[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Piedzīvojumi/atskaites
NeprofsDatums: Sestdiena, 14-05-2011, 18:55 | Ziņojums # 151
Sergeant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 20
Statuss: Offline
Sestdien izdevās izrauties uz nelielu foreļcupi Vidzemē. Lai arī zivis ķērās diezgan labi pārsvarā trāpijās 20-30 cm forelēni, nevienu nopietnu eksemplāru neizdevās dabūt laukā sad Viena labāka gan aizgāja izstiepjot labu auklas gabalu un pēcāk nokratījās. Lai arī ārā nedabūju, bet emocijas gan noķēru labu labās, cope - neliels kūlenis - skrējiens (spole trrrrrrrrrrrrr) - un prom bij smile

Kārtējo reizi pārliecinājos ka vajadzētu mazu rotiņu ar čeburešku lai varētu iedžigot bedrēs starp koku sanesumiem ( tādā 1x1 m laukumā ar parasto rotiņu ir pagrūti, domāju ka pažigot ar rotiņu būtu vērts).

 
vaivadsDatums: Sestdiena, 14-05-2011, 20:29 | Ziņojums # 152
Major
Grupa: Checked
Ziņojumu skaits: 91
Statuss: Offline
bie'zi tajos mazajos sanesumos forele roteri paņem tiko kā tas iekrīt ūdenī. tad liekas ka ir zaceps a tur forele
 
akmensDatums: Sestdiena, 14-05-2011, 21:31 | Ziņojums # 153
Lieutenant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 76
Statuss: Offline
Tādās vietās baigi labi man strādāja (neatceros firmu)rotiņš kuram lapiņa pa taisno uzmaukta uz asītes.
 
MKDatums: Sestdiena, 14-05-2011, 22:07 | Ziņojums # 154
Pieredzējis forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 428
Statuss: Offline
Šodien copīte tāda švaka, bet izpētīts vēl viens upes posms, kur iepriekš nebiju bijis. Upe ļoti patika. Zivis arī ir. No sākuma vēl sēdās virsū visai agresīvi, tuvāk vakaram palika gražīgas un tikai balstīja, vai arī uzsita pa vizuli. Rezultātā kādas 5 ap 25-30cm, viena 36cm (šitai iedevu pa koko) un viena ap 35cm pēc pāris kūleņiem atkabinājās, bet tas jau vakarpusē, kad sākās bakstīšanās.
Rīt jābrauc atkal, bet jau uz citu upi.


Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv
 
NeprofsDatums: Sestdiena, 14-05-2011, 22:49 | Ziņojums # 155
Sergeant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 20
Statuss: Offline
Vaivads - tā bieži arī ir vienkārši tajā posmā ir salīdzinoši lēns tecējums un tāds kā līkums ar izgāzušos koku un sanestiem nokaltušajiem stumbriem un apakšā ir tāda kā dziļāka bedre. Ja zivs ir aktīva tad tā parasti ātri noreaģē un pietiek ar parasto rotiņu. Bet kad tādā vietā (kur vajadzētu kaut kam sēdēt apakšā) nav copes gribētos kādu mānekli kuru džigošanas manierē varētu ilgāk izspēlēt zivs redzeslokā. Tāda veida mānekli redzēju Ščerbakovu filmā par forelēm un man liekas ka vienā ZG rakstā par forelēm (copeslietu žurnālā) ar tāds bij minēts.

Akmens - man liekas ka tas ir tas Panther Martin (vai kaut kāds līdzīgs nosaukums), būs jāpamēģina.

 
akmensDatums: Sestdiena, 14-05-2011, 23:05 | Ziņojums # 156
Lieutenant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 76
Statuss: Offline
Neprofs,tieši tā arī viņus sauc smile
 
MKDatums: Pirmdiena, 16-05-2011, 08:05 | Ziņojums # 157
Pieredzējis forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 428
Statuss: Offline
Vakar vēl švakāk. Laiks it kā būtu +/- OK, bet tomēr pavēs, tikai 13 grādi. Sākām ap 11.30. līdz 16.30. Pa visu dienu kolēģim uz mušu pilnīga 0, pat ne copes, ne kustības. Man nedaudz jautrāk. Trīs mēriņi ap 32-36cm, viens zemmērs un pāris copītes- un tas pa 5 stundām!!!
Ko viņas gribēja tā arī līdz galam nesapratu, bet kaut kur ap trijiem no viena līkuma, ieejā un izejā, 5min laikā izdevās pierunāt divas uz mazo Leonu
Varbūt ja būtu sācis ātrāk, rezultāts būtu cits, bet ūdens krāsa un līmenis prasīt prasīja pēc kā lielāka un atraktīvāka.


Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv
 
NeprofsDatums: Pirmdiena, 16-05-2011, 20:11 | Ziņojums # 158
Sergeant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 20
Statuss: Offline
Tā kā lietainais laiks izbojāja kartupeļu stādīšanas talku, tad nekas cits neatlika kā doties uz copi smile

Paskatos uz ūdens līmeni - par kādi 30 cm augšā un normāls kafijnieks. Lai gan parasti pie tāda ūdens uz copi nedodos - šodien nolemju pamēģināt.
Cope gan šodien bij švaka - viens knapmēra iznāciens un viens smuks mērs no saknēm tiek izmānīts. Izmēģināju dažādus mānekļus bet vienīgais uz kā izdevās kaut ko dabūt bij mosca ar zaļo serdeni.

Laikam tas kafijūdens priekš foreļcopes nav īsti labs smile

Pie reizes viens jautājums:
Kā labāk ir apmakšķerēt paceres ( koku saknes upes krastos, zem kurām ūdens ) lēnajos, salīdzinoši dziļajos posmos - no pretējā krasta, jeb labāk no tā krasta kurā ir tā pacere? Pašam man līdz šim labāki rezultāti ir apspiningojot paceres no tā krasta, kurās viņa atrodas (bieži pat "stāvot forelei virs galvas").

 
MKDatums: Sestdiena, 21-05-2011, 22:32 | Ziņojums # 159
Pieredzējis forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 428
Statuss: Offline
Vispār jau , ja var iemest un pacere gara, tad labāk no tā paša krasta, jo praktiski visu paceri vari novilkt un grūti jau pateikt tieši kurā vietā tā zuve sēž smile
Šodien biju atkal izstaigāties (vēl tikai palikušas nedaudz vairāk par divām nedēļām LV copei, vajag izmantot). Piebraucam ar kolēģi pie upītes- priekšā jau viens auto -sudrabota Toyota (Corolla vai Avensis, īpaši nepētīju). Kāds tādu neizmanto no šī foruma lietotājiem? smile
Piezogas pazīstamā izjūta biggrin , bet ja jau atbraukuši, tad vajag copēt.
Vispār jau iesākumā sajūtas tādas neforšas- svaigas pēdas pa priekšu, saule bez neviena mākonīša un kaut kādas mistiskas karabīnes (teica esot labas, citas man vajadzīgā izmēra nebija) sapītās auklas likstas.
Labu gabalu aizvelku pa upi uz leju lai nāktu atpakaļ, doma tāda, ka iespējas Toyotas īpašnieks tik tālu nebūs gājis- kas tev deva, pēdas jau priekšā. Nu labi (cik nu labi biggrin ), bet jāsāk copēt. Sākumā skatos kā pēdu īpašnieks pārvietojies- ļoti pārdomāti un pareizi. Tas no vienas puses noņem uztraukumu par kārtējo gaļenieku (bet tie jau ar mēdz būt dažādi), no otras saprotu, ka būs jāizmanto tikai un vienīgi iepriekš gājušā kļūdas.
Kaut kāds otrais/trešais līkumiņš un pilnīgi saules apspīdētā bedrē cope, un forelīte +/- mēra un piedevām pamatīgi ierijusi, jo izmantoju "slepeno" ieroci cīņai ar necopi un šādiem gadījumiem. Neprasiet vizuļa nosaukumu- neteikšu smile , palīdz pielocītās atskabargas, lai arī viens žuburis aiz žaunu loka, neko nesavainojot sanāk atbrīvot. Tad kādu gabalu klusums, bez neviena iznāciena, metienus taisu tālākus nekā mans priekšgājējs, lai gan normāli būtu metis no tās pašas vietas, ko izmantojis iepriekšējais copmanis.
Pēdas pazūd, bet arī aktivitātes nekādas. Vienā no cerīgajām vietiņām izdodas piešmaukt vēl tādu pašu, šai arī tas pats stāsts- vizulis dziļi rīklē, bet viss izdodas labi. Peldi tālāk!
Vēl pēc kāda gabaliņa pēdas atkal parādās, tātad "priekšgājējs" vienkārši vienu gabalu "nocirpis". Vienīgais loģiskais spriedums- šim nekas nav bijis, tāpēc pārgājis uz citu posmu. Tas priecē shades
Lai baigi neizplūstu, noķēru, pa visām svaigajām pēdām, 6 vai 7 +/- mēra forelītes, neko lielāku tā arī nemanīju.
Ar vienu atgadījumu gan gribu padalīties- varbūt foreļotājiem, kas ilgāku laiku ķer, ir bijis kas līdzīgs. Tātad, kārtējais foreļuks, atkal iežlembājis, bet izskatās pat ļoti cerīgi- neviens no āķiem nav žaunās, bet viens ir diezgan dziļi galvas augšdaļā no iekšpuses, protams. Ļoti ātri atkabinu, bet asiņo, atlaižu, forelīte visai žiperīgi ar pāris astes vēzieniem it kā aizpeld, bet tad redzu, ka tā nāk ar vēderu uz augšu atpakaļ. Noķeru un sāku reanimāciju, asinis vairs netek, bet forele ir palikusi kapitāli gaiša un pleķaina un tā nedabīgi vārsta žaunu vākus. Peldinu, peldinu līdz tā vairs neveļas uz sāniem, bet peld normāli, nu vismaz stāv normāli, jo nekur tā nepeld- stīva kā baļkis, bet žaunas kustina un cenšas izdarīt kaut kādas darbības ar asti, bet nesanāk. Novietoju zivtiņu piekrastē, tā viņa tur guļ (normāli- mugura uz augšu) un kustina žaunas, bet nekustas. Skats tāds, kā būtu paralizēta. Varbūt tiešām āķis ir skāris kaut kādu muguras nervu ?! sad ...krāsu sāk atgūt, arī žaunu kustību amplitūda paliek tāda mierīgāka un plašāka. Aizpīpēju cigareti, sēžu krastmalā un vēroju. Cigarete nopīpēta, bet izmaiņu nekādu, sāku domāt, ka jādod pa koko...tomēr izdomāju, ka atstāšu forelīti un paiešos vēl nedaudz uz priekšu, tepat jau vispār ir arī jābeidz, tad nākšu atpakaļ. Ja vēl būs uz vietas, tad būs vien jāņem, ja ne tad...lai notiek pēc dabas likumiem. Atnācu atpakaļ, forelītes vairāk nebija...
Kāds ir saskāries ar līdzīgu gadījumu??? Man tāds ir pirmo reizi! Parasti, ja asiņo, tad tās ir žaunas, bet šoreiz žaunas pilnīgi veselas. Mans spriedums, ka visdrīzāk tika ķerts muguras smadzeņu nervs, kur tas nāk no galvas smadzenēm. Varbūt ir citi viedokļi?


Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv
 
vaivadsDatums: Sestdiena, 21-05-2011, 22:32 | Ziņojums # 160
Major
Grupa: Checked
Ziņojumu skaits: 91
Statuss: Offline
biju šodien vienā Vidzems upē garām braucot, bet baigais abloms. ūdens smuks, tumšs. ieskrēju uz 5 minūtēm un vinea kolosāla cope un pliks auklas gals. vai nu veca aukla vai aszobe. tā arī nesapratu. bet zivs bija +40
 
guntisssdDatums: Svētdiena, 22-05-2011, 08:16 | Ziņojums # 161
Lieutenant colonel
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 118
Statuss: Offline
Sveiks MK! ka tik tas nav bijis vīriņs ar pistoļkatu, kas parvietojas ar toyotu. gunsmilie
 
JolkinsDatums: Svētdiena, 22-05-2011, 09:58 | Ziņojums # 162
Private
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 9
Statuss: Offline
Ar visiem "slepenajiem ieročiem" šodien necops - līmenis, salīdzinot ar iepriekšējo zemāks, bet kopumā tāpat augšā + pa virsu visam neliels duļķis...

Ziņojumu laboja Jolkins - Svētdiena, 22-05-2011, 22:07
 
UnikisDatums: Svētdiena, 22-05-2011, 21:41 | Ziņojums # 163
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Statuss: Offline
Šodien biju copēt uz vienu vidzemes upīti. Līmenis drīzāk zems, nekā augsts un duļķa nebija. Sastapu pie upes vienu copmani. Iepazināmies. Atradām kopējas paziņas. Pārī kopā nocopējām no kādiem 7:00 līdz 12:00. Pats biju pie upes no 5:30 līdz 13:00.

Tā kā kolēģis pamatā strādāja ar rotiņiem un mono auklu, es izlēmu strādāt tikai ar vobleriem ar pīto auklu, kuras galā 1m gara fluorokarbona pavada. Gribēju salīdzināt- kā atšķirsies copes rezultāts. Džeks konkrētajā posmā bija copējis, es nē.

Dienas rezultāts: 3:0 manā labā (zemmēri 20-25cm robežās). Bet vispār- cope ļoti, ļoti švaka. Zivis ņēma gariem zobiem. Kā parasti- lielākās palika upē. Viena forele ap 35-40cm krācē nomāzēja. Nākošajā metienā- zaceps un vieta izbojāta.

Visas šodienas copes bija uz 2 japāņu dārgā gala vobleriem. Mēģināju arī citus mānekņus (arī rotus, šūpiņus, gumijas twisterus), cenšoties izprovocēt atkārtotas copes un labāk apstrādāt atsevišķas vietiņas.


Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com
 
akmensDatums: Svētdiena, 22-05-2011, 23:26 | Ziņojums # 164
Lieutenant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 76
Statuss: Offline
Emka,no sākuma gribu apsveikt Tevi dzimšanas dienā!!! biggrin Par to Toyotu,visticamākais ,ka tas ir B3,viņš vakar blandijās pa Kurzemi.Nezinu kādus mānekļus lieto Tu,bet viņš strādā tikai ar vobleriem.
 
SullaDatums: Pirmdiena, 23-05-2011, 20:20 | Ziņojums # 165
Pieredzējis Forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 183
Statuss: Offline
Vakar mana upe piekāsa, ūdens tumš kā tinte un pārāk augsts līmenis ar. Traki ka tik lēni krītas un skaidrojas, un nu atkal jauni lieti klāt. Tā nu rītapusē pāris h paākstījos un pārcēlos uz daudz mazāku upeli no tā paša baseina, tik ūdens dzidrs kā asara un līmens ar labs. Līdz vakaram tur ar notusēju, nekādi monstri jau neķērās, bet tai upelē uz ko lielāku par 40 ar nav ko cerēt, pārsvarā zemmēri un pa retam knapmēriņam. Aktivitāte lielāka bija vakarā pēc 18, tas ar saprotami, gravā aiz kokiem pazuda kodīgā saule. Tad ar iznāca kas lielāks par 30cm, tik žēl ka abas smukākās copes uz orandžu hornetiņu sanāca nerealizētas, pāris sek piruetes un čau.
Fotopielikumā vakardienas smukākais knapmēriņš leopardiņš, paņēma sarkanpunktoto 3.agliju.
 
Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Meklēšana: