[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 18 no 38«1216171819203738»
Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Piedzīvojumi/atskaites
EdmundsDatums: Trešdiena, 06-07-2011, 12:04 | Ziņojums # 256
Sergeant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 25
Statuss: Offline
Sulla, paldies par patīkamu lasāmvielu!

Upe pieder pati sev

EmīlsDatums: Trešdiena, 06-07-2011, 14:09 | Ziņojums # 257
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 49
Foršs apraksts, Sulla!

Tā lielākā zivs arī laba, man šķiet, ka tādu tur nav viegli izvilkt. Tādas ap 30 gan tur ir daudz, un gan jau tās vēl izaugs.

Tos aizsprostus uz vasaras beigām vajadzētu pavisam nojaukt, vēl viens tāds bija netālu no tilta pašā lejtecē. Bet tas jādara vairākiem, varbūt var nelielu talku uzrīkot. To pie tilta es pajaucu, cik varēju, bet atjaunot to varēs viegli.

Starp citu, zem tā paša lejteces tilta man copēja viena tā ap 30, laikā, kad uz tilta skaļi uzvedās kādi 20 tūristi smile Laikam viņas tur pieradušas pie cilvēkiem.

SullaDatums: Trešdiena, 06-07-2011, 15:00 | Ziņojums # 258
Pieredzējis Forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 183
Quote (Emīls)
Starp citu, zem tā paša lejteces tilta man copēja viena tā ap 30, laikā, kad uz tilta skaļi uzvedās kādi 20 tūristi Laikam viņas tur pieradušas pie cilvēkiem.

tā ir, šīs upes lielāko foreli 1,5kg es dabūju 90.to vidū kādus pārdesmit m virs lielās šosejas tilta, jūlijā dienas vidū, bij tur ilgus gadus neliela bet ļoti zivīga bedre ar siekstām pie labā krasta. Kad ar šamo cīkstējos, pār tiltu vislaik dārdēja smagie un brīžiem pārgāja kāds vietējais. Pierod pie visa smile

Ziņojumu laboja Sulla - Trešdiena, 06-07-2011, 15:06

vaivadsDatums: Trešdiena, 06-07-2011, 21:21 | Ziņojums # 259
Major
Grupa: Checked
Ziņojumu skaits: 91
forši gan

aigaigarsDatums: Trešdiena, 06-07-2011, 23:01 | Ziņojums # 260
Iesācējs
Ziņojumu skaits: 187
Jāaaaa... izcils apraksts. Bija sākumā slinkums pēc copes tik garu rakstu lasīt, tagad saņēmos, acis nepaceļot izlasīju, bija tā vērts.

Aigars Bergsons

aigaigarsDatums: Trešdiena, 06-07-2011, 23:33 | Ziņojums # 261
Iesācējs
Pašam gan par šīs dienas copi baigais slinkums kaut ko rakstīt. Bet tā īsumā - Pēc vairāk kā gada pārtraukuma, tomēr paņēmu vienu kolēģi līdzi uz foreļcopi, viņam tāda veida cope šī bija pirmā. Piebraucot pie upītes, līmenis zems, bet ir +- ok, minimāls duļķītis. Kāmēr es vēl tikai riktēju zābakus un spiningu, kolēģis jau velk pirmo 25nieku. Tālāk skats, kurš uzdzen baigās dusmas – priekšā mašīna. Ejam labu gabalu, kāmēr panākam šoferi, izrādās viņš ejot vēl vienu saticis, un nu jau pie upes esam četri. Tie divi paliek turpat, mēs ātri, cik nu tas pa apiņiem, avenēm, nātrēm, papardēm, ievām, bebru alām utt iespējams, dodamies uz augšu. Un vienā brīdī, švīks, un kaut kas asi ieduras kājā, nu super, zābakā vismaz 10cm garš caurums, mežā izskanēja pamatīgs nesaprotamu vārdu krājums, bet nu neko darīt, jāiet tālāk.
Pirmie metieni un man pagrābj tāda nedaudz virs knapmēra, bet lecot svecītē, izleca krastā biggrin un nopurinājās. Pēc maza brītiņa, velkot gar iekrituša koka stumbra iznāca un 2 reizes ņēma tāda ap 35cm. Ejot tālāk, visur viens ļoti nepatīkams skats, gar mazo upīti iebradātas tādas takas, ka vēl tik asfaltu atliek uzliet, žēl.
Turpinājumā pa retam kādam kāda nedaudz zem mēra, kāds sīkulis, bet pārsvarā tukšas vietas. Vienā palielākā bedrā izmānīju šīs dienas vienīgo mēru, tāda, varbūt 32cm bija. Labi, lai neizplūstu pārāk gari – copes bija retas, pat ļoti, vienīgais tādas 32, 33cm – 40cm diezgan bieži nāca pakaļ, bakstīja, bet vairāk likās, ka dzen rotiņu prom. Ar lielāko no tām sanāca interesanti – stāvs krasts, dziļš, iemetu un velku gar krastu, pie sanesuma izšaujas laba, bet nepaņem, iemūk atpakaļ man zem kājām. Es klusu nomainu rotiņu pret mazu tvisterīti, iemetu un uzreiz atkal forele klāt, nedaudz uzraustu un uzklūp tvisterim, bet tik pat ātri arī aizgāja, nekas, gan citreiz.
Pa diviem ejot, plānoto 8h posmu nogājām aptuveni 4h, tāpēc nolēmām vēl doties tālāk, bet tur arvien seklāks, kalni arvien stāvāki, smilšainas klintis, bezcope. Vienā vietā sanāca interesanti – kolēģis nedaudz pagājis uz priekšu, es, lai nebūtu jāiet liels līkums, nolemju iet pa taisno pāri upei. It kā ap 10cm dziļš, kāpju lejā un pazūdu ar abām kājām līdz ceļiem un turpinu grimt dziļāk, labi, ka sanāca pieķerties pie krasta krūmiem, kaut kā ārā izrāpos. Ejot uz priekšu, viens svaigs bebru dambis, nedaudz pajaucu un pēc brīža ieskatos ūdenī, nu kātad, pats saimnieks ar klāt, tād liels, resns, kokus noēdies biggrin Aizgājām līdz vietai, kur es jūnija sākumā sāku copi, karstums atkal pamatīgs, bet gribās tak kaut ko noķert, nolemjam iet pa ceļu atpakaļ līdz pirmajam tiltam un iet uz leju. Nepilnas stundas gājiens un esam klāt, pārguruši, pārsvīduši, bet turpināt varam. Sākums tukšs, bet par brīnumu pēdas nav. Tā arī ejot pēdējo posmu nevienu foreli nenoķēru, tikai pāris sīkās nāca pakaļ, viens gandrīzknapmērs četras reizes ņēma, bet nu atkal tikai knapi bakstīja. Kolēģim gan jautrāk – 3h laikā 4 lielās foreles ņēma, cik nu lielās, bet tādas +-35cm. Vienu pats redzēju, tā gan bija tuvu 40cm, bet, protams, nepaņēma. Toties viņam izdevās noķert divas līdaciņas 45-46cm, tādas gan vēl nebiju manījis šajā upītē. Lai gan visu laiku rakstīju, ka cilvēkam nav tiesības lemt, kam kur dzīvot, bet nu pateicu, ka tās rīmas nav ko laist atpakaļ, un abas nonāca somā. Jau pie pašām beigām, gājām katrs pa savu krastu, bet manā pusē auga kaut kādi augi (kauns atzīt - nepazinu) pāri manai galvai, tātad 2m+ biggrin Bija slinkums iet apkārt, izvēlējos šķērsot upi, kolēģis gan bija neapmierināts, teica, lai eju apkārt, nav tak tik traki. Bet .... nu labi, ka esmu spītīgs, pārejot upei, pēc brīža no tā augu biezokņa pamatīgs briežu bullis izvēlās un neatskatoties skrēja cauri biezoknim, mjāa.. labi, ka es tur pa kājām šim negadījos...
Kopumā man 9 forelītes, viens no tiem mērs un kādas 4 vēl virs 25cm, kolēģim 8, no kurām kādas 5 virs 25cm. Nocopētas apmēram 10h, noieti, pēc kartes, aptuveni 15km, saule cepināja, nogurums atkal pamatīgs, pāris nedēļas atkal uz upi nevajadzēs, bet nu vismaz tagad zinu, ka un kur ir skaistas foreles, tikai vajag dienu, kad viņas ŅEM!

Aigars Bergsons

Ziņojumu laboja aigaigars - Trešdiena, 06-07-2011, 23:57

EmīlsDatums: Trešdiena, 06-07-2011, 23:44 | Ziņojums # 262
Lieutenant
Sulla,
Stulbs jautājums, bet vai makšķerējot neredzēji alumīnija ūdens pudeli? Man tajā posmā, ko gāji, tieši izkrita. Kad sapratu, biju jau nogājis pietiekami tālu, lai meklēt nebūtu vērts.

Ja kāds cits viņu tur atrod, tad to ūdeni iekšā var dzert biggrin Un ja kaut kā tas ir ispējams, es labprāt viņu atgūtu smile

SullaDatums: Ceturtdiena, 07-07-2011, 00:11 | Ziņojums # 263
Pieredzējis Forelists
Emīls,
nea nemanīju gan, bet ja arī būtu atradis tad droši vien jau būtu nolikvidējis(iznesu krastā un paceļot sūnas vai kādu kritalu pabāžu zem tām) kā daru ar visu tukšo taru ko atrodu pie foreļupēm. Protams izņēmumi ir copes rīki, tos labprāt paturu biggrin Pie Gaujas kas gan tik nav atrasts, pat upes vidū uz sēres smuki gološa vizuļu kārbiņa ar pārdesmit māneklīšiem iekšā smile

SullaDatums: Ceturtdiena, 07-07-2011, 00:20 | Ziņojums # 264
Pieredzējis Forelists
aigaigars,
vispār nedaudz pajaukt bebru dambjus ir bezjēdzīga laika šķiešana, saimnieks to salabos ātri vien. Arī pilnībā nojaukt nav liela jēga, jo uz mazām upēm bebru ģimene tos var uzcirtst pa vienu nakti. Cik zinām līdz tikai garas(vairāki metri) paliela diametra caurules ierakšana apakšā, ūdens brīvi plūst cauri un līmenis neceļas, bebrs šo saikni nesaprot un pēc laika dambi pamet.

EmīlsDatums: Ceturtdiena, 07-07-2011, 14:08 | Ziņojums # 265
Lieutenant
aigaigars,
Nezināju, ka Tavā pusē ir smilšakmens klintis. Laikam es kaut ko būšu palaidis garām smile

aigaigarsDatums: Ceturtdiena, 07-07-2011, 15:43 | Ziņojums # 266
Iesācējs
Ir, ir, vismaz pie tās upītes ir vairākas, nav jau augstas, varbūt 10-15m, bet ir.

No šiem augiem izskrēja tas diezgan lielais briežu bullis, labi gan, ka esmu spītīgs biggrin
Pievienotie faili: 0154958.jpg(245Kb)

Aigars Bergsons

SullaDatums: Ceturtdiena, 07-07-2011, 23:10 | Ziņojums # 267
Pieredzējis Forelists
Quote (aigaigars)
Ir, ir, vismaz pie tās upītes ir vairākas, nav jau augstas, varbūt 10-15m, bet ir.

ūja lab ja 5-6m smile

SullaDatums: Ceturtdiena, 07-07-2011, 23:17 | Ziņojums # 268
Pieredzējis Forelists
aigaigars,
bet tajā bildē ir vīgriezes, tās jau vajadzētu zināt, to smarža vien ko vērta smile

aigaigarsDatums: Piektdiena, 08-07-2011, 00:02 | Ziņojums # 269
Iesācējs
Sulla, kā kura, viena ir tāda augstāka, nu ok, nejau 15m biggrin Pāris foršas ir ar labām bedrēm apakšā un kaut kādām alām, tās tādas ap 5m. A kā Tu vispār zini, vaitad ar esi te bijis?

Aigars Bergsons

SullaDatums: Piektdiena, 08-07-2011, 00:20 | Ziņojums # 270
Pieredzējis Forelists
Quote (aigaigars)
A kā Tu vispār zini, vaitad ar esi te bijis?

esmu copējis pilnīgi visās potenciālajās foreļupelēs no tā baseina, ir arī tās klintiņas sabildētas uz filmu savulaik, varētu parakāties un ko ieskenēt intereses pēc. Un cik atceros tās klintiņas nebij augstākas par piemēram šo http://s.photosight.ru/img/9/689/3520691_large.jpg kura ir 4-6m.

Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Lappuse 18 no 38«1216171819203738»
Meklēšana: