[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 1 no 3123»
Forums » Forums » Ieteikumi ,Sūdzības. » Likuma vārdā (Ierosinājumi, viedokļi)
Likuma vārdā
MKDatums: Ceturtdiena, 08-09-2011, 14:01 | Ziņojums # 1
Pieredzējis forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 428
Statuss: Offline
Te varat katrs, kam ir svarīgas strauta foreles, to populācija un ķeršanas iespējas un likumiskais pamats Latvijā, izteikt savas domas, viedokļus, dot ierosinājumus.

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

MKDatums: Ceturtdiena, 08-09-2011, 14:12 | Ziņojums # 2
Pieredzējis forelists
Līdz ar to man ir piedāvājums un jautājums vienā laikā LV foreļniekiem :
Kā skataties un vērtējat šobrīd Likumā atļautās normas attiecībā uz strauta forelēm.

Mans priekšlikums ir sekojošs :
1. Atļaut lomā paturēt vienu zivi.
2. Izmērs no 30cm līdz 48cm (varbūt līdz 50cm, tam šobrīd nav zinātniska pamatojuma)
3. Kā ieteikums- sieviešu dzimuma foreles, kas sasniegušas 40cm ir atbrīvojamas, bet tas ir tikai ieteikums, kā nerakstīts goda kodeks, bet vienalga atainots ieteikuma formā.

Labprāt vēlētos dzirdēt Jūsu komentārus un viedokļus, ieteikumus...

Kāpēc to daru :
1. Mana dzīve ir saistīta ar forelēm.
2. Es mīlu dabu un vēlos nodot arī saviem mazbērniem iespēju ķert foreles Latvijā
3. Esmu valdes loceklis MOSP, kas ir jaundibināta organizācija, kas darīs visu lai sakārtotu lietas makšķerēšanas nozarē.
4. Ar Jūsu palīdzību un konkrētiem ieteikumiem un viedokļiem, tas viss ir iespējams.

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

AutomatsDatums: Ceturtdiena, 08-09-2011, 16:15 | Ziņojums # 3
Sergeant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 22
Ja,butu pareizak nevis 3 atlautaja loma,bet vienu un no 30-50cm! cool

Mārtiņš Tipovskis

guntisssdDatums: Ceturtdiena, 08-09-2011, 16:31 | Ziņojums # 4
Lieutenant colonel
Ziņojumu skaits: 118
MK, nedaudz sakārtot juridiskās puses lietiņas. Tauvas joslas likumā nav atrunāta makšķerēšana bez saskaņošanas ar zemes īpašnieku, kur upe tek caur privātām zemēm. Ceru, ka izproti jautājumu.

jurriDatums: Ceturtdiena, 08-09-2011, 17:34 | Ziņojums # 5
Sergeant
Grupa: Checked
Ziņojumu skaits: 31
Mana doma ir, ka vajag vairāk licencētu upju. Ar apsaimniekošanu varētu nodarboties pašvaldības vai uzticēt to darīt makšķernieku biedrībām. Iegūto naudu no licencēm vajadzētu ieguldīt upē mazuļu veidā kā arī algot cilvēku kas to visu uzpasē! wink

juris

SullaDatums: Ceturtdiena, 08-09-2011, 18:13 | Ziņojums # 6
Pieredzējis Forelists
Ziņojumu skaits: 183
Quote (MK)

1. Atļaut lomā paturēt vienu zivi.
2. Izmērs no 30cm līdz 48cm (varbūt līdz 50cm, tam šobrīd nav zinātniska pamatojuma)
3. Kā ieteikums- sieviešu dzimuma foreles, kas sasniegušas 40cm ir atbrīvojamas, bet tas ir tikai ieteikums, kā nerakstīts goda kodeks, bet vienalga atainots ieteikuma formā.

1.Atbalstu, 3gab dienā ir galīgi nepiedodami pie mūsdienu situācijas.
2.Manuprāt loģiskāk būtu 35cm minimālais izmērs, bez maksimālā. Jo citādi ir liegta iespēja piereģistrēt jaunu(iespējams) LV rekordu forelēm.
3.Atbalstu, īpaši septembrī.
..................................
Bet šā vai tā esmu par 100% C&R foreļcopē Latvijā, vismaz pašam šogad izdevās ļoti veiksmiģi to realizēt! Un ceru ka arī vairāk jaunie sapratīs ka daudz patīkamāk ir atlaist foreli dzīvu, ar iespēju to savā mīļajā upītē noķert vēlreiz.

UnikisDatums: Ceturtdiena, 08-09-2011, 19:51 | Ziņojums # 7
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Es arī domāju, ka vienu no 35-50cm būtu loģiskāk, jo- ko gan iesāksi ar vienu 30cm forelīti, kuras svars ir ap 200g?

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

mjuniorsDatums: Piektdiena, 09-09-2011, 00:17 | Ziņojums # 8
Sergeant
Ziņojumu skaits: 38
1) pilnīgi atbalstāma versija par vienu zivi
2) atbalstu 30 cm un uz aukšu!
3) atbalstītu jau tagad, ja mācētu noteikt dzimumu! kāds var paskaidrot kā?:)
esmu pret licenzēšanu kā tadu.. tikai ar ļoti pamatotiem viedokļiem, nevis ņemt kasēt un sargāt.. esmu ar mieru arī tagad tāpat ieguldīt nelielu summiņu forelēm.. bet nevis kā licenzētu iespēju..

darznieksDatums: Piektdiena, 09-09-2011, 00:46 | Ziņojums # 9
Major
Ziņojumu skaits: 94
Pirmais kas jāsakārto ir divas lietas vienlaicīgi:

1. Licencēšana pēc iespējas vairāk upēs,
2. Mazuļu ielaišana licenzētās upēs

Tas vajadzīgs, lai sāktos konkurence starp licencētām vietām un zivju mazuļ reāli tiktu ielaisti, tagad tās ir pāris upes dažādos reģionos, konkurences nekādas, stimulu ko darīt zivju resursu papildināšnai nekāda.

Protams būtu jāmaina MN
1. Lieguma termiņš no 01 vai 15 septembra,
2. Izmērs 35+
3. zivju skaits paturēšanai xvz, var būt variabls no upjes zivju resursa, nosaka licenzētājs.
4. Aizliegt ķert upju posmos, kur starp zivīm nepārvaramiem aizsprostiem ir nepārk liels attālums, kā arī upēs ar nestabilu populāciju.

Vis iepriekš rakstītais ir pupu mizas ja beidzot neizdarīs vienu lietu:
Netiks galā ar maliķiem.

Man emacionāli nepatīk ķert Gaujas pietekās, jo tur uz katras upītes ir dažādas maliķu palīgierīces:
-Tiltiņi pār upi pie kuriem pienāk taka, bet otrā pusē nekur neaiziet,
-Cilvēku krauti akmeņu krāvumi uc.

Tās vietas tak visiem zināmas, ar motorzāgi sazāģet un pielikt lapiņu ar brīdinājumu lai nemēģina vēl. Ja atjauno tad pavaktēt es domāju ka nāk vieni un tie paši.

Tāpat arī tārpotāji ir vēl dzīvi, šad un tad ir gan redzēti, gan tārpu kastītes atrasti. Vēdzele āķi vēderā sagremo 2 nedēļās, tāpēc mazajām vēdzelēm āķi vienkārši nogriež nost (tās parasti irij par dziļu). Foreles arī rijot dziļi, bet kas notiek ar āķi to vēderā ziņu man nav.

The Truth Is Out There

UnikisDatums: Piektdiena, 09-09-2011, 09:03 | Ziņojums # 10
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Hmm...

1. Varbūt varētu drīzāk nevis aizliegumu copēt foreles no 1.septembra, bet aizliegts paturēt jebkāda izmēra foreles lomā no 1.septembra līdz 1.janvārim.

2. Par zivju paturēšanas skaitu licencētajos posmos, kā arī dažādiem citiem nosacījumiem tiešām varētu lemt pats apsaimniekotājs.

3. Starp nepārvaramiem aizsprostiem vienkārši nepieciešama spēcīgāka apsaimniekošana. Varētu laist iekšā arī agresīvāko un ātrāk augošo varavīksneni- to ar ir interesanti pavilkties! smile

Noteikumu pielikumā vajag paraizu "Ķer un atlaid" procesa aprakstu un nosacījumus, pie kuriem forele spēj izdzīvot.

Varbūt mūsu ihtiologi var veikt kādu eksperimentu- zinātnisku pētījumu, kā dzīvo foreles ar norītu āķi ar tārpu? Ir taču audzētavas, kur vēl vienā baļļā šādu procesu varētu pētīt. Varbūt pat kāds topošais ihtiologs var uztaisīt kursadarbu. Tad būs arī neapgāžami argumenti tārpotājiem. Ir taču pat pasaules čempji tārpotājiem... jeb vairs nav? Varbūt pat nav pamata aizliegt tārpošanu, ja pareizi atlaiž, un kāds licencētājs atvērs posmu tārpotājiem happy

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

SapalsDatums: Piektdiena, 09-09-2011, 10:27 | Ziņojums # 11
Sergeant
Ziņojumu skaits: 24
Es par:
1. versiju par vienu zivi;
2. Izmērs 30 + bez max ierobežojuma;
3. diezvai juridiski ir noformulējams, bet doma ir atbalstāma un propogandējama.

p.s. pēdējā laikā nāk galvā domas par eksāmena ieviešanu( līdzīgi kā auto vadīšanas tiesībām), lai varētu LV makšķerēt. Tādā skolā, tad arī iemācītu likumus, tikumus, zaļi domāt, atšķirt zivis un to dzimumus, C&R principus utt. Diezvai lielākā daļa copmaņu tādu atbalstītu :), jo kuram gan gribās tērēt laiku un naudu uz to visu, un tomēr...

MKDatums: Piektdiena, 09-09-2011, 12:34 | Ziņojums # 12
Pieredzējis forelists
Paldies par viedokļiem!
Jo vairāk radīsies klubi, kas apvieno līdzīgi domājošos, tad arī varēs runāt par licencēšanu.
Šobrīd šie priekšlikumi ir lai kaut kā saglābtu vēl to, kas ir.
Liela daļa no copmaņiem tāpat piekopj C&R, pagaidām, kamēr nav šo licencēto upju (labi, dažas ir) domāju, ka tomēr vajag garuma ierobežojumu, jo tā tiek pasargāti vaislinieki, kuru nu nav mums daudz palicis. Cik no jums ir noķēruši, teiksim pa pēdējiem diviem gadiem, foreles virs 50cm? Teikšu atklāti- es Latvijā nevienu, pat redzējis neesmu. Zinu, ka čoms ir dabūjis vienu virs 50cm.
Ļoti labi saprotu, ka bez normālas kontroles tie likumi vai izmaiņas tāpat ir kaķim zem astes, kas ņēma visu, kas kust, tie turpinās to darīt, kas ievēroja likumus un godīgi savāca uz mājām, piem. 3 ap 30cm rumpīšus, tagad savāks vienu 45cm, ja māk noķert smile
Galvenais funktieris ir panākt lai ļaudis sāk domāt.

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

AutomatsDatums: Piektdiena, 09-09-2011, 15:57 | Ziņojums # 13
Sergeant
Ziņojumu skaits: 22
Labprat atbalstu upju licenzesanu,kas atjauno tas resursus un stingru kontroli,lai malikjiem pat prata nenaktu!licenzes cenu no 1.Ls-5.Ls,vienu zivi drikstetu paturet no 30. vai 35cm lidz 45 vai 50cm.Bet lai ta sistema efektivi stradatu un rezultats butu redzams!:)

Mārtiņš Tipovskis

mjuniorsDatums: Piektdiena, 09-09-2011, 17:42 | Ziņojums # 14
Sergeant
Ziņojumu skaits: 38
man gan liekas parodoksāli! jo piemēram esmu arī mednieks, un medības pāriet biezo rīcībā un pārtop komercmedībās! tas pats notiksies ar foreļošanu! varēs copēt, kam ir nauda.. un maksas dīķi man nepatīk! ja naudu vajag, var šie optimisti paši arī saziedot, arī es, bet maksas ūdenstilpnes man tiešam nevajag! ar licenžu bļaustīšanos parādat arī maliķiem vietas kur ir tās upes! arī veikalos ir sargi, bet vai tad tur tāpēc nezog!?

SullaDatums: Piektdiena, 09-09-2011, 19:03 | Ziņojums # 15
Pieredzējis Forelists
Ziņojumu skaits: 183
Quote (MK)
Paldies par viedokļiem! Jo vairāk radīsies klubi, kas apvieno līdzīgi domājošos, tad arī varēs runāt par licencēšanu. Šobrīd šie priekšlikumi ir lai kaut kā saglābtu vēl to, kas ir. Liela daļa no copmaņiem tāpat piekopj C&R, pagaidām, kamēr nav šo licencēto upju (labi, dažas ir) domāju, ka tomēr vajag garuma ierobežojumu, jo tā tiek pasargāti vaislinieki, kuru nu nav mums daudz palicis. Cik no jums ir noķēruši, teiksim pa pēdējiem diviem gadiem, foreles virs 50cm? Teikšu atklāti- es Latvijā nevienu, pat redzējis neesmu. Zinu, ka čoms ir dabūjis vienu virs 50cm. Ļoti labi saprotu, ka bez normālas kontroles tie likumi vai izmaiņas tāpat ir kaķim zem astes, kas ņēma visu, kas kust, tie turpinās to darīt, kas ievēroja likumus un godīgi savāca uz mājām, piem. 3 ap 30cm rumpīšus, tagad savāks vienu 45cm, ja māk noķert Galvenais funktieris ir panākt lai ļaudis sāk domāt.

nu tā jau ir, pērn bija viena ap 50cm mammīte septembra beigās, bet 50+ pēdējo reiz esmu izvilcis pirms liekas 9gadiem(57cm), redzējis esmu ar ap 60. Bet cik dzirdēts no copmaņiem pie upes satiktiem un no internetforumu lietotājiem(skatot ar bildes), virs 40 šā vai tā regulāri patur, ir aizliegums vai nav. Tāpēc domāju ka jāņem nost šo ierobežojumu, mēs tikai iegūsim. Foreļotāji mazāk melos un slapstīsies, atklātāk runās par lielajām un mums vismaz būs infa un statistika. Jo kā jau teici šā vai tā daži lielās ņems uz māju, bet tādi kā mēs laidīsim vaļā. Un iedomājies ka nu kāds noķer jaunu rekordforeli, savāc bet kauns atzīties. Tā i noēdīs un citi neuzinās. Pietiktu ja visu septembri uzliktu aizliegumu paturēt, laikam jau prātīgāk jebkuru, jo ne visi iesācēji uzreiz mācēs atšķirt tēviņu no mātītes. Jo man gadījies vairākas reizes satikt pie upēm copmaņus kas atrāda kādu raibo, bet kad pirms tam jautā- "nu fāterīts vai mutere?", tad rausta tik plecus.

Forums » Forums » Ieteikumi ,Sūdzības. » Likuma vārdā (Ierosinājumi, viedokļi)
Lappuse 1 no 3123»
Meklēšana: