[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Forums » Forums » Spiningošana » Mānekļi (Dažādi foreļošanas mānekļi.)
Mānekļi
UnikisDatums: Pirmdiena, 30-05-2011, 11:16 | Ziņojums # 106
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Statuss: Offline
Man pēc piedalīšanās foreļošanas sacensībās kā tiesnesim paplašinājās redzesloks par dažādiem izmantojamiem mānekļiem foreļu copē- vobleri, rotiņi, spinerbaiti, gumijas un galvenokārt- to krāsām. Viens tiko konkrētajā vietiņā palika bezšā, bet atnāk cits un izvelk 3 zivis... Interesanti... Ļoti interesanti!

Taču ir viens jautājums, uz kuru varētu nebūt viennozīmīgas atbildes: vai audzētavās un tiko no audzētavas dabiskā vidē ielaistās foreles uz mānekļiem reaģē identiski dabīgā vidē augošām forelēm?

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

SullaDatums: Pirmdiena, 30-05-2011, 14:05 | Ziņojums # 107
Pieredzējis Forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 183
Quote (Unikis)
Taču ir viens jautājums, uz kuru varētu nebūt viennozīmīgas atbildes: vai audzētavās un tiko no audzētavas dabiskā vidē ielaistās foreles uz mānekļiem reaģē identiski dabīgā vidē augošām forelēm?

bet protams ka nē, tā ka iespējams uz dažiem šādās sacensībās visai rezultatīviem mānekļiem ikdienā var nedabūt neko. Tas pats arī attieceas uz mākslīgi audzētu zivju reakciju pret cilvēka klātbūtni- nekāda stresa! Man 90. sākumā Vidzemes piekrastes upelēs gadījās copēt no zivjaudzētavām izmukušās varavīksnenes. Dažās upēs atsevišķos posmos to īpatsvars salīdzinājumā ar strauteni bija visai iespaidīgs. Gadījās pat pusstundas laikā no ~10m posma izvilkt 4 un vēl redzēt vairākas. Zivis ņēma droši pāris metrus no kājām, pat atkārtoti ja neuzsēdās pirmajā reizē. Un to apetīti absolūti nesabojāja iepriekšējo sugasbrāļu saceltais jandāliņš izvadīšanas procesā biggrin

UnikisDatums: Piektdiena, 10-06-2011, 18:24 | Ziņojums # 108
Major general
Panemu uz akciju iPhone. Eksperimenteju ar informacijas publicesanas atrumu caur twiteri smile

Tunetie meps rotini nedelas nogales copei. Viens- balta taurena imitesanai, otrs- zilas sparites.

http://twitpic.com/59l6bs

UnikisDatums: Trešdiena, 15-06-2011, 18:36 | Ziņojums # 109
Major general
Izlemu par akiem bez atskabargam rakstit te. Velams ari, lai diskusiju papildinatu tie, kas bez atskabargam cope ilgus gadus. Stasts tads, ka forele labi turas uz aka bez atskabargas, ja tas ir gana biezs- tadi ka Meps 1. un 2. izmera rotiniem. Tacu dalai japanu rotiniem un voblerisiem ir mazi, smalki 12. un 14. izmera. Ja tiem pieloca atskabargas, forele purinas nost 95% gadijumu. Laikam risinajums ir mainit akus uz biezakiem, vai meklet kadu specifisku vobleru vienzubura bezatskabargas aki.

Mk un Sulla?

HuseensDatums: Piektdiena, 17-06-2011, 16:15 | Ziņojums # 110
Private
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 5
Kā vispār ir bez atskabargām makškerēt? Bieži neaiziet zivis? Vai ir tā, ka zivs turās tomēr aiz tā āķa līkuma? Nekad neesmu mēģinājis. Un cik reāli ir atbrīvot zivis no āķa, ja ir atskabargas. Pagaidām gan esmu noķēris tikai līdakas un parasti palielas problēmas nokabināt nost. Varbūt smieklīgs jautājums, bet nav man liela makšķerēšanas pieredze, bet šovasar esmu nolēmis aktīvāk pamedīt sapalus un ja sanāks varbūt arī kādu forelīti savos laukos piemājas upē (tā, kurā ielaida 50000 mazuļus). Tā kā atlaist taisos praktiski visu, ko noķeru izņemot līdakas man šis jautājums liekas ļoti svarīgs.

Ziņojumu laboja Huseens - Piektdiena, 17-06-2011, 18:49

SullaDatums: Piektdiena, 17-06-2011, 18:28 | Ziņojums # 111
Pieredzējis Forelists
Ziņojumu skaits: 183
Huseens,
ja trijžuburim pielocītas atskabargas, tad atbrīvot foreli nav problēma. Lielākoties nevajag pat ņemt to rokā, satver āķa kātiņu un ļauj zivij pašai nopurināties. Arī retajos gadījumos kad lielās dziļāk ierijušas to atsvabināt ir daudz vieglāk. Protams pie ilgstoša cīkstiņa lielās aizies biežāk ja pielocītas atskabargas, īpaši ja ļoti mazi āķi, kā jau Unikis teica. Bet tas ir sīkums, ieguvums ir daudz lielāks ja var vieglāk atlaist nesatraumētas zivis. Man 2. sezonu ir pielocītas atkarpes visiem foreļu(alatu, sapalu) mānekļiem, arī vismazākajiem āķiem uz minivoblerīšiem. Agrāk to veicu tikai bieži izmantotajiem 1.-4. rotiem. Nepiekrītu ka no mazajiem āķiem purinās nost 95% zivis, es teiktu drīzāk 50%. Man kā kuru sezonu, pērn mazāk aizgāja(zem 30%), šogad gan bieži smile

UnikisDatums: Sestdiena, 18-06-2011, 07:59 | Ziņojums # 112
Major general
Vasarā zivis ēdot smalkāku barību un uz lielākos mānekļus liekot mierā. Īpašiem gadījumiem man kastītē stāv Megabass X-30S (3cm). Copēju plecu pie pleca ar bračku. Viņš, manuprāt, tai dienā noķēra vairāk zivis, taču es dabūju copes lielāko un mazāko zivi tieši uz šo vobleri. Nespēju noteikt, kas šis par smoltu.

MKDatums: Sestdiena, 18-06-2011, 09:28 | Ziņojums # 113
Pieredzējis forelists
Ziņojumu skaits: 428
biggrin strauta maile, Tu redzi kaut kur tauku spuru?! smile

Zivs visbiežāk noraujas, ja tā iet kā propellers pa ūdens virsu. No vienas copes pieredzes nevar izdarīt secinājumus. Ir bijuši gadījumi, kad noraujas 100% visas zivis, bet kā jau Sulla minēja, tad ieguvumu ir daudz vairāk copējot bez atskabargām nekā ar. Ja forele neņem ārliecinoši, bet tikai bakstās, tad bieži aķis ir tik knapi ieķēries, ka nelīdzēs arī atskabargas, nu labi varbūt 10% shodu nodzēsīs smile , bet ja zivs ņem pārliecinoši, tad kā likums aķi būs dziļi mutē, gaļīgajos audos un pēc tam āķi at ayskabargu ir visai pagrūti izdabūt.
Par āķu plānumu neesmu aizdomājies, it kā nevajadzētu būt nekādai atšķirībai kā vienīgi tai, ka plānos var elementāri pat 500-700gr zivs atlocīt.

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

Huseens1263Datums: Sestdiena, 18-06-2011, 09:31 | Ziņojums # 114
Private
Ziņojumu skaits: 1
Paldies par atbildēm! Plaķenītes rokās un jāpieloca atskabargas. smile

Asaris19Datums: Ceturtdiena, 30-06-2011, 15:36 | Ziņojums # 115
Sergeant
Ziņojumu skaits: 26
Es gan ar mepps neaizraujos.. strādāju pārsvarā ar Balzer rotiņiem un nekāda vaina.. Visbiežāk no tiem izmantoju 2. izmēra Kupfer rotiņus un 1.izmēra Black Beauty.. Visas sava mūža foreles(kopā 5 smile ) esmu dabūjis uz 2. izmēra Kupfer rotiņiem - kapar un sudrab krāsās..

Par forelēm!

jurriDatums: Ceturtdiena, 30-06-2011, 17:57 | Ziņojums # 116
Sergeant
Grupa: Checked
Ziņojumu skaits: 31
Katram savs! Vienam māte, otram meita, trešam biggrin balta kleita!

juris

Asaris19Datums: Sestdiena, 02-07-2011, 08:08 | Ziņojums # 117
Sergeant
Ziņojumu skaits: 26
smile

Par forelēm!

Bereta^Datums: Pirmdiena, 04-07-2011, 18:20 | Ziņojums # 118
Private
Ziņojumu skaits: 2
Ev man ir 15 gadi un gribu aizvest teti kurš atbalsta mani un vienmer dara lai es labi pamakšķeretu ! Nu vinam nak dzimshanas diena un mes zinam vienu lielisku vietinu bet nesam tur makshkerejushi ir lielas atsauksmes ! Un es gribu vinu tur aizvest un kartigi pamakshkeretu ko jus man varetu ieteikt ! Palidziet ! es bušu ļoti pateicīgs !

1- man ir spinings bet kas deretu visslabak prieksh forelem?
2- kad visslabak (norita /vakarā)

es ceru kad atbildesiet man noderetu profesionalu informacija ! wink

Pievienots (04-07-2011, 18:20)
---------------------------------------------
nepievershat uzmanibu manam profilam man draugs uztaisija un vinam likas baigi stiligi !

vaivadsDatums: Pirmdiena, 04-07-2011, 19:47 | Ziņojums # 119
Major
Grupa: Checked
Ziņojumu skaits: 91
ļoti nenopietns jautājums

UnikisDatums: Pirmdiena, 04-07-2011, 20:56 | Ziņojums # 120
Major general
Viss šis forums ir viena liela padomu krātuve! Lasi! bangin

Forums » Forums » Spiningošana » Mānekļi (Dažādi foreļošanas mānekļi.)
Meklēšana: