[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 22 no 38«1220212223243738»
Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Piedzīvojumi/atskaites
UnikisDatums: Otrdiena, 16-08-2011, 21:46 | Ziņojums # 316
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Statuss: Offline
Ar sapaliem man pa lielam skaidrs, bet ar forelēm gan nē. Zinu, kur viņas sēž, bet ko un kā piedāvāt- nē. Izlēmu, ka forelēs un alatās ar mušu došos tikai pieredzējušā kompānijā. Rolands no Alatas pārzin manu mušu kasti un teica, ka man jau reāli forelēm šobrīd nav ko piedāvāt. Uz tām mušām, kas man ir, varot foreles noķert, bet uz tām šobrīd aktīvi neķeroties. Uzceps man kaut ko. Man jau sāk parādīties rudenīgs noskaņojums.

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

jurriDatums: Pirmdiena, 22-08-2011, 16:22 | Ziņojums # 317
Sergeant
Grupa: Checked
Ziņojumu skaits: 31
Beidzot arī man izdevās pabūt pie ūdeņiem pēc ilgāka laika pārtraukuma. Tā kā tur augšā kāds ir aizmirsis aizgriezt krānu, līmenis upītēs ir tīri pavasarīgs. Izvēle krita uz vienas upītes augšteci, kur karstā vasarā ūdens daudzums ir niecīgs. Līmenis augšā par kādiem 30 cm, ūdens redzamība normāla. Sākumā ķerās tikai mazuļi, bet nu ļoti daudz, vēlāk parādījās arī jau pirmie mēri. Prieks par to, ka zivis ir aktīvas un uzbrūk māneklim ar lielu azartu.4 h atlaisti kādi 14 mērenieki, mazos neskaitīju. Divas 35cm paņēmu. Interesanta bija vienas foreles ēdienkarte. Naktstārps,dēle,makstenes,zaļš kāpuriņš,4 stagari un viena maza 7cm gara forelīte!!! surprised Savās nu jau 20 gadus ilgajās makšķernieka gaitās, man nebija nācies redzēt, ka forele ēd savus mazuļus. Kas interesanti, ka upe ir pilna ar strauta mailēm un raudiņām, bet šai redz tieksme uz kanibālismu. sad

juris

MKDatums: Otrdiena, 23-08-2011, 12:31 | Ziņojums # 318
Pieredzējis forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 428
Pagājušas dažas dienas kā atgriezāmies no kārtējā Z-zviedrijas brauciena. Tad nu nododu nelielu atskaiti:
Pirmās dienas : līmenis augsts, pat ļoti augsts, neķeras nekas izņemot zemmērus, tomēr pirmās zivis maizītēm tiek savanģotas.
Nākošās dienas : līmenis krīt, zivju aktivitāte palielinās, ķer visi un uz visu. Ainis darbojas pārsvarā ar Klinkhammer, mans šī brauciena atklājums ir Caddis, zinu ka šī muša strādā, bet kaut kā nebiju tā nopietnāk padarbojies. Foreles uz sausiņu ņem arī vietās, kur iepriekš nekādas virsūdens aktivitātes nav vērojamas. Protams, ka viss notiek periodiski un ir brīži, ka cope aptrūkst pilnībā. Vidējais zivju izmērs gan prasās rupjāks, bet skaits atsver visu. Ap 30cm foreļu ir ļoti daudz, ap 40cm pietiekoši, bet virs 50cm jau retas. Varbūt pie vainas tuvojošais dzimtas turpinājuma pasākums, bet lielās zivis ir visai dīvainās vietās.
Lielākā forele 53cm paps, drausmīgi resns un noēdies, Ainis pēdējā dienā tā arī nenovalda savu monstriņu, ieskrēja akmeņos un visu sarāva, bet kā jau minēju garlaicīgi nav ne brīdi.
Pēdējās dienas : Laika apstākļi mums piespēlē vēl divas papildus dienas copei, jo helis atlidot nevar- ir lietains un migla. Vēl nekad neesmu gājis uz upi pēc paikas, bet te tas bija jādara, no pārtikas bija palikušas divas tāfelītes šokolādes, riekstu paciņa, pusķiploks, 3 sīpoli, tēja, sāls un garšvielas. Otrās dienas vakarā ejam uz copi ar domu- gribu ēst!
Trešās dienas rītā mūs pamodina virs galvas lidojošs helis, bet ne mēs viņu redzam, ne viņš mūs. Viss ir nomācies atkal un izskatās, ka tūlīt būs jāiet uz upi arī pēc pusdienām.
Vienu brīdi pelēkais jumts nedaudz atkāpjas un pamalē redzama šaura sprauga ar skaidrām debesīm, cerīgi skatamies tās virzienā, bet sāk atkal līt un lienam teltī, lai gan esam mierīgi, bet sajūtas tādas nolemtas. Tomēr zviedrs ir pamanījies izlīst pa šauro spraugu debesīs un pa ieleju lido mūsu virzienā. Acīm redzamais neticamais! Mūsu gaidīšanas svētki tiek izpušķoti ar bezmaksas ekskursiju savu 100km garumā. Helis pāri kalniem pārcelties miglas dēļ nevar, tamdēļ tas velk atpakaļ uz skaidro joslu pa kuru ielidoja. Apskatīju no augšas visas savas iepriekšējās copes vietas
Laimīgi nosēžamies un esam uzstādījuši gaidīšanas rekordu, katrā ziņā ja pilots nebūtu šīs stundas laikā mūs savācis, tad pēc laika prognozēm, mums bija garantētas vēl divas dienas ziemeļu dabas un piespiestas copes smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

UnikisDatums: Otrdiena, 23-08-2011, 20:19 | Ziņojums # 319
Major general
MK- Extremefishing!

MKDatums: Otrdiena, 23-08-2011, 21:06 | Ziņojums # 320
Pieredzējis forelists
Ziņojumu skaits: 428
Vispār cope ar mani ir vienmēr exstrem, bet nu šāds pavērsiens nebija plānots biggrin

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

UnikisDatums: Otrdiena, 23-08-2011, 22:45 | Ziņojums # 321
Major general
Pēc viena atgadījuma foreļojot, kad ņēmu pēdu no suņiem un gandrīz salauzu spiningu, man vestes kabatā uzradās piparu gāze. Pirku Gardā ap 3LVL to, kas šauj mākoni nevis strūklu, jo ar strūklu grūtāk trāpīt.

Svētdien ar muškātu izkāpu no Gaujas un devos uz auto, kad man klāt pieskrēja normāls krancis un baigi ārdījās. Domāju, ka man brienambiksēs būs caurumi. Es lēni izvilku baloniņu, pagriezu uz suni un pasmidzināju. Suns āmomentāli apklusa, iežmiedza asti starp kājām un pazuda krūmos.

Iesaku visiem foreļotājiem kā gandrīz vai obligātu pašaizsardzības līdzekli. Pieļauju domu, ka "ņem" arī Līgatnes lāčus happy

Ziņojumu laboja Unikis - Otrdiena, 23-08-2011, 22:46

jurriDatums: Trešdiena, 24-08-2011, 07:55 | Ziņojums # 322
Sergeant
Es visu laiku biju izlīdzējies ar kādu koku vai akmeni, bet klajā laukā varētu būt problēmas. Baloniņš varētu būt laba alternatīva, vienīgais jāpiedomā par vēju. wink

juris

UnikisDatums: Trešdiena, 24-08-2011, 09:08 | Ziņojums # 323
Major general
Ar vienu es suni vēl varētu tikt galā, bet man pakaļ pāri laukam nāca 2 diezgan simpātiski suņi. Laikam mājas saimnieks pamudināja, lai uzpasē teritoriju, jo sākotnēji tie tikai rēja un nekustējās mērķtiecīgi manā virzienā. Toreiz tomēr viņi neatnāca līdz galam.

No 2 atkauties jau grūtāk, taču baloniņš līdzētu- 2 veiklas roku darbības un bikses, kā arī ciskas paliek veselas, pat ja drusku nākas pašam ieelpot vai migliņa trāpītu acīs. Ātri pārietu, taču bikses būtu jālāpa un miesa jākopj ar plāksteriem vairākas dienas. Vēl tie lauku suņi potēti tiek ļoti reti. Reiz man nācās potēties pēc nezināma kaķa kodumiem un skrāpējumiem, bet tas notika pilsētā un tas cits stāsts...

2RDatums: Piektdiena, 26-08-2011, 00:28 | Ziņojums # 324
Private
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 14
Pirms pāris dienām biju pagājušgad izpētītā Vidzemes upītē. Ceļu pie upes kautkādi malači pēc "norakšanās" bija bruģējuši ne pa jokam. Upe kļuvusi ceļa uzlabojumiem atbilstoši tukšāka, dīvaini ka pat galīgās sīkaļas arī pazudušas. Un tas viss upē kur foreles cik zinu tikušas arī laistas un vēl pagājušgad vienā piegājienā vajadzēja vismaz pārdesmit zivis "atkabināt" :(

Attiecīgi meklēju ko jaunu un šodien "inspicēju" trīs Vidzemes upes, vienu ļoti nedaudz papētītu un divas pirmo reizi. Abās jaunatklātajās foreļu daudz, bet izmēri... Ļoti bieži pēc pirmā uzsitiena pa rotiņu tinu auklu uz urrā lai kārtējā 20 cm garā "trofeja" iztiek bez nokabināšanas procedūras. Varbūt pastāv kautkāds mazo foreļu lāsts? Bet ja nopietni, vai lielākās nav jau sākušas domāt par TO un posties nārsta vietu virzienā? Tāda doma radās kad pirms forelēm neveicama aizsprosta pieauga gan zivju "koncentrācija" gan izmēri.

darznieksDatums: Piektdiena, 26-08-2011, 22:34 | Ziņojums # 325
Major
Ziņojumu skaits: 94
Par TO izskatās ka domā un nopietni, šodien vienā upītē pat zemmēri izskatījās uzblīduši resnumā, laikam pēdējā laikā intensīvi barojušies, iespējams palīdzēja stiprās lietavas, kas upē saskaloja īstu zviedru galdu.

Man gan pirms zivīm nepārvarama aizsprosta kā vienmēr parādījās asari un līdaka pildspalvas (!) izmērā

Pievienots (26-08-2011, 22:34)
---------------------------------------------
Par TO izskatās ka domā un nopietni, šodien vienā upītē pat zemmēri izskatījās uzblīduši resnumā, laikam pēdējā laikā intensīvi barojušies, iespējams palīdzēja stiprās lietavas, kas upē saskaloja īstu zviedru galdu.

Man gan pirms zivīm nepārvarama aizsprosta kā vienmēr parādījās asari un līdaka pildspalvas (!) izmērā

The Truth Is Out There

E-BergmanisDatums: Sestdiena, 27-08-2011, 21:04 | Ziņojums # 326
Private
Ziņojumu skaits: 14
Šodien pabiju mazā upelē kurā vēl nebiju bijis. vietas potenciālas, sagaidīju pāris līdaku un asaru iznācienus, bet tad kad jau biju atgriezies sākuma punktā un izlēmu paieties lejup pa straumi pieteicās šīs sezonas labākā forele 41.5cm ātrs foto un release!!

$IMAGE1
Pievienotie faili: 6285190.jpg(350Kb)

Vis skaistākā forele, ir dzīva forele :)

Ziņojumu laboja E-Bergmanis - Sestdiena, 27-08-2011, 21:12

tapirs-nDatums: Svētdiena, 28-08-2011, 23:47 | Ziņojums # 327
Sergeant
Ziņojumu skaits: 23
Tā tad šodien šiverējos pa Gaujas pieteku, nekas baigi grandiozs jau nelikās ka būs, jo līmenis tik krītas un krītas, nejūt nemaz ka būtu nolijušas nez cik mēneša normās kā citur vaimanā biggrin

Tā tad copi sāku ar jauno rotiņu, strāda labi, par ko alatas arī izrādija labu intresi, prieks par to. Bet ne jau uz alatām esu braucis, tā tad pārkartojos uz Mepu, pirmie metieni un pirmais "mēriņš" jau atrādas. Cerība uz foreli parādas. Tieku līdz vietai kur pirms pāris nedēļam redzēju "laineru" bedrīte galīgi pažuvusi, vel veiksmigi sanāk iekārt rotiņu saknēs, nu neko, izbradājam. Uz augšu kadus 15m otra bedrīte, trīs metieni, pilnīgs klusums, ceturtais metiens, jā ka tad atkal čakārņos, bet tiek veiksmīgi izkratīts laukā,piektais metiens jau tiek veikts vairāk tā ka sevis mierināšanai, pāris spoles apgriezieni un hopsss, un visa upe sakustās no kūleņiem un šļakstiem, bet priek ilgs vien pāris sekundes, jo veiksmīgi pielocītas atskabargas dara savu un raibais ir atpakaļ savā stihijā sad Nu neko katrā ziņā nekur tālu nav aizgājis, tā tad ir cerība. Sadudzis dodos tālāk, super vel uz tā visa sāk smalki līņat, bet ar to arī paveras upe vel nebijušā aktivitāte, liekas ka vai visos zaros, neskatoties vai tie dziļi vai sekli ūdeni, bet foreles atradas no katra kumšķīša. Līdz nonāku līdz iekritušam ievu pudurim, tā tad kārtējais knapmēriņš būs, bet še tev, atkal kaut kas liels un pumpains iekāro manu mepiņu, tādi kūleņi, sirds gavilē, jo liekas jau tūlīt pat būšu pieveicis savu pirmo taimiņu ( nu vismaz man tā likās ka tas ir taimiņš), kāts kā pīckiņa lokās, un tad atskan saļš BĻAAAAAA jo pie kārtēja kūleņa man rotiņš veiksmīgi ir ticis svabads. Tāda neraža, jo šoreiz toč likās ku nu būs, bet nu nekā, gan jau. Lietus arī mitējas un upe atgriezas savā mierīgajā ritmā, cope pārtrūka, var braukt mājas ar cerībām uz nākamo reizi smile

Bet nu rudens cope, ta ir pavisam kaut kas cits nekā vasarā, laiks kolosāls nav karsts, odu nav, ūdens dzidrs,lapas dzeltenas tā vien gribas ilgāk pavadīt pie ūdeņiem.

SullaDatums: Pirmdiena, 29-08-2011, 22:24 | Ziņojums # 328
Pieredzējis Forelists
Ziņojumu skaits: 183
tapirs-n,
nu man šodien forelējot bik vairāk noveicās smile

Šogad pirmais, 76cm lasīts, vienā no Gaujas pietekām. Sēdēja tipiskā alatu posmā starp 2 lieliem akmeņiem. Vēlā pēcpusdienā, kad visu rīta cēlienu biju novazājies praktiski pa tukšo(daži zemmēri), sekoja miniatūram alatu rotiņam, bet pārmetot vairs nerādījās. Kā uzliku 4. mepa longu, tā paņēma pārliecinoši pirmajā metienā. Un tikai tad, kad makans sāka test uz krāci pa straumi uz leju, apjautu ka man tak 0,18 mono smile Sapratu ka ziepes būs lielas, jo ar tādu striķīti raibo ap 4kg neapturēsi, jāļauj tik iet. Un gāja ar, kopā savus 200 vai vairāk m uz leju, pāri 3 krācēm. Vismaz labi ka tas posms gana taisns un viegli brienams gar krastu, varēju skriet pakaļ. Un labi ka rāmumos starp krācēm praktiski nebij siekstas, tikai lieli akmeņi. Bet rakars tik un tā pamanījās paskriet zem viena smiltīs ieskalota zara. Nācās vēl spinni bāzt pa siekstas apakšu caur, vienvārdsakot jautrība sita augstu vilni smile Gaidīju ka aizies kuru katru brīdi, pārraujot auklu, jo paņēmis bij ļoti dziļi, kad taisīja sveci redzēju ka karabīners pat mutē. Sen nebij trāpījies tik enerģisks vilcējs, tādi jau parasti ir virs 6, laikam pavisam svaigs, nesen ieskrējis upē. Bet nu pēc ~15min sāka pagurt, cīkstiņu pabeidzu rāmā un padziļā atvariņā, dziļi iebridis un izstumdams šamo uz sēres, ar labo roku aiz astes saķerdams.

jurriDatums: Otrdiena, 30-08-2011, 07:37 | Ziņojums # 329
Sergeant
Skaists loms! wink

juris

EdmundsDatums: Otrdiena, 30-08-2011, 12:10 | Ziņojums # 330
Sergeant
Ziņojumu skaits: 25
Sulla, apsveicu! Man skauž smile

Upe pieder pati sev

Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Lappuse 22 no 38«1220212223243738»
Meklēšana: