[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Forums » Forums » Spiningošana » Kāti (Piemērotākie spininga kāti foreļošanai.)
Kāti
MKDatums: Ceturtdiena, 22-12-2011, 11:41 | Ziņojums # 46
Pieredzējis forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 428
Statuss: Offline
Tā pēdējā rindiņa nozīmē SCATBX24MS ,( pa daļām) :
S- Shimano
CAT- Catana
BX - sērija
24- garums 2.4m
MS- Medium Soft (vidēji mīksts)
Es gan neieteiktu ņemt kātu ar apakšējo robežu 5gr.
Cik Tu vispār esi gatavs maksāt par kātu?

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

Ziņojumu laboja MK - Ceturtdiena, 22-12-2011, 11:44

AndrisDatums: Ceturtdiena, 22-12-2011, 12:22 | Ziņojums # 47
Lieutenant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 68
Ja pavasarī sapratīšu, ka forelēšana tiešām patīk un domāju, ka tā tas arī būs, jo jau šoruden (šoziem) staigājot gar pārplūdušām duļķainām upītēm un 4 dienu laikā noķerot 1,5 foreli šis process patika pat ļoti! Tātad nākamvasar gandrīz pilnīgi droši gribēšu LABU foreļu kātu, nu pāri 100Ls gan negribētos iet! Nu jā un spole arī šķiet, ka būs vajadzīga (man ir Olympic RSX 3000).

Forele ir skaista...

MKDatums: Ceturtdiena, 22-12-2011, 14:26 | Ziņojums # 48
Pieredzējis forelists
Nu ap 100ls jau var kaut ko arī sameklēt smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

MKDatums: Ceturtdiena, 22-12-2011, 14:31 | Ziņojums # 49
Pieredzējis forelists
Kaut tie paši Major Craft, ļoti labi kātiņi. It kā smalki, bet ar baigo mugurkaulu. Troutino man personīgi nepatika, pa mīkstu, Rizer man likās pārāk bomīgs (sorry Unikis biggrin ) Volkey- to što doktor propisal smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

EdmundsDatums: Ceturtdiena, 22-12-2011, 17:52 | Ziņojums # 50
Sergeant
Ziņojumu skaits: 25
Domāju, ka ir vērts apskatīt arī St. Croix Avid kātus, bet nu tas nav lēts prieks.

Upe pieder pati sev

UnikisDatums: Piektdiena, 23-12-2011, 10:21 | Ziņojums # 51
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Esmu tviča modes upuris un pītās auklas lietotājs biggrin Īpaši neaizraujos ar 00 rotiņu mētāšanu. "Kātu konkursā" piedalījās arī St. Croix Avid kātiņi. Patiesībā, biju izlēmis, ka ņemšu Avid, bet, kad uzradās naudiņa, paspēju iepazīties arī ar Major Craft kātiņiem. Ar Rizer 2.10m, 3-12g mīlestība no pirmās saskarsmes! Braucu taustīt kādas 3 reizes vairāku nedēļu garumā, lai saprastu, vai patika nemazinās. Kātiņš tomēr nemaksā 20LVL. Rizer izmantoju gan foreļošanai, gan pannas izmēra asaru džigošanai rudenī.

Man patīk sajust copes sitienu pa rokām. Pītā aukla un 98% ogļšķiedras kāts copi līdz plaukstai novada perfekti. Pēc pēdējām mušošanas maksas dīķī, tieši copes dēļ mušošanu sāku salīdzināt ar pludiņmakšķerēšanu. Copi Tu tikai redzi pēc auklas mušas auklas kustības. Zivi sāc izjust tikai pēctam, kad esi izdarījis piecirtienu.

Tādam svētdienas makšķerniekam Catananas kāts un spole varētu derēt. Ja nelieto pīto auklu, netvičo un pārāk nerausta mānekli, kad tas ieķēries siekstā, tad varētu pat vairākas sezonas izvilkt. Esmu rokās turējis- pa to naudu tīri OK piedāvājums.

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

jurisonsDatums: Piektdiena, 23-12-2011, 14:28 | Ziņojums # 52
Private
Ziņojumu skaits: 10
Catana ir cienīgs kātiņš, iespējams savā cenu grupā pat labākais, sevišķi jaunā sensitive sērija ir izdevusies. Esu ne tikai rokās turējis bet lietoju jau trešo sezonu. Sezonas laikā tas tiek izmantots praktiski katru dienu un tikai ar pīto auklu, zacepi arī tiek bez kautrēšanās izraustīti nekādu problēmu.Ar vieglo kātiņu 3-14g 2.7m ir izcelts 10nieks sams un 3.8 mežene, ikdienā izmantoju sapaliem un meženēm, ik pa brīdim patrāpās kāds samēns pa 3-5 kg tā, ka ar izturību - no problem.Jaunajā "sensitive" sērijā tiek izmantota mazāka un vieglāka furnitūra lai atvieglotu blanku kā arī drusku ātrāks grafīts, iepirku sezonas sākumā 3 metrīgo 3-14g CX modeli un esu pat ļoti mierā.Ja Tu, Andri neesi tērēšanās maniaks un Tev vajadzīgs labs,uzticams un nedārgs kātiņš ar ko mest rotiņus un ložņāt pa krūmiem pēc forelēm, tad Catana sensitive CX 2.1m 1-11g vai 3-14g būs īstais. p.s šogad pirmoreiz ejot uz forelēm arī biju iedomājies iepirkt kādu major craft 130Ls+ klases kātiņu, tikai kaut kā ar finansēm nesanāca, catanas īsie un vieglie kāti arī bija beigušies tādēļ iepirku kaut kādu lētinieku nobrendu 2.1m ar vieglo testu, nu un labi ,ka tā - kādā 5tajā copes reizē lienot caur krūmiem spinis kaut kur aizķērās un kniukš - kātiņš kļuva par 4 cm īsāks)) Ziniet, dārgie kāti lūst tieši tāpat kā lētie )))

darznieksDatums: Piektdiena, 23-12-2011, 21:02 | Ziņojums # 53
Major
Ziņojumu skaits: 94
Par jauno Catanu 210 1-11g
Šovasar palietoju pāris mēnešus uz forelēm, ja pieķeras kaut kas lielāks ir samērā interesanti, bija gan forele 40+, gan sapals ap 2 kg

Plusi
Ļoti laba jūtība, jūt pat mazāko piesitienu, tam pateicoties esmu ticis pie dažām smukām forelēm

Mīnusi
Varbūt tā ir tikai mana kāta (vai makšķerēšanas stila) problēma, bet manai Catanai regulāri lūza spicīte, vismaz reizes 3x salauzu, tad ieliku kātu kaktā jo Normark pateica ka tā ir mana problēma un spicīte viņiem atsevišķi na, bet var nopirkt jaunu kātu......ja zinātu, ka tam spcīte nelūztu varbūt nopirktu bet.......skatos uz MC Volkey tongue

The Truth Is Out There

EmīlsDatums: Piektdiena, 23-12-2011, 22:55 | Ziņojums # 54
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 49
No kātiem varu ieteikt St. Croix Premier. Neticami izturīgs un visādā ziņā labs kāts. Lietoju (ne ļoti bieži) jau kādus 5 gadus, un neskaitāmas reizes ir bijušas situācijas, kurās lētāks kāts jau sen būtu salūzis. Ir bijuši kritieni, vizulis no zacepa ar skaļu troksni ietriecies kātā, ir gadījies arī tā pamatīgi iebakstīt spici koku stumbros, ejot pa krūmiem...

Man šobrīd ir 6'6'' Lite Power ar testu no 1/16 līdz 5/16oz, bet uz jauno sezonu gribu iepirkt 7'6'' ML ar testu no 1/8 - 1/2oz. Lielākām foreļupēm un 3. numura vizuļiem tas derētu labāk, vecais kāts tad paliktu mazākām upītēm.

AndrisDatums: Sestdiena, 24-12-2011, 18:50 | Ziņojums # 55
Lieutenant
Paldies par ieteikumiem! Bet atkal jau no viedokļu dažādības galva dulla paliek smile Pēc sava prāta izkonspektēju, ka kātiņa testam jābūt mazākam par 5-20g kau kur robežās 0-15 jeb samazinot amplitūdu kādi 2-8g ... vai tā? P.S.Savai Catanai spicīti cieši pie pēdējā posma nolauzu pirmajās spiningošanas stundās, krūmos pakrītot (tagad mana Catana ir 2m38cm)

Forele ir skaista...

UnikisDatums: Svētdiena, 25-12-2011, 08:57 | Ziņojums # 56
Major general
Nu lētā gala 0-8g kātus labus neesmu rokās turējis. St.Croix, G.Loomis, Major Craft u.c. dārgā gala ātrās akcijas kāti gan ir OK. Kaut gan Olte savam Graphiteleader Tiro, kam veikala cena drusku zem 300LVL, arī spici nolauza pirmajās copes reizēs. Bet tas jau skaitās intresanta rakstura mikrodžiga kāts.

http://midacompany.ru/Manufacturer/25-tiro.aspx

Ziņojumu laboja Unikis - Svētdiena, 25-12-2011, 08:58

MKDatums: Svētdiena, 25-12-2011, 12:30 | Ziņojums # 57
Pieredzējis forelists
Andri- priekš LV foreļupēm es Tev ieteiktu meklēt pēc sekojošiem parametriem :
1.Garums 2.10.-2.40
2.Akcija- ātra vai vidēji ātra
3. Tests- zemākā robeža ne lielāka par 3gr. Augstākā ne lielāka par 12/13gr. Piemēram 0-6gr; 1-8gr; 3-13gr.
Unikis jau pareizi minēja, ka testa robežās 0-6līdz8gr no lētā gala neko sakarīgu atrast neizdosies.

Tās arī galvenās vadlīnijas. Kāda ražotāja un cik dārgu/lētu kātu izvēlēties- tas jau paliek Tavā ziņā smile

Jā, un gaišus Ziemassvētkus visiem! newyear

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

UnikisDatums: Svētdiena, 25-12-2011, 14:26 | Ziņojums # 58
Major general
Nu ko. Pamazām ir iekustināts mans copes blogs... angļu valodā... Lūk rakstiņš par kāta izvēli: http://www.fishing-story.com/choosin....fishing (Mana sieviete vēl nav "izskrējusi" cauri rakstam izlabojot pareizrakstības kļūdas, bet letiņiem būs OK)

MK rekomendācijas pilnībā sakrīt ar manējām cool

Drusku vairāk par manu blogu muldētavā.

AndrisDatums: Piektdiena, 30-12-2011, 21:29 | Ziņojums # 59
Lieutenant
Nolauzu savai "Catanai" spicīti! Kāpēc man tagad vieglāk iemest? Arī rotiņus ap 5g.

Forele ir skaista...

UnikisDatums: Sestdiena, 31-12-2011, 08:49 | Ziņojums # 60
Major general
Andris-> Kāts palika īsāks, cietāks, ātrāks. Droši vien pa pāris gramiem paaugstinājās kāta tests. Ar vieglumu Tu domā tālākus iemetienus no platas upes krasta, ērtākus iemetienus no aizauguša krasta, vai precīzākus iemetienus (vari trāpīt 10x10cm caurumā upes pretējā krastā)? ah

Forums » Forums » Spiningošana » Kāti (Piemērotākie spininga kāti foreļošanai.)
Meklēšana: