakņains posms, seklumi mijas ar bedrēm.
Ā nē, sākas viss jau iepriekš citā vietā - apskatīties, vai nelido viendienītes. Dažas pazib, bet vējš pastiprs. Nu jācer, ka kukaiņu laiks te vēl nav sākušās, es vēl uz spini.

Uz leju no tilta pamēģinām katram gadījumam - ahā, zivis šodien būs aktīvas. 3 metieni, divas līdakas.
Sāku soļot, un jā - atsaucība ir. Sākumā cenšos iegaumēt... Pirmā 25 cm, ,tad mazulis ap 20 , tad pirmais mērs atkabināts, tad no siekstas galvu pabāž krietns asaris, nepaņem, tad neatceros..., astotā ir ap 35, atkabinās, devītā, 37 - nolemju paturēt, viesi gaidāmi (pilns puncis maziem zaļiem tārpiņiem... bet gaiši zaļu rooster tail negribēja, viss uz sarkaniem toņiem. 13-tā izlec svecē, gaisā atkabinās un izlido krastā, pa zāli iekūleņo ūdenī.

18-tā normāls, drukns Kuremes mērs, kabinot nost, neizprotamā veidā aizpeld ar visu rotiņu, aukla jāāāāmaina, jāmaina biežāk. Nesaprotu, kas tur īsti notika un kāpēc. Slikts mezgls varbūt. Jeb nemanīju, ka šnapijs sakož veco pīto? Škrobe par zivi, kas nu staipa sārto moscu Nr3.

Pāreju uz mazāku sarkanmelnu, atsaucība nezūd. 21-ā ir šodien lielākā, drusku virs 40, izlec no celma pašās beigās, kad auklas palicis pusmetrs vien, izvelk metru un nokabinās. Tad vēl viens gandrīz mērs piesakās uz dažiem metriem, un dienas rezultāts tiek noslēgts - UL kātu šodien locījušas 22 zivtiņas, no tām 5 mēra.

Posms tāds dīvains - ir gadījies iziet un palikt ar vienu līdaku un asariem. Citreiz šķiet, ka pilnīgi izsists. Blēņas! smile

Jā, nianse vēl tāda - slavena bedre, par kuru zina gandrīz katrs Kurzemes klaiņotājs, pēkšņi izrādās aiznesta ar smiltīm! Seklums!

Kas vēl šodien bija neparasts - atkārtotās copes. Tā man nebija bijis, ka forele uzsēžas pat divreiz, bet trešajā reizē tomēr paņem vēl.
Nu neticu, ka 3 vienādas foreles sēž komplektā vienā bedrē!

Tikmēr citā posmā kolēģis cilā mušu un bugerē, un viss pa tukšo, dažas copes. Ūdens ar vēl auksts.

esmu apgaismots

AndrisDatums: Pirmdiena, 11-06-2012, 10:23 | Ziņojums # 434
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 68
Vakar kaut kāda "automātiskā atkabināšanās", trīs mēri tik vien kā kūleņus demonstrēja un mazuļus ar tikai divus nācās pašam atkabināt. Nu labi, vismaz ašuks somā, lai kaķis uz citiem kārumiem neskatās! ...izrādās, ka melnais rotiņš ar tomēr strādā smile

Forele ir skaista...

AshuksDatums: Pirmdiena, 11-06-2012, 14:06 | Ziņojums # 435
Administrātors
Es vakar biju aizgājis nopētīt ,kas labs notiek upē. Viens foreļbērns un četras copes. Wooly Bugger tajā upītē(grāvī) lkm ir labākā muša kāda var būt, jo uz visu citu ignors. biggrin

Ar cieņu Ashuks.

Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Lappuse 29 no 38«1227282930313738»
Meklēšana: