[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Forums » Forums » Spiningošana » Spoles (Piemērotākās spoles foreļošanai)
Spoles
MKDatums: Pirmdiena, 22-11-2010, 19:26 | Ziņojums # 16
Pieredzējis forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 428
Statuss: Offline
Cik gadus kalpo, tas tāds visai subjektīvs rādītājs smile Ja varētu noteikt notītos metrus, tad gan varētu visai objektīvi spriest. Viens aizbrauc sezonā 5 reizes, cits 25, bet cits 105 cool

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

SullaDatums: Pirmdiena, 22-11-2010, 19:33 | Ziņojums # 17
Pieredzējis Forelists
Ziņojumu skaits: 183
Man visilgāk(5gadus) ir nokalpojusi viena zebco spolīte, lētucis ar 3 gulšņiem, 90.gados. Bet sāku ar krievu orionu, maza bet smaga pēc vella, vienu gadu ar to nomocījos smile

NeprofsDatums: Pirmdiena, 22-11-2010, 19:42 | Ziņojums # 18
Sergeant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 20
MK par tiem gadiem taisnība smile Sezonas laikā jau sanāk vismaz reizi nedēļā izrauties (uz visu dienu),izņemot šo sezonu - pilnīgs laika trūkums sad

Jebkurā gadījumā manas vajadzības spole apmierina smile

MKDatums: Pirmdiena, 22-11-2010, 19:48 | Ziņojums # 19
Pieredzējis forelists
Sulla, mana otrā foreļspole vēl tagad ir dzīva biggrin Ryobi RSX2. Tagad gan skatoties uz to nesaprotu, kā es vispār kaut ko ķēru crazy . Tagad man viņa kalpo visādiem neparedzētiem gadījumiem, te uz jūru, te kādai gruntenei smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

guntisssdDatums: Trešdiena, 01-12-2010, 19:44 | Ziņojums # 20
Lieutenant colonel
Ziņojumu skaits: 118
Tagad būtu īstais laiks uztaisīt spolēm apkopīti, jo var gadīties nepatīkami pārsteigumi. Visjūtīgākais ir uztinējrullīša gultnis, spoles kliņķis. Daiwai ir viena simība, kas paliek aktuālāka pie mīnuss temperatūŗām, tas ir antireversa gultis, mēdz pievilt. Diezgan smalka viņam tā smāķēšana, ja būs smāķis par daudz vai pa biezu,nedarbosies. Es sapūšu ar silikona aerosolu.
Sāpigi, ja spole pieviļ viss nepiemērotākājā brīdī shades

aigaigarsDatums: Trešdiena, 01-12-2010, 20:03 | Ziņojums # 21
Iesācējs
Ziņojumu skaits: 187
kā reiz ZG...?

Aigars Bergsons

MKDatums: Trešdiena, 01-12-2010, 20:09 | Ziņojums # 22
Pieredzējis forelists
Nezinu, ar Shimano neko tādu neesmu novērojis :), es vispār diezgan slinks uz visādām smērēšanām u/tt., tapēc esmu apmierināts, ka jau 3 gadus neesmu rokas tai spolei pielicis smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

NeprofsDatums: Trešdiena, 01-12-2010, 22:48 | Ziņojums # 23
Sergeant
Ziņojumu skaits: 20
Man spoles apkope beidzas ar eļļas piepilināšanu un virspusēju netīrumu notīrīšanu. Šogad gan esmu nolēmis aizgādāt uz servisa apkopi, bet tad jau redzēs kā būs smile

UnikisDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 17:00 | Ziņojums # 24
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Nevaru neko teikt par n-tajām sezonām, jo atsāku aktīvi spiningot tikai šosezon, taču pēc vienas vilšanās (regulāras bārdas) paņēmu RYOBI ZAUBER 1000... Reāli RYOBI korpusa izmēri sakrīt no 1000 līdz 4000 izmēram. Atšķiras tikai kasešu dziļums. RYOBI korpuss atbilst Daiwa 2000-2500... Es ar 1000 izmēra RYOBI spoli esmu vilcis foreles, taimiņus un līdakas. Esmu ļoti apmierināts. Cenu kategorijā līdz 60LVL neesmu rokā turējis labāku spoli.

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

AshuksDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 17:30 | Ziņojums # 25
Administrātors
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 207
Lētākas pa 60Ls ir es ceru? biggrin

Ar cieņu Ashuks.

MKDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 18:03 | Ziņojums # 26
Pieredzējis forelists
Oskar, protams, ka ir. Es jau teicu, ka ļoti liela nozīme ir tam cik bieži copēt brauc. Otrs - var atrast arī normālas spoles ap 20-40Ls, vienīgi ļoti kritiski jāpieiet svarīgākajām detaļām.
1. Nostiprinot rokturi, tas nedrīkst ļurkāties.
2. Ja spole ir uzlikta uz bremzes/anti reversa, ja pagrozot rokturi ir kaut neliela lufte- nav labi.
3. Kasete, vai tā turas stingri uz ass vai atkal ir pārlieku liela lufte. Neliela staigāšana ir pieļaujama.
5. Uztinējrullītis. Tam ir jāgriežas. Ja negriežās vai ķeras- uz redzēšanos.
6. Lociņš- cik mīksti tas atlec, uzsākot tīšanu. Daidzi to pārliek ar roku. Ja ir mehānisms, tad tam ir jāstrādā labi. Pats nekad ar roku nepārlieku. Ja no pusapgrieziena tas neatlec, bet atduras un ir jāpieliek lielāks spēks lai tas pārlektu- nav labi.
7. Un vispār jau pati spoles gaita. Uzliec rokturi augšpusē, ja tas pats pēc sava svara nenorullējas lejā, nav labi.

Un varētu rakstīt vēl.
guitar

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

guntisssdDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 18:19 | Ziņojums # 27
Lieutenant colonel
Nu tad uzraksti! doctor

MKDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 18:33 | Ziņojums # 28
Pieredzējis forelists
Gunča, Tu tak pats zini smile
8. Kāds ir lociņa stiprinājums korpusā.
9. Spoles korpuss, no kāda materiāla.
10. Kā nostrādāta kasete, tb. kasetes malas. Ar vai bez cietmetāla apmales.
11. Kasetes ietilpība. Bieži ir jātin visāda figņa apakšā lai to 100m spolīti uztītu un dabūtu normālu kasetes piepildījumu.
12. Tāda lieta kā spoles balansējums. Vai tai nav tendence gāzties uz priekšu un atpakaļ. Tas pats patinot spoli jūt vai tā vibrē vai iet līgani, tas arī no balansējuma atkarīgs.
13. Cik ergonomisks rokturis (tb. tā vieta, kas atrodas pirkstos) un no kāda materiāla.
14. Gultņi. Kur un kādi ir ielikti, vai vispār ielikti.

Nu kaut kā tā manythought

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

guntisssdDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 19:38 | Ziņojums # 29
Lieutenant colonel
Ļoti svarīga lieta ir bremze, iesaku izvēlēties spoles ar priekšējo bremzi.Tādas spoles uzbūve man sķiet vienkāršāka, ilgspēlējošāka un labāk noregulējama. Ja doma ir iegādaties jaunu spoli un ir iespēja pirms pirkšanas apčamdīt, tad iesaku uztīt auklu. Tad pieregulēt bremzi, lai turot aiz auklas spole pati ar savu svaru velk bremzi. Ja neizdodas bremzi pieregulēt, jautājums pirk vai nepirkt ir atrisināts. Parasti labas kvalitātes spolēm viss ir štokos. Tapat iesaku parbaudīt bremzi pēc remonta. prof

MKDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 19:59 | Ziņojums # 30
Pieredzējis forelists
Tas arī, protams smile Otrs, spoles ar priekšējo bremzi ir kompaktākas, varbūt mazsvarīgi bet sava neliela fīča. Ja kāds iedomājas regulēt spoles bremzi izvadot zivi, tad tas ir ērtāk izdarāms aizmugurējās bremzes spolēm, bet doma par regulēšanu izvadīšanas laikā jau saknē ir aplama. Spolei ir jābūt pieregulētai jau pirms copes, ņemot vērā apstākļus.
Es esmu slinķis, tāpēc spoli pieregulēju pēc max sarežģītiem apstākļiem- daudz koku, izvadīšanai jānotiek ātri ar minimālu iespēju ieraut tajos, tāpēc bremze man ir pieregulēta max stipri, kas arī vienkāršākos apstākļos ļauj zivi pietiekoši ātri izvadīt un atbrīvot.

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

Forums » Forums » Spiningošana » Spoles (Piemērotākās spoles foreļošanai)
Meklēšana: