[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 25 no 38«1223242526273738»
Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Piedzīvojumi/atskaites
akmDatums: Pirmdiena, 03-10-2011, 13:19 | Ziņojums # 361
Sergeant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 38
Statuss: Offline
Oho. Izklausās, it kā pats būtu tur bijis smile

esmu apgaismots

BagiraDatums: Pirmdiena, 03-10-2011, 18:23 | Ziņojums # 362
Sergeant
Ziņojumu skaits: 20
MK
Man ar patīk tā staigāšana pa svešām nezināmām upelēm, un ja vēl kko prātīgu dabu un ir cop, tad vispār laime pilnībā...
Šogad esmu izbradājies daudzus svešus upeļu posmus, bija ok, bet atgriezīšos tuvākajos gados domājams ka tik uz dažiem un meklēšu jaunus piedzīvojumus!!:)

Mārtiņš Bitenieks

akmDatums: Sestdiena, 08-10-2011, 11:15 | Ziņojums # 363
Sergeant
Sērija nr. 2.
Vieta: neaizliegta upe Kurzemē. Dalībnieki - iepriekšējie.

Nav ne deviņi no rīta, kad pie upes parādās divi braši tēvaiņi un secina - jā, šodien jādarbojas ļoti diskrēti. Līmenis zemāks par zemu, dzidrība izcila. Tā kā upē tiek bieži mainīts līmenis, tad vietumis ir milzīgi sanesumi ar lapām, krastos redzama 30-50 cm mitrā josla. Brīdi pamētājis klasisko zaļo M., nolemju, ka jāstrādā ar ko mazu un neuzbāzīgu, un uzlieku mikroskopisku 3gramīgo Myran - kapars + brūns ar sarkanu. Kamēr iejūtamies telpā un laikā, nonākam līdz pirmajai bedrei, kurai neredz apakšu. Blauk - labs mauciens pa kātu, pazib tāds kā līdakas profils, spriežot pēc garā knābja. Velku savu miranu mājās, skatos o, krietni agresīvi seko čemnieks, nevis līdaka. Līdz pat kājām čamda rotiņu, bet neuzsēžas. Metam vēl, vairāk notikumu nav. Nākamā līkumā ierodamies laikam jau par skaļu - viena "zemūdene" aizšaujas tālāk, suga nenosakāma.

Seko kilometrs klusumā un mierā, slīpējot metienu precizitāti. Man ar to problēmu nav - ja trāpu, tad ideāli, ja netrāpu, tad par 90 grādiem uz sāniem - jo sīko kaparu lidojumā vienkārši nevar redzēt, UL kāts ir visai ļurcīgs un kustību koordinācija miega badā arī ir, kāda ir - tāpēc - ja pēc metiena cerētajā vietā nav plunkšķa, tad jāpiecērt un jāmeklē acīm, kurā vietā šūpojas zars ;)
Upe kardināli mainās ik pēc posma, to varētu dēvēt par "trīs vienā" - ik pēc līkuma strīdamies, kurai upei līdzīga tā tagad ir. Tad sāk ķerties niecīgi forelēni, tad arī lielāki fāteri, vismaz divi ir mērā un tiek viegli atlaisti.
Tad atkal pāris kilometri mierā un klusumā. Ceļa un māju tuvums kļūst jūtamāks, sāku no bedres tīrīt laukā kaut kādas vecas stiepļu sistēmas ar melniem kaprona diegiem... pēkšņi straume kļūst skaļāka, un visapkārt mums mutuļo sārtu lapu klēpji. Upe paceļas par centimetriem 20, un pētījums ir noslēdzies.
Līdakas acīmredzot, šeit meklēt nav lielas jēgas. Berzes vēl netiek veidotas, bet skarbā foreļu tauta te mājo, par spīti drastiskai līmeņu maiņai.
Atgriežamies pilsētā, pamazām ķermeni pārņem lieliska, pūkaina sajūta. Steidzamie darbi nešķiet pārāk svarīgi. Un tā, reizēm pa miegam pabarojot bēbjus, izdodas nosnausties no 5 vakarā līdz 9 rītā.
Paldies upei par jaunu piedzīvojumu un jauko miedziņu!

esmu apgaismots

MKDatums: Sestdiena, 08-10-2011, 13:47 | Ziņojums # 364
Pieredzējis forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 428
Ja šādi turpināsim, tad līdz ziemas sākumam varēsim izdot miniatūru grāmatu ar nosaukumu "Diskrētās rudens pastaigas" book

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

aigaigarsDatums: Sestdiena, 19-11-2011, 18:02 | Ziņojums # 365
Iesācējs
Ziņojumu skaits: 187
Šodien negaidīti sanāca iespēja tikt pirmo reizi tā apzināti raibajos. Aizbraucot, jau bija skaidrs, ka nav lielas cerības, pilns ar cilvēkiem, krasti nostaigāti. Pabraukājām, pameklējām klusāku vietu. Upe jau pat ļoti forša, bet no ribajiem ne miņas. Kādu stundu pastaigājām bez rezultāta, tad pārbraucām citur, kāmēr es vēl tūļājos, kolēģis jau bļauj, ka ir. Tāds virs 50cm bija, savu darbiņu ar jau bija padarījis, tāpēc ... Pēc brīža atkal kāts lokas, bet tur tikai līdaciņa. Pagāju metrus 30 tālāk, tāda neizteiksmīga bedre, mētāju, mētāju, kāmēr vienā reizē smukulis no bedres paceļas, bet nepaņem, nogremdēju rotiņu, velku vēlreiz un hops, raibais mans, garumā ap 60cm un tāds foršs tumšs, resns, nenonārstojis, tāpēc prātīgi palaidu, lai dara savas lietas. Vēl nedaudz pastaigājām, bet bez rezultāta. Tas nekas, esmu laimīgs un man pagaidām pietiek smile
Pievienotie faili: 0204061.jpg(187Kb)

Aigars Bergsons

Ziņojumu laboja aigaigars - Sestdiena, 19-11-2011, 18:03

akmDatums: Svētdiena, 20-11-2011, 01:19 | Ziņojums # 366
Sergeant
Tu vienkārši esi pārāk garš, tāpēc tas taimis nešķiet uz 55-57 smile

esmu apgaismots

aigaigarsDatums: Svētdiena, 20-11-2011, 11:17 | Ziņojums # 367
Iesācējs
Ziņojumu skaits: 187
Rokas nav pietiekami uz priekšu izstieptas biggrin

Aigars Bergsons

MKDatums: Svētdiena, 20-11-2011, 17:49 | Ziņojums # 368
Pieredzējis forelists
Ziņojumu skaits: 428
Šodien arī apzināti pastaigājāmies uz raibajiem, lai gan ar nedaudz citu apziņu. Loms labs- trīs tīkli!!!

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

EdmundsDatums: Pirmdiena, 21-11-2011, 12:34 | Ziņojums # 369
Sergeant
Ziņojumu skaits: 25
Līdz šim nebija sanācis mērķtiecīgi nodoties alatu copei. Pagājušā piektdienā nolēmu to labot. Izvēlētā copes vieta un mānekļi izrādījās pareizi. Izdevās piemānīt 6 alatas ~28-~35 cm. Vēl 2 smukas atrādījās un viena norāvās. Lielākā pieķērās pie paša krasta, kad jau mānekli gatavojos celt ārā no ūdens. Daži novērojumi: foreļu berzes knapi sedz ūdens. sad Vēdzeļotāji ir ļoti aktīvi - redzēju 4 vēdzeļotāju spotus.

Upe pieder pati sev

akmDatums: Pirmdiena, 21-11-2011, 15:48 | Ziņojums # 370
Sergeant
Kurzemē šai ziņā ir uzlabojumi - ūdens nedaudz pacēlies un duļķīte sargā no acīm. Šo to izdodas arī pasargāt.

esmu apgaismots

tapirs-nDatums: Piektdiena, 25-11-2011, 00:09 | Ziņojums # 371
Sergeant
Ziņojumu skaits: 23
Edmund, vai tik tas nebiji tu kas ar autobusu vakara devās uz mājām no upes, ja nē tad es jaucu tas bija kads cits ar spiningu rokas kas iekāpa autobusā pie alatupes biggrin

EdmundsDatums: Piektdiena, 25-11-2011, 10:01 | Ziņojums # 372
Sergeant
Ziņojumu skaits: 25
Nē, es tas nebiju. smile Es pārvietojos ar Subaru Impreza.

Upe pieder pati sev

tapirs-nDatums: Piektdiena, 25-11-2011, 14:35 | Ziņojums # 373
Sergeant
Ziņojumu skaits: 23
Skaidrs es tik tā pajautāju biggrin Vnk man braucot uz Rīgu piesēdas blakus vīrietis kas tiko izbridis no upes ar spini rokās, tā ka forelēm tagad liegums nospriedu( pēc labākajiem nodomiem) ka spiningojis alatas

SullaDatums: Sestdiena, 26-11-2011, 14:14 | Ziņojums # 374
Pieredzējis Forelists
Ziņojumu skaits: 183
tapirs-n,
Kā tev piesēžas blakus acīmredzami copmanis un vēl pa taisno no foreļupes un tu pat neizjautāju kas, kur un kā? smile

akmDatums: Svētdiena, 27-11-2011, 16:21 | Ziņojums # 375
Sergeant
Bauda un gandarījums!

Lūk, ko var pateikt par šodienas pastaigu bez copenēm, kad upīte sagādā iespēju pavērot forelītes draiskā pulkā ar jūras forelītēm... izmēros no 20 līdz 70 cm ik pēc dažiem metriem savās berzēs. un tajā mirklī saslēdzas kopā visi organizatoriskie strīdi, visi tie tipu tapu nostaigātie kilometri un citas, mazāk legālas aktivitātes - bet vismaz tu skaidri zini, ka vēro zivis, kuras BEZ mūsu palīdzības tālāk par maisu nebūtu tikušas.
smile Būtu stulbi noliegt, ka ir jau prieks un gandarījums arī tad, ja noķer lielu zivi un nofotografējas kopā ar to. Ja citi copmaņi redz un apskauž, un ja vēl bilde izdodas skaista. Taču šādam panākumam ir viens trūkums - bilde nespēj aizpeldēt tālāk un radīt citas bildes. Vai ne?

esmu apgaismots

Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Lappuse 25 no 38«1223242526273738»
Meklēšana: