[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 20 no 38«1218192021223738»
Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Piedzīvojumi/atskaites
kraftskDatums: Svētdiena, 24-07-2011, 22:34 | Ziņojums # 286
Private
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 14
Statuss: Offline
Lašus tur ķer. Līdaka tā nebij, to gan atšķirtu. Vēl tur varētu būt ālants.

KK

McGraavisDatums: Pirmdiena, 25-07-2011, 11:41 | Ziņojums # 287
Private
Ziņojumu skaits: 3
Mana un lietotāja Switcha pirmā, bet ne pēdējā foreļju copes atskaite.
Vakardien sadomājām aizbraukt kārtējo reizi uz Vidzemi un ietestēt foreļu upelīti. Laiks super un varam doties smile
Pie upes reāli bijām pēcpusdienā, saule spīd, ārā silts. Salīmēju savu brienamo tērpu ar skoču un dodamies lielās zives meklējumos biggrin Uzmanīgi nopētam upi vai nav pēdots, kā pa brīnumu nevienas pēdas, tas uzreiz mums dod lielu prieku acīs, jo garantē, ka mēs esam vienīgie. Switchs mēģina jaunu tehniku - pludināt vobleri ( samācījies visādas jaunas gudrības biggrin ). Es darbojos pie pārbaudītām vērtībām - rotiņiem.
Ejam pa upi, redzam super bedre ar koku sanesumiem pa virsu, viss kā nākās, lai tur atrastos mēra forele smile Rokas no laimes trīc utt, nu tik būs !!! Switcha metiens -ir veiksmīgs, bet rots netiek ņemts, tiek izmēģināts visādi, bet bez emocijām sad paejot garām tai vietai tikai ar acs kaktiņu redzam, ka kaut kas paliels sakustās bedrē un pazūd.
Turpinot ceļu tiek apmētāmas visneiedomājamākās vietas, ir copes, bet neviens mērs, uz aci skatoties foreļu izmērs apmēram velk uz 24 cm +/-
Viena brīdī aiz līkuma ieraugam pašā upelītes vidū apmēram 2m augstu koku sanesumu, respektīvi daudz netrūkst arī lai visa upe tiktu nosprostota ( tik plats viņš arī ir), nākot tuvāk lielajam koku sanesumam, ūdens līmenis tikai palielinās, izskatās, ka vairāk pa metru tur ir jābūt, ja ne pat visi 2 metri biggrin tādu bedri nebija nācies redzēt. Nospriežam, ka šī nu ir tik potenciāla foreļu uzturēšanās vieta, ka potenciālāk vairs nevar būt. Tas mums liek apstāties, uzpīpēt un aprunāt stratēģiju, kā šo vietu apmētāt. Nu ko beidzot tas mirklis ir pienācis tikt pie pirmās mēra foreles mūsu copes karjerā biggrin Tiek veikti pirmie iemetieni, bet uztraukuma rezultātā vai domās, ka rotinsh iekjersies kaut kur kokos vai sanesumos, neviens metiens nav līdz galam precīzs. Vienā no pēdējiem metieniem Switcha rots nokrīt tieši blakus vienam no kokiem, pāris apgriezini un forele ir galā. Kārtējo reizi atkal zemmērs. Esam nedaudz apbēdināti, bet stiprinamies ar domu, ka atkal atbrauksim un rīkosimies savādāk ( vēl nezinam kā, bet savādāk :D)
Turpinot ceļu tiekam pie nu jau kārtējā upes līkuma, kur straume pāriet mazākā spēka un ir koku sanesumi. Apspriežot vietu kur varētu veikt labāku iemetienu, redzam, ka mēra forele nedaudz izlec no ūdens ārā un pazūd atpakaļ. Nepagāja ne sekunde, ka uz to vietu tika raidīts mans rots, IR SITIENS ! piecērtu, bet tukšā sad kārtējā neveiksme sad vieta tika apmētāta visādos leņķos, mainīti rotiņi, bet bez rezultātiem.
Turpinot ceļu satiekam vienkāršus tūristus, kas nāk mums pretim. Viss skaidrs, upe mums uz priekšu ir jau izbradāta, sataisīts troksnis un foreļu vairs nebūs. Bet nu cerība mirst pēdējā kā mēs sakām. Aiz neko darīt veicu kārtējo iemetienu diezgan atklātā, bet akmeņainā vietā, pāris spoles apgriezieni un ar lielu troksni tiek mans rots paņemts, zivs, kas paņēma rotu izskatījās cienīgi liela smile Acis uz kātiem un mute līdz ausīm, bet pievelkot tuvāk izrādās, ka tā ir līdaka ( zemmērs). Rotiņš ierīts ka maz neliekās, kamēr rots tika izvilkts no līdakas ārā, zivs reāli noasiņoja. Tika nodota gādīgo tūristu rokās biggrin Un šī arī bija mūsu pēdējā cope dienā, jo pēc mirkļa kārtējais tūristu bariņs pagāja mums garām, upe sāka sist duļķi diezgan spēcīgu. Secinājām ,ka nav jēgas vairāk tērēt laiku smile
Vienā vārdā sakot laiks tika pavadīts uz goda, saķertas un amnestētas liels daudzums zemmēru. Mērs mūs gaida nākamo reizi smile

Paldies par uzmanību biggrin

Ziņojumu laboja McGraavis - Pirmdiena, 25-07-2011, 11:53

SullaDatums: Pirmdiena, 25-07-2011, 12:54 | Ziņojums # 288
Pieredzējis Forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 183
Quote (Unikis)
Varbūt kāds taimis aizķēries vai jau iepeldējis duļķainajā ūdenī ar augsto līmeni upes labumus paēsties

visdrīzāk, ja vasaras vidū upēs labs ūdens, tad pirmie taimji jau klāt. Gaujas pietekās pa 20gadiem jūlijā esmu izvilcis 3 taimjus, lielākais 4kg un bik virs 70cm, resna mammele. Lai gan lielākajās foreļupēs, kas savienotas ar jūru, taimji mēdz tusēt pat cauru vasaru.

UnikisDatums: Ceturtdiena, 28-07-2011, 08:30 | Ziņojums # 289
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Vakar metu kapeiku- braukt uz Gauju pie Gaujas uz asariem, vai kaut kur forelēs. Abus pasācienus gribēju vienlīdz spēcīgi. Tāpēc metu latiņu. Uzkritīs lasis- foreles; ģērbonis- asaros.

Uzkrita ģērbonis. Laidu uz Gauju. No 4:00 līdz 6:00 pa tukšo. Satiku vietējo aborigēnu, kurš teica, ka asari šobrīd šeit neesot. Atbrauca zvejnieki, novilka gar visu zivīgo bedri tīklu...

Sapratu- šodien ar asaru copi pietiek! Laižu forelēs! Izdomāju, ka vajag aizbraukt pārbaudīt vienu Saulkrastu upes vidusteci/augšteci. Upe izskatījās lēna un dziļāka par metru. Šādās vietās vilktas lielas foreles. Sitieni pirmajos metienos. Jau sapriecājos- nu tik būs. Taču nācās paeksperimentēt ar mānekļiem, līdz beidzot uz tā paša pirmā paņēma ap 100g asaris... Eh... Pagāju dažus metrus un secināju, ka ie upes esmu pavēlu- šorīt jau kāds te nostaigājis...

Devos uz citu upi, kur šogad biju copējis. Neskatoties uz pāris negaisiem, ūdens upē bija super dzidrs un līmenis zems. Foreļu cope bija daudz aktīvāka kā iepriekšējo reizi. Bija sastopams vairs tikai rets asarītis. Izbiedēju ap 40cm līdaku, kas sēdēja 5-10cm dziļā ūdenī pašā upes krastā. Kādas padsmit forelītes noķēru vakar...

Tiku arī pie dažām interesantām bildēm.

Jau CL ievietotā- atrodi foreli!

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

tapirs-nDatums: Ceturtdiena, 28-07-2011, 23:52 | Ziņojums # 290
Sergeant
Ziņojumu skaits: 23
Tā nu sanāca ka darbs ievilkās, bet copet gribas kā ēst, nu neko it kā zināma upe, bet posms svešs. Jau biju nospriedis ka šajai upei likšu mieru, jo domāju ka visa viņa pasekla šādos apstākļos. Bet patīkams bija pārsteigums kad piebraucot ieraudziju ka copēt var un izraudzīties posms varētu būt cerīgs, ko arī sapratu pēc pastaigas gar upi. Tā nu bradāju un priecājos ka šādos mazūdens apstākļos ir arī vietas ar dziļimu līdz celim un paslēptuvēm. Aplam neiespringu uz piezagšanos, jo pie upes biju 20.30 un tā ka bija nolijis un nāca nākamā tūce, tad upes izpētei nebija sevišķi daudz laika.
Tā nu ejot nonācu līdz vietai kur ir izveidots akmeņu krāvumiņš lai mazliet uzkrātu ūdeni bedrē, katrā ziņā uzmanību manu piesaistija tieši tā bedre. Bet zem akmeņiem kur bija straumīte atradās bedre tada 2x4m nu nekas dižs ja virs tās ir īsts dīķis biggrin
Bet kontrolmetiens jauzmet ar krācīte, lieki piebilst ka metieni jau notika vairak uz izjūtu, jo zem kokiem krēsla darija savu. Tā nu rotiņš iekrita pie koka saknēm kas atradās pāri straumītei otra pusē upītei.
Velkot pāri nekas nenotika, bet tiklīdz rotiņš bija jāceļ laukā ta pamaniju sekojam tam zivi, zivi no kuras man pat kājas ietrīcejas pēc tam, bet uz ņemšanu viņa nebija, cik eleganti parādijas tik pat eleganti pazuda. Es gan taimi neesmu redzējis dzīve, bet ja tā bija forele tad 1.5-2.0kg uz galvošanu. Lieki piebilst ka ši posmam vismaz no manis tiks piegriesta lielāka vērība biggrin
Un starpcitu redzēju upē arī vēžus rosamies.

E-BergmanisDatums: Ceturtdiena, 04-08-2011, 19:21 | Ziņojums # 291
Private
Grupa: Checked
Quote (tapirs-n)
Es gan taimi neesmu redzējis dzīve, bet ja tā bija forele tad 1.5-2.0kg uz galvošanu

Izklausās pē makšķernieku stāsta, kamēr nav pierādījumu, neviens neticēs wink gan nākamreiz paveiksies wink

Vis skaistākā forele, ir dzīva forele :)

tapirs-nDatums: Piektdiena, 05-08-2011, 15:59 | Ziņojums # 292
Sergeant
Biju arī nākamās reizes reidā, ūdens pakrities pa 5cm upelē un no lainerīša vairs ne vēsts, ūdru un ūdeļu pēdu gan lērums. Bet tā pat vienu gandarijuma mēriņu piemāniju biggrin

AshuksDatums: Piektdiena, 05-08-2011, 21:08 | Ziņojums # 293
Administrātors
Ziņojumu skaits: 207
Quote (tapirs-n)
Biju arī nākamās reizes reidā, ūdens pakrities pa 5cm upelē un no lainerīša vairs ne vēsts, ūdru un ūdeļu pēdu gan lērums. Bet tā pat vienu gandarijuma mēriņu piemāniju

Lai sirdsapziņa nemoka, ja? biggrin

Ar cieņu Ashuks.

MKDatums: Piektdiena, 05-08-2011, 21:18 | Ziņojums # 294
Pieredzējis forelists
Ziņojumu skaits: 428
tapirs-n, ja upe ir Gaujas baseinā, bez aizsprostiem, tad saku ka 95% laimonis, tas kas taimonis

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

tapirs-nDatums: Svētdiena, 07-08-2011, 09:12 | Ziņojums # 295
Sergeant
MK upe bez aizsprostiem un Gaujas baseina wink , tapēc tadu versiju arī izvirziju, jo tiešam "laineris" priekš mazas foreļupes iespaidīgs, kā dziesma saka :"Kuru ieraugot ļogas man ceļi" biggrin
Šorīt atkal biju nomierināties, bet nāni, jo mašīna priekšā un svaigas pēdas gar upi, tad nu nācas man pārbāzēties uz upes izpēti citā rajona kur viss smilšains pasekls, īsak sakot mazcerīgs rajons. Rezultāta viena maza alatiņa un redzēta briežu ģimene, principā rīts pa pusei izdevies sad

mjuniorsDatums: Otrdiena, 09-08-2011, 00:05 | Ziņojums # 296
Sergeant
Ziņojumu skaits: 38
Neliela atskaite vai kā!:) biju svētdien vienā mazā upītē.. ūdens līmenis protams zems.. bet nu ko padarīsi- copēt gribās tāpat smile pieejot pie upes izdaru vienā vietā vairākus metienus, rokas iesildišanai.. un dodos tālāk, satieku divas piles (ne jau tās par kuram varbūt jūs padomājāt :D), tās peldas pa priekšu, un domāju šamējās man arī traucē ar savu peldēšanu,bet ko padarīsi.. dodos tālāk.. priekšā tāds padziļš posms. nodomāju: ka šeit varētu rasties kāda izdevība, nu vismaz te var pametāt, kā bij nebij aiz pagrieziena atkal pīļlu bars ņem un paceļas ar dikti lielu troksni gaisā un atkal nesanāk apmetāt man to dziļo posmiņu..ņemot vērā dažu ekspertu šeit ieteikumus mēģinu pa upīti nebrist, jo sanāk pārāk lēni, ja vēlas pa kluso.. bet nu ko padarīsi vienā vietā bij jāpārbrien upīte, jo no otra krasta labāka mešana.. ielīdis upē izdaru vienu neapdomātu metienu, kad no kurienes izšaujas smuka forele, vel nepaspēju es sācis rotiņu vilkt ši paker rotiņa planējošo lapiņu un atlaiž, sapratusi ka šis laikam nav ēdams:) kad es tik biju paspējis sācis vilkt rotiņu viņai tas vairs neinteresēja..:/ izdariju veel metienus, bet tie vairs bij kā treniņa izpildiījums vien ah devos tālāk nu jau ar lielāku prieku ka izdevās man ko manīt.. paejot garām smukām foreļu slēptuvju vietām ar nolūkošanos vien.. jo meistarība neļauj iemest tādos zaru un koku sanesumu vietās.. atrodu vienu klajumiņu un metu, 1,2..4to reizi un ir gala.. zemmers, neliels prieks ir. jo no miega mani pamodināja un atcerējos ar kādu sparu forele pretojas .. necentos nemaz piecirst un palaidu auklu brivāk, lai pati atbrivojas..tad nu cope bij galā, izdevusies un ar jauniem secinājumiem: 1) pārsteidza ka vienā vietā metot vairākas reizes un tik ar ceturto reizi pieķeras, kur jau sen likās, ka nekā nav un nemana ! 2)iemešanas tehnikai ir nozīme, jeb rotiņam jāsāk strādāt tiklīdz saskaras ar ūdeni 3) salmo lētās polārbrilles diemžēl svīst man ciet (tā jābūt, vai kāda cena tāda prece??).. novelu ne asakas un jauku atpūtu fishing

aigaigarsDatums: Otrdiena, 09-08-2011, 21:34 | Ziņojums # 297
Iesācējs
Ziņojumu skaits: 187
Vakar tā pavēlāk iegāju gulēt, šodien mamma ap vieniem modina - pazvani Andim, viņš tevi nevar sazvanīt. Piezvanu, miegainā balsī - ko vajag? Forelēs braucam! Un pēc pāris sekundēm attapos jau pamodies un apģērbies biggrin Sākām ap diviem, lietains laiks. Upē līmenis vismaz pusmetru virs normas, bet duļķis minimāls. Sākums švaks, kā jau parasti. Atrādās kāda sīkā.. Pēc laika, katrs pa pāris noķeram, atrādās kolēģim kāda mēra, bet neņem. Tad pāris stundas pilnīgs klusums. Sākās murgs! Viss pinās, ķerās zari, zāle, norāvu trīs dārgākos rotiņus (pirmos šogad laikam), īsāk sakot - MURGS! Bet tad kaut kā lēnām pārgāja dusmas, un arī upe to novērtēja, pie beigām dodot 30 un 32cm forelēnus, kas pretojās ļoti sparīgi. smile
Pievienotie faili: 6195341.jpg(115Kb)

Aigars Bergsons

AshuksDatums: Ceturtdiena, 11-08-2011, 20:29 | Ziņojums # 298
Administrātors
Ziņojumu skaits: 207
Man pa nullēm. Pat copi neredzēju. Mušas norāvu un pat vienu brīdi bija doma MM visp atmest,bet kad aizbraucu prom un lietus pārgāja tās stulbās domas arī pazuda smile biggrin

Ar cieņu Ashuks.

2RDatums: Piektdiena, 12-08-2011, 00:57 | Ziņojums # 299
Private
Sveiciens visiem :)
Pastāstīšu par mazliet dīvainu copi Kurzemē. Biju pirms nedēļas kārtējos jaunu upīšu meklējumos un beidzot arī šajā pusē atradu upi kurā noteikti gribēšu atgriezties vēl un vēl. Nobridu ~1 km garu posmu, nokabināju no āķa kādas 30 - 40 "pumpanās meitenes" (skaits sajuka) un pārlaimīgs devos uz māju pusi. Pēc divām dienām izdevās apvienot patīkamo ar lietderīgo un ielūkoties tajā pašā rajonā vēlreiz. Dienas pirmajā pusē papētīju citu tā paša baseina upīti, kas izskatījās fantastiska (ar aukstu un dzidru ūdeni, līkumu līkumos, ar perfektām, siekstainām bedrēm), bet šķita labi "pieskatīta" - foreles bija, bet ņēma negribīgi. Skaistākās saimniekvietas tukšas un no kādām 10 zivīm pēc mēra izskatījās tikai viena. Nolēmis ka jāiegriežas arī pirms pāris dienām atklātajā bagātīgajā upītē un jau iepriekš priecādamies par gaidāmo supercopi devos turp. Posmu izvēlējos daļēji pa iepriekš bristo. Sākumā biedējošs klusums, pēc tam divās bedrītēs kur pirmajā gājienā bija foreles divi asari... Atkal klusums ar ļoti retiem, bailīgiem uznācieniem. Sāku mainīt inventāru, japāņu supervobleri nestrādāja, visi pārbaudītie un labākie rotiņi arī ne. Beigās ķēros pie nederīgo krāmu nodalījuma un "nošancēja" viens necils, nobružāts myran rotiņš (lapiņa - zelts ar melnu), ko biju lietotu nopircis kopā ar sauju citu loriņu pēc sludinājuma copeslietās.lv. Interese kļuva "zinātniska" un ik pa brīdim mainīju labos pārbaudītos un jauno "atklājumu". Ķērās tikai uz šī vienīgā... Pa šīm dažām dienām itkā nekas nebija radikāli mainījies, ūdens līmenis pēc lietus cēlies varbūt par kādiem 5 cm, dzidrums arī līdzīgs un dienas pirmajā pusē bristajā upē tradicionālās vērtības strādāja. Itkā biju atkodis kā tikt pie zivs, bet palika tāda sajūta ka kautko esmu "galīgi nesapratis"...

P.s. Kāds tuvu 20 cm forelēns uzsita pa manu rotiņu, pēc tam atstraumē sāka jocīgi velties un kūleņot, likās itkā šim ierāda vietu kāda prāvāka forele. Pāris reižu novilku rotiņu gar siekstu kur šie beigās nobāzējās, bet nekā. Piegāju tuvāk - skatos pie siekstas cenšas noturēties ~30 cm līdacēns un forele šim krustām mutē, izkompostrēta :( Tāds skats lika padomāt vai nevajadzētu arī man no foreļupītēm tīrīt ārā dajebkāda izmēra līdacēnus kā to laikam dara lielākā daļa foreļotāju.

sivēnsDatums: Piektdiena, 12-08-2011, 08:00 | Ziņojums # 300
Private
Ziņojumu skaits: 2
2R tāpēc jau šnapiji tiek tīrīti laukā no foreļupītēm, man pieredze bija ar 63cm līdaku kādā upīte, tai vēderā bija trīs pussagremotas 15-20cm forelītes.Tad padomā ko var nodarīt līdakas ja tās laiž atpakaļ. cool

Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Lappuse 20 no 38«1218192021223738»
Meklēšana: