[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 26 no 38«1224252627283738»
Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Piedzīvojumi/atskaites
MKDatums: Pirmdiena, 28-11-2011, 10:51 | Ziņojums # 376
Pieredzējis forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 428
Statuss: Offline
Visai precīzi smile par gandarījumu!
Katrā ziņā šogad nārsts ir kapitāli ievilcies pateicoties siltajam rudenim un zemajam ūdens līmenim. 26. novembris un zivtiņas azartiski nododas dzimtas turpinājumam.
Tuvojas 1. decembris, kad nepārkāpjot likumu varēs likties upēs ar spiningiem un mušiņmakšķerēm. Iespējams arī vēl citur nārsts notiek pilnā sparā un tomēr līmenis ir pazems. Tāpēc aicinu nedaudz aizdomāties par ētisko pusi pirms izmantot noteiktos termiņus. Ja tomēr nevarat nociesties, tad vismaz nebradājiet pa straujtecēm un potenciālajām nārsta vietām.

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

akmDatums: Svētdiena, 04-12-2011, 17:32 | Ziņojums # 377
Sergeant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 38
Nu re, kungi, šodien izdevās savietot jauno fototehniku ar nārstu. Vēl tikai prasmes jāpilnveido smile
bet fakts uz sejas, tā teikt - 4. decembrī viss vēl notiek. Varētu jau teikt, ka vēlīniemm taimjiem ok, bet pa vidu foreles arī, tāpat kā pirms mēneša.

esmu apgaismots

RSDatums: Svētdiena, 04-12-2011, 18:29 | Ziņojums # 378
Sergeant
Ziņojumu skaits: 25
Vakar ar pirmoreiz vēlā rudenī izdevas pavērot dabu pie upes un legali paspinigot, un kārējoreiz nācās secināt ka neviens cits copes veids tā nesaista un neaizrauj, pat neatkarīgi no neierastajiem laikapstākļiem, un gadalaika, līmenis krietni pacēlies un duļķis arī, taču varēja redzēt, ka salīdzinoši zemāks, kā pāris dienas atpakaļ, slepenā vēlme pacīnīties ar foreļu kaimiņu gan nepiepildījās, bet pa vienai sarkanpunktotajai un alatai piemāniju smile

http://www.bildites.lv/images/9g1fqgtvr5c188tfu3u.jpg
http://www.bildites.lv/images/yr1ctxvj20x9hpt1afd.jpg
http://www.bildites.lv/images/40suz5h8bmr6zu3simes.jpg

2RDatums: Sestdiena, 24-12-2011, 17:06 | Ziņojums # 379
Private
Ziņojumu skaits: 14
Priecīgus (bez)Ziemassvētkus gan forelēm, gan foruma dalībniekiem! smile

darznieksDatums: Piektdiena, 30-12-2011, 22:52 | Ziņojums # 380
Major
Ziņojumu skaits: 94
2011 gada daži interesantākie notikumi manās makšķernieka gaitās biggrin

Pēc copes ne vienmēr ir laika un spēka rakstīt atskaites. Tāpat reizēm īstos notikumus no niekiem atšķiro tikai laiks. Ceru, ka foruma lasītājiem nav iebildumu lasīt šādus garus aprakstus.
Pagājušajā gadu mijā mainīju darbavietu, kā rezultātā atkal radās pietiekoši daudz brīvā laika, lai varētu atlicināt brīvus brīžus makšķerēšanai. Gan jau jaunais darbs atkal mani ieraus sevī, bet radušās iespējas garam laist nevar.

Centīgais jaunulis tongue
Makšķerēju upes straujtecē, kur reizēm mazais rotiņš aiziet pa straumi uz leju un pievelkot pie kājām tas pats stāv stiprajā straumē un rotē. Vienā no šādiem metieniem redzu, ka pie manām kājām straumē rotējošā rotiņa ir piepeldējis foreļu jaunulis, kurš izmisīgi ar vairākiem piegājieniem, cenšas uzkabināties uz rotiņa, ar interesi vēroju procesu, kamēr jaunulim āķis lūpā. Saudzīgi to (ap 20cm) atlaižu brīvībā.

Forele uz kara takas wacko
Maza upīte, iemetu pie siekstas metrus 6 pa straumi uz augšu. No siekstapakšas izpeld smuka mēra forele un seko rotiņam, kad auklas rezerves vairs nav, mēģinu rotiņu izmantot kā bļitku, bet tur ir par seklu (10 cm dziļš) un žagari. Ceļu ārā, redzu forele gar manām kājām pamūk pa straumi uz leju un noslēpjas zem siekstas ap 4m no manis. Intereses pēc vēlreiz iemetu pirmajā vietā straumē uz augšu, bet tur nekā vairs nav.
Tad joka pēc iemetu straumē uz leju pie vietas, kurā iemuka forele, un šī ir ārā no siekstapakšas un azartiski seko rotiņam. Forele atkal nepaspēj, bet straumē uz leju ir dziļāks un tur ir nedaudz vieglāk rotiņu vadīt ar minimālo auklas rezervi pa straumi, pamānu pa labi, pa kreisi un smukais mērs galā.

Upes saimniece cool
Noskatu paceri pa straumi uz augšu, bet lai tur iemestu ir jāiebrien upē. Zem paceres ir pilnīgi atklāts taisns posms ar gludu smilšainu dibenu, kurš man nezin kāpēc nešķita interesants. Iebrienot ieraugu sev priekšā trīs palielus akmeņus, taisos iemest, bet tad.... No tālāk akmeņa, kas atrodas pāris metrus no manis uzpeld maza zemūdene, ieskatos forele uz 50-60 cm. Tā ar vienu aci palūr uz mani, un ar skatienu pajautā, kas tu tāds un ko te dari?. Un tad forele mierīgi bez steigas aizpeld savās darīšanās.

Gadās arī tā cry
Eju gar upīti, taisnā pus atklātā posmā neliels atvariņš, kurā iemest var tikai perpendikulāri straumei starp siekstām un tikai tā, ka visi atvara iemītnieki tev redzēs kā uz delnas. Ko darīt? intereses pēc iemetu, nolaižu rotiņu gandrīz uz dibena, zibenīgi seko sitiens pa kātu, kāts ripā, iegūstu 1. metru no diviem vajadzīgajiem. Seko zibenīgs aptiniens ap siekstu un sveiki. Pietrūka man 20-30 cm, gan lai redzētu, kas tas ir, gan arī lai dabūtu to virs siekstas. Kas bija galā varu tikai minēt, bet pēc pretošanās spēka vajadzēja būt forelei krietni virs 50cm (gribētos jau domāt ka 60+).

Pievienots (30-12-2011, 22:52)
---------------------------------------------
Makšķerēšana kopā ar svešu suni biggrin
Atbraucu rīta agrumā pie upes, mašīnu atstāju pie lauku mājas ārpus žoga vietā, kur saimnieki neiebilst. Eju caur pagalmu uz upi, viss kluss mierīgs, upju sateku lejas pļaviņā ir pirmā rudens salna, slinki no upes augšā paceļas gārnis.
Atpakaļ pie auto atgriežos ap pusdienas laiku, bet kas tad tas? Mani pie auto sagaida rejošs paliels suns (padomāju, kur tu ķēms no rīta biji, kā es tagad tikšu pie auto?). Par laimi man somā ir aizķērusies viena maizīte, pametu gabaliņu sunim, tas uzreiz kļūst par manu draugu. Kopā paēdam manas pusdienas un es dodos atpakaļ uz upi, lai ietu nākošo posmu. Tālumā redzu upju satekā viens vīrs makšķerē. Neko ļaunu nedomādams turpinu iet, suns man draudzīgi seko. Iekāpju mazajā upītē, suns man pakaļ, tad tas ierauga otru makšķernieku un skaļi lēkādams, no krasta upītē un atpakaļ, un dodas tā virzienā. Upju sateka ir dziļāka, tur suns dodas peldus onkas pludiņa virzienā, nopeld cieši gar pludiņu skaistu loku, izkāpj savā krastā nopurinās un dodas mājup. Onka satin savas makšķeres un dodas uz citu vietu.

Bezbailīgie bebri angry
Makšķerēju upītē, kurā ūdens dzidrs kā maz bērna asara, pat bebru dambī 2m dziļumā var dibenu skaidri redzēt. Iemetu pāri atvaram, dabūnu zacepu, brienu pāri. atāķēju. Stāvot virs vidukļa ūdenī turpinu mētāt. Bet tad, kas tas? Man apmēram no paduses zem ūdens parādās kaut kas liels, nedaudz sabijos. Izrādās bebrs, peldēja tik tuvu garām, ka varēja saskatīt katru spalviņu. Laikam biju sāniski nostājies priekšā viņa alai.
Nākošā upīte ar dzidru ūdeni, iemetu perpendikulāri straumei pie siekstas, nosēdinu vizuli uz smiltīm, ietinu, nekā. Metu straumē uz augšu atkal nekā. Pēkšņi ar sānisko redzi redzu, ka mans iepriekš apmētātais smilšu laukumiņš ir citāds nekā iepriekš. Vai tur būtu zivs? Ieskatos vērīgāk, tur sēž bebrs un mani vēro.

29. decembra pelde wink
Ar ziemas spiningošanu iepriekš īpaši daudz neesmu nodarbojies, bet tā kā šogad klimats un brīvais laiks to atļauj tad kāpēc nedarīt. Sezonu nolēmu noslēgt ar zināmu romantikas piedevu un braucu uz vienu mazajām upītēm, netālu no kuras savas foreles ir ķēris J.Jaunsudrabiņš. Gaisma aust lēni, debesis ir nomākušās, acu gaišums arī vairs nav iepriekšējais, auklu uzsienu auto lukturu gaismā.
Īsajā ziemas dienā ātri paiet pirmā no sešām gaismas atvēlētām copes stundām uz upes. Ik pa laikam grib sākt līt lietus, bet viņam tas nesanāk. Nu Liktenīgā vieta arī klāt. Lai iekāptu upītē, jānokāpj no pāri upei nokrituša koka, apskatos pa straumi uz leju ūdens sekls, pa straumi uz augšu īsti saprast nevar (upē ir viegls duļķis), bet nebūs jau neko dziļāks. Kāpjot lejā tā arī upes dibenu labā kāja nesatika un krītu ūdenī. Dziļums tur izrādījās man līdz viduklim, bet krītot tāpat piesmēlu augstās (līdz krūtīm) brienambikses. Neko darīt, iIzgriezu slapjās drēbes, izlēju ūdeni no brienambiksēm un vizuļu kastes (vēlāk izrādījās ka nāvīgi ir samircis mobilais iekškabatā) un turpināju copi līdz tumsai. Ja neapstājos un kustējos raiti tad bija silti.

Lai jaunajā gadā ne asakas!!! smile

The Truth Is Out There

AndrisDatums: Piektdiena, 30-12-2011, 23:24 | Ziņojums # 381
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 68
28. un 29.12 pastaigāju gar vienu Abavas pieteku, rezultātā viena smuka 22 cm forelīte ar āķi apakšžoklī (atlaist bija viegli). Taču baksījās gan vareni tā pati paņēmēja uz otro reizi tik pieķērās. Interesantākās bakstīšanās bija divas. Metu pret straumi kādus 10-12 metrus un uz 2. metienu piesitot līdzi atnāca aptuveni 30 cm. un apmēram 1-1,5 m no manis ielīda sanesumā uz kura stāvēju. Un tad reizes čeras nāca ārā un bakstīja manu sudraboto rotiņu (tā arī nepaņēma)! Otra bija zem 20cm izlīda no bedres un nāca līdzi līdz krastam, kad man vairs nebija kur vilkt karināju rotiņu vienkārši upē (straumes tur nebija) zivtele uz pāris sekundēm sastinga un tad paķēra āķi, tiesa gan neuzkabinājās smile P.S. Kādi ir iemesli kāpēc forele tikai baksta? Vai nepiemērots (tai brīdī) māneklis ir vienīgais iemesls?

Forele ir skaista...

MKDatums: Sestdiena, 31-12-2011, 18:35 | Ziņojums # 382
Pieredzējis forelists
Darznieks- pa smuko! smile
Andris- iemesli var būt vesela kaudze : nav īstais māneklis, nav zivīm apetītes, bet šobrīd visdrīzāk foreles ir vienkārši neaktīvas (ūdens temperatūra)

Jā, un biju šodien uz upīti aizbraucis, doma par foreli- jūras foreli. Lai gan ūdens dzidrs, bet upe tek pa mežu un pļavām tā ka vietām vispār nevar saprast kur gultne, kur mežs un krasts. Pusotru stundiņu paķēmojos, ja jau atbraucis esmu. Rezultātā iestādīju vienu vizulīti un nolēmu, ka pietiek. Tomēr pēdējā gada diena pavadīta pie ūdeņiem smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

Ziņojumu laboja MK - Sestdiena, 31-12-2011, 19:12

UnikisDatums: Sestdiena, 31-12-2011, 22:24 | Ziņojums # 383
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Es ar sodien uz pusotru stundinu biju pie Gaujas ar domu- ja nu kads taimis... Iemeginaju vairakus jaunus un pasdarinatus maneklus. Pastradaju pie iestradnem vedzelu spiningosanaa, bet tas jau ir cits forums vai blogs wink

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

AndrisDatums: Otrdiena, 03-01-2012, 20:39 | Ziņojums # 384
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 68
Viss pietiek! Gaidu aprīli! Apnika, ka foreles tikai nāk uz mani paskatīties (laikam viņuprāt ļoti smuks esmu)! No gaismas līdz gaismai un neviena neuzāķējās sad

Forele ir skaista...

MKDatums: Trešdiena, 04-01-2012, 12:05 | Ziņojums # 385
Pieredzējis forelists
Tad jau labi, ka nāk vismaz paskatīties smile Pamaini mānekļus, ietīšanas ātrumu, ja jau tās zivis kaut kādu interesi izrāda, tad jau nav nemaz tik bēdīgi, eksperimentē uhm

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

darznieksDatums: Svētdiena, 08-01-2012, 12:22 | Ziņojums # 386
Major
2011 gada atmiņas. 2 daļa
Jāsecina, ka uz vecumu atmiņa kļūst lēnāka. Atklājot 2012 gada sezonu atmiņā atausa vēl daži interesanti pērnie notikumi ap copi.

Mainīgais klimats.
3. jūnijs, mājās uz copi pamostos pl 3.00 no rīta, apskatos āra termometrā +20 grādi. Skaidrs, ka uzreiz jāiet Tkreklā un kārtīgi būs jāpabaro vienmēr izsalkušie odi. Vari nopūsties kā gribi ar pretodu līdzekli, bet rokas tāpat pa reizei jābāž ūdenī un pretodu līdzeklis tiek noskalots.
7. jūnijs, rīts ap 3.00, paskatos termometrā +3 grādi, kā ģērbties? Kā uz pavasara vai rudens copi?
Meža zvēri.
Agrs vasaras rīts, tikko aususi gaisma, braucu aiz Salaspils pa plato divjoslu ceļu. Priekšā pie ceļa vidus barjerām redzu palielu melnu pleķi, kas piebraucot tuvāk izrādās cūku bars. Tās izskatās ka speciāli gaida vienīgo mašīnu uz ceļa, manējo, lai paskrietu zem maniem riteņiem. Bremzēju un nebiju kļūdījies. 8 cūku ģimenīte manas mašīnas priekšā šķērso ceļu. Esmu jau gandrīz apstājies. Cūkas nemūk, bet apstājas ceļa nomalē un blenž uz manīm. Ceru, ka nesadomās skriet atpakaļ, tad mašīna būs lūžņu čupa. Par laimi cūkas paliek vērojot un es aizbraucu tālāk.

Forele –sargs
Eju pa upīti uz augšu, priekšā upes sašaurinājums, kuru vienā pusē veido liels laukakmens, otrā pusē akmeņu čupa. Tur kaut kam noteikti jābūt. Iemetu rotiņu virs sašaurinājuma, no lielā akmens aizmugures izšaujas paliels sāns, uzsit pa rotiņu, aizmūk. Atkārtoju metienu tas pats. Tātad rotiņš nepatīk, bet ēst arī to negrib. Nolemju iepauzēt un ieturēt pusdienas un pa starpu pamētāt dažādus vizuļus. Tā arī daru. Forele lec pakaļ gan rotiņiem, gan šūpiņiem gan vobleriem bet neņem. Izmēģināju kādus 5 dažādus, kamēr forelei laikam apnika. Mana maizīte nu ir apēsta un arī man savas gaitas ejamas.

Briesmīgais tēls
Pēc copes nolemju ieiet vietējā veikaliņā. Mierīgi savā klusajā meža kaķa gaitā eju pa veikalu, nostājos aiz muguras divām jaunām sievietēm. Un pēkšņi viena no apakšas paskatās uz mani un sievišķīgi skaļi pa visu veikalu iespiedzas. Nu uz mani skatās viss veikals. Nodomāju varbūt seja no odiem asiņaina vai kādu citu iemeslu dēļ izskatos pēc frankenšteina. Balsī pajautāju vai es patiešām esmu tik briesmīgs, jaunā dāma atbild ka ir vienkārši sabijusies, es esot ļoti klusi pienācis,smaida.....
Jāpiebilst, ka augumā esmu nedaudz zem 2m, tērpies brienambiksēs, ar aprīkojuma vestīti, mugursomu, ar lielām saules brillēm uz acīm, panamas cepurē, ar makšķeri rokā un uzķeramo tīklu uz muguras.

The Truth Is Out There

MKDatums: Svētdiena, 08-01-2012, 15:45 | Ziņojums # 387
Pieredzējis forelists
Labs smile Arī atcerējos atgadījumu : braucam ar vilcienu atpakaļ uz Rīgu. Vairākas dienas pavadītas pie upītes, guļam pie ugunskura, nekādu telšu biggrin Esam trijatā- es, čoms un bračka, vietas uz benķiem pēc idejas ir sešas, tomēr līdz pašai Rīgai sēdējām lepnā vientulībā. Kāds tomēr mēģināja piesēst blakām, bet pēc laika mainīja vietu. Tā īpaši nepievērsu tajā brīdī uzmanību tam.
Šis gadījums atausa atmiņā un momentāni sapratu lietas būtību pēc kāda laika, kad braucu ar autobusu (ne no copes) un vienā no pieturvietām iekāpa mana vecuma vairāki puiši, no skata uzreiz redzami, ka copmaņi no vairāk dienieka smile Kā piepildījās autobuss ar dūmu smaku un visu pārējo, ko nes līdzi vairāku dienu wild life . Te nu sapratu uzreiz- kāpēc toreiz tā arī neviens nepalika uz mūsu soliņa vilcienā biggrin

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

darznieksDatums: Piektdiena, 20-01-2012, 23:25 | Ziņojums # 388
Major
Skaņas no ūdens.
Upes ir pārplūdušas gan Latvijā, gan Zviedrijā. Cope uz laiku ir jāliek malā. Tam pateicoties atausa atmiņā vēl viens aizgājušā gada notikums.
Tikko kā esmu no mazupītes izvilcis badīgu mēra foreli, kas ir par dziļu ierijusi. Mēģinu tai rūpīgi izkabināt trijžuburi un stāvu ar muguru pagriezies pret upi. No upītes atskan skaļš plunkšķis. Nodomāju, laba vieta, tikko viena ārā nākošā jau ķer vaboles. Pēc brīža atskan vēl viens „plunkš’ ūdenī un tad vēl viens. Sāku palikt tramīgs, te kaut kas nav tīrs. Atlaižu foreli un skatos uz upi. Redzu un dzirdu skaņas avotu, upē krīt zīles no ozola, zem kura stāvu. biggrin

The Truth Is Out There

UnikisDatums: Pirmdiena, 12-03-2012, 08:19 | Ziņojums # 389
Major general
Vakar biju copēt uz Salacu. Pie Korģes ietekas vaļā ap 1km posmiņš. Uz 5 vietējiem un 5 makšķerēšanas tūristiem (tai skaitā mani), bija tikai 2 copes, no kurām viens vietējais tika pie ap 1,5kg smagās, svaigās jūras foreles. Zinātāji sen neatceras tādu necopi wink

Interesantais:
Vietējie licencēm liek virsū mīksto. Mēs pirkām pa 9LVL
Tie, kas makšķerē uz šūpiņiem, pa dienu upē atstāj +/- 10 šūpiņus. Es ar vienu atstāju. Norāvu arī vienu pašdarinātu vobleri, kas ieķērās pretējā krasta ledū (nogrimušajā, ko no pretējā krasta nevarēja pamanīt) un man tai brīdī 0.19 pītās auklas galā bija piesiets 0.24 fluorokarbona līderis.

Pārējo dienas daļu copēju ar vobleriem, kam iegrime +/- 1,5-2m. Nepazaudēju nevienu. Secinājums- šūpiņš ar auklu palien zem akmeņiem un to nevar ārā tā vienkārši dabūt, bet voblers iet visiem akmeņiem pāri un apkārt. Secinājums viens- salīdzinot ar Gauju, Salaca nav mānekļu "rijēja".

Varbūt arī Tev, MK, vajag Zviedrijā vairāk ar vobleriem strādāt? Ar KOSADAKA mānekļiem sirds netrīc copējot wink

UnikisDatums: Otrdiena, 13-03-2012, 17:29 | Ziņojums # 390
Major general
Davai, brauciet spiningot un rakstiet atskaites! Garlaicīgi! wink butcher

Sīkās upeles posmiem vai pilnībā ir vaļā...

Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Lappuse 26 no 38«1224252627283738»
Meklēšana: