[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 1 no 11
Forums » Forums » Spiningošana » Pamācība iesācējam (Kā izvilināt foreli)
Pamācība iesācējam
rihardssDatums: Pirmdiena, 04-06-2012, 09:49 | Ziņojums # 1
Private
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 2
Statuss: Offline
Sveiki,

Šogad pārtaisīju spininngu lai koncentrētos tikai uz foreļu spinningošanu.

Lūdzu padalieties kādas krāsas mānekļus izmantot. Esmu jau bijis 3 upēs, kurās it kā jābūt forelēm un pa tukšo; bet man nav ne jausmas kādi ir priekšnosacījumi, lai to zivi izvilinātu:)

EmīlsDatums: Pirmdiena, 04-06-2012, 16:15 | Ziņojums # 2
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 49
Krāsa nav galvenais, ja nevari izvēlēties, pērc baltu.

Svarīgāk ir apmakšķerēt pareizās vietas, precīzi iemest un pareizi novadīt mānekli. Tas viss nāk ar laiku. Pēc nezin cik gadiem tikai šogad sapratu, ka beidzot varu puslīdz precīzi iemest, bet tāpat dažkārt gadās vizuli iemest taisni pretējā krasta saknēs biggrin

Varbūt pamēģini citas upes, ja zivju aktivitāte ir kaut cik normāla, tad pie mazām forelēm tikt tiešām nav grūti.

MKDatums: Trešdiena, 06-06-2012, 11:19 | Ziņojums # 3
Pieredzējis forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 428
Te ir veselas 12 lapas pierakstītas par mānekļiem : http://foreles.ucoz.lv/forum/2-5-1

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

siekstaDatums: Pirmdiena, 11-06-2012, 23:35 | Ziņojums # 4
Private
Ziņojumu skaits: 11
Jā, "Meps" ir labs. Stingri sen man čoms uzdāvināja oriģinālu misiņa mepu un daudz gadus "lienu tam pakaļ" jebkurā dziļumā un siekstā. Oriģināls stipri atšķiras no tiem- ko pie mums var bodēs iegūt. Gan uzticamība, gan serde, gan āķa mainīšanas ātra iespēja, gan tievā pulētā drāte, gan pareiza lodīte un momentāla rotācija pie vilciena.
Oriģinālie gan nemaksātu pusotru latu, bet ir vērts.

Saulē ar tāsi šo pakvēpinu- kad mākoņi, smiltīs nospodrinu.

Bet ir gadijumi, kad labāk ņem "Balzer" pērlīti. Tik arī tos - tādā pašā orig. izpildījumā vairs mūsu bodēs neredzu. Nezinu, kādēl tā.

Nezkādēļ ar voblerīšiem man neveicas mazupēs. Uz melnu līku mazu banānveida kaut kas bija, bet ātri atkal pārgāju uz rotiņiem.

Kā jums?

Nu tas dikti īsumā, ja par vizuļiem. Tik atskabargas gan pieloci ar standziņām- ko iegādā labas. Daudz mazāk tad foreles traumēsi - gadās ka mānekli stipri ierij tomēr.

Un- ne asakas!

Forle ir sīksta- kā latvietis savā zemē...

AndrisDatums: Otrdiena, 12-06-2012, 13:57 | Ziņojums # 5
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 68
Es pats taisu... reizēm sanāk...! Papildus laiks eksperimentiem un foreļu cope vēl interesantāka sanāk wink

Forele ir skaista...

rihardssDatums: Otrdiena, 03-07-2012, 09:30 | Ziņojums # 6
Private
Ziņojumu skaits: 2
Paldies par info. Diezgan komplicēta padarīšana, bet man tīk smile

UnikisDatums: Ceturtdiena, 05-07-2012, 21:30 | Ziņojums # 7
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Man vobleri tuvāki, nekā rotiņi. It īpaši, kad pats sāku sev gatavot voblerus ar vienu uz augšu pavērstu āķi.

Pēc pēdējām copes reizēm konstatēju, ka foreles ir ļoti gudras zivis- iemācās mānekļus. Upēs, kur liels makšķernieku presings, populārie mānekļi var nešancēt. Jāatrod kas netradicionāls. Tāpat perspektīvā vietā ar vienu metienu var būt par maz. Jāveic 10-15...

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

UnikisDatums: Ceturtdiena, 05-07-2012, 21:31 | Ziņojums # 8
Major general

Mans "DiplomDarbs". 4,5cm lēni grimstošs foreļu voblerītis. Šim vēderā pat grabulītis. Lieliski tur straumi. Ar šo vobleri esmu sasniedzis robežu- esmu uztaisījis tādu vobleri, ar kuru es beidzot pats lepojos! smile

Ziņojumu laboja Unikis - Ceturtdiena, 05-07-2012, 21:32

siekstaDatums: Sestdiena, 07-07-2012, 00:10 | Ziņojums # 9
Private
Pilnīgi var piekrīst, ko rakstat par samanāmo strauta forļu intelektu: " ...ka foreles ir ļoti gudras zivis- iemācās mānekļus" atšifrēt.
Ek! - ja viņas varētu iemācīties arī atšķirt tārpu, kas uzspraudīts uz āķa! Jeb pazust no dūrēju prožektora stara!

Man ir daži negari stāsti par šo tēmu, kas piedzīvots mūsu mazupju krastos. Par to, kā gadījās lietainā Vidzemē piedzīvot (novērot 2 metrus no manis) ko pavisam pārsteidzošu- tas ir par foreļu savstarpējām attiecībām un rīcību.
Ja sajustu kolēģu vēlēšanos kādu no tiem te ieliktu. Kur gan vēl, ja ne šeit.

UnikisDatums: Otrdiena, 10-07-2012, 09:49 | Ziņojums # 10
Major general
Sieksta -> Ieliec. Man vienmēr ir interesanti, ja tas noder manai informācijas bagāžai.

Forele var iemācīties arī uzmanīties no tārpiem, ja vienīgi tas tārps nav viņas pēdējā maltīte.
Tas protams nenozīmē, ka forele vairs tārpus neēdīs, bet darīs to ar ļoti gariem zobiem un izspļaus pie mazākajām aizdomām.

Tāpēc novēlu mazajām presingotajām upelēm daudz C&R piekopējus, un tad viņas iemācīsies labāk izvairīties no apēšanas wink

siekstaDatums: Trešdiena, 11-07-2012, 21:49 | Ziņojums # 11
Private
Labi.
Tad nu tā- tas bija vēl vecajos laikos un man bija fiziski pavāja sovjetu slēgtā bezinerces spole. Kādā lietainā dienā Vidzmes augstienes upes augštecē biju pie viena laba atvara, kurš nu jau aizskalots smiltīm- jo liela krauja nobrūk periodiski nelielajā upē. Pieķērās toreizējs mēra forelēns ap 25 cm un velkot aptinās nelāgi pār atvaru ūdenī gulošai pagarai kārkla vicai. Kā klāt tikt? Dziļš. Palaižu brīvi- nekā... Kas atliek- iet griezt rīksti un makarēt, ienāk ātrumā prātā papriekšu pamēģināšu pievilkt - velku ar visu vicu zivi pie sevis un spoles priekšdaļa nolidoja no savas vietas. Nu mēģinu to trumuli sadabūt atpakaļ un nostiprināt, kamēr zivs ūdenī savainota pie vicas kā piesieta, jau bez spēka.
Lietus ar līņā, viss slapjš un remonts ieilgst kādas minūtes. Tad samanu, ka kaut kas atvarā notiek. Paceļu acis no spoles un redzu, ka no dziļuma uzpeldējušas 2 lielas strautenes un kopīgiem spēkiem mēģina ko darīt. Savā prātā noturējušas vicu kā iemeslu, ka māsa savainojusies zarā un ieķērusies. Viņas peldēja apkārt un no lejas un mēģināja sitot ar astēm un sāniem pa zaru, mazāko atbrīvot. Tas bija nepārprotami. Vēroju kādu brīdi aizrautu elpu. Tad pieslējos augšā, lai turpinātu ko darīt un viņas nozuda.
Kad šo stāstiju vēlāk, daudzreiz man nav ticējuši. Bet es biju skaidrā un redzu labi.

Nupat atgriezos ar čomu no tās upes.
Posmā, kur spiningojām, ūdens līmenis likās tāds savāds. Domājām- lietus. Atklājās- HES. Foreles labi neķērās, dažas manījām, nopurinājās. Bet izvilkām vairākas līdakas. Mazuļu izrijējas nokļuva katlā mums uz ugunskura.
HES stipri pabojājis upi un iemītnieku dzīvi. Ūdens ar stipri silts.
Pietekās divās aukstās, atradām - vēl ir mazas foreles. Daudz. 2 gadu un okt/novembra. Arī prāvākas pa kādai. Par to prieks!

Forums » Forums » Spiningošana » Pamācība iesācējam (Kā izvilināt foreli)
Lappuse 1 no 11
Meklēšana: