[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Forums » Forums » Spiningošana » Kāti (Piemērotākie spininga kāti foreļošanai.)
Kāti
AshuksDatums: Piektdiena, 29-10-2010, 23:32 | Ziņojums # 1
Administrātors
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 207
Statuss: Offline
Daudzi iesaka lietot Ultralight(vieglās klases)spiningus.
Pats vienu jau noskatīju un ir doma drīzumā to iegādāties salīdzinoši lēti par 25ls bija arī par 16,bet tas nebija pievilcīgs.Tests no 0-7 vai 10 g neatceros īsti. smile

Citi atkal iesaka cietākus kātus ar lielākiem testiem,bet tiec nu gudrs.Piedāvajumu klāsts ir liels ,tik liels,ka pat nezin ko izvēlēties.

Pats vēl neesmu 100% pārliecināts,ka ņemšu ultralight.
Nav ticība tā jūtīgajai spicei.Ka tik nesanāk tā,ka metot tā ļurkājas uz visām pusēm un metiens sanāk pavisam uz otru pusi nevis tur kur vajadzēja.Netrāpi ar pirmo metienu vajadzīgajā vietā un ej tālāk. biggrin
Ir teikts ,ka ja es ar cietu kātu mēģinātu iemest vieglu rotiņu tas lidotu šķībi.Man šķiet ,ka tas ir vairāk atkarīgs no auklas resnuma,jo resnāka aukla ,jo grūtak iemest vieglu mānekli,bet tās ir tikai manas domas. smile

Ar cieņu Ashuks.

MKDatums: Pirmdiena, 01-11-2010, 10:22 | Ziņojums # 2
Pieredzējis forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 428
Es neieteiktu aizrauties ar šiem 0-5, 0-7 testiem, bet gan meklēt kaut ko ar 2-10gr, 3-12gr un ātro akciju, jo pārsvarā metieni tiek veikti bez atvēzieniem izmantojot spices radīto impulsu. Katram ir sava gaume un katrs ir pieradis pie kā cita, bet manuprāt tas ir optimālais risinājums.

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

aigaigarsDatums: Trešdiena, 03-11-2010, 16:38 | Ziņojums # 3
Iesācējs
Ziņojumu skaits: 187
ja pagaidām maka biezums neļauj iegādāties katram spiningošanas veidam savu kātu, tad diezgan unversāls ir 3-21g kā man, tikai tad ne gluži par 20ls, bet nedaudz vairāk :)) var normāli darboties gan ar 2.nr rotiņiem, gan 20g vizuļiem, ar mazākiem rotiņiem gan ir pagrūtāk, bet ja citādi nevar, iztikt var! protams kātu vajag ātru, ar tādu arī mazos forelēnus tīri labi varēs just! šovasar ar tādu tika izvilkta gan 12cm forele, gan 91cm līdaka :))

Aigars Bergsons

AshuksDatums: Trešdiena, 03-11-2010, 16:48 | Ziņojums # 4
Administrātors
Nu man personīgi pašam ir taifun 20 5-25 g tests. Nu mazus rotiņus varu iemest ,ja aukla ir piemērota tas arī atvieglo darbu smile biggrin
Gribu iegādāties mušošanas kātu.Ja ne foreles tad kaut vai raudas paķert ar viņu ,jo uz mušu visas zivis ķerās biggrin

Ar cieņu Ashuks.

aigaigarsDatums: Trešdiena, 03-11-2010, 18:02 | Ziņojums # 5
Iesācējs
Ziņojumu skaits: 187
nu, nu MM, tik agri laikam neieteiktu, es ar visu nopirku, domāju nu tik būs, bet nekā, laika vnk tam nav, kaut visa vasara bija, bet netaisos pārdot, labi zinu, ka kādreiz tam laiks atradīsies :))

par taifūnu neizteikšos, tomēr, ja gribi normāli copēt vajag vismaz puslīdz normālus rīkus, arī testu vajadzētu mazāku, tas pats 3-15 5-15g būtu ok, sliktākajā gadījumā ar 3-4.nr rotiņiem līdakas var paķert!
par kāta garumu runājot, man ir 210cm, bet pats esmu tik pacmit cm par viņu īsāks, bet vienalga varētu mazliet garāku kātu, bet var iztikt, es ieteiktu 240cm, bet nu ko tad es no tā saprotu, lai Māris par šo tēmu kko uzraxta! smile

Aigars Bergsons

SullaDatums: Ceturtdiena, 04-11-2010, 15:48 | Ziņojums # 6
Pieredzējis Forelists
Ziņojumu skaits: 183
Es pēdējos gadus forelēju tikai ar 2,4m, savulaik bij arī īsāki, bet nepatīk. Ar garāku daudz vieglāk manevrēt lielas zivs izvadīšanā, kā arī apcopēt grūti pieejamas vietas kā lielus koku sagāzumus, vai šaurus pļavu posmus(stāvot krastā aiz garas zāles). Bieži vien man pat gribas līdz 2,7m, bet tad sākas jauna problēma- grūtāk pārvietoties pa krūmiem un izdarīt metienus brienot pa šauriem posmiem ar zemu nolīkušiem koku zariem. UL arī neizmantoju, bet ML, piemēram 5-20g(3-20). Jo manās upēs pa laikam uzķeras līdakas virs 2 un raibie virs 4kg. Bet ar UL raibo jau virs 2kg tu praktiski nekontrolē, vari tikai skatīties uz iztīto auklu un cerēt ka neievilks čakārņos smile Arī forele virs 1kg var pārāk ilgi staigāt un nomocīt sevi dēļ pārāk smalka kāta, īpaši vasarā, un tad atlaist to sveiku un veselu ir daudz grūtāk. 1.nummura(un mazākus) rotiņus arī praktiski neizmantoju, paretam tikai alatām. Bet tā pārsvarā 2.-5. nummura, jo netaisos kropļot foreļu bērnus(ļaut tiem dziļi ierīt), mans mērķis ir zivs vismaz virs 40cm. Bet jau 30cm forele aktīvi un azartiski ņem 3. nummura rotus wink

MKDatums: Ceturtdiena, 04-11-2010, 23:49 | Ziņojums # 7
Pieredzējis forelists
2-5 numurs, tā pabriesmīgi izklausās smile Sulla, ko ķer ar 4 nr. rotiņu foreļupē !!?? Pat neuzdodu jautājumu par nr 5 biggrin
Bet par tēmu un kātiem- foreļu copei tomēr vajag izvēlēties attiecīgu kātu. Nederēs ar lieliem mānekļu mešanas diapazoniem- kā 3-20g vai 5-30g. Pa lielam šie kāti nav derīgi nekam.
Kā jau minēju, ieteicams izvēlēties tā saukto ML (medium light) ar ātru akciju. Garums - 2.10- 2.40, tas ir optimāli. Var garākus, bet būs problēmas, īpaši iesācējiem. Man pašam ir divi- 2.10 un 2.80, Latvijā pārsvarā izmantoju 2.10, atradīšu labu 2.40 kātu nopirkšu, šobrīd neesmu redzējis...
Par testiem jau teicu- pārsvarā strādājam ar 2-8g smagiem mānekļiem, līdz ar to arī kāti jāizvēlas attiecīgi, un nevajag aiziet galejībās, bet nelielai rezervei ir jābūt wink

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

SullaDatums: Piektdiena, 05-11-2010, 14:39 | Ziņojums # 8
Pieredzējis Forelists
Quote (MK)
2-5 numurs, tā pabriesmīgi izklausās Sulla, ko ķer ar 4 nr. rotiņu foreļupē !!?? Pat neuzdodu jautājumu par nr 5

Ejošākie man ir 2. un 3. longi, pavasaros un rudeņos pie liela un paduļkaina ūdens arī 4. Lielākajā manā foreļupē ir pāris vietas kur izmantoju paretam ar 5. aglijas, dziļumi zem klintiņām virs 2m ar praktiski stāvošu ūdeni, kur atpūšas lielās mammas smile Tādās vietās mazie roteri nestrādā nemaz. Arī Gaujas dažos posmos kur tusē foreles esmu tās dabūjis ar 4. un 5. rotiem. Starp citu uz tiem var uzķerties arī zemmēri, pārsvarā gan uzkabinoties no ārpuses wink Vispār pirmos gadus kad sāku arī pārsvarā izmantoju 1. un pat 0, bet pamazām pārgāju uz lielākiem, jo pārāk bieži zemmēri satraumē žaunas ierijot mazos trojņikus. Starp citu zinu gadījumu kad viens braucot necopē no ezera nolēma iemest aci netālajā foreļupē, tik līdzi bija ierastie līdaku vobleri. Un par pārsteigumu uz tādu dabūja savu lielāko foreli pie 2kg smile Un pareiz jau ir, lielai forelei tāpat kā līdakai vajag lielāku mānekli. Protams ir jau izņēmumi ar, vienu bik virs 1kg esmu dabūjis ar uz 1. rotiņu, bet pārsvarā uz miniroteriem man trāpījušās tikai līdz 35cm un alatas.

MKDatums: Piektdiena, 05-11-2010, 16:29 | Ziņojums # 9
Pieredzējis forelists
Tā jau pa lielam arī ir- mānekļu lielumu izvēlas atkarībā no upes. Man ejošākie ir 1-2 Nr. Ir pa kādam 3am, ko izmantoju pavasarī pie augsta ūdens līmeņa. Jo lielāks māneklis- jo lielāka zivs. Uz forelēm šis princips tā īsti nestrādā, lai gan ir izņēmumi. Foreles ēdienkartē pārsvarā nonāk kukaiņi, tārpi un tārpiņi, makstenes, mailes, platgalvji arī vardes, tā kā ja forele ir uz "kara takas", tad lielumam nav nozīmes. Drīzāk ar lielāku mānekli var zivi izprovocēt uz agresiju, tā uzskata to par konkurentu un liekas virsū.
Katrā ziņā viss atkarīgs no konkrētās upes un procesiem attiecīgajā brīdī smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

SullaDatums: Piektdiena, 05-11-2010, 17:03 | Ziņojums # 10
Pieredzējis Forelists
Māri piemēram mepa melnās fūrijas neizmanto? Man ejošākā ir tieši 4. Nr(alatām 2.), nupat pārmērīju tai lapiņu, tieši tikpat gara kā 2. aglijai long(mans visbiežāk izmantotais māneklis), svarā ar gandrīz tas pats smile Platā 5. aglija tikai čut garāka. Es šosezon tikai vienu reizi nelielā upelē pamētāju 1. longu, bet tā kā kabinājās intensīvi zemmēri, ātri nomainīju uz ko lielāku. Un tur tev taisnība ka lielāks un skaļāks māneklis vairāk uzsit aizdomīgai zivij asini. Ne reizi vien tā bijis, kad mazam rotam vai voblerim liela zivs atkārtoti tikai seko un "baksta". Kā uzliec ko pamatīgāku, neiztur nervi! smile

Ziņojumu laboja Sulla - Piektdiena, 05-11-2010, 17:04

MKDatums: Sestdiena, 06-11-2010, 00:43 | Ziņojums # 11
Pieredzējis forelists
Protams, ka fūrijas ir arsenālā un ne reizi vien ir glābušas, kad liekas zivis vispār neko neņem smile Man longi kaut kā nav iegājušies, pārsvarā tomēr parastā Aglia, ja runājam par Meppiem smile Te laikam par kātiem vispār runa bija :D, bet nu labi smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

marchixs1Datums: Otrdiena, 16-11-2010, 20:55 | Ziņojums # 12
Private
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 14
es pats lietoju abu garcia diamond crest 1.70 2-10 grami ul. pie lielakas foreles ir ko panemties. tagad ir doma nomainit uz 1.90 -2.10 un atraku kata akciju. jo citreiz ir pa isu. biggrin

maituputnsDatums: Svētdiena, 21-11-2010, 19:17 | Ziņojums # 13
Private
Ziņojumu skaits: 3
Quote (MK)
Es neieteiktu aizrauties ar šiem 0-5, 0-7 testiem, bet gan meklēt kaut ko ar 2-10gr, 3-12gr un ātro akciju, jo pārsvarā metieni tiek veikti bez atvēzieniem izmantojot spices radīto impulsu. Katram ir sava gaume un katrs ir pieradis pie kā cita, bet manuprāt tas ir optimālais risinājums.

man pašam viens no mīļākajiem ir Shimano Catana 3-15 kāts. ļoti laba leita. kas attiecas uz mazajiem testiem ir arī kāts 0-8 grami un Loomis 2-10 - šie abi arī ir lieliski kāti, ar ātru akciju.

Tight Lines !

AshuksDatums: Sestdiena, 27-11-2010, 11:43 | Ziņojums # 14
Administrātors
Man vajadzētu nopirkt jaunu kātu,jo tas kas man tagad ir nu galīgi neatbilst.Garuma ziņā viss ok ,bet nu tests ir galīgi garām.Kādi priekšlikumi ko man būtu labāk iegādāties?

Ar cieņu Ashuks.

guntisssdDatums: Sestdiena, 27-11-2010, 11:55 | Ziņojums # 15
Lieutenant colonel
Ziņojumu skaits: 118
grūti, kādam ieteikt, bet pa salīdzinoši lētu naudu~30-40ls var atrast labu labo. es ieteiktu vidēji ātras, vai pavisam ātro, ja izmanto voblerus. Ar testu līdz 15-pat 20gr.Jāiet uz veikalu un jātausta, gan jau būs kāds kāts kas uzrunās. Uzreiz neperc, piekāp pec nedēļas un ja tad tiešām patīk ņem ciet.Varētu skatīt arī no jig katiem, tiem ir ātra akcija, diezgan atsaucīgi.

Forums » Forums » Spiningošana » Kāti (Piemērotākie spininga kāti foreļošanai.)
Meklēšana: