[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Piedzīvojumi/atskaites
AutomatsDatums: Svētdiena, 22-04-2012, 20:01 | Ziņojums # 406
Sergeant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 22
Statuss: Offline
Sodien atkal atklaju jaunu upi,foreles ir un tas priece,kopuma tris gabalas,viena izskatijas ka bija virsmers,nebija merama lidz un cik bij-tik bij,lai dzivo, aug un peld prieciga talak,izvilku atkabinaju,apskatijos atri uz to dievigo skaistumu un atlaidu majas:)

Mārtiņš Tipovskis

LauciniexDatums: Pirmdiena, 23-04-2012, 17:11 | Ziņojums # 407
Private
Ziņojumu skaits: 3
Sestdien sanāca nostaigāt gar nelielu upeli Ziemeļkurzemē. Man pazīstama jau gadus padsmit. Labs ūdens līmenis, varbūt nedaudz par augstu,
duļķis mērens, ap 20% no "kafijas", laiks stabils, silts- BET. Bija viens liels BET: cope aktīva - bet visās "perspektīvajās" bedrēs, atvariņos, sanesumos viens izmērs, 15 cm bērneļi (tuvu pie 20), daži nopurinājās, dažiem vajadzēja līdzēt atgriezties upē. Netiku gudrs, kas noticis upē...
Vai "izstrādāta", vai vienkārši lielākās nebija aktīvas? Ja "izstrādāta", tad pamatīgi...

AndrisDatums: Sestdiena, 28-04-2012, 13:57 | Ziņojums # 408
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 68
Aizbraucu vakarā (uz 3 stundiņām) uz vienu populāru Kurzemes foreļupīti. Rezultātā divi zemmēri bija jānokabina, vienu aptuveni 25-27 cm noķēru upītes pietekā, kurai var pāri pārčurāt smile un vēl trīs forelītes pieteicās, viena noteikti bija mērs, bet pamuka pēc kāda metra vilkšanas. Nu jā un tad vēl jūtos kā noziedznieks sad jāizlasa tie makšķerēšanas noteikumi cītīgāk sad noķēru alatu, viens centimetrs līdz mēram pietrūkst, taču par cik tā mana pirmā alata un tad vēl āķis diezgan gauži viņai nodarīja (visi trīs žuburi no ārpuses iedūrušies, viens pie tam acī un asinis ar pa gaisu) izlēmu vest mājās un to ka alatām tagad liegums tikai mājās uzzināju sad nesitiet mani lūdzu pārāk stipri sad Nu jā un tad vēl jautājums, vai alatas ir tik pat jūtīgas kā foreles, vai tomēr ir vērts asiņojošu laist atpakaļ?

Pievienots (28-04-2012, 13:57)
---------------------------------------------
... alata bija iznārstojusi.

Forele ir skaista...

vaivadsDatums: Sestdiena, 28-04-2012, 20:48 | Ziņojums # 409
Major
Grupa: Checked
Ziņojumu skaits: 91
šodien arī būts Kurzemē. piekusis. rit kautko sarakstīšu

AndrisDatums: Sestdiena, 28-04-2012, 22:31 | Ziņojums # 410
Lieutenant
Šovakar atkal aizlaidu līdz upītei, taču pilnīgs vāks, dažas forelītes tikai uzbakstīja, tas arī viss sad

Forele ir skaista...

darznieksDatums: Svētdiena, 29-04-2012, 22:29 | Ziņojums # 411
Major
Ziņojumu skaits: 94
Zelta rotiņa upe
Diena sākās cerīgi, jau otrajā metienā labi barots zemmērs. Tā soli pa soliem vēl daži zemmēri, tiek mainīti vizuļi kamēr tiek uzlikts rotiņš ar zeltkrāsas lapiņu. Krācītēs viens mērs paseko, bet nepaspēj. angry
Nākošā epizode: forele ar līdakas gēniem.
Stāvu pilnīgi klajā vietā, pļavā, kur nav kur noslēpties. Pretējā krastā stāva meža siena. Iemetu taisna posma atvara augštecē, pret atvaru vidu parādās mērs, trīs reizes mēģina ķert rotiņu, es visu redzu un jūtu uzsitienus, bet bremzēt nav kur jo pārāk sekls, te rotiņu kā bļitku neizmantosi, mērs pamūk un noslēpjas. Pagaidu. Metu vēlreiz. Protams no citas puses parādās tas pats mērs, kad tas veic pirmo uzbrukumu rotiņam, piebremzēju, un galā ir. Izvelku, secinu, ka ierijis pamatīgi, būs maizītes. Mērs labi barots ap 35 cm. Interesantākais ka tam vēders bija pilns, viena zivtiņa ap 7 cm, ar nogremotu ādu tikai, un pāris kukaiņu paliekas. dry
Zeltkrāsas rotiņš izspēlēja vēl vienu joku šodien. Metu, velku, skatos zemmērs seko, rotiņš ieķeras siekstā, zemmērs arī apstājās un sāk bakstīt ar degunu aizķērušos rotiņu. Pēc brīža tam nodarbe apnīk un tas dodas savās gaitās. wacko
Tikai tad es atcerējos, ka pagājušā gadā uz tieši tāda paša zeltkrāsas rotiņa man šajā pat upē pieķērās kaut kāds monstrs spriežot pēc pretestības, kas noteikti nebija līdaka, pavilku to ap metru, tad tas aptina ap siekstu auklu un momentāni norāvās. Tā nu radās upei nosaukums: zelta rotiņa upe. cool
Vakarā aizgāju apsekot vienu mazupīti, kurā dzīvo upespērlenes. Mazās forelītes tur bija pietiekoši. Pilnībā nojaucu divus bebru dambjus, trešo vislielāko tikai daļēji, jo bija jau vakars un nebija vairs spēka. Saule jau gāja uz rietu un ir pavadīta viena jauka diena pie upēm. tongue
Nedēļu atpakaļ redzēju pirmo čūsku šogad. Ja čūskas ir ārā tad foreles ir aktīvas. Tas šodien apstiprinājās. Ir sākusies kārtējā jaukā foreļu copes sezona. biggrin

The Truth Is Out There

vaivadsDatums: Pirmdiena, 30-04-2012, 16:19 | Ziņojums # 412
Major
Grupa: Checked
Ziņojumu skaits: 91
sestien dabūju brīvdienu jau kādu laika atpakaļ, tāpēc jau biju ieplānojis jau laikus. kur braukt izlēmu tik no rīta. Tātad Kurzeme upe Q pie caurtekas. esmu ap 10:30 vietā, pa ceļam maza pauzīte ar dzinēja dzēsēšanas uzlabošanas pasākumiem. Lēnā garā sāku ģērbties un riktēties , kad pamanu pa ceļu ejam vienu spiningotāju. skaidrs konkurents. paskatos kur šis ies, pa straumi uzleju viņš izlemj ņemt gabalu. bija doma pašam tur iet, bet nu paliek variants skriet pa lauku un apdzīt viņu, vai arī pieklājīgi iet pa straumi uz augšu.
Nolemju, ka iešu to gabalu kas man ir atlicis.
Ūdens līmenis pavasarīgs, mazliet duļķe, bet normas robežās. sākums daudzsološs. uz 2 moscu zaļu viens zemmērs, dziļajā gabalā. ejam tālāk. sanesumi tukši, ne copes. paliek garlaicīgi. mainam vizuļus. mepps black furry, mepps 2 aglia long-nepatik. izlemju dot iespēju jauniem myran. ūdens līmenis atļauj spēlēt ar tiem, jo vajag vizuli daudzās vietās gremdēt. rezultāts neliek ilgi gaidīt. ir forele ap 35-38.nezinu nemēru. nofotografēju pirmo šīssezonas zivi un kabinu vaļā. diezgan grūti sanāk. skatos ka atskabargas pielocītas ne līdz galam. ātri laboju situāciju un dodos tālāk. vietas smukas un daudz, bet ļoti nogrudinoši karsē saule. galva kūp. brilles svīst. metu cepuri kabatā un nolemju iesauļoties mazliet. tad kādu laiku klusums. sanesumā starp kokiem paņem mērs. tiek steidzami celts par koku, bet nu atkabinās veiksmigi pats un aizpeld. tad ir vēl zemmērs. un tad iestājas diezgan ilgs klusums un tiek pamanītas svaigas pēdas. tas viss padara copi bezcerīgu. garīgā nav. straujā solī eju uzpriekšu. iemetienus daru tikai tur kur, tas nesagādā man nekādas grūtības. un tad 5 min laikā 3 konkrētas copes. visas varētu būt ~35 cm. viena uztaisa svecītes, otra tikai uzkabinās, kad jau vizulis tiek celts laukā, trešā tik uzbaksta konkrēti. tad ir priekšā bagarēts gabals un zvanu biedram lai uzzinātu atrāko ceļu lidz auto. pie auto pienāku ap 4. esmu piekusis un izslāpis. nolemju ka jābeidz un jāgaida patīkamāks laiks nākamajai copei. Apmākusies, vasarīga, zauļmu pilna diena, lai var netikai zivis nobildēt bet arī kādu upes skatu.

nepatīk man pavasara pelēkie neaizaugušies upju krasti.
fotoaparāts ar jāved pie meistara jo uz lēcas ir ūdens traips un zivs bildes nav izdevušās, jo nav nofukusējies aparāts

AutomatsDatums: Pirmdiena, 30-04-2012, 21:53 | Ziņojums # 413
Sergeant
Ziņojumu skaits: 22
Sodien gaja loti labi,forele ir aktvizejusies un copju bija daudz,uz aci bija kaut kadi 4 meri,nemeriju,dadz nemociju,vienu nobildejumjo-visus atlaidu iznemot vienu kurs ta gruntigi roteri ierija!

Mārtiņš Tipovskis

akmensDatums: Trešdiena, 02-05-2012, 10:09 | Ziņojums # 414
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 76
Vakar aizstaigāju līdz ,izrādās daudziem zināmai, Vidzemes upītei.Pirmais posms ,paša upītes augštece.Ūdens samērā duļķains, līmenis augsts.Tiek uzkabināts svaigi iegādātais Pontoona 21 rotiņš un viena no bedrēm uzdāvina 40 forelīti tālāk parādas 2gājēju pēdas un viss ir kluss.Jābrauc uz nākamo posmu kurš ir zemāk pa straumi.Kādu laiku mētājot dažādus mānekļus ,saklausu mežā lūstošu zaru skaņu,un tur jau parādās vaininieki,2 onkas ar pītiem klūgu groziņiem lepni aizdrasē man garām.Domāju kur ta šie palika,protams pēc 150m ir laba bedre tur arī vicina savas bada pātagas.Garastāvoklis bišku samaitāts ,jābrauc tālāk.Pa ceļam uz mājām tiek apsekota vēl viena upīte ,tur ūdens gan dzidrs kā asara bet ūdenī klusums.Nonācu pie diviem secinājumiem.1.Izejamās dienās pie ūdeņiem nav ko darīt.2.Benzīna cenas būtisku ietekmi uz copmaņu aktivitātēm neatstāj,tā kā viss nav tik slikti.

jurisonsDatums: Trešdiena, 02-05-2012, 13:39 | Ziņojums # 415
Private
Ziņojumu skaits: 10
Vakar neierasti priekš sevis atklāju sezonu ar forelēm. Vidzeme,upītē ūdens līmenis augsts, paduļķains bet normas robežās. Foreles turējās mežainos posmos pie pašas grunts, ja izdevās ieslīcināt rotiņu perspektīvā vietā cope garantēta, 4 gab drusku zem 40, 3 mērs+-, vēl kādas 5 nopietni knābieni ar 2 sekunžu pieturēšanu un tikai viens zemmērs. Strādāja viss ko varēja ieslīcināt dziļāk par 1 metru, 3 meps, 2 mosca (gan sarkana gan zaļa), myran. Raksturīgi, ka visas treknākās sita garām-mutē āķis nebija nevienai divām āķis pat bija acīs, tās tad arī tika paturētas. Ā un pirmā veiksmīgā metiena teorija arī nestrādāja, iemet-cope,vēl 2-3 reizes pa tukšo un tad tikai galā nu tas varbūt priekš duļķes.

BagiraDatums: Piektdiena, 04-05-2012, 20:50 | Ziņojums # 416
Sergeant
Ziņojumu skaits: 20
Ew, bet kur visi vecie Mohikāņi pazuduši, neviens vairs foreles neķer...??? atskaites tādas pašvakas... Es esmu bijis foreļot 2x un vairākas arī izvilcis, vienu arī paturēju, jo gribas kko labāku kā norges lasi:))

Mārtiņš Bitenieks

JānisDatums: Otrdiena, 08-05-2012, 16:54 | Ziņojums # 417
Private
Ziņojumu skaits: 10
Beidzot normāli atklāju sezonu.
Brīvdienās biju divas dienas pastaigāteis pa kādu no Vidzemes upēm. Rezultāts daudz maz ok. Pirmajā dienā kādas 15 zivtiņas visi gan zemmēri un tik redzēti pāris labi iznācieni ar vienu ņēmienu, bet pati noāķējās. Otrajā dienā ar čomu jau labāk, katram pa kādām 15 zivīm, bet nu jau man 4 mēriņi viens no tiem uz 40 cm vēl bija 36, 34 un 30 cm čomam ar viena 35 cm pārējie zemmēri. Zivis abās dienās lielāko ties uz precīziem metieniem, mazās protams dažādās vietās trāpījās, bet lielākās slēpās pie kokiem un straumītē, tad nu precīzs iemetiens un ir galā. bet leilās nācās pievilināt ar kādiem 3 metieniem, viena tik bija uz pirmā. Strādāja zelta un bronzas meps, melnos īsti negribēja.
Tā nu man gāja pa copi.
Izņemot vienu ko uzcepu pārējās zivtiņas peld un aug lielākas, lai būtu arī sev un citiem prieks.
Lai veicas.

AndrisDatums: Piektdiena, 11-05-2012, 00:37 | Ziņojums # 418
Lieutenant
Gadās arī tā. Aizbraucu uz vienu upīti, kur domāju, ka forelēm jābūt. Taču rezultātā viena mēra līdaciņa, kādas 4-5 mazās, atpakaļ atlaistas un asarīšu čupa (kaķi šodien pārēdās)!

Forele ir skaista...

mjuniorsDatums: Piektdiena, 11-05-2012, 12:10 | Ziņojums # 419
Sergeant
Ziņojumu skaits: 38
Man tāda aizkavējusies atskaite no 28 aprīļa, nebija laika tai vai noskaņas.. Foreļošanas otro sezonu atklāju ar ļoti patīkamām sajūtām, kā jau parasti foreļošana mums sagādā. Sāku ar upes posmu, kuru iepazinu pirmo reizi pagājušo gad un dāvaja man pirmo mēra foreli.. Ūdens līmenis bij 10cm virs vidēja, bet dzidrs.Sāku iesildīties, metājam, interese un prieks ir uz pilnu klapi.. pirmie metieni pēc ziemas guļas ir nekādi! biggrin 0:1 upes labā.. dodos tālāk uz klajāku vietu, ievicināt roku.. sajūtu itkā vieglu piesitienu(vismaz pašam gribās ticēt cool ),l acis iemirdzas,kad ir upē dzīvība. Dodos uz savu zelta bedri, bet tur bebri ir pastrādājuši, nogāzuši 3 apses krustā, ne tur normāli iemest ne klusi pieiet.. izmētāju cik nu bij iespējams- klusums.. tālāk upei ir patukš posms devos uz mašīnu, lai pārbrauktu uz citu vietu, kur noteikti zive ir.. Esmu citā posmā un sāku vicināties.. krūmi, brišana ūdenī pakāļ rotiņiem nekā jauna, kad pēkšņi pamanu viena raibā iznirst un knapi tik pieduras..Nodomāju, kad laikam šāds rotiņš īsti nepatikās.. Dodos tālāk, pamanu jau cita foreļotāja pēdas- nodomāju, ka jau viss notiek un nēesmu pirmais mohikānis smile .. Neko darīt, samierinos un ceru, kad godīgs copmanis bijis. Nonāku līdz zivīgai vietai.. metāju.. un pamanu foreli iznirstam 10 cm no rotiņa un paķer kaut ko no ūdens virsmas.. skaidrs, sudraba rotiņš nekam neder.. uzliku kapara rotiņu. Ilgi nebij jāgaida, kad pirmā zivs galā, noķeru, pateicos par burvīgajām sajūtām un palaižu vaļā.. Ar to arī copi šodien beidzu.
Pāris dienas vēlāk meklējot jaunas foreļupes apciemoju slaveno hesa upi vidzemē.. upe ir stipri lielāka un straujāka par man iepriekš minēto. Rezultāts nulle, bet upe ir skaista, krācītes utt.. Noteikti apciemošu vēl, bet tik šoreiz būšu sagatavojies labāk smile .. Citiem copmaņiem novēlu jaunajā sezonā āķus siekstā! smile

Ziņojumu laboja mjuniors - Sestdiena, 12-05-2012, 00:22

darznieksDatums: Pirmdiena, 21-05-2012, 08:59 | Ziņojums # 420
Major
Ziņojumu skaits: 94
Šodien godīgi kā darbā 17.00 beidzu mājas darbus dārzā un devos uz copi, nebiju TO darījis nedēļas divas. Līdz bija MK terminoloģijā 2.10 sprungulītis (garākus kātus parasti nelietoju).
Viena no netālajām "piemājas" upēm nepatīkami pārsteidza, ūdens augšā un duļķis, tas pats pieteciņā, kas vienmēr ir dzidra, laikam kaut kur nikni bija lijis.
Devos uz nākamo upi, nebiju tur bijis veselu mūžību, tur viss OK, jau otrajā metienā viens atrādās, tad vēl pāris līdzīgas epizodes. Pie pirmā mēra tiku nedaudz kuriozi, apmētāju koku sagāzumu un uz beigām iemetu sev gandrīz blakus (ap 3m attālumā), galā ir, pieķērās uz viena āķa lūpas galā, bet pamatīgi.
Pie lieliem akmeņiem šoreiz nebija izņēmums, protams kāds sēdēja un vēlāk tapa atbrīvots par centību.
Pie vecā bebrenieka viena forele bija sagatavojusi veselu priekšnesumu, paņēma, noāķējās, bet tikai tad svecīti uztaisīja, iekrita apakaļ, apmulsa un aizpeldēja.
pavadīts jauks vakars.

Pievienots (21-05-2012, 08:59)
---------------------------------------------
Laikam es vienīgais copēju, vai pārējie uz nedēļnieku aizgājuši.

Vakar pirma hokeja fināla aizgāju uz upītes lejteci, kur reizēm pavasarī vēl ir pa lielajam raibajam. Bija gan, bet sanāca kā pašam kauns par sevi.
Lēnā garā metāju, ūdens zems jau aizaudzis ar šņoraļģi, praktiski katrajā metienā rotinš zaļš, nepārtrauti jātīra.
Nonācu es labākajā vietā, otrajā metienā tur, sitiens pa kātu, izsit man ārā spoles rokturi no pirkstiem, mutulis ūdenī, kad dabūnu rokturi atpakaļ rokās, galā protams vairāk nekā nav.

The Truth Is Out There

Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Meklēšana: