[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Forums » Forums » Spiningošana » Auklas (Piemērotākās auklas foreļošanai...)
Auklas
marchixs1Datums: Otrdiena, 16-11-2010, 21:11 | Ziņojums # 16
Private
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 14
Statuss: Offline
lietoju tikai pito 0.08 , man kautka nepatik ar mono.

MKDatums: Trešdiena, 17-11-2010, 18:34 | Ziņojums # 17
Pieredzējis forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 428
Var, protams lietot pīto, bet zema un dzidra ūdens apstākļos, tur ir vairāk - nekā + usu.

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

UnikisDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 18:29 | Ziņojums # 18
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Cik no foreļotājiem ir pieredze strādāt ar pīto auklu, kuras galā ir ap 1-2m garš fluorokarbona "šoka līderis"?

Izmantoju šo copēšanas metodi copējot līdakas, asarus un zandartus. Baigi iepatikās. Domāju pamēģināt izmantot šo "auklu apvienošanas" metodi copējot arī foreles. Doma izmantot Berkley FireLine Crystal 0.10 un kā šoka līderi 0,2mm fluorokarbonu. Dānijā jūras foreļu jūras copē kombinē 0,15mm pīto ar 0,25mm fluorokarbonu (izmantoju šo attiecību copējot līdakas).

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

MKDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 18:43 | Ziņojums # 19
Pieredzējis forelists
Vari izstāstīt iespējamos +usus?

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

UnikisDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 19:06 | Ziņojums # 20
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
+Galvenais pluss- lai arī cik tālu iemests māneklis, tiek saglabāts maksimāls kontakts ar mānekli, kas ir īpaši svarīgi "tvičojot" vobleri.
+Tāpat pītā perfekti ļauj izbaudīt sitienus pa mānekli.
+Mazākā diametra dēļ var izpildīt tālākus iemetienus (nav gan pats svarīgākais faktors foreļupē).

...Berkley FireLine Crystal 0.10 ir pati par sevi ļoti smalka un ūdenī neuzkrītoša.

...Šoka līderis ir gana elastīgs, lai palīdzētu slāpēt agresīvākos zivs rāvienus. Fluorokarbons gandrīz neesot pamanāms pat dzidrā ūdenī.

Tas viss vēl man jāpārbauda praksē copējot foreles. Līdaku copē sajūtas sita pušu copi ar mono.

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

MKDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 19:48 | Ziņojums # 21
Pieredzējis forelists
Lūk, te man arī ir jautājumi- kāda hrena pēc.
1." Lai cik tālu iemests" - cik tad foreļupēs ir "darba attālums" ? Vidēji, tas nav lielāks par 10-15m. Cik aktuāli tad ir sajust katra pirdiena pieskārienu? Ja tā zivs jem, tad jem :). Attālums ir mazs, mono šajā darbības laukā nestiepjas tik daudz lai nevarētu sajust kaut vismāzāko piesitienu. Tā ir atbilde uz pirmajiem 2iem +iem.
2. Uz trešo jau pats atbildēji, tāpat kā daļēji uz pirmajiem diviem smile

Vajadzētu pamēģināt spiningot uz tīru fluorkarbonu, nekad to neesmu darījis. Tas varētu būt aktuāli Zviedrijā pie tā nenormāli dzidrā ūdens. Fluorkarbons ir arī smagāks par parasto mono, tas palīdzētu nogremdēt auklu, kam ir ļoti liela nozīme.

Vajag mēģināt ko jaunu, bet šim savienojumam es personīgi neredzu jēgu smile

Pītās "priekšrocības", kā jau teicu parādās pie dzidra un zema ūdens. 1m fluorkarbona tur nepalīdzēs. Vairāk likt, tad tas traucēs iemetienam, savienojuma vieta ies caur rinķiem, kas neizbēgami radīs ietekmi uz metiena kvalitāti. Vēl viena lieta, katrs lieks savienojums rada risku trūkt auklai tieši tajā vietā.

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

guntisssdDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 20:15 | Ziņojums # 22
Lieutenant colonel
Ziņojumu skaits: 118
Par līdaku copi uz pīto piekristu, bet forelēm gan ne.Esmu meiģīnājis, kkā nepatika. Man patīk fusion aukla un jig kāts. Kāts ir diezgan atsaucīgs, labi nodod info uz roku, pietiekami ciets tvičošanai un pie asiem aķiem nekas nav japiecērt, pašas sēžas virsū. Man patīk cietie, ātrie kāti. Ja gadās trāpīt pa vāverēm, tad ar cietu vieglāk attirināt vaļā.
ah

MKDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 20:40 | Ziņojums # 23
Pieredzējis forelists
Gunti biggrin - ar cietu vāverē :D, var smalkāk.... afro

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

akmensDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 20:44 | Ziņojums # 24
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 76
MK,galvenais pluss ir pieradums bet ja nopietni ar pīto var labāk kontrolēt mānekli.Šogad vienreiz paprovēju ar mono pat laikam l\īdz copes beigām neizturēju nomainīju uz pīto.Vienam māte citam meita

guntisssdDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 20:44 | Ziņojums # 25
Lieutenant colonel
Kā ta, kā nu ne. Paprovē pats specool

MKDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 22:09 | Ziņojums # 26
Pieredzējis forelists
akmens, mūsu upes vēl "piecieš" pīto, bet kā n-to reizi atkārtojos, ja iesi kopā ar copmani, kas pie zema un dzidra ūdens izmanto mono, atšķirība būs vērā ņemama. Te es nerunāju par 0-40cm forelēm :), bet īstenībā jau arī te būs atšķirība un ne par labu pītajai smile
Pītā ir labs izstrādājums, brīžiem izmantojams, bat nu nav tā foreļu aukla :), varat mani nogalināt, palikšu pie mono, nē vēl pārbaudīšu tīru fluorkarbonu, tad varēsiet nolinčot biggrin
Redzi, ir lietas ko mācies it kā nesaistīti ar ikdienas copi. Par piemēru- zemledus makšķerēšana. 2 gadus norāpoju pa LVČ pasākumu plecu plecā ar NG, Kārkliņu, Pēterīti u.c. autoritātēm, sapratu, ka man to nahren nevajag, bet ieguvu pieredzi copei ar smalkām auklām un citas fiškas, kuras šobrīd izmantoju (un jau sen) ikdienas copē, un ķeru tad, kad apkārtējie neķer....
Par forelēm- jau piecus gadus vandos pa Zviedrijas ziemeļiem. Atšķirība ir tā, ka zivju ir daudz vairāk, bet lai noķertu ir jāpiestrādā un jādomā. Tad nu lūk, šis savas iestrādes pārnesu uz Latviju un saprotu, ka tās te strādā, jo tās ir pārbaudītas krietni dzidrākos, redzamākos ūdeņos. fishing

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

akmensDatums: Svētdiena, 05-12-2010, 11:13 | Ziņojums # 27
Lieutenant
Šogad biju copē kopā ar "teroru".Viš ir zvērināts mono piekritējs,upe Q,rezultāti līdzigi.Tā ka nost negalināšu,šogad nesanāca satikties varbūt nākamajā satiksimies pie upes tad jau apspriedīsim šo tēmu plašāk:)

MKDatums: Svētdiena, 05-12-2010, 19:44 | Ziņojums # 28
Pieredzējis forelists
Akmens, ko nozīmē līdzīgi ? Katram pa 5 zemmēriem un dažiem 35niekiem ? :D.

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

guntisssdDatums: Svētdiena, 05-12-2010, 19:53 | Ziņojums # 29
Lieutenant colonel
akmens, tev foršs copes biedrs. pasveicini!!! fish

akmensDatums: Svētdiena, 05-12-2010, 19:58 | Ziņojums # 30
Lieutenant
MK,līdzīgi bet ne gluži tā. Ne jau par velti šo sauc par depresīvo:)Teroram bija vēl kaut kas liels bet tas nokabinājās un vairāk nebija pierunājams.

Forums » Forums » Spiningošana » Auklas (Piemērotākās auklas foreļošanai...)
Meklēšana: