[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Forums » Forums » Spiningošana » Kāti (Piemērotākie spininga kāti foreļošanai.)
Kāti
aigaigarsDatums: Sestdiena, 27-11-2010, 12:24 | Ziņojums # 16
Iesācējs
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 187
Statuss: Offline
pirms tiku pie excelera pats skatījos uz micro jigu un catanu, lēti, bet iesācējam, manuprāt, normāli kāti.

Aigars Bergsons

UnikisDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 17:51 | Ziņojums # 17
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Šogad meklējot labu kātu, pamazām iepirku 4 gab.:

AbuGarcia 210cm un 5-15g bija pirmais kāts ar kuru noķēru ne mazums foreļu un sapalu, pat meža vimbu. Pamazām sāku iebraukt, ko man vajag.

Visnederīgākais foreļošanai izrādījās 165cm Shimano 0-7g. To pārdevu par puscenu pēc pāris copēm.

Tad iepirku Berkley Series 1 - 210cm ar 2-12g testu. Vidēji ātrs kātiņš. Ļoti patīk.

Līdz ar lašveidīgo zivju spiningošanas liegumu iepirku Larus augstākās klases 292cm garu kātiņu ar 10-20g testu, Fuji rinķiem un spoles turētāju. Var mest pat līdz 30g smagus mānekļus. Kātiņu esmu paredzējis taimjiem, lašiem un līdakām, kā arī sapaliem un meža vimbām. Ar 18g džiggalvu un 7cm gumijas zivtiņu izdevās pa vējam aizmest 90m- tukšu spoli (20m nācās pazaudēt kasetes mazās ietilpības dēļ). Šis kātiņš ir St.Croix Avid sērijas kopija (http://www.stcroixrods.com/product/avid-series-spinning). Līdz šim gan vilcis tikai līdakas.

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

vaivadsDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 18:42 | Ziņojums # 18
Major
Grupa: Checked
Ziņojumu skaits: 91
3 gadus forelēju ar 1.80 lētā gala salmo spimi. vasarā salauzu mašīnā. pēc mk tv raidījuma paņemu garāku 2.1 un ieptaikās. liekas labāks

MKDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 18:58 | Ziņojums # 19
Pieredzējis forelists
Ziņojumu skaits: 428
Es jau rakstīju, ka man ir ļoti mīļš 2002 gadā pirks, viens no pirmajiem Salmo Red Daimond. Rinķi nošancēti ar kaut kādu metālu sakausējumu, tests laikam 2-13g, vidēji ātrs, 2.10m. Arī rinķu izkārtojums perfekts. Pirmais diezgan liels un pakāpeniski samazinās. Lietus laikā aukla nekur nelīp, viss notiek.
Vienīgi gadiem ejot posmu savienojumu vietā parādījusies neliela lufte. Cik pakonsultējos, tad vajag atrast kaut kādu grafīta ziedi un to posmu savienojumu ieziest, jo tur ir kaut kādu mikronu liela luftīte.
Protams, ka varētu atrast arī ko labāku, varbūt, bet esmu tā ar to kātu saaudzis, ka citu nemaz negribu. Protams, ieejot bodē vienmēr kaut ko pačamdu, patirinu, pavicinu, bet neko labāku vēl neesmu redzējis. Nezinu, varbūt vienkārši pieradums smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

MKDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 19:01 | Ziņojums # 20
Pieredzējis forelists
vaivad, ir tak labāk iemest, vadīt vizuli, apvadīt iegrimušus kokus u.tt. ? smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

UnikisDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 19:12 | Ziņojums # 21
Major general
I.Koha teica, ka veči esot ieteikuši savienojuma vietu pasmērēt ar veco labo sveci. Parafīns kaut kā pieaudzē nelielu slānīti un savienojums vairs nestaigā. Būs jāpamēģina.

guntisssdDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 19:23 | Ziņojums # 22
Lieutenant colonel
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 118
MK savienojuma vietu var ārstēt ar supelīmi. Iesākumā nomazgā ar acetonu, tad no tulbiņas superklebi pa virsu plānā kartā, paturi spici vertikāli, lai liekais notek uz leju. Tad ar smalko smilšpapīru (240-400grauds) pa virsu un viss notiek. Tas tik pie nosacījuma, ka apakšējam posmam nav plaisa. Ja plaisa, tad jātin diegs un jālako pa jaunu.
Tādu kaiti, ka savienojuma vietas ir neprecīzas esmu redzējis arī jauniem kātiem. Tā ka jaskatās kad pērk, var iegrābties. biggrin

vaivadsDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 19:48 | Ziņojums # 23
Major
Grupa: Checked
Ziņojumu skaits: 91
Quote (MK)
vaivad, ir tak labāk iemest, vadīt vizuli, apvadīt iegrimušus kokus u.tt. ?

ir ir. vienu reizi tik biju ar to

guntisssdDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 20:36 | Ziņojums # 24
Lieutenant colonel
Unikis, neesmu to Larus turējis rokās, bet negribas ticēt, ka arī priekš lašiem pavilks smagos bleķus, ja reiz tests līdz 20 gramiem. Skaties, ka nenokauj! wink

UnikisDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 20:48 | Ziņojums # 25
Major general
Larus ir taisīts pēc amerikāņu skolas. Jau citos forumos ir info, ka amerikāņu kātiņus var pārslogot. Personīgi ar šo kātu esmu strādājis ar mānekļiem līdz 30g.

Ja ar 2-12g 210cm kātu var tikt galā ar 3kg tiko upē ienākušu taimi, tad ar savu Larus domāju tikt galā ar līdz 10kg smagiem eksemplāriem wink Cik bieži tādi pieķeras? Smagāki par 30g bleķi manā kolekcijā nav un neprasās...

guntisssdDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 20:54 | Ziņojums # 26
Lieutenant colonel
Izvilkt jau var, bet ja pludinot bleķi, kāts jau slogojas par daudz, nav štelle. Man tā nepatīk.Tests līdz 1,5 oz būtu norm.

MKDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 21:35 | Ziņojums # 27
Pieredzējis forelists
Pavilku savus kātiņus ārā :), izrādās Salmo 2.10m ir 3-14gr un Aispairim 2.70 ir 3-12g.
Teikšu tā- Salmo kātam nav korekti norādīta akcija- it kā fast, bet nu nav viņš konkrēts fast, bet ir drausmīgi līdzigs Shimanim.
Fišķa ir kur- metot vizuli, kas ir piemērots (vidēji tie paši 3-7gr) abi kāti ir fast- šancē tikai galotne un ļoti ātri nonāk sākuma stadijā, tas ir netirinās, nav papildus amplidūdas, bet pie lielākas zivs pieķeršanās tie abi strādā dziļāk, kā fast, kas ir ļoti svarīgi. Te protams, atkal memuārus var rakstīt par to kāpēc tas ir labi un kad nav labi, bet tas citreiz.
Abi kāti ir pārslogojami, tas pateicoties blankai. Piemēram ar Aspairi 20gr Tobis lidoja tikai tā. Ja būtu akcija fast, tad būtu risks spici nolauzt.
Tagad gan jau aizgājuši galejībās exstra fast, ultra fast un vēl visādi fast un ir baigi grūti pēc tiem uzrakstiem kaut ko saprast. Tāpēc kātu vajag rociņās paturēt, patirināt, pavēzēt.
Ir kāti, ko var pilnīgi mierīgi pārslogot, jo tests ir norādīts nekorekti, nu nezinu varbūt korekti, bet tie velk arī lielākus mānekļus un pat ļoti labi. Tas ir stāsts par Aspire- tas ļoti labi strādā pie norādītā mānekļu svara, bet tikpat labi velk arī 50-70% smagākus mānekļus. Tā nav tikai mana pieredze, bet arī citu Aspire lietotāju atsauksmes. Kāti ir bijuši ar dažādiem testiem. Man foreļnieks, kolēģiem uz līdakām/lašiem pirktais.
Šogad Zviedrijā iedevu ieprovēt savu aprīkojumu kolēģim (Shimano Aspire 2.70 kāts, spole Shimano Twin Power 2500 Mgs)- puisis, kas kādreiz ir kastinga sacensībās piedalījies, izmantojot visas savas iemaņas (kuru man nav :D), pēc pustundas mētāšanas pateica- es tagad zinu, ko man vajag smile
Tā nav reklāma (pasarg Dievs angel2 ), bet esmu atradis, to kas man patīk un arī citi to novērtē, kā labu esam smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

guntisssdDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 22:02 | Ziņojums # 28
Lieutenant colonel
MK tur uz tā kāta ir arī kādi burtiņiMX,AX,BX,CX,X?

MKDatums: Sestdiena, 04-12-2010, 22:24 | Ziņojums # 29
Pieredzējis forelists
Nu nezinu, smile man tur ir tikai burti BK-SP, bet zinu ka ši blanka ir jau mainīta. Skatījos jauno Aspire- tas ir savādāks, ja blanka tā pati, tad būs tas pats kāts ar uzlabojumiem, ja cita blanka- pilnīgi cits kāts smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

tapirs-nDatums: Svētdiena, 05-12-2010, 08:38 | Ziņojums # 30
Sergeant
Ziņojumu skaits: 23
ES tagad jaunajai sezonai iegādāju Daiwa Exler kātu, pa veikalu vicinoties jau likās elegants ,kā arī mājas pamētājot 2nr meppu, liakās ka ī ir man tuvu ideāla. Kapēc tuvu,tāpēc ka vajadzēs vel otru, jo šim kāta garums 1.95m ja nekļūdos, tā tad mazā upēm būs labu labais, bet lielākai iespējams kaut kas pietrūks.

Forums » Forums » Spiningošana » Kāti (Piemērotākie spininga kāti foreļošanai.)
Meklēšana: