[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 2 no 3«123»
Forums » Forums » Ieteikumi ,Sūdzības. » Likuma vārdā (Ierosinājumi, viedokļi)
Likuma vārdā
akmDatums: Otrdiena, 27-09-2011, 12:46 | Ziņojums # 16
Sergeant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 38
Statuss: Offline
Licencētā posma uzraudzīšana? Ja biedrībā ir 7 cilvēki, tas nozīmē katram viena diena nedēļā pie mīļotās upītes. + webkams pie lielākās bedres.
Pārzinot takas un čekojot pēdas, vajadzētu būt skaidrībai, kas posmā notiek. (tas ir galvenais - vai ir skaidrība, kas posmā notiek... nevis - vai ir ideāla sistēma, lai nekas slikts nenotiktu, jo pret idiotiem kā zināms, likumu nav).

Savukārt - ja sākam piedāvāt samaksu un regulēt paturamo skaitu un izmēru... Vai nesanāk tā, ka mēs tirgojam zivis?
Vai nesākas klasiskās LM peripētijas - ka par naudu sākt drīkstēt arī nārsta laikā bradāt, utml., paši zināt.

Alternatīva man rādās tikai viena - piedāvāt azartu.
Kam priekš tā ir jābūt? Paturēšanas iespējas 0, bet jābūt iespējai pacīnīties... teiksim, ar 60+ cm. Tā vienlaikus popularizējas un pierādās dzīvē tas C&R modelis. Kamēr ir zivīgas upes, kas joprojām tiek "slānītas", man diskusija par centimetriem un skaitu šķiet nelietderīga - vērtīgāk būtu uztaisīt vienu šādu posmu un paskatīties, kas notiek, un par ko tas var izaugt.
A izaugt tas var par kkādu slēgto posmu, kur lielākajām forelēm jau ir vārdi un www slavas zālē redzami to noķērāji.
Problēmas tur sākas citas. Kā zināt, ka 60nieks tur tiešām ir? Kāpēc 60niekam palikt tajā posmā, ja tur gandrīz katru dienu kāds ganās utt.

ok, tā tik tāda vīzija, bet konsekventa vismaz.

esmu apgaismots

UnikisDatums: Trešdiena, 28-09-2011, 08:01 | Ziņojums # 17
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Cik saprotu, MK ar biedriem ir kaut ko uzņēmies sakārtot savā pusē? Ja tā, tad baigi forši būtu, ja kaut ko vairāk par birokrātiju un citām lietām regulāri publicētu. Varbūt tas veicinās atsevišķu upju sakārtošanu un dos vadlīnijas jaunu biedrību izveidei.

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

MKDatums: Ceturtdiena, 29-09-2011, 07:11 | Ziņojums # 18
Pieredzējis forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 428
Šobrīd esam nodibinājuši makšķernieku biedrību, bet nekur to īpaši neafišējam, jo pašlaik dalībnieku maz, visi, ieskaitotot mani, aizņemti ar savām lietām un nav tāda konkrēta darbības plāna un shēmas. Katrā ziņā pavasarī, sadarbībā ar "Mēs zivīm" "miljons foreļu atgriešanās" ietvaros salaidām foreļu mazuļus vienā no upītēm. Projekts ilgst četrus gadus, laiks ies un rādīs- ko, kā un kāpēc. Tas arī pagaidām viss smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

darznieksDatums: Svētdiena, 02-10-2011, 21:30 | Ziņojums # 19
Major
Ziņojumu skaits: 94
Stāsts šoreiz nav par foreļupi, bet tas var būt jeb mūsu valstī.

Reizēm izeju mazas Zemgales upes strauju posmu ar akmeņiem, oļainu dibenu un straumi, foreļu tur nav bet ir citas zivis.
Pret posma beigām ir viena māja, pavasarī tur izravēju naktsāķu mietus, bet izrādās pa vasaru dzīve gājusi uz priekšu. Tagad saimniekam pie šķūņa stūra (blakus upei) stāv murds, kurš pēc izmēra var aiztaisīt visu upi. Inspekciju nesauksi, jo murds kamēr nestāv upē nav pārkāpums.

ko darīt ar tiem badakāšiem, kas vajag visu un uzreiz un kuriem par pārējiem un nākotni nospļauties?

The Truth Is Out There

MKDatums: Trešdiena, 05-10-2011, 15:45 | Ziņojums # 20
Pieredzējis forelists
Pārnesu tēmu no flyonly arī uz šejieni, būtībā tās ir sekas stāstam līdz kam jau nonācām tēmas gaitā :
2.oktobrī apmeklējām Amatas upi, lai pamušotu alatas. Apmēram 1.5 km virs Amatas ciemata vienā no lēni caurtekošām bedrēm ieraudzījām drūmu skatu. Upes dibenā gulēja 5 beigtas strauta foreles, visas izmērā virs 30 cm. Apskatot zivis varēja konstatēt, ka to nav izdarījis ūdrs vai ūdele. Zivis, visdrīzāk, bija nobeiguši „elektriķi” (pievienojam vienu foto). Zivīm vēl bija redzams dabiskais punktu krāsojums, tā kā tas varētu tikt izdarīts 29.-30.septembrī. Šis jau bija trešais gadījums šovasar, kad Amatā ir novērotas beigtas zivis.
Makšķerniekiem un arī maluzvejniekiem ir publiski zināms, ka Gaujas baseinā tiek ielaistas strauta foreles un alatas un tas tiks darīts arī turpmākajos gados. Šodien Latvijā ir problēmas ar zivju aizsardzību un tuvākajos 10 gados nav prognozējams, ka valsts varēs papildus piešķirt līdzekļus šiem mērķiem. Tāpēc ir jāmeklē citi iespējamie līdzekļi, lai varētu risināt šo jautājumu.
Lūdzam foruma dalībniekus izteikt savus viedokļus, kā varētu risināt šo situāciju.
Vidzemes MM kluba- Gauja (49 cilvēki domas, kas šo jautājumu varētu mēģināt risināt:
1.runājot ar attiecīgā reģiona pašvaldībām
2.aicināt finansiāli palīdzēt attiecīgā reģiona privātuzņēmumus un privātpersonas
3.mēģināt meklēt risinājumu publisko upju apsaimniekošanai

Vidzemes MM klubs –Gauja
M.Bērziņš
Mob.: 29497152

Kāds ir Jūsu redzējums, risinājumi. Ja šādi turpināsies, tad šo forumu par forelēm drīz vien varēs rotāt ar sēru zīmi un tie, kas kādreiz ir ķēruši šīs skaistās zivis, varēs dalīties nostalģiskās atmiņās.

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

AutomatsDatums: Trešdiena, 05-10-2011, 17:17 | Ziņojums # 21
Sergeant
Ziņojumu skaits: 22
Vajag meiģināt atrast iespēju kaut kā piesaistit cilvekus,bet kā?!vai nu Valsts,Pašvaldiiba jālūdz,vai pašiem kaut ka briivprātiigi jakontrolē,vai kāds privatajs sponsors jameklē! dry Eh-žēl lasiit par šitādām izdariibām,tiem maitam sodu pēc iespējas bargāku! angry

Mārtiņš Tipovskis

akmensDatums: Trešdiena, 05-10-2011, 20:05 | Ziņojums # 22
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 76
Mans skatījums šai lietai ir tāds,ka jāmeklē atbalsts starp vietējiem iedzīvotājiem.Tika minēts ,ka vietējie nestāstīs jo paši tārpo,pilnīgas muļķības.Vietējie saprot ka pēc špani arī paši ķepu sūkās.Apmeklējot upītes šat tad jau sanāk aprunāties ar vietējiem un viņi stāsta pat ļoti cītīgi (par vienu mednieku un zemessargu Kūldīgas novadā,par darboni Alsungas novadā).Jautājums ir par to ,kas šo infu realizēs.Pagājušo gad es ar par visam konkrētu infu padalījos ar inspektoriem, atbilde,strādājam iespēju robežās.Diemžēl,iespējas ļoti niecīgas.

BagiraDatums: Trešdiena, 05-10-2011, 20:32 | Ziņojums # 23
Sergeant
Ziņojumu skaits: 20
Līdzīga situācija bija Līgatnē, kad reklamēja lašu pārcelšanu pār slūžām. Nākamajā un aiznākamajā sezonā posms virs slūžām tukšāks kā jebkad vai arī esmu totāls nemākulis... tā kā ļoti svarīga ir upju aizsardzība, ne tikai zivju resursu papildināšana, eh būtu man naudiņa nodrošinātu tur apsardzi cauru dienakti gan video, gan dzīvās apsardzes veidā!!!

Mārtiņš Bitenieks

darznieksDatums: Trešdiena, 05-10-2011, 21:22 | Ziņojums # 24
Major
Ziņojumu skaits: 94
Līgatne virs tām slūžām šogad var teikt ir tukša.

Pagājušā rudenī intereses pēc tur rudenī pastaigājos cerībā pamielot acis gar zivīm. Gar upi virs slūžām bija izbrists lielceļš (arī krietni tālu, kur tūristi ar kājām nenāktu).

Problēma jau kopumā ir tā ko es uzrakstīju pāris komentus augstāk. Pa lielam jau tie maliķi ir zināmi, bet nezin kāpēc ar viņiem neviens īpaši necīnās un viņi arī nebaidās. Turēt upes krastā redzamā vietā murdu tas jau ir vairāk par nekaunību, tā ir brutāla pārākuma apziņa pret likumu un pārējo sabiedrību.

The Truth Is Out There

akmDatums: Trešdiena, 05-10-2011, 21:50 | Ziņojums # 25
Sergeant
Mjā... izlasīju paskatīju, un man ir skumji, bet cita iemesla dēļ.
Cik var vīstīt dīres. Cik var gadu gaitā rotēt ar ieteikumiem "vajadzētu piesaistīt zemessardzi" utt., kamēr aiz loga "viss notiek".
Gadu no gada parādās šie ieteikumi, un ir cilvēki, kas iet un dežūrē, bet pamatmasa tomēr - sēž un plāno internetā darbus, kurus praksē nekad nedarīs. Savukārt katram iekšā tā sāpe sēž un krājas... Tāpēc ir tikai laika jautājums, cik drīz kādam dabas aizstāvim vai taisnības cīnītājam nobruks bremzes... un tad mēs varēsim plātīt rokas un brīnīties, gluži kā nesen norvēģi. Ja tikpat sparīgi, kā notiek internetā aicinājumi braukt butēs no visas Latvias... ja tikpat sparīgi mēs brauksim vērot nārstu (jo bez makšķeres tur atrasties drīkst), tad jau tā ķeza nebūs tik liela, ne? wink

esmu apgaismots

EmīlsDatums: Ceturtdiena, 06-10-2011, 01:32 | Ziņojums # 26
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 49
Atbalstu ideju par vienu zivi virs 35cm bez maksimālā garuma ierobežojuma. Es arī 100% neprotu atšķirt dzimumu, tāpēc tāds noteikums tā īsti neder.

UnikisDatums: Ceturtdiena, 06-10-2011, 13:48 | Ziņojums # 27
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Ir tā, ka +/- rezultatīvi kontrolēt var tikai to rajonu, kur dzīvo, vai kur dodies regulāri. Nu neinteresē man tāpat vien visu dienu pie upes sēdēt. Taču ar makšķeri rokās to daru labprāt. Uzskatu, ka nav liela tšķirība, vai tu noķer un atlaid zivi pēdējos septembra datumos, vai oktobrī. Vienīgā atšķirība ir likuma priekšā.

Šobrīd pie ūdeņiem sastopamās spiningotāju brigādas (nejaukt ar cemmerētājiem) pieskata vietējos ūdeņus, nebaidoties no klapītēm. Lielajiem inspektoriem vajag neoficiāli vienoties ar vietējiem spiningotājiem, ka viņi drīkst "pieskatīt upi spiningojot" un nekārtību gadījumā uzzvana.

Man viens paziņa mēģināja startēt uz brīvprātīgajiem inspektoriem. Taču viņiem esot tik dulli eksāmeni, ka 2 gadu laikā neviens neesot tos nokārtojis.

Dzirdēju stāstus par krievu laikiem, ka Vangažos elektrībnieki pa nakti spējuši pielasīt ziliņa piekabi. Arī šobrīd tai apkaimē šie speciālisti darbojoties un pa kādai zivij tiek noskalots arī līdz Ādažiem. Viņiem tur esot kārtīgi atstrādātas shēmas. Lūk tā ir īstā sērga!

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

mjuniorsDatums: Trešdiena, 12-10-2011, 22:44 | Ziņojums # 28
Sergeant
gribu pateikt, ka nedrīkst nekādu 35 cm likt,ja tā būs, tad arī man būs japaliek par maliķi! jo, kā piemēru es minēšu ātruma ierobežojumu 90km, visi zinām ka lielākā daļa ar musdienu mašīnām tas ir absurds ātrums! un vari likt kaut metru to foreli, jo tā vairāk foreļu upē nebūs, ja sabiedrība nespēj to izpildīt! tur kur es spiningoju un makšķerēju liekas nepazīstu cilvēkus, kas nepārkāptu makšķernieku noteikumus!! galvenais jautājums tad kāpēc tā notiek!? es saku tā, ja būs 30 cm, tad es šo normu savā upē varu izpildīt un vienu zivtiņu paturēju šogad un uzskatu, ka es kā ievērotājs likumu arī varu būt labs inspektors.. jeb stukačs.. bet, ja es gribu to zivi noķert un nevaru izpildīt normatīvu.. tad atvaino.. neredzu loģiku tiem krutajiem izmēriem.. tagadējiem foreļu izmēriem piekrītu, bet tāpat neievēro un ņem virs 40cm, tad tam likumam nav nozīmes!!! ceru, ka saprātāt manu viedokli!:)

Ziņojumu laboja mjuniors - Trešdiena, 12-10-2011, 22:46

MKDatums: Ceturtdiena, 13-10-2011, 13:44 | Ziņojums # 29
Pieredzējis forelists
mjuniors- tad, kas tev svarīgāk- gūt baudu no makšķerēšanas vai izpildīt kaut kādu normatīvu? Ja jau esi paņēmis vienu zivi pa gadu, tad no tevis rakstītā saprotu, ka esi bijis uz forelēm pāris reizes vai arī tajā upē vienkārši nav normālu foreļu, jo kā pats minēji, neviens neievēro noteikumus, vai arī vienkārši nemāki tās zivis ķert. smile
Ja runājam par ierobežojumiem gan izmēros, gan skaitā, tad noteicošais ir veselīga zivju populācija, nevis kāda spēja vai nespēja kaut ko izpildīt! Amen smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

mjuniorsDatums: Ceturtdiena, 13-10-2011, 18:47 | Ziņojums # 30
Sergeant
MK->man svarīgi ir gūt baudu un paturēt lomu ar! bet protams, ja arī neēsmu noķeris mēra zivi ar neskumstu, esmu apmierināts! forelēs, ja paskaita cik reizes biju tad ap 5reizem!? nu tas ir ok, katra trešā nedēļa!? par mācēšanu nestrīdos, protams tur ir jāmāk precīzi piemst utt, šogad tik aizsāku šo interesanto nodarbi! MK- es TEV uz privāto aizsūtiju vēstuli un tur ar pamatoju par līdaku izmēriem!! varam arī pat saderēt par to foreļu copi, līdaku izmēriem un man pierādīt pretējo! ja pārliecināsi man praksē smile es tev ceļu atmaksāšu nekādu problēmu!:).. tās lielās foreles noķer nevis foreļupē, bet gan tajā, kur ietek.. tas ir pie slūžām uz sliekas!:D vai citā posmā veiksmīg darbojas ar tīkliem.. ja runājam par veselīgo un kā tu pats apgalvo veselīgo populāciju! kādēļ tad tu pats ierosini par 40 virs!?!?! ja tieši lielāka zivs dod vairāk pēcnacēju!? es redzu, ka tu pats nonāc pretrunā!:)... bez apvainojumiem izsaku pašreizējo redzējumu:)
p.s. nevajag piekasīties pie dažiem atsevišķiem vārdiem klāt, piem (izpildīt normu:),)

Ziņojumu laboja mjuniors - Ceturtdiena, 13-10-2011, 18:59

Forums » Forums » Ieteikumi ,Sūdzības. » Likuma vārdā (Ierosinājumi, viedokļi)
Lappuse 2 no 3«123»
Meklēšana: