[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 16 no 38«1214151617183738»
Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Piedzīvojumi/atskaites
UnikisDatums: Ceturtdiena, 23-06-2011, 09:48 | Ziņojums # 226
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Statuss: Offline
Rakstīšu īsi, jo slinkums vispār ko rakstīt.

Aizvakar, neskatoties uz īslaicīgajiem lietiem, nolēmu dažu stundu darba dienu "aplīmēt" ar copi. Cēlos 3:30 un 4:30 jau noteikti biju upē. Sāku ar mazu pieteciņu, gar kuru jānoiet līdz mērķupei. Diezgan drīz atklātā vietā pamanīju, ka forelīte kaut ko lasa no ūdens virsmas. Precīzs metiens un ap 25cm forelēns galā. Māneklis- 2. izmēra Meps rotiņš. Kadu gabaliņu tukšums. Te pēkšņi pie paša krasta 10cm dziļumā šļakatas un pamūk vēl viens ap 25cm forelēns. Nav pirmā reize, kad izbiedēju agrā rītā foreli, kas gulējusi 10-15cm dziļā ūdenī pie krasta aiz saknītes, kur straumes gandrīz nav. Drīz pārbridu mērķupē. 100m pret straumi un uzeju pamanāmu ap 10-15m garu "žilkas" tīklu, kas novilkts bedrē ieslīpi šķērsām straumei. Par laimi vai nelaimi tīklā nevienas zivs nav. Izvelku tīklu krastā un ar savu Victorinox nazīti sašķērēju tīklu neskaitāmās daļās.

Turpinu copi, taču labu laiku klusums. Pārmaiņus strādāju ar vobleriem un dažādu izmēru rotiņiem. Jau vairs neatceros, uz ko bija nākošās cope, taču domāju, ka tas bija viens no 46mm grimstošajiem ridžiem, taču laikam neuzsēdās. Pārgāju uz sīku 0-tā izmēra longu. Uzreiz izcēlu vienu zemmēru, vēl drusku uz priekšu vēl vienu. Vēl dažus metrus uz priekšu izmetās kaut kas gana slaids ap 40cm un dabūja pa zobiem no sīkā roterīša. Tas principā bija blakus iepriekš noķertajai. Paskatījos uz fluorokarbona pavadiņu- tāda kā skramba. Secinu- līdaka. Domāju- jāpiedāvā līdakai kas piemērotāks. Pielieku pavadiņu un pieāķēju 9,5cm Megabass Vision Ito. Taču pēc vairākiem metieniem cope neseko. Vai tiešām forele? Pārlieku atpakaļ sīko rotiņu, bet arī nekā. Paejot drusku uz priekšu dabūju vēl vienu ap 28cm forelīti. Domāju- nu tik aizies cope! Taču, līdz 8:30 vairs neviena cope neseko.

Secinājums- upe gan "foreļotāju", gan brakaru pamatīgi apmakšķerēta . Visas foreles dabūju ļoti klajā un skaļā vietā, kam visi droši vien apiet kā neperspektīvai.

Aizbraucu uz 2 stundiņām pastrādāt un tad nolēmu braukt uz slepeno upi, pie kuras svaigas pēdas redz nu ļoti reti.

Tagad pauze rakstīšanā- sīcim brokastis jādod.

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

Ziņojumu laboja Unikis - Ceturtdiena, 23-06-2011, 09:54

RanbanDatums: Ceturtdiena, 23-06-2011, 13:38 | Ziņojums # 227
Private
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 3
Vakar pabiju atkal upē,tika izčekots jauns nezināms posms.Rezultāts 9 zivis,no tām 2 alatas ,3 stabili mēra foreles - visas veiksmīgi atbrīvotas.
Dažas bildes un video...
http://www.bildites.lv/images/au1xduabryh5rttt8fv9.jpg
http://www.bildites.lv/images/a2zeak1q1os7pqlw430z.jpg
http://www.bildites.lv/images/9blp5t23twei0eqn78yr.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=HK_yVuEFjxA

sorr par to ka nejēdzu pievienot smuki...

forelotajsDatums: Ceturtdiena, 23-06-2011, 21:30 | Ziņojums # 228
Private
Ziņojumu skaits: 1
Bildes kapitālas un upīte arī! wink

RanbanDatums: Svētdiena, 26-06-2011, 11:53 | Ziņojums # 229
Private
Ziņojumu skaits: 3
Pabiju atkal copē ,rezultāts sūdīgs ,1 zemmēra alatiņa ,protams amnestēts un smuks forelis mani apčekarēja, paņema iekrītot ūdenī māneklim pat spoles griezienu nepaspēju izdarīt ,pašam šoks ,pat sabijos nedaudz biggrin

re ,kāda bilde ,viens knipsēties sagribēja:
http://www.bildites.lv/images/47nqvvu2alkof7dr9o49.jpg

kārtējā cerīgā vieta, bet nekā:
http://www.bildites.lv/images/4nmpami51mbhdbye32ye.jpg

UnikisDatums: Pirmdiena, 27-06-2011, 23:08 | Ziņojums # 230
Major general
Esmu bijis copēt kadas 3 reizes, bet neesmu par nevienu copi atskaitījies.

Pastāstīšu par pēdējo, jo tā bija savā ziņā interesantākā.

Sestdienas rītā jau bračka atsūta ziņu: "Laižam rīt copēt- man dienas pirmā daļa brīva". Pajautāju savējai, vai esmu savācis gana daudz "bonusa punktus" un rīt drīkstu braukt copēt. Šī saka, ka jā- varot. Tad jautāju- varbūt varu izbraukt jau šovakar vēlu vakarā? Jā- varot.Nu tad es aizkaulējos līdz 20:00. Līdz tam visu salieku mašīnā un gaidu apsolīto stundu. Arī bračka sakārtoja savas lietas, lai varētu doties ceļā jau sestdienas vakarā- negribam zaudēt ne stundu rīta copes jau no rītausmas.
Mans mērķis- iziet pa vietām, kur šogad Ogres upē aizritēja Latvijas Čempionāts foreļu spiningošanā. Ceram pie upes būt līdz ar saulrietu. Madlienas benzīntankā nopērkam licences. Es turpat satieku senu studiju biedru no akadēmijas, kurš šoferē mašīnu "pa centru" ar bariņu aizlīgojušos džekiem.
Esam galā kaut kur ap 23:00. Tieši tai laikā saule jau slēdzas ārā. Taču mums vēl vajag noķert vakara foreli. Uz piebraucamā ceļa rēgojās peļķes, kas liecināja, ka kaut kad ir lijis. Līmenis upē baigi zems un redzamība +/- OK. Bračka pakāpjas pa straumi nedaudz uz augšu, es uz leju. Nepagāja ilgs laiciņš, kad šis bļāva, ka esot- sapals. Tā kā pirmais sapals bračkas mūžā, pamērīja un nosvēra- 40cm un 700g. Tad atlaida- lai paaugas happy
Man jau ceļot rotiņu no ūdens ārā paņēma ap 25cm forelēns, taču gandrīz uzreiz arī nopurinājās- nepaspēju ne piecirst, ne adekvāti noreaģēt. Mētājām pa tumsu līdz 00:30. Šur tur bija pa plunkšķim, taču pie citām zivīm netikām. Gājām nosnausties- blakus mašīnai mitrajā zālītē izritinājām guļammaisus un likāmies uz auss. Nez cikos, bet pamodāmies, jo sāka līt smalks lietutiņš... Pārkāpām gulēt mašīnā pussēdus pozā...

Ai uznāca man arī tagad miegs- jāiet gulēt. Varbūt rīt pabeigšu stāstu par svētdienu sleep

Asaris19Datums: Otrdiena, 28-06-2011, 11:44 | Ziņojums # 231
Sergeant
Ziņojumu skaits: 26
Ir labs.. Tev uz rakstīšanu talants..

Par forelēm!

kraftskDatums: Otrdiena, 28-06-2011, 23:43 | Ziņojums # 232
Private
Ziņojumu skaits: 14
Unikis,
vai nu tu esi miljonārs vai arī tev vienkārši atvaļinājums, ka vari gandrīz katru dienu copēt smile

Tik neveiksmīga cope kā pēdējā sestdienā sen nebija bijuse. Biju divās upēs, ko šķir kādi 10 km. Vienā bija tāds duļķis, ka vispār neko nevarēja iesākt. Otrā, kā te Sulla izteicās, dzidrs kā asara un zems, pat pēc visiem lietiem. Gaišo rotiņu varēja redzēt ūdenī jau no iemešanas brīža pat bez brillēm. Rezultātā pilnīgi neviena foreles cope, pat ne iznāciena. Tikai viena lidaķele apžēlojās par mani...

KK

Asaris19Datums: Trešdiena, 29-06-2011, 19:14 | Ziņojums # 233
Sergeant
Ziņojumu skaits: 26
Nu tad tā..
Eksperiments Feimanka, Posms: lejtece(ieteka un uz augšu..)

Tā ka no rīta laika nebija, tiko atbraucis ar autobusu no Preiļiem, kravāju mantas lai kāptu vēl vienā autobusā un laiztu uz Rožupi..
Esam Rožupē.. Ejam pa tīrumu līdz upei, hujakš - priekšā elektriskais gans uz kura gandrīz uzskreju.. Sanak iet ar lielu līkumu lai tiktu līdz upei, bet tas mūs neaptur. beidzot esam galā. Saštellējam špiņus un lienam pie upes. 3. metiens ar 2. numura rotiņu un man ir asaris uz 100 g.. Domāju wtf.. Feimankā asari vēl nebiju noķēris lai arī cik stulbi tas izklausītos.. Pēc minūtēm 5 atnāk draugs ar drusku krupnāku ašuku uz 150 g. Copējam tālāk, ik pa laikam pamainam rotiņus, bet ķerās tikai asari.. Liekas vieta laba, koki ūdenī ir daudz, siekstu daudz, bet leitece paliek lejtece.. Nākošnedēļ būšu pie preiļiem, pamēģināšu tur.. Tālāk par copi.. Nu neko darīt ja ķeras asari tad ir vien jāķer.. Dienas rezultāts: Noieti 6 km un man ir 11 asari 100-350 g, draugam 10 asari 90-400 g.. Liekās jau labi - atradām asaru vietas.. Nākošnedēļ gan centīšos koncentrēties uz forelēm, bet pagaidām uz redzi..

Par forelēm!

UnikisDatums: Trešdiena, 29-06-2011, 23:43 | Ziņojums # 234
Major general
Neesmu ne miljonārs, ne man atvaļinājums. Nosacīti esmu "brīvmākslinieks", jo neesmu piesaistīts nevienam darba devējam. Esmu atkarīgs tikai no klientu vēlmēm. Šobrīd to klientu nav tik daudz, ka būtu jāstrādā no rīta līdz vakaram. Darbi sakārtojās tā, ka arī šodien aizbraucu pacopēt clap

Iecerēju apskatīt divus zināmus vienas upes posmus. Cēlos 3:30 un pie upes biju ap 4:45. Pirmo posmu nostaigāju līdz kādiem 9:30. Šodien izlēmu rotiņu praktiski neizmantot, bet pilnveidoties citās tehnikās. Jāsaka- veiksmēga izvēle, jo savā tīkliņā pirmajā posmā es iesmēlu 3 mēra foreles. Lielākā bija 37cm un svēra 500g. Izlēmu nevienu nepaturēt, jo pieķēru sevi pie sajūtas, ka ir skumji paiet garām vietai, kur tu izcēli un nomušīji skaistu foreli. Nav vairs iespēja viņai šodien iedot buču... ja ne šodien, tad kādu citu dienu... Tāpēc visas forelītes peld tālāk, lai tiktos ar mani kādu citu reizi. Vēl kādi 3 mēri tika pavilkti, bet "pačakarēti" nepareizas iemetiena vietas izvēles dēļ vai nepilnībām izvadīšanas tehnikā. Copēju ar bezatskabargas āķiem un analizēju katru copi- nākošgad ir doma sastādīt konkurenci Latvijas Čempī MK un citiem lielmeistariem wink Posmiņu finišēju ar zemmēra līdaciņu. Par šo upi man lēmums jau sen pieņemts- līdakām šai upē nebūt! Nevienu līdaku krūmos nemetu, bet uzreiz izņemu iekšas un žaunas un iepakoju līdzi ņemšanai. Ja inspektors mani nesaprastu, nebūtu arī žēl nomaksāt soda naudu- nav jau 100LVL kā par foreli.

Otrā posmā copēju no 10:00 līdz 14:00. Tai vietā, kur pagājušā reizē, pēc tīkliņa jau stiepjoties, nopurinājās ap 45cm forele, sākotnēji copes nebija. Domāju- nu nekas. Man ir pēdējais trumpis- 5,6cm grimstošais ridžs. Un tiešām- sekoja iznāciens, pazibēja slaids sāns un... ciks un aukla atslāba... Bļins! 13LVL pa pieskari! Galā vairs nav ne zivs, ne voblera... Nesajutu pat triecienu kātā, tātad- līdaka. Uzliku pavadiņu un apstrādāju vēl to vietiņu, bet nekā.

Šai posmā pēdējās reizes esmu ķēris tikai mēra foreles. Arī to, kura manā CL galerijā sakosta. Pēc ilgas klusēšanas atkal pazib sāns. Strādāju ar mikrodžigu. Nākošajā metienā aukla atslābst un izvelku... atkal pliku auklu... Patrādāju vēl- nekā...

Vienā vietiņā, kur pagājušā reizē bija nerealizēta cope nolemju pastrādāt rūpīgāk. Uz mikrodžiga- nav reakcijas. Uzlieku 4,6 cm grimstošo ridžu. Kniuk- atkal plika aukla! Bļēēēē! wacko Izlemju to tā neatstāt! Pavadiņu! Aiziet- Vision Ito 95- klusums; pontoon- Greedyguts- klusums.... Pēc 3-5min uz 3. izmēra Pontoon rotiņa pieteicās līdaciņa ap 50cm. Dinkš, dinkš pa galvu un Victorinox nazi vēderā... Manu ridžu izspļāvusi... Nolemju beigt copi.

Šodienas cope man tāda elitāra sanāca- upē atstāju mānekļus kādu 30LVL vērtībā+ benzīns... Nu nekas- būs viela pārdomām. Esmu dzirdējis teicienus- uz vienu vietu vairākas reizes braukt ir garlaicīgi. Mani šī upe regulāri pārsteidz un pieprasa milzīgu koncentrēšanos. Nekāda plikā mētāšana- met, kur gribi un velc.

P.S.: Steidzoties uz upi, degunā sajutu mežazemeņu smaržu. Tikai tad paskatījos uz leju un pamanīju, ka esmu iebridis mežazemeņu laukā! Šobrīd ir meža zemeņu sezonas kulminācija. Klusā daba:

Ziņojumu laboja Unikis - Trešdiena, 29-06-2011, 23:44

jurriDatums: Ceturtdiena, 30-06-2011, 18:07 | Ziņojums # 235
Sergeant
Grupa: Checked
Ziņojumu skaits: 31
Pēdējās divas copes reizēs arī manā loriņu kastē ir ieviesušās korekcijas. Tagad zobainās ir kļuvušas īpaši aktīvas un negausīgas. Vienā labā foreļu bedrē stāv pat vairāki kaltiņi. angry

juris

UnikisDatums: Ceturtdiena, 30-06-2011, 21:43 | Ziņojums # 236
Major general
Es ar tak tai posmā ne reizi nebiju līdaku sastapis! Tikai foreles! Taču tagad visās foreļu bedrēs, kur nopurinājušās vai atlaistas foreles- pa līdakai?! Laikam būs jāatgriežas pie copes ar pavadiņu, vismaz tad, kad tiek izmantoti dārgā gala vobleri, jo gumijas un rotiņi man nav žēl.

AshuksDatums: Piektdiena, 01-07-2011, 21:02 | Ziņojums # 237
Administrātors
Ziņojumu skaits: 207
Biju šodien pacopēt... wink Esmu pārāk slinks ,lai celtos 4os no rīta tāpēc izlēmu doties uz upi ap 13:00...14:00 biju tur. Pirmais metiens un manu mazo oranžo strīmerīti iekāro ap 20cm forelīte.Veiksmīgi atlaižu copēju tālāk.Nākamais metiens un atkal forele galā tikai šoreiz mazāka. Vēl 15min tajā vietā un dodos tālāk. Pamanīju smuku upes līkumu kuram pagājušo reizi biju pagājis garām ,jo biju gājis pa otru krastu.Šoreiz izlēmu tā nedarīt un pārbrist upīti,bet kā man tas izvērtās! Pirmie divi soļi iegrimstu līdz potītēm, nolemju ātri skriet pāri,bet nākamajos soļos biju jau iegrimis dziļāk par ceļgalu labi ka krastā auga krūms kuram varēju pieķerties un izvilkt sevi ārā... wink Āa un no šī līkuma izvilku arī apmēram 20cm forelīti kuru protams atlaižu...Cenšoties no šī līkuma dabūt vēl kādu foreli norāvu strīmerīti.. sad Eju tālāk..Vēl viena smuka vietiņa...Taisns upes posms ,bet dziļāks nekā citur.Iemetu, velku,velku un jūtu galā kaut kas ir! Velku un izrādās tā ir mana "lielākā" forele kādu es jebkad esmu noķēris. 10cm apmēram. Atlaižu un eju tālāk.Nonāku pie bebru dambja kur pagājušo reizi es beidzu copi dēļ čūskas kunga kurš mani nelaida tālāk.Lai tas neatkārtotos kā jau minēju gāju pa otru krastu. Nonākot pie dambja sāku mētāt.Uz trešo vai ceturto metienu redzu lielu ūdens mutuli netālu no vietas kur iemetu.Automātiski piecērtu un ir! Galā sēž smuka forele.Man šķiet ,ka varēja būt mērs,bet es būdams godīgs forelists atlaidu,lai aug. smile Gāju tālāk izlūkos,jo tālāk par dambi nebiju bijis.Man kā par pārsteigumu pēc nākamajiem 100m upē pārādās akmeņi..Vēl 50m tālāk ir divas krācītes kuras sastāv nevis no kaut kādiem bebru kokiem,zariem u.c ,bet smukas akmeņainas gultnes un smukiem lieliem akmeņiem pie kuriem diemžēl es nedabūju nevienu foreli.Eju tālāk.Brienu,brienu līdz mana pretodu līdzekļa iedarbība beidzas un saule cepina tā ,ka grūti turpināt ceļu. Izlemju beigt copi un doties mājās. wink Atpakaļ ceļā apstājos pie tā paša dambja un atkal mētāju. Redzu,ka lasa kaut ko no virspuses. Ūdens mutuļi atkārtojas ik pēc 5min. Metu,metu,metu ,bet nekā! sad Tālakais ir brišana pa džunģļiem uz brīvību no knišļiem. biggrin

Man šķiet ,ka manā upītē foreles ir diezgan daudz,jo cik es eju tā katru reizi ir pa vismaz vienai mēra vai gandrīz mēra forelei.. wink Ko jūs par to sakat? Tas ir labi vai arī tieši pretēji , slikti,ka vajag būt vairāk mēra forelēm vismaz vienā copes reizē?

Ar cieņu Ashuks.

guntisssdDatums: Piektdiena, 01-07-2011, 22:48 | Ziņojums # 238
Lieutenant colonel
Ziņojumu skaits: 118
Ashuk, viss ir ok uz mušmakšķeres kaut mazas, bet forelītes ir forši. Uzlabosies tehnika, nāks pieredze un nekur arī nepaliks lielā diena. Apsveicu par uzņēmību, tā tik turpinat. victory

aigaigarsDatums: Sestdiena, 02-07-2011, 00:21 | Ziņojums # 239
Iesācējs
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 187
Nu viss, Oskar, eju nokaunēties biggrin Man jau MM mājās pusotru gadu, bet vēl pat nav īsti sanācis parastā upē pavicināt, kur vēl foreļupē. Nekas, gan jau. Ja šogad kāds tālāks vairākdienu brauciens sanāks, obligāti ņemšu līdzi un vicināšos. Tomēr "piemājas upītei" vismaz, manuprāt, vajag augstāku tehnikas līmeni, tādam kā man tur darīt nebūtu ko. Ehhh, tagad var nožēlot, ka pagaišvasar slavenākajā A upē nevicinājos, tur vismaz būtu kur izvērsties :))

Aigars Bergsons

SullaDatums: Sestdiena, 02-07-2011, 00:36 | Ziņojums # 240
Pieredzējis Forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 183
aigaigars,
tev tak cik sapratu gar lauku mājām tek sapalu upe Stende, krasti klāri, nav nekādi džungļi, nu kur vēl labāks poligons lai uztrenētos mušošanā? smile Es vispār nevienam iesācējam neieteiktu MM sākumposmā uzreiz līst mazās foreļupēs, var sanākt tikai nervu bendēšana.

Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Lappuse 16 no 38«1214151617183738»
Meklēšana: