[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Piedzīvojumi/atskaites
SullaDatums: Svētdiena, 08-05-2011, 14:16 | Ziņojums # 136
Pieredzējis Forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 183
Statuss: Offline
Vakar sabiju vienā no pierīgas upelēm, kur nebij copēts vairāk kā 10gadus. Un kārtējo reiz apstiprinājās mūžvecais teiciens par to ka kaimiņu dārzā āboli vienmēr liekas gardāki. Tobiš lielākā forele mīt tepat "aiz durvīm" smile Un pagaidām šīssezonas druknākā ~45cm. Precīzi mērita gan netika, tik piešauta pie kāta roktura. Stāvēju līdz ceļiem ūdenī pie paaugsta un apauguša krasta, un nebij i doma stiep zivi augšā mērīšanai. Aktivitāte gan pa visu dienu(9:00-19:30) ļoti zema, vēl atlaidu uz 38cm un trešais knapmērs tikai atrādījās. Pamaz tai upei šajā laikā, nomētājos līdz mēle balta, īpaši grūši bij pirmās 4 stundas, kad nemanīju upē ne asakas un copi vēl traucēja spēcīgā ziemeļa brazmas. Gandrīz jau padevos smile Iespējams foreļu zemā aktivitāte dēļ ļoti aukstā ūdens, domāju bija zem +8°C. Dzidruma/līmeņa radītājs gan ekselents. Varbūt arī dēļ vietējo gaļenieku naktsāķiem, kuri pamatīgi sagandēja garīgo. Ap vienu māju 0,5km posmā atradu ~ 20gab., pie katras 1-3 āķi ar sliekām virsū. Noveicās ka nesen ieliktas(sliekas vēl dzīvas) un neviena forele nebij uzķērusies. Tas ka vietējie varēja spriest pēc atsvariem: lielas gaikas un šeibas no traktoriem. Viss tika iznīcināts! Atsvari noslīcināti, āķi aprakti, auklas smuki satītas un pārgrieztas un atstātas par piemiņu, lai neizplata stāstiņus: kā man lielās līdakas aprāva visas ūdas! Agrāk ar pie foreļupēm atradu pa kādai sņorei, bet vismaz ne tik masveidīgi sad No mānekļiem šoreiz strādāja tikai Black Fury N.4, klasiskajam baltajam longam un vobleriem ne piesitiena. Un foreles tusēja tikai straujumos, kur kāda pārgāze pār koku sanesumiem vai akmeņiem. Klasiskās lielo foreļu vietas(rāmie un paplatie līkumi ar dziļumiem virs 1,5m, kur siekstu un baļķu sanesumi) klusēja, pat neviena zaļsvārce nepieteicās. Izskatās ka šajā upē nu liels skābekļa deficīts, domāju par to liecina arī foreļupei netipiski liels alģu daudzums, ar kurām apaugušas pat visas siekstas. Tāda nu ir pierīgas lielā problēma, upēs vairāk atejas saturs un fermu virca nekā avotu ūdens ..
 
BagiraDatums: Svētdiena, 08-05-2011, 21:02 | Ziņojums # 137
Sergeant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 20
Statuss: Offline
Vakar 1mo reiz izgāju no sava rajona foreļot, izstaigojos jau ļoti feini...rezultātā tik 2vas izvilktas, abas peld, viena 38cm...patīkami, šogad lielākā!!! Trāpijās arī līdaka 1,15 kg, garšīga bija xe Domāju šogad veik vairākas ekskursijas pa vidzemes centrālās daļas upītēm...

Mārtiņš Bitenieks
 
MKDatums: Svētdiena, 08-05-2011, 21:18 | Ziņojums # 138
Pieredzējis forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 428
Statuss: Offline
Nervi hokejam nomierināti smile
Vēlā pēcpusdienā sadomāju, ka tomēr jābrauc, jau no rīta jutās siltums, jābūt aktivitātei.
Kaut kur ap 17iem pie upītes. Kā vienmēr- nevienas pēdas. Forši! Pirmajā bedrītē parasti vienmēr ir jau copīte vai zivs, šoreiz nekā. Toties nedaudz uz augšu (10m) vienmēr ir otrā, šoreiz tā ir pirmā. Nekāds monstrs, bet stabils mēriņš. Eh, labi!
Vienvārdsakot, ja copētu ievērojot tā sauktās normas, tad norma būtu piepildīta pēc 30min :D.
Kopā copēju nedaudz mazāk par divām stundām, praktiski neviena bakstījiena, ja ņem tad ņem. Pirmais metiens un klakts- kāts ripā :). Bija arī kuriozs. Metot pie koka saknes pamanos iemest kaut kādā nokaltušā zarā virs pašas upes, parauju, zars nolūst un noplunkš vietā, kur biju cerējis iemest vizuli. Vieta sačakarēta, nodomāju, tomēr iekšējais copmanis saka, ka vajag uzmest, labi, ļoti skeptiski, bet paklausu. Viss sanāk labi, pirmais spoles apgrieziens un aleluja, kārtējā zivs ir galā.
Manuprāt šodien zivis varēja noķert pat idiots vai pilnīgs iesācējs, galvenais bija dabūt mānekli ūdenī biggrin
Goda vārds, no sākuma skaitīju mērus, +/- mērus, kaut kur pusceļā skaits nobruka. Lielākā gan bija tikai stabili 35cm, bet, ticiet, emocijas, ko šodien guvu no zivju daudzuma ir pilna "mugursoma" un hoķis te neko vairs nevar līdzēt, ja nu vienīgi dubultot biggrin
Līmenis protams zems, foreles praktiski savās vasaras vietās, jo upīte ir neliela.
Tuvojos mājām, kas netālu no upītes, parādās pavecas pēdas, copes pārtrūkst, iznīcinu auklu, labi ka tikai viena un tā pati veca, palicis tikai svins, pavadiņu ar visu āķi visdrīzāk kāda zivs norāvusi. Šis starpgadījums nolaiž mani dažas pēdas zemāk zemei, bet vienalga ir forši!!!
Dodos atpakaļ un priecājos par to, ka upītē ir dažādu paaudžu zivtiņas. Sākot ar mēriem un virs, tad tādas ap 20cm un arī pavisam sprīdīši.
Par Latviju, sarauuuj!


Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv
 
UnikisDatums: Svētdiena, 08-05-2011, 23:30 | Ziņojums # 139
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Statuss: Offline
Tāds neliels besītis pēc pēdējām copes dienām. Visur, kur pēdējās dienās pabiju, pa priekšu bij svaigas pēdas. Pāris forelītes noķēru, taču varēja būt daudz vairāk, ja tās nebūtu satramdītas vai pat somā aiznestas... Sēžu un štukoju- kur lai aizbrauc pacopēt? Kur sen neviens nebūtu bradājis, vai arī- visus mērus un virsmērus no upes izlasījis?...

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com
 
EdmundsDatums: Trešdiena, 11-05-2011, 10:54 | Ziņojums # 140
Sergeant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 25
Statuss: Offline
Sestdien biju pirmo reizi vienā mazā Madonas puses upītē. Pirmais iespaids - upe forša un forelēm jābūt, bet kāds jau te ir bijis pirms manis. Apcopēju pirmo perspektīvo bedrīti aiz krācēm. N-tais mentiens un uz Moscu uzsēžas kaut kas iespaidīgs - UL kāts izliecas parabolā un spole dzied, bet jūtu ka tā nav forele. Pāris minūšu cīņa un izrādās, ka mans pretinieks ir resns sapals 48 cm, 1,5 kg. Foreles nebija aktīvas - viens mēriņš nokratījās pie krasta un pāris zemmēri.

Upe pieder pati sev

Ziņojumu laboja Edmunds - Trešdiena, 11-05-2011, 10:54
 
akmensDatums: Ceturtdiena, 12-05-2011, 20:34 | Ziņojums # 141
Lieutenant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 76
Statuss: Offline
Šodien biju vienā Vidzemes upīte(iepriekš manis nestaigātā).Tiek uzmontēts Buma rotiņš,otrias metiens un ašuks(150gr)vēl divi metieni un mēra līdaka.Paiet pustunda un rotiņš tiek no kādas zaļsvārces nokosts.Tālāk lietā tiek likts Myrans uz kura ik pa laikam piesakās kāda alate kopā sanāca 5gb.,viena pat izskatijās pēc mēra.Bet tad atkal uzdarbojās zaļsvārce un rots zūd .Paiet ilgāks laika sprīdis meklējot pareizo mānekli.Upe paliek krāčaina un es atgriežos pie pārbaudītām vērtībām Moscas No2 kurš palīdz man atrast te vienu,te otru foreli (32cm).Tad seko krāces un izceļu jau kaut ko lielāku(35cm) liekas ka šai vietai tas būtu viss bet nekā,aiz krāces ir pagara bedre un tur piesakās viens liels domājams foreļpaps(47cm).Šis pie manis lielāko ceļa daļu nāk pa gaisu un vispār taisa baigo ļembastu.Tālāk seko baigās krāces, ūdens nav tik daudz un pārlieku Mosca No1 lai mazāk ķeras zālēs.Izdarot tālu metienu un velkot garam 3 akmeņu barjērai kaut kas piesakas bet nepaņem īsāk sakot pēc trešā ņēmiena atkal sākas ļembasts un vēl viena forele(47) rāda savu feisu.Saprotu ,ka šodienai emocijas gana svilpoju uz auto.Cope no 11-17 pašsajūta ideāla.Tas īsuma biggrin wacko
 
vaivadsDatums: Ceturtdiena, 12-05-2011, 21:09 | Ziņojums # 142
Major
Grupa: Checked
Ziņojumu skaits: 91
Statuss: Offline
patīkami
 
SullaDatums: Ceturtdiena, 12-05-2011, 21:37 | Ziņojums # 143
Pieredzējis Forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 183
Statuss: Offline
Nu laika vairāk, uztaisīta kāda bilde ar, nu var ko uzdrukāt par aizvakardienas(10.05) copi. Biju vienā no savām favorītupēm. Upe paliela un ūdens tajā lēni noskaidrojas, bieži vien vēl maija beigās tinte. Apsekoju to pirms 2 nedēļām ar kolēgu, tad cope bija nebaudāma- līmenis kādu 1m virs normas un melns kā purva rāva. Tā ka saulainajā otrdienas priekšpusdienā ar lielām bažām kāpu lejā pie upes pa stāvkrastu. Bet kas par prieku ūdeni ieraugot: tas ir perfekts! Skaisti nodzidrinājies un līmenis kādi nieka 10cm virs vasaras, nu ideaļņiks!

Rokas tā i niez ātrāk iemest! Un nemaz negribas klausit skeptiķi manī, kas pratīgi saka ka šodien vecīt nikā nebūs, re ka saule cepina bez neviena mākulīša, gandrīz bezvējšs, labāk liecies zem krūma nosnaust un sagaidi vakara copīti. Aizgaiņāju šīs domas un sāku mētāt baltu 2.longu, mana klasika šai upei, atnesis ne vienu vien virs 40cm. Pēc 10min akmeņainā straujtece nāk pakaļ pirmais zemmērs. Tā zivis ir, tik gribas ko druknāku. Nonāku pie savas "saimniekvietas", dziļš posms ar krastā ieskalotiem baļķiem un siekstām. Te vilkta 1,5kg, ek sen gan tas bija smile Vēlākos gados te iemājoja riktigs krokodils, kurš savus zobus ka dziļu pakavveida rētu(jau sadzijušu) bija atstājis uz 38cm foreles sāniem. Centos to neskaitāmas reizes izmakarēt, lai neapskāde perspektivās čemnieces, bet tā arī neizdevās. Tā te uzliks ko lielāku, 3.longs kā reiz. Vajadzētu pavadu, bet noriskēšu, gan jau.. Sāku apstrādāt sanesuma apakšu.

Izmētājos riktīgi, arī pamēģinu savus lielākos foreļu voblerus, bet ne piesitiena. Ek tā kodigā saule. Nu nekas, vēl cerība uz sanesuma aukšdaļu. Tieši tur arī lielā forele man savulaik paņēma, toreiz jūlija vidū šī vieta jau bija pieaugusi zālēm, kuras smuki tika nopļautas ar auklu cīkstiņā smile Pašlaik no zālēm vēl ne miņas, bet jābūt uzmanīgam, mānekli labāk nelaist dziļāk par pusmetru, upes dibens te kā nosēts ar siekstām.

Pirmais iemetiens, novelku savus 4m un ass grābiens! Oho ir kas smags, bet kas par vilšanos zivij uzpeldot- aszobe! Zivs gana liela un redzot ka virpulīts šamai aiz zobiem, nolemju forsēt. Izmantoju lidaķeles apjukumu un izmetu krastā, kur, sajutusi zemi sev zem sāniem, sāk beidzot trakot. Bet par vēlu zaļsvārcīt, šoreiz tevi apmānīju un atpakaļ upē nelaidīšu. Nostīvinu un piešauju pie roktura, hm būs virs 60. Pārmēru: 64cm.


Ziņojumu laboja Sulla - Ceturtdiena, 12-05-2011, 21:56
 
SullaDatums: Ceturtdiena, 12-05-2011, 21:37 | Ziņojums # 144
Pieredzējis Forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 183
Statuss: Offline

Izskatās pierijusies, aha izņemot āķus manu rīklē palielu asti. Ātra fotosesija un tad sekcija, ziņkāre moka kas šamai puncī. Izrādās aste pieder ~20cm brekšukam, nu i joki! Saprotu raudas te vēl trāpās, pa kādam sapuliņam, teibai, bet nu breksis foreļupē?! Nu ok 5km lejāk ir hesa dīķis, bet ko šis dara te augšā virs neskaitāmām krācēm? smile Bez brekšuka kuņģī vēl satilpa pāris resnas mailes(īstās) un kāds desmits ikrainu strauta nēģu, tātad šamie nu nārsto. Laikam ari foreles nu uz nēģu diētas.
Tālāk dodos ar labi padarīta darba sajūtu, kā nekā perspektīvā vietā viena liela aszobe izņemta. Paiet pāris stundas bez nevienas copes, sāku satraukties, nav lāga. Ja arī pa dienas vidu agrāk te nekas liels netrapījās, tad vismaz straujteces priecēja ar foreļu pusaudžiem 25-35cm. Nu nekā, skumji. Arī šī upe laikam drīz sāks līdzināties Amatai, kur kilometru posmus vari noiet nemanot ne asakas. Atliek vien priecāties par skaistajām ainavām un jauko laiciņu.

Ap pl16 nonāku pie lielākās krāces. Te tak jābūt, daudz jaukas atstraumītes. Un ir ar, pāris knapmeriņi, kuriem pašiem ļauju nospirināties. Vakarā pirms rieta te varētu iznākt arī kāda lielāka, bet jāiet tālāk.

Tā noeju vēl pāris stundas bez kādiem piedzīvojumiem, vizulim paseko kāda ēna, it kā pagrābstas, bet tā arī nekas neuzsēžas. Ap pl18 skaistā vietā, kur zied purva purenes, satieku ūdeli.

Bezrūpīgi rikšo gar krastu man pretī. Apstājos nogaidīt, kad šamā 3m no manis, uzsaucu kur tad tā steidzas. Ah kas par asumu! Ar griezīgu vēkšķienu/spiedzienu palecas gaisā un zibens ātrumā atpakaļ. Pēc 10m apstājas un ko pukstēdama aplūko mani vērīgāk, uz baļka tupēdama. Es šamo mierinu, sakot lai nesatrauc, mazās zivis laižu vaļa, C&R poņimaješ, a līdaka virs 60 viņai tāpat nav pa zobam. Noklausījusies manu taisnošanos, ieslīd no baļķa ūdeni. Iemetu baltu ar sarkaniem punktiem 3. agliju zem baļķa, kur ienira ūdele. Vai nu mana draudzene uzkabināja uz āķa, vai iztramdīja no slēptuves, bet uzsēžas tīri smuka forele. Žēl gan ka pakūleņojusi nopurinās. Varēja būt ap 40.. Tas arī viss šodien. Turpmākās stundas lidz saulrietam nekā ieverības cienīga, pa kādam retam zemmēriņam. Nu smuki plunkšķinājās alatiņas, bet tās pašlaik netramdam. Pirmie odi izlīduši jau, bet tādi miegaini vēl, īsti nekož. Atgriežoties uz meža ceļa uzskrienu virsū briedenei.


Ziņojumu laboja Sulla - Ceturtdiena, 12-05-2011, 22:22
 
MKDatums: Ceturtdiena, 12-05-2011, 22:06 | Ziņojums # 145
Pieredzējis forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 428
Statuss: Offline
Ekselenta atskaite smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv
 
aigaigarsDatums: Ceturtdiena, 12-05-2011, 22:08 | Ziņojums # 146
Iesācējs
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 187
Statuss: Offline
Tās bildes vienkārši fantastiskas, līdaka vispār liekas, ka tūlīt sāks lēkāt. Arī atskaite lieliska, vairāk tādas smile

Aigars Bergsons
 
SullaDatums: Ceturtdiena, 12-05-2011, 22:30 | Ziņojums # 147
Pieredzējis Forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 183
Statuss: Offline
Paldies kolēgas, tad jau nav nemaz jātaisnojas par "pasūnainajām" bildēm šoreiz, ar ziepi nācās darboties, mans uzticamais darba zirgs izlaida garu..
 
RSDatums: Piektdiena, 13-05-2011, 00:25 | Ziņojums # 148
Sergeant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 25
Statuss: Offline
siekala tek lasot... biggrin
 
UnikisDatums: Piektdiena, 13-05-2011, 21:36 | Ziņojums # 149
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Statuss: Offline
Secinot, ka šodien diezgan brīva diena un nedē''las nogale būs aizņemta, arī es sataisījos uz copi. Pirms tam ilgi pētīju laika prognozes un secināju, ka nopietns lietus līdz 10:00 nebūs. Cēlos 4:00 un jau 5:00 biju pie pirmās upes, kur bez nevienas copes pavadīju 1,5 stundas. Laikam upes posms pa tuvu apdzīvotām vietām. Ja necopē, parasti mēdzu pabrist pa upi un patramdīt no perspektīvajām vietām sīkās, lai saprastu- ir zivis upē vai nav. Nevienu pašu nemanīju.

Pieņēmu lēmumu braukt tālāk uz nezināmu vietu. Kad nonācu pie upes, secināju, ka tā varētu sagādāt visdažādākos pārsteigumus. Sāku copi ar lielu bedri. Pēc straumes ātruma varēja secināt, ka pamatīga bedre. Pa ūdens virsu palaidu rotiņu- nekā. Secināju- vajag pmēģināt ko citu. Vestes kabatā man jau kādu laiku gumijmantiņas ar džiggalvām. Otrajā metienā uzsēdās kaut kas nopietns. Pirmā brīdī nesapratu kas. Pēc pāris sekundēm virs ūdens parādījās līdaciņa. Baigi žirgtā. Džiggalvas āķis bez pavadiņas ieķēries pašā "lūpu kaktiņā". Turas knapi. Momentāls lēmums- neforsēt. Ļāvu kādu minūti izskrieties un izkratīties. Kā man patīk upes līdakas! Cita jauda un uzvedība kā ezera līdakām. Kad iesmēlu līdaku tīkliņā, āķis momentāli atkabinājās. 54cm, 1130g. Svarā ietilpa arī ap 20cm forelīte līdakas vēderā.

Sāku brist pret straumi. Upē maz krāču, tātad, maz skābekļa. Vienā tipiskā foreļvietā pēc rotiņa izskrien kaut kas garš un slaidrs. Siluets liek secināt, ka līdaka. Neuzsēžas. Īsas pārdomas... Ai- nelikšu pavadiņu- kas būs- būs. Metiens un vēl viena mēra līdaciņa (52cm) galā. Šī gan nebij ēdusi un bij kārnāka, tāpēc arī tīkliņā nonāca ātrāk.

2 līdakas copējot bez pavadiņas.

Pēc brīža vienā no retām krācēm tieku pie 30cm forelītes- jē- šai upē tomēr arī foreles dzīvo.

Manīju arī asarīti, kurš nāca līdzi rotiņam, bet neuzsēdās.

Beidzu 10:00, kad sāka gana intensīvi līt.


Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com
 
jurriDatums: Sestdiena, 14-05-2011, 08:28 | Ziņojums # 150
Sergeant
Grupa: Checked
Ziņojumu skaits: 31
Statuss: Offline
Vakar pēc darba nolēmu aizskriet uz upi, laiks bija sūdīgs jo pamatīgi lija. Konstatēju, ka zivis ir aktīvas un gandrīz katrā potenciālā vietiņā sēdēja kāda forelīte. Ir tikai viens liels ''Bet'' tās visas kā viena tikai baksta un uzsit pa rotiņu. Copes beigās izdevās piemānīt vienu 34cm zivtiņu, bet arī tā pirmo reizi bakstīja. Tad ar atkārtotu metienu jau uzsēdās, pievelku pie krasta skatos āķis lūpiņā no ārpuses. Secinājums zivīm interese ir, bet kautkas līdz galam nepatīk, izmēģināti tika ļoti daudz mānekļu! surprised

juris
 
Forums » Forums » Copes piedzīvojumi/Atskaites » Piedzīvojumi/atskaites (Kā jums gājis copē.)
Meklēšana: