[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Forums » Forums » Spiningošana » Spoles (Piemērotākās spoles foreļošanai)
Spoles
AshuksDatums: Piektdiena, 29-10-2010, 23:45 | Ziņojums # 1
Administrātors
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 207
Statuss: Offline
Pēc manām domām ideāli ir ja tev pie spininga kāta stāv piestiprināta 2000 izmēra spole.Nav ne pārāk maza ne pārāk liela.Teiksim ,ka tā ir universāla,jo uz tās kādu līdaciņu va asarīti arī var paķerstīt.

Un tā būs gana izturīga,ja pieķersies mūža lielākā forele! biggrin

Man ticību vairāk ievieš firmas
Daiwa un Shimano
Ja no Salmo kaut kas ir tad tas noteikti nav nekas labs.
Man vienreiz nācās "iegrābties" ar spoli.Nopirku spolīti priekš pludiņmakšķeres ,lai var līņus paķert.Jā paķēru arī pēc divām copes reizēm bremzīte nestrādāja līdz ar makšķeri pārvietotu ar nostieptu auklu ,lai tā nesapītos un vēl viskautkādas "burvīgas" lietas nenotiktu bija neiespējami.Vairākkārt jaucu ārā un liku kopā.Dari ko gribi tā vienkārši nestrādā.Vajag vienmēr visu pārbaudīt pirms tu ko nopērc. smile Nenovēlu citiem ko tādu. smile

Pievienotie faili: 1932626.jpg(13.8 Kb)

Ar cieņu Ashuks.

MKDatums: Pirmdiena, 01-11-2010, 10:16 | Ziņojums # 2
Pieredzējis forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 428
Vismaz Shimano uz tiem cipariem īpaši var neskatīties- Piemēram 2000 Sedona ir tikpat liela kā 2500 Twin Power Mgs + TP ir seklā kasete, kas ļauj uztīt kādus 80m 0,2 auklu un tas ir liels +, jo nav jātin apakšā visādi brīnumi cool

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

aigaigarsDatums: Trešdiena, 03-11-2010, 16:33 | Ziņojums # 3
Iesācējs
Ziņojumu skaits: 187
man ir tāda spole kā attēlā tikai 2500 izmēra, visu sezonu lietoju intensīvi gan forelēs, gan līdakās, gan fīderim (tie kas ir fīderējuši zinās kāda slodze ir spolēm!), pietam lietoju diezgan nesaudzīgi, pagaidām nekādu defektu nav tpu tpu tpu :)))

Aigars Bergsons

MKDatums: Piektdiena, 05-11-2010, 00:06 | Ziņojums # 4
Pieredzējis forelists
Nezinu kāda slodze ir fīderējot, bet manuprāt forelejot- spole dabū "kartīgu rutku", nezinu ne vienu copes veidu, kur šitā tiek pārbaudīti mūsdienu izgudrojumi smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

SullaDatums: Piektdiena, 05-11-2010, 14:44 | Ziņojums # 5
Pieredzējis Forelists
Ziņojumu skaits: 183
Quote (MK)
ezinu kāda slodze ir fīderējot, bet manuprāt forelejot- spole dabū "kartīgu rutku", nezinu ne vienu copes veidu, kur šitā tiek pārbaudīti mūsdienu izgudrojumi

tieši tā, kur gan vēl tiek izdarīti tik bieži metieni un ietīšana? Fiderējot tak pārmet ik pa laikam, pārsvarā tupi un lūri uz spici smile

aigaigarsDatums: Piektdiena, 05-11-2010, 20:20 | Ziņojums # 6
Iesācējs
veči, pārpratāt mani :))) es tak ne par to, ka fīderējot bieži pārmetieni, tad jau līdakas spningojot metienus vairāk izdaru, bet runa ir par to, ka liela slodze ir visu laiku metot un velkot barotavu, un ja vēl 9/10 iemetniem 20sek laikā galā ir pliču duplets tad vispār, sanāk gandr;iz kā spiningojot, tikai slodze velkot ir lielāka :)) forelējot lielāka slodze ir uz lociņa atsperi, fīderējot uz "iekšām", tas tā, manuprāt :))

Aigars Bergsons

MKDatums: Svētdiena, 07-11-2010, 20:04 | Ziņojums # 7
Pieredzējis forelists
Aigar nav tā :). Smagumu jūti Tu, nevis spole. Spolei ir zobrati un neatkarīgi no smaguma tie griežas viens pret otru. Tur nav nekādu sajūga mehānismu, vai kādu citu fīču, kas diltu atkarībā no tā , ko velc laukā. Protams, ja uzliksi 0.5 auklu uz foreļu spoles un mēģināsi iztīt krastā celmu, visdrīzāk nolauzīsi rokturi biggrin un iespējams sliktas kvalitātes spolei aprausi zobratus, ja tie nav kā "cimds ar roku". Es jau teicu, ka nezinu nevienu copes veidu, kur tiek tik nežēlīgi izmantots gan lociņa, gan tīšanas mehānisms. Par tīšanas mehānismu, salīdzini pats- cik ātri ietin auklu ķerot līdakas un cik ātri foreles smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

aigaigarsDatums: Svētdiena, 07-11-2010, 21:53 | Ziņojums # 8
Iesācējs
ar tvičiem utt nedarbojos, tāpēc īpaši ātrums neatšķiras, metienu skaits gan un kā vēl smile

atceries, CL reiz bija pie vienas bildes ar 500. izmēra spoli kašķis, tiešām uzskati, ka tāda izturēs forelējot tik pat ilgi kā 2500., protams, pie vienādas apiešanās utt?

Aigars Bergsons

MKDatums: Svētdiena, 07-11-2010, 23:05 | Ziņojums # 9
Pieredzējis forelists
Protams, ka nē :), ja tiešām ir vēlme ieguldīt līdzekļus attiecīgajai copes specifikai, tad vajag meklēt speciāli tam. Ir arī izņēmumi, kā man sagadījās ar Salmo spoli, ko ņēmu priekš līdakām. Par cik, necik bieži šinīs zivīs nebraucu, tad arī nebija kaut kādu baismonīgu prasību, paņēmu pēc maniem uzskatiem vidēja līmeņa spoli, bet esmu ar to gan līdakas, gan lašus vilcis, gan jūrā izmantojis un vēl uz vēdzelēm :D. Roktura gumija jau sāk dilt no tīšanas, bet spolīte rukā :).
Katram sava pieredze ar Salmo, man tā ir pozitīva :), starp citu arī Latvijas kāts man ir Salmo- tā nav reklāma, vnk. pirkt vajag ar galvu un attiecīgi attiekties pret inventāru smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

guntisssdDatums: Otrdiena, 16-11-2010, 15:04 | Ziņojums # 10
Lieutenant colonel
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 118
daiwa exceler iesākumam būs laba. Nopietnākai copei tomēr skatītos vismaz uz td sol vai tierru. par shimano nemācēšu teikt, esmu daiwas piekritējs. cool

aigaigarsDatums: Otrdiena, 16-11-2010, 17:03 | Ziņojums # 11
Iesācējs
gan jau, ka Stella ar nebūs zemē metama biggrin

Aigars Bergsons

guntisssdDatums: Otrdiena, 16-11-2010, 17:45 | Ziņojums # 12
Lieutenant colonel
Ziņojumu skaits: 118
starp citu, ja nav svarīgi uzraksts uz kloķīša,tad pašlaik cabelas piedāvā ar ieverojamu atlaidi Cabela's Prodigy® Spinning Reel, kas manuprāt ne ar ko neatsķiras no tierras. 2500 modelis gan nav, bet forelēm ar 2000 pietiks. smile
aigaigars, ne viss ir zelts, kas spīd. krītot var ne to vien var salauzt.

marchixs1Datums: Otrdiena, 16-11-2010, 21:07 | Ziņojums # 13
Private
Ziņojumu skaits: 14
par shimano, tikai varu labu teikt.

maituputnsDatums: Svētdiena, 21-11-2010, 19:24 | Ziņojums # 14
Private
Ziņojumu skaits: 3
Man Twin Power japānis kalpo jau gadus 4 laikam, tik tas uz līdakām, bet forelēm sevi ir lieliski parādījis Techinum 1000 un daiwa Certate mazā izmēra

Tight Lines !

NeprofsDatums: Pirmdiena, 22-11-2010, 18:10 | Ziņojums # 15
Sergeant
Ziņojumu skaits: 20
Es foreļcopei izmantoju Shimano Stradic 1000, nu jau lietoju 3 sezonas un spole kalpo ekselenti. Viegla, auklas daudzums pietiekams un man arī patīk tas dubultais rokturis (nezinu kā pareizi viņu sauc). Pašreiz gan spinings ir nedaudz masīvāks, līdz ar to nav tik labs līdzsvars (labāks būtu 2500 izmērs), bet uz nākamo sezonu ir doma iepirkt atbilstošāku spiningu un tad jau viss atkal būs kārtībā smile

Forums » Forums » Spiningošana » Spoles (Piemērotākās spoles foreļošanai)
Meklēšana: