[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 19 no 38«1217181920213738»
Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Piedzīvojumi/atskaites
aigaigarsDatums: Piektdiena, 08-07-2011, 20:55 | Ziņojums # 271
Iesācējs
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 187
Statuss: Offline
Pārsvarā ir tādas kā tur tālāk pa kreisi biggrin

Aigars Bergsons

SullaDatums: Piektdiena, 08-07-2011, 22:41 | Ziņojums # 272
Pieredzējis Forelists
Ziņojumu skaits: 183
aigaigars,
nū re man jau ar atmiņā palicis ka vairums no tiem ieziīšiem tādi 2-3m, protams ja neskaita klāt vēl apaugušo krasta krauju.

MKDatums: Sestdiena, 09-07-2011, 11:13 | Ziņojums # 273
Pieredzējis forelists
Ziņojumu skaits: 428
Sulla, viens te kaut kad teica, ka nepatīkot rakstīt biggrin Forši, pacopēju kopā ar Tevi!

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

SullaDatums: Sestdiena, 09-07-2011, 13:03 | Ziņojums # 274
Pieredzējis Forelists
MK,
tā ir, nepatīk, bet ja sāku tad nevar apturēt biggrin biggrin biggrin

UnikisDatums: Trešdiena, 13-07-2011, 23:57 | Ziņojums # 275
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Vidzemes piejūras upēs, pat pēc sīklietiņa, ir rekordzems līmenis... Upē, kur vakar pabiju, tik zemu līmeni neatceros. Pamatā tajā esmu ķerstījis tikai foreles ar ļoti retiem izņēmumiem- līdakas, asarus un taimiņu. Vakar noķēru 3 zemmēra līdaciņas, un padsmit 10-15cm asarīšus... Asarīši sēdēja visur, kur būtu jāsēž forelēm- krācēs, zem koku sanesumiem, bedrēs u.c. vietās... Pat uzvedēs gandrīz kā foreles- žirgti un neatlaidīgi cīnījās pirms parādījās virs ūdens.

2 zemmēra forelītes tomēr izdevās atkabināt.

Arī visas līdakas un asarīšu atlaidu, ko nedaru tad, ja gribas upi saglabāt kā tīru foreļupi. Šogad man sajūta, ka ar upi kaut kas nav kārtībā- ekstra izkāsta. Lai jau vismaz asarīši un līdakas aug.

Slikto vakardienas foreļu aktivitāti vēl varētu skaidrot ar silto ūdens temperatūru. Likās gana silts- varēja pat būt virs 18 grādiem, kad forele kļūstot apātiska.

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

aigaigarsDatums: Sestdiena, 16-07-2011, 23:35 | Ziņojums # 276
Iesācējs
Šodien biju izlūkos uz vienu pilnīgi svešu posmu. Sanāca tā, ka nebiju īsti gatavojies, tik ar kolēģi sazvanamies, braucam? braucam! Sākām ap pulksten 6iem vakarā, doma bija vairāk tā ekskursijā aizbraukt, izstaigāties, paskatīties vai ir vērts - jā, ir gan vērts. Brikšņi gar krastiem maz, iešana salīdzinoši viegla, upē cerīgās vietas seko viena otrai, bet, bet.... bet foreles ta nav. Pa kādai līdaciņai, pa asarim, pa izbiedētam forelēnam, bet nekas vairāk. Pie vienas, pēc pirmā skata, neperspektīvas vietas - baļķim dienzgan spēcīgi veļas pāri ūdens, iemetu, un hops, mēriņš galā, uz aci ap 32cm, necentos mērīt, ātri viena bildīte un attā. Tupinājumā tas pats, vietas izcilas, ir viss izņemot foreles, bet nu es ZINU, ka tur ir jābūt. Beidzām ap deviņiem. Gan jau citreiz smile

Aigars Bergsons

Ziņojumu laboja aigaigars - Sestdiena, 16-07-2011, 23:37

aigaigarsDatums: Sestdiena, 16-07-2011, 23:39 | Ziņojums # 277
Iesācējs
Vienkārši skats uz upi. Neizdevusies bilde, bet vismaz var redzēt, ka atlaižu biggrin un Tāda interesanta vietiņa.
Pievienotie faili: 2558340.jpg(194Kb) · 3324306.jpg(95Kb) · 1249862.jpg(196Kb)

Aigars Bergsons

SullaDatums: Svētdiena, 17-07-2011, 15:13 | Ziņojums # 278
Pieredzējis Forelists
Quote (aigaigars)
pēc pirmā skata, neperspektīvas vietas - baļķim dienzgan spēcīgi veļas pāri ūdens

tādas vietas vasarā kāreiz ir ļoti labas, jo ražo skābekli. Pašlaik daudzās upēs tā pamaz un tāpēc arī mēra foreles var sastapt diezgan seklās vietās, ka tik ūdens kustība un kāda krāce. Manā pēdējā copē pirms pāris dienām bija tieši tā, labie saimniekvietu atvari klusēja, arī vēlu vakarā un no rīta, bet zemkrācēs dzīvība pat dienas vidū.
p.s. pirmajā bildē ļoti interesanta vieta.

aigaigarsDatums: Svētdiena, 17-07-2011, 16:35 | Ziņojums # 279
Iesācējs
Quote (Sulla)
labie saimniekvietu atvari klusēja

Nu jā, par to piekrītu, visi dziļie izskalojumi, zem sakritušiem kokiem bedres, cik nu saprotu, bet liekas, ka tur lielajai jāsēž, bet kas tad tur? 20cm līdacēni un asari, a foreles pa seklumiem, kur pat nedomāju mest, atliek tik noskatīties kā aizmūk kaut kur nezināmā virzienā. Paldies! Šo ieteikumu ņemšu vērā, nākamreiz tādās vietās cītīgāk padarbošos.
Tādas vietas kā pirmajā bildē bija diezgan daudz, tiešām ļoti daudzveidīgs un interesants posms. Biju tur pirmo reiz, teiksim tā - mīlestība no pirmā acu skatiena. Vietas super, pavasarī tur droši būs, nodēvēju par Pavasara posmu, tādas foršas straujas vietas, bet tai pat laikā bedres netrūkst, koki skarituši pietiekami. Un kā par brīnumu, krasti staigājami, nu, protams, nav jau Vidzemes vidiene, kur ej kā karalis, bet nu iet ir iespējams, man patika, pietam liels pluss, ka tur brauc maz cilvēku, tpu tpu tpu :)))

Aigars Bergsons

Ziņojumu laboja aigaigars - Svētdiena, 17-07-2011, 16:37

aigaigarsDatums: Pirmdiena, 18-07-2011, 22:23 | Ziņojums # 280
Iesācējs
Zvans no čoma, braucam? Braucam! Atkal uz to pašu posmu tikai doma paiet vēl uz augšu. Aizbraucam pēc pus 4iem. Domājām iet pa taisno, lai nav pļavas posmā jācopē, sanāca tā pa taisno, ka pie upes bijām ap 5iem un trīs stundu posmu bijām palaiduši garām neapcopētu, gan jau citreiz biggrin
Laiks pilnīgi pretējs 6dienai. Tagad spoža saule un paliels vējš. Sākums pakluss, bet tad vienā diezgan labā vietā man viena iznāk pakaļ, metu otreiz, bet ieķerās zarā. Pasaucu kolēģi, iemet! Hops un 25nieks galā. Tādas kaut kāda aktivitāte ir. Turpinājums pašvaks, vismaz man, nav ne iznācieni, nekā. Kolēģis dabū vēlvienu sīku, tad pa kādam asarim, un ar tādu pārsteigumu/izbīli sejā stāsta, kāda liela esot nākusi pakaļ.
Sāk nomākties, pat diezgan strauji, viss apkārt tumšs, kā 11os vakarā, bet ir tikai seši. Un pat sāk diezgan spēcīgi līt. Un kā par brīnumu, cope sākas, pirmie 50m lietus laikā - metiens, iznāk pakaļ mērs, nepaņem. Nākamā vietā metiens, atkal tas pats. Padziļa bedre, uzsēžas knapmērs, bet ātri nokratās. Pilnīgi neperspektīva vieta, neviens koks, krūms, bedre. Plika vieta, uzmetu, rotiņš vēl neskar ūdeni, kā uzreiz leciens visā augumā, bet nepaņem īsti, vairs nav pierunājama, kādi 35cm droši bija. Cik negaidīti cope sākās, tik pat negaidīti arī beidzās, tālāk stundu pilnīgs klusums. Turpina spēcīgi līt, esam izmirkuši, foreles nav, bet nu jāiet tik.
Priekšā skats, kas sabojā noskaņojumu pavisam, milzīgs, svaigs bebru dambis, virs tā līmenis par aptuveni metru augstāks. Zem dambja abi iemetam reizē, man galā līdacēns, čomam laba forele nāk pakaļ, ņem pie paša krasta, bet nepaspēj, prom ir. Tālāk stundas gājiens pilnīgi pa tukšo, bebrs izjājis visu upi, līmenis kā aprīlī, pat trakāk, laikam būs kādreiz jābrauc nojaukt, jo visi mani pārējie posmi, kas uz augšu, tagad ir tādi paši - ar nejēgā augstu līmeni. sad

Aigars Bergsons

UnikisDatums: Trešdiena, 20-07-2011, 20:40 | Ziņojums # 281
Major general
Šodien braucu skatīt, vai nevaru atrast savas svētdien pakāstās Berkley brilles... Neatradu, kur, domājams, tās varēja izkrist.

Braucu pētīt upes citus posmus. Šādu necopi sen neatceros. Sanāca pavilkt 3 forelītes, no kurām viena bija jānokabina ar standziņām, pārējās 2 pašas nokabinājās no bezatskabargu āķiem. No 5:00-12:00- dulli maz copju! Beigās jau speciāli gāju kā tanks iekšā tiko apmētātā, skaistā vietā, lai redzētu, vai kāda pamūk. Neviena forelīte nepamuka. Muka tikai mailes.

Nez- tuvais negaiss pie vainas, vai tur forelēm slikti apstākļi, vai viņas tur izsistas ar elektrību?... Varbūt Sulla var pateikt- kas ar tās upes (ko atpazini fočenē) vidusdaļu?

SullaDatums: Trešdiena, 20-07-2011, 22:32 | Ziņojums # 282
Pieredzējis Forelists
Quote (Unikis)
Varbūt Sulla var pateikt- kas ar tās upes (ko atpazini fočenē) vidusdaļu?

šogad biju tur maijā(lejtece), patika, bija dažas 30-35cm, pāris druknākas aizgāja pirmajās sekundēs. Pērn biju maijā(lejtece), daudz copes un lielākā 38cm, un septembrī 2 reizes(lejtece un vidustece), no tām tukša cope septembra sākumā, ūdens bija pamaz, traki nopēdots. Redzi es tur nekad nebraucu vasaras vidū, pārāk švaki ar ūdeni. Kā arī tad apkārt daudz vasarotāju, vazājas tārpotāji..

UnikisDatums: Ceturtdiena, 21-07-2011, 07:52 | Ziņojums # 283
Major general
Lejtece ir skaista, kā arī šobrīd tur par forelēm aktīvāki ir mazie asarīši. Vidusdaļā līmenis tiešām zems, taču upe gana dziļa un ūdens likās gana vēss.

kraftskDatums: Sestdiena, 23-07-2011, 23:24 | Ziņojums # 284
Private
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 14
Šodien atkal Ziemeļkurzemē. Pēc lietiem ūdens bij nedaudz apskaidrojies, bet līmenis dažviet tikpat augsts kā pavasarī. Cope švaka, mazajās upītēs ņēma tikai mazās, dziļajās bedrēs pilnīgs klusums. Upē, kur foreles bija (cerams ka vēl ir) tikai atseviškās krācēs, neredzēju nevienu foreli. Foreļvietās gadījās pa kādam asarim. Tika arī krietna adrenalīna deva, kad kādā pamatīgā bedrē atrādijās monstrs ap 70 cm, laiski izpeldēja no dziļuma, uzmeta aci rotiņam un droši vien arī man, un tāpat atgriezās savā paslēptuvē. Netieku gudrs, kas tā bija par zivi. Likās, ka bija ar neproporcionāli lielu un platu galvu. Redzēju gan tikai melnu siluetu caur polārbrillēm. Pēc tam kā aptracis mētāju un mainīju visādus mānekļus, bet bez rezultātiem dry Iedomājos, ka varēja būt sapals, bet nu milzīgs. Jo vienu nelielu pēc brīža tur izvilku.

KK

UnikisDatums: Svētdiena, 24-07-2011, 08:52 | Ziņojums # 285
Major general
Tā kā Latvija nav Zviedrija, nez, vai tā būs bijusi 70cm forele. It kā jau Latvijai arī ir potenciāls, bet mums tās lielās foreles baigi izskaldītas, vai ar naktsšņorēm, vai ar elektrību. Gribas ticēt, ka kaut kur kāda vēl ir aizķērusies, bet visreālāk tas varētu būt tālos Latvijas nostūros ar neērtiem, sen aizmirstiem upju posmiem. Kaut gan man bračka 52cm foreli pagājušo gadu dabūja upē, kas visus gadus bijusi pilna ar tārpotājiem, tīkliniekiem un nezin ko vēl...

Varbūt kāds taimis aizķēries vai jau iepeldējis duļķainajā ūdenī ar augsto līmeni upes labumus paēsties. Esmu dzirdējis nostāstus, ka pirmie "svaigie" ļoti reti, bet upē jau tiek manīti pēc jāņiem, kad iziet pēdējie "krītošie".

Bet varbūt tas vienkārši bija milzu sapals vai paliela upes līdaka.

Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Lappuse 19 no 38«1217181920213738»
Meklēšana: