[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 21 no 38«1219202122233738»
Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Piedzīvojumi/atskaites
SullaDatums: Piektdiena, 12-08-2011, 12:40 | Ziņojums # 301
Pieredzējis Forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 183
Statuss: Offline
Quote (2R)
Tāds skats lika padomāt vai nevajadzētu arī man no foreļupītēm tīrīt ārā dajebkāda izmēra līdacēnus kā to laikam dara lielākā daļa foreļotāju

Quote (sivēns)
man pieredze bija ar 63cm līdaku kādā upīte, tai vēderā bija trīs pussagremotas 15-20cm forelītes.Tad padomā ko var nodarīt līdakas ja tās laiž atpakaļ.

tas pieder pie lietas, tas ir dabiski, forelēm vienmēr bijis(un jābūt) dabiskie ienaidnieki. Ja tu nošautu kādā palielā foreļupē gauru(ir tāda nirpīle), tad iespējams tās māgā atrastu pat vairāk kā 3 forelēnus. Bet tāpēc jau nekļūsim par slepkavām un dabas nīdējiem. Foreles nav mūsu īpašums, bet ekosistēmas sastāvdaļa, kurā iederas gan gauras gan līdakas. Cilvēks gan neiederas šai barības ķēdē, tāpēc labāk ja tikai ir kā novērotājs nevis aktīvs ķēdes posms(foreļu ēdājs). Un vēl te ir runa par copmaņa sirdsapziņu un godaprātu. Ja tu pārkāp MN un slaktē zemmēra līdaciņas, tad esi liekams vienā līmenī ar citiem brakariem un neko neatšķiries no tiem kas ķer foreles ar slieku un krāmē somā foreļbērnus.

Ziņojumu laboja Sulla - Piektdiena, 12-08-2011, 12:43

2RDatums: Piektdiena, 12-08-2011, 14:35 | Ziņojums # 302
Private
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 14
Uzskatu ka pret zivi jāizturas ar cieņu, ja kautkas tiek nobeigts, tad to arī jālieto uzturā. Tādēļ man nepatīk tādi teksti kā "līdacēnus ar labo roku pār kreiso plecu metu krūmos", bet no otras puses foreļupes pacere nav vide kurā var izaugt nopietna līdaka. Īsti nezinu ko pasākšu kad nākošreiz diega galā karāsies badīgs šnapijs, gandrīz vai jāņem līdzi spaini deportācijai uz tuvāko dīķi :)

UnikisDatums: Piektdiena, 12-08-2011, 17:16 | Ziņojums # 303
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Līdz 30cm līdaciņas es laižu atpakaļ, bet lielākas lietoju uzturā... Nekad nemetu krūmos. Man nebūtu žēl arī nomaksāt sodu, ja inspektors nebūtu saprotošs.

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

SapalsDatums: Piektdiena, 12-08-2011, 18:54 | Ziņojums # 304
Sergeant
Ziņojumu skaits: 24
Šodien gāja tīri neko, labākā foreļcope šogad smile tik šnapiji bija aizdomīgi daudz:( . Par līdakiem mans viedoklis ir līdzīgs Unika viedoklim, bet tas nutā. Nezinu, kā ar citiem foreļēdājiem, bet pāši jau mēs(cilvēki) esam tās upes sačakarējuši...

EmīlsDatums: Sestdiena, 13-08-2011, 18:10 | Ziņojums # 305
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 49
Vakar biju mazā upītē Kurzemē. Uz Vidzemi nebraucu, jo bija bail pārāk traki salīt. Mazā upītē šogad tā īsti vēl nebiju makšķerējis, tāpēc jāsaka, ka tas ir daudzkārt smagāk nekā makšķerēt lielākās foreļupēs. Koki un krūmi, kas pilnībā aizšķērso upi, trīsmetrīgi latvāņi un bebru appludināti meži - pie tā visa es neesmu īsti pieradis smile

Ūdenslīmenis bija ideāls, ūdens auksts, laiks mākoņains un pavēss, ko vēl vairāk var vēlēties... Zivis kopumā bija ļoti aktīvas, redzēju vismaz 100 zemmērus, tiešām pilna upe ar tādiem, vizulim sekoja gandrīz katrā otrajā metienā. Lielās gan bija salīdzinoši maz. Pa sešām stundām izvilku divas 32cm (abas paņēma bebru dambjos), vēl vienu tādu redzēju, bet tas arī viss. Noguruma dēļ likās, ka esmu pelnījis vienu no tām paņemt smile

Jocīgi, ka mēru tur tikpat kā nebija, jo zivis bija tiešām ļoti, ļoti aktīvas. Varbūt upīte ir izkāsta, bet tad kāpēc tik daudz sīko? Tāpat iespējams, ka lielās uzturas baseina galvenajā upē, bet uz sīko pieteku dodas vienīgi nārstot.

Zinātājiem pēc bildēm uzreiz būs skaidrs, kur biju smile Pēc bildēm izskatās, ka tur pārvietoties ir ļoti viegli, bet vietām tur ir tāds purvs...

http://www.bildites.lv/images/sgqe49g5ijgqx7lt264h.jpg
http://www.bildites.lv/images/smr73mbkc06mifnrrmz4.jpg

mjuniorsDatums: Sestdiena, 13-08-2011, 21:28 | Ziņojums # 306
Sergeant
Ziņojumu skaits: 38
man ar sullu viedokli tomer nesakrit!! jo es esmu personigi pret to lidaku izmeru noteiksanu mknepiekritu, jo upes 50 cm lidakas tomer maz sastopamas.. par to i negribas vairak runat.. un keru es ar atlautam metodem, un ja es nokeru tad ari emu cienigs paturet.. itseviski jau lidaku, kuras sastopamas pat mazakajas gravis!! es pat nokerto asari no upes tomer metu ara.. daba ir daba, un e ir ar ta daba..:) ne asakas

Pievienots (13-08-2011, 21:28)
---------------------------------------------
atvainojos, ka "s" burts ir vietam pazudis, klaviatura :)..

kraftskDatums: Sestdiena, 13-08-2011, 23:22 | Ziņojums # 307
Private
Ziņojumu skaits: 14
Quote (mjuniors)
es pat nokerto asari no upes tomer metu ara..

tad jau labāk apēst.

KK

SullaDatums: Sestdiena, 13-08-2011, 23:23 | Ziņojums # 308
Pieredzējis Forelists
mjuniors,

nekā nesapratu ko gribēji teikt

EmīlsDatums: Svētdiena, 14-08-2011, 16:19 | Ziņojums # 309
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 49
Par līdakām runājot, ir tā, ka foreļupēs tās vienmēr ir bijušas un vienmēr arī būs. Protams, līdaka ir liela rīma un apēd daudz foreles, bet tas ir normāli, jābūt taču kaut kādai dabiskai atlasei. Līdakas un foreles var sadzīvot vienā upē, bet problēmas sākas, kad dabiskajos procesos iejaucas cilvēks un ar mazajiem hes vai neatļautiem zvejas paņēmieniem sāk mērķtiecīgi iznīcināt foreles.

Zemmēra līdaku paturēšanu var attaisnot upēs, kur foreļu populācija ir palikusi ļoti nestabila, jo līdakas tās sāk izkonkurēt, piemēram, bebru vai cilvēku darbības ietekmē, bet upēs, kur forelēm iznīkšana nedraud, tas nekādi nav attaisnojams. Un nemetiet zivis krūmos smile

darznieksDatums: Svētdiena, 14-08-2011, 23:54 | Ziņojums # 310
Major
Ziņojumu skaits: 94
off topiks bet nu labi Gandrīz vai jāver jauna tēma vaļā Līdakas foreļupēs

Līdakas labāk dzīvo lēnākos un dziļākos ūdeņos kā foreles, bet jāpaskatās kas dabā ir mainījies laika griezumā:

1. Bebri
Pēdējos vismaz gadus 500 bebri tika stingri kontrolēti, līdz1855 gadā pēdējo noķēra kaut kur Daugavā pie Jēkabmiesta. Bebru populāciju atjaunoja 20gs trīsdesmitajos gados. Pašlaik bebri ir ļoti nopietna un līdz galam neapzināta problēma mežsaimniecībā un meliorācijā.
Bebraines ir pateicīgas vietas līdakām, bet forelēm tur vietas nav, ūdens uzsilst, zūd nārsta vietas

2. Mazsniegotas ziemas
Kādreiz kad bija kārtīga sniega sega un visu ziemu brauca ar ragavām, pavasaros bija kārtīgi pali, kas iztīrija upes no visādiem dambjiem utt. Pēdējās desmitgadēs ar to sniegu un paliem ir kā ir.

3. Vispārējā meliorācija
Sākta 20gs 50 gados un būtiski izmainīja ūdens režimu praktiski visās LV upēs. Sekas paši redziet, daudzas kādreiz slavenas foreļupes, kur vel ne pārāk sen J.Jaunsudrabiņš kārtīgus lomus cēlis, pašlaik ir vājas urdziņas, kurās forelēmdzīvot nav kur.

4. Hesi
Kādreiz LV bija simtiem ūdensdzirnavu ar samērā nelieliem aizsprostiem un uzpludinājumiem, tagad to ir krietni mazāk, bet tie arī ir lielāki. Sliktākais ir tas, ka ir nodambēti lielie zivju ceļi pa Daugavas baseinu.

Tālāk jau katram pašam jāpieņem lēmums ko darīt ar līdakām. Ezeru mums laikam tāpat pietiek.

The Truth Is Out There

RSDatums: Pirmdiena, 15-08-2011, 13:45 | Ziņojums # 311
Sergeant
Ziņojumu skaits: 25
vakar divata ar veco bijam vidzemē, izbraucot no rīta līst tā ka ceļu nevar redzēt, kautgan sinoptiķi lietu sola tikai vakarā, neko darīt jābrauc vien ir, nonākot galā pārsteigums ir ka šeit viss sauss un nav ne pilīte nokritusi, ūdens mazliet pacēlies no 5 dienas lietus, taču samērā klārs, pirmie metieni ar jauno kātu un pirmais forelēns jau galā, tas labi, aktivitāte ir! Tāču drīz garstāvokli pabojā ķibele, kad zarā ieķēries vizulis atpakaļ lidojot trāpa pa spicīti un tā nolūst, škrobe, bet labi ka lidz mašinai nav talu, un lidzi vienmer ir rezerves spinings, pec 20 min jau cope turpinas, paris sikie, bet nekas vairak, lidz nonakam lidz platai bedrei, pirmie metieni tāču nekā, kādā 10 metienā velku rotiņu un redzu ka tam aizķērusies lapa, apmeram bedres vidū ar acs kaktiņu pamanu nozibam sanu, aha tomēr kkas te dzīvo, atri noņemu lapu un metu apmeram uz to vietu, paris spoles apgirezieni un sajūtu sitienu, iekaucas mazliet bremze, kūlenis un prom ir.. abi ar veco saskatamies un reizē izsprūk bļ..., apsēžamies turpat uzēst un ar cerību nogaidīt, spriežam ka zivs bij stabili 60 cm + un sāni vismaz plaukstas platumā,pec kadam 20 min veltam vel vismaz 15 min bedrei, taču velti, ejam tālāk, drīz sāk līt, cerīga vieta, metiens un ir cope, pēc pirma rāviena liekas pat ļoti laba, taču ieraugot lidakas siluetu eiforija nedaudz atslābst, bet pvilkt ta pat labi noverteju, ap cm 55 un tāda resna, būs stabili pāri kilo, panako veco un šis jau izvelk knapmeru, pēc brīž metiens un atkal galā, bet jau pavisam sīka un tā līdz sāk līt vel stiprāk, palienam zem koka un pec min 15 lietus beidzas, ejam talak atkal zemmēri un pa vidam divi knapmēri un velviena līdaka, taču ši jau mazāka, atkal līst, izdomajam parbraukt uz pieteku. Pirmie metieni un atkal jūra ar zemmēriem, pie krasta nokuļas viena kas varēja būt mērs, ejam pa straumi uz augšu, bet ūdens paliek arvien brūnāks un brūnāks, kamēr izskatās jau galīgi necaurredzams un pazūd arī copes , nolemjam vel nedaudz paiet pa lielo upi, atpakaļ ejot sastopam velvienu copmani kurš tikko nāk no lielās upes, šis saka ka tukšā, vien pāris zemmeri, ieraudzījis ūdeni, nospļaujas un saka ka laiks beigt, mes ar vel paejam gabaliņu pa lielo upi un beidzam. Vēlāk spriežam, ka lielā zivs kas norāvās visticamāk bijis pumpainais, jo satiktais copmanis teicās jau pagāšnedēļ 1,6 kg izvilcis, (nez kā šis tik precīzi nosvēris :D), vienīgi šaubas radīja dzeltenie sāni, bet par foreli virs 2kg ar kka negribas ticēt

mjuniorsDatums: Pirmdiena, 15-08-2011, 22:40 | Ziņojums # 312
Sergeant
Ziņojumu skaits: 38
Quote (Sulla)
Ja tu pārkāp MN un slaktē zemmēra līdaciņas, tad esi liekams vienā līmenī ar citiem brakariem un neko neatšķiries no tiem kas ķer foreles ar slieku un krāmē somā foreļbērnus.
...
es negribu piekrist tam ko tu saki par zemmeru lidacinju slaktesanu, kad salidzini ar tarpotaju parkapejiem!... un tad es paskaidroju par lidakas izmeru kaa tadu, kas noteikts Ministru Kabineta noteikumos,kas man skiet absurds raditajs (50cm) prieks mazajam upem, tapec uzskatu ka paturesana it seviski forelu upes nu nebutu tads greks ka tarposana, zemmeru panjemsana utt.. p.s. skatos citiem zem komentariem ir uzraksts labots teksts, tad jautajums, ka es varu to labot, lai nav jaraksta sadi atkartoti, ja veel teksts ir no of topic.. atvainojos

SullaDatums: Otrdiena, 16-08-2011, 00:04 | Ziņojums # 313
Pieredzējis Forelists
mjuniors,
žēl ka nesaprati ko saku, pamatdomu. Redzi ja katrs pēc savas saprašanas sāk "staipīt" MN, tad tiem noteikumiem vairs nav it nekādas jēgas. Viens te teica ka ēdot līdakas sākot ar 30cm, nu man tas liekas maigi izsakoties perversi, jo 31cm līdaciņa ir totāl bērniņš, zīmulis vēl. Un ja mums forelistiem tik svarīgas liekas foreles, tad cienīsim arī līdaku copmaņus, kuriem savas zivis atkal augstā vērtē. Kā nekā daudzas foreļupes(kā Pededze piemēram) ir arī labas līdakupes, un daudzi tur copē tikai līdakas. Un kā domā jūtas tas kas stingri ievēro MN, laiž vaļā visas zem 50, bet nu atnāc tu ar vairākiem 30cm zīmuļiem somā?! Tik pat labi līdakcopmanis var nekaunīgi par dzīvo ēsmu izmantot zemmēra forelītes, sakot:" ah ko nu raudi, re kur zemkrāce pilna ar tiem, visiem pietiks". Vēsturē ir bijuši neskaitāmi gadījumi kad savtīgu nolūku vadīti cilvēki ir neatgriezeniski sajājuši un izmainījuši ekosistēmu, iznīcinot vai katastrofāli samazinot kādu sugu. Tāpēc netēlosim visgudrīšus un bez smalka zinātniskās izpētes darba nesāksim uz savu roku kontrolēt dabu, ok? Saudzēsim to un cienīsim, dabā nav kaitīgās un labās sugas, visi ir noderīgi un katram sava niša un nozīme.

UnikisDatums: Otrdiena, 16-08-2011, 19:40 | Ziņojums # 314
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Šo dienu atvēlēju copei. Izdarīju sīku darbiņu un jau ap 10:00 biju pie upes. Gribējās noķert foreli uz mušas. Viens mušotājs ieteica labu mušojamu vietu. Laikam pusstundu izturēju ar muškātu. Pie copes netiku. Nospļāvos, nomainīju muškātu pret spiningu un jau apmušotajā vietā izvilku vienu 30cm līdaciņu, vienu 20cm forelīti un vienu 30cm forelīti. Visas zivis peld.

Šobrīd esmu iegrimis filasofiskās pārdomās par mušošanu. Patīk man tā lieta, taču ar spiningu es vienmēr spēšu noķert vairāk foreļu un domājams arī lielākas...

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

SapalsDatums: Otrdiena, 16-08-2011, 21:08 | Ziņojums # 315
Sergeant
Ziņojumu skaits: 24
Mjā pazīstamas izjūtas. Pirms pāris gadiem pašmācību ceļā mēģināju sākt mušot... kādu gadu pamušoju, bet neaizgāja tā lieta. Kaut kādas zivteles jau izvilku, pat 1 forelīti, bet emocijas noplaka un kāts tagad stāv kaktā pamests. Kopumā jau lieta interesanta, bet sākumā vajag tomēr kādu specu, kas parāda kas un kā... citādi var sanākt kā man - ilgi, mokoši, nerezultatīvi

Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Lappuse 21 no 38«1219202122233738»
Meklēšana: