[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 1 no 11
Forums » Forums » Mušiņmakšķerēšana » Psiholoģiskās problēmas (Mušot vai nemušot- tāds ir jautājums)
Psiholoģiskās problēmas
UnikisDatums: Ceturtdiena, 25-08-2011, 19:10 | Ziņojums # 1
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Statuss: Offline
Es gribu tar TO parunāt!

Vai ir viegli pieķerties mušu makšķerei, ja zini, ka šobrīd ar spiningu varēsi iemest tālāk, precīzāk un noķersi vairāk zivju?!

Man patīk sajust emocijas, kas paņem, kad zivs paķer sauso mušu, pat ja tā nav forele.

Taču man kā spiningotājam pēc kāda mušošanas brīža apnīk, ka neko prātīgu neķeru (arī ar strīmeri), paņemu spiningu un apmušotajā vietā izvelku ne vienu vien zivi... Tāpat arī ar spiningu spēju apmakšķerēt tādas vietas, kur ar mušu klāt netieku... Kā citi mušotāji tikuši galā ar savām iekšējām emocijām un sajūtām, kad zina, ka ar spiningu spētu noķert zivis tad, kad nespēj piemeklēt pareizo mušu un iekārdināt zivi?

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

NorisDatums: Otrdiena, 06-09-2011, 18:52 | Ziņojums # 2
Private
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 3
Es personīgi foreles tikai mušoju nu jau ilgi! Piekritīšu domai par to, ka parasti spinings ļoti bieži ir ražīgāks par MM, daži MM vīri Latvijā jau pierādījuši , ka nebūt nav! Neapšaubāmi foreļu mm mazā upē ir stipri sarežģītāka disciplīna, un tāpēc, ar mm noķertā forele sagādā man stipri lielāku prieku. Parasti lielākai daļai MM asocējas ar vicināšanos pa gaisu un tikai. No savas pieredzes varu teikt, ka tas ir maldīgi, pastāv vesela rinda ūdens metienu kurus var izpildīt ari ļoti šauros apstākļos ar tikpat lielu precizitāti kā spiningu. Lielākā MM iesācēju problēma ir gaļigi nepiemērots un nesabalansēts inventārs šādam pasākumam. Teikšu godīgi, standarta kātu un auklu komplekti neder, vairāk nomocīsies un pārsvarā rezultāts 0, tas arī 90% gadījumu liek daudziem izšķirties par labu spiningam. Upēs daudzas vietas kur ar spiningu zivij klāt netiec, bet ar mušu lūdzu. Foreļu cope ar MM upē diezgan stipri atšķiras no makšķerēšanas turpat ar spiningu, runa iet par vietas izvēli, pieeju potenciālai zivs slēptuvei vai uzturēšanās vietai utt., līdz ar to sākot upītē mušot foreles jāmaina arī domāšana, spiningotāja iemaņas pārsvarā neder. Labu rakstu CL par mm un forelēm bija uzrakstījis Buzis, iesaku sameklēt un izlasīt. Par tēmu var runāt gari, vieglāk ir parādīt!

darznieksDatums: Piektdiena, 09-09-2011, 10:42 | Ziņojums # 3
Major
Ziņojumu skaits: 94
Uniks,

Iedomājies ka nekad neesi slēpojis ar kalnu slēpēm, bet esi tās nopircis, aizbraucis uz Alpiem slēpot un sāc ar sarkano trasi. Visreālāk tev nekas nesanāks, jāsāk ar mācību kalniņu un instruktoru kurš parāda stiķus, trikus un (niķus).

Par MM ir tas pats sāc ar labu instruktoru un "sausajiem" treniņiem sporta zālē vai pļavā. Kādreiz LV bija dzīvs kastings, es ar to puišelis būdams nodarbojos 80tajos gados. Vai tagad kāds kaut kur kastingio nezinu, bet toreizējais guru Jānis Stikuts ir vēl joprojam aktīvs.

Ieskaties fishing.lv un mēģini sakontaktēties ar viņu.

The Truth Is Out There

AshuksDatums: Pirmdiena, 12-09-2011, 19:45 | Ziņojums # 4
Administrātors
Ziņojumu skaits: 207
Es personīgi pamata metienus iemācījos trīs dienu laikā. Pārējos metienus kas atvieglo copi ar laiku. wink Nesūdzos. Foreles ņem. Un ja copes dienā tad diezgan daudz var noķert. wink MM tas nav viegli piekrītu ,bet vajag ņemties un aizies. Galvenais nepadoties pie pirmajām necopes reizēm. wink Es kkādu pus gadu mēģināju kaut ko noķert kamēr vienreiz forelēs aizgāju un 10gab. no vienas bedres izcēlu .;)

Ar cieņu Ashuks.

UnikisDatums: Otrdiena, 13-09-2011, 07:25 | Ziņojums # 5
Major general
Nu jau zinu, ka no mušošanas neatkāpšos. Rudenim paņēmu drusku niklāku kātiņu- 7.klase 9 pēdas "ātras uzvedības". Regulāri eju uz Gauju Ādažiem garāmpeldošos taimjus tvarstīt. Šobrīd bez rezultātiem kā uz spininga, tā arī mušas. Taimju mušas pēc manām vēlmēm man sien Rolands no veikala Alata. Pēc manām vēlmēm viņš man ir uzsējis pāris mušas ar āķi pasargājošu auklu- lai var pludināt mušu iekšā čakārņos. Oktobrī, savukārt, plānoju mušot līdakas.

Tomēr, šobrīd attiecība muša pret spiningu ir apmēram 1:3 izmantotā laika izteiksmē. 25g šūpiņš lido pāri 50-60m platajai Gaujai, bet muša tikai līdz trešdaļai...

AshuksDatums: Trešdiena, 14-09-2011, 20:54 | Ziņojums # 6
Administrātors
Nu ar tiem metienienu attālumu tas man šķiet ir vienīgais mīnuss. Piem. Forelei upītē pietiek un nevajag īpaši piepūlēties,lai aizmestu to attālumu,bet ,lai ķertu taimjus un līdakas man šķiet ir nepieciešams tāls iemetiens un to visvieglāk ir panākt ar Divrocīgo kātu. wink

Ar cieņu Ashuks.

AshuksDatums: Ceturtdiena, 09-08-2012, 23:40 | Ziņojums # 7
Administrātors
Šodien nonācu pie apziņas,ka mana tēva vārdiem bija taisnība,kad es sākumā biju kā traks ap to MM, visu laiku par to tik runāju. :"Tāds copes veids nav piemērots mūsu upēm" ,sava daļa taisnības tur ir.. Ir,protams,ir daudzas upītes kurās var ideāli darboties ar MM ,bet tādas nav tik viegli atrast ,jo piekritīsiet,ka LV foreļu upīšu krasti nav tie tīrākie no krūmiem, kokiem,kas liedz pilnībā izbaudīt MM, un izdarīt pietiekami tālus un precīzus iemetienus. wink

Pie MM noteikti atgriezīšos,bet pēc kāda laika ,kad būšu tam vairāk sagatavojies. biggrin

Ar cieņu Ashuks.

siekstaDatums: Svētdiena, 12-08-2012, 01:35 | Ziņojums # 8
Private
Ziņojumu skaits: 11
Par MM. Ir upe Vidzemē, kur varētu labi atvēzēties.
Posmā, kur spiningojām, ūdens līmenis stipri gan mainīgs- kopš nesalāgotu turbīnu HES maļ naudu. Foreles labi neķērās, dažas manījām, nopurinājās. Pat alatas pazudušas- nemana. Sen tur nebiju bijis. Izvilkām vairākas līdakas un asari. Mazuļu izrijēji nokļuva katlā mums uz ugunskura.
HES stipri pabojājis upi un iemītnieku dzīvi. Ūdens ar stipri silts.
Pietekās divās aukstās, atradām - vēl ir dzīvas mazas foreles. Daudz. Par to prieks! Bija 2 gadu un okt/novembra. Arī prāvākas pa kādai manijām, bet tās tobrīd bez liela azarta uzbruka. Vietas "par īsu"- kampieni ar nokavēšanos. Tik nervu bojāšana, ja ar rotiņu. Pēdu nemaniju. Lielākajā upē gan saskrējos ar 2 tārpeniekiem ar lieliem- gandrīz vīna pudeles korķa lieluma pludiem. Met pludu ar tārpiem, stāvot uz sēres uz līkuma ārmalu pie siekstām. Saprasties bija grūti. Uz vizuļa vispār neķeroties. Laiks šodien labs, bet nekas neesot. Saku- tad jau laikam naktī ķērās? Nezinu, vai saprata...

Forle ir sīksta- kā latvietis savā zemē...

UnikisDatums: Pirmdiena, 13-08-2012, 07:39 | Ziņojums # 9
Major general
Ashuks-> Nu re. Tu ilgāku laiku pamušoji, bet es to sapratu diezgan ātri. Mans draugs Laurītis, kam tagad Zviedrijā māja, vienā sezonas brīdī stāstīja, ka neizdodoties noķert trīskilo strauteni. Kilogramīgās vairs neesot interesanti... Taču mušotājiem kaut kā tās trijnieces izdodoties izmānīt.

Secinājums- jādara kā MK, kas saka, ka mušojot pamatā tikai Skandināvijā.

tapirs-nDatums: Pirmdiena, 20-08-2012, 13:24 | Ziņojums # 10
Sergeant
Ziņojumu skaits: 23
Tieši tā, nav mums te iekš LV normālu MM foreļupju biggrin Bet es pa to laiku atklāju jaunu "nenormālo" upi kur ir šaurs, tāliem metieniem nav vietas, bet visādas zivītes gan dzīvojās gan kožās smile Lai slavēta tā diena kad pievērsos MM, un mazās upes ir tieši tas pārbaudījums, kas dod visvairāk emociju. Jo sarežģītāki apstākļi, jo lielāks prieks par katru noķerto zivi.

AshuksDatums: Trešdiena, 12-09-2012, 21:20 | Ziņojums # 11
Administrātors
Pilnīgi asaras birst atceroties,kā vilku savu pirmo mēru ar MM. cry biggrin

Gribās pie tā atgriezties,tā gribās ,bet vēl jānogaida. biggrin

Ar cieņu Ashuks.

Forums » Forums » Mušiņmakšķerēšana » Psiholoģiskās problēmas (Mušot vai nemušot- tāds ir jautājums)
Lappuse 1 no 11
Meklēšana: