[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Forums » Forums » Spiningošana » Mānekļi (Dažādi foreļošanas mānekļi.)
Mānekļi
SapalsDatums: Pirmdiena, 02-05-2011, 13:18 | Ziņojums # 91
Sergeant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 24
Statuss: Offline
Sveiki!

Cik noprotu rūdīti forelisti pieloca atskabargas. Par cik ļoti reti kādu paturu, tad it kā no saudzēšanas viedokļa taisos darīt tāpat, bet mulsina doma- par cik palielinās aizmukušo foreļu skaits? No vienas puses jau itkā nav žēl ,bet pa kādai līdz fočukam vismaz gribās atvilkt smile Kāda ir pieredze šai jautājumā?

SullaDatums: Pirmdiena, 02-05-2011, 14:03 | Ziņojums # 92
Pieredzējis Forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 183
Quote (Sapals)
Cik noprotu rūdīti forelisti pieloca atskabargas. Par cik ļoti reti kādu paturu, tad it kā no saudzēšanas viedokļa taisos darīt tāpat, bet mulsina doma- par cik palielinās aizmukušo foreļu skaits?

aiziet biežāk, ar to jārēķinās, īpaši jau maktenās smile Bet tā kā virsmērus nu šā vai tā laižam vaļā, tad nav tik sāpīgs tas zaudējums. Man lielāki pārdzīvojumi ka līdz rokām biežāk neteik raibie, tie jau vismanīgāk māk izmest no mutes bezatskabargu āķus. Šopavasar jau kurais mani tā piesmej smile

vaivadsDatums: Pirmdiena, 02-05-2011, 18:59 | Ziņojums # 93
Major
Grupa: Checked
Ziņojumu skaits: 91
smile
tā kā foreles principā nepaturu un pagaidām pa 4 gadiem kamēr forelēju nav neviena paturēta, tad atskabargas atlocīju uzreiz kā uzzināju, ka tas palīdz atbrīvot zivi vieglāk. pateicoties tam neviena forele man nav nobeigusies, vismaz tās visas ir aizpeldējušas pašas spēkiem. un līdz fotogrāfijai ir pietiekuši tikušas zivis. par to nevar sūdzēties.

MKDatums: Pirmdiena, 02-05-2011, 19:43 | Ziņojums # 94
Pieredzējis forelists
Ziņojumu skaits: 428
Es gan teikšu, ka neesmu novērojis ievērojamu atkabināšanās palielinājumu dēļ pielocītajām atskabargām. Ja zivs ir normāli paņēmusi- nav nekādas atšķirības, kā vienīgi krietni vieglāka atbrīvošana. Ja zivs ir paņēmusi knapi- tad ir ļoti grūti, praktiski neiespējami noteikt vai atskabargu pielocīšāna ir nospēlējusi lomu zivs aiziešanā.
Spilgts piemērs mana pēdējā cope, divas zivis knapi aizķērušās, bet tāpat dabūju atkabināt, viena aizgāja pati, bet nav nekāda garnta, ka tas nebūtu noticis atskabargas gadījumā.
Sapals, īpaši vasarā neieteiktu aizrauties ar foto, īpaši ja esi viens, kvalitatīvu bildi uztaisīt nav viegli un būs vajadzīgi vismaz desmit "šāvieni", protams var palaimēties ar pirmo, bet tas ir ļoti reti. Ūdens ir silts un tikai samocīsi zivi, tādā gadījumā fotografē labāk tikai tad, ja esi nolēmis šo zivtiņu uz mājām paņemt, bet foto gribi saglabāt kā emocionālu un kvalitatīvu atmiņu atspoguļojumu.

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

vaivadsDatums: Pirmdiena, 02-05-2011, 20:07 | Ziņojums # 95
Major
ja ir dslr kameru tad 10 šāvieni ir 1sek laiks/ tad jau mājās skatas kas ir sanācis. pa sezonu man sanāk 1-2 bildes kuras pašam pēc tam prieks skatīt

MKDatums: Pirmdiena, 02-05-2011, 20:27 | Ziņojums # 96
Pieredzējis forelists
OK smile bet arī tad nepietiks ar vienu 1s 10x šāvienu :), ir tak pārbaudīts, man tāpat sanāk retas bildes smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

vaivadsDatums: Pirmdiena, 02-05-2011, 20:35 | Ziņojums # 97
Major
es jau nesaku ka ir daudz bilžu. ari tas nav mans mērķis.

SullaDatums: Pirmdiena, 02-05-2011, 20:50 | Ziņojums # 98
Pieredzējis Forelists
Ziņojumu skaits: 183
Man foreļu bildēšana(es un trofeja) ir pagātnē, uz filmām ir desmitiem kadru ar nostīvinātām 0,5-1,5kg zivīm rokās. Parasti taisīju pats no statīva. Godīgi sakot ar tām bildēm nelepojos, bišk pat kauns ka tik daudz lieliskas vaislinieces nozūmēju. Attaisnojumam gan jāsaka ka parasti mājās vedu 1-2 gabalas, tik vienreiz uznāca alkatība un savācu 4, bet jau tad atceros nepatika citu forelistu stāstiņi:" eh kā es tad un tad savilkos virs 10(20!), bij gan labi laiki!" Tas viss 90.gados. Nu pēdējos 5 gadus cenšos laboties, pa šo laiku savākta viena 38cm, pērn ķertā, noasiņoja uz rokām un nebij dzīvotāja. Tad to ar vairāk pabildēju. Šogad pavilktas jau virs 30, bet ar fotosesiju nevienu neapgrūtināju smile Un aicinu arī citus lieki neburzīt pa rokām vai celt gaisā aiz auklas un mest krastā vaļā laižamās, īpaši ja neesat fotogrāfi un nemākat nobildēt ātri.

MKDatums: Pirmdiena, 02-05-2011, 21:04 | Ziņojums # 99
Pieredzējis forelists
Sulla, piekrītu smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

SapalsDatums: Pirmdiena, 02-05-2011, 21:28 | Ziņojums # 100
Sergeant
Ziņojumu skaits: 24
Foreļcope un foto tas laikam sevišķs stāsts:), bet vērojota šādas bildes liekas pa smuko smile http://www.pezonetmichel.com/fr/team-member/alain-foulon.6.html

vaivadsDatums: Pirmdiena, 02-05-2011, 21:56 | Ziņojums # 101
Major
LIELĀKOTIES VISAS FORELS BILDĒTS ŪDENI VAI VIDĒ TUVU TAM

NeprofsDatums: Otrdiena, 03-05-2011, 01:18 | Ziņojums # 102
Sergeant
Ziņojumu skaits: 20
Šodien (nu jau vakar) pats pārliecinājos cik labi, ka āķis ir bez atskabargas. Raustot zacepu vizulis atbrīvojās un ar spēcīgu katapultas efektu taisni pa seju. Trāpījums bij gana neveiksmīgs un viens no žuburiem bij iedūries vaigā. Tā kā āķis bez atskabargas tad izvilkt nebij problēmu, kaut gan āķis bij pietiekami dziļi un atskabarga jau būtu iekšā un tad gan būtu sāpīgāk smile

EmīlsDatums: Otrdiena, 24-05-2011, 11:53 | Ziņojums # 103
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 49
Kāds var ieteikt, kur Rīgas centrā var nopirkt Mosca vizuļus?

EdmundsDatums: Otrdiena, 24-05-2011, 14:51 | Ziņojums # 104
Sergeant
Ziņojumu skaits: 25
http://www.gards.lv/lv/shops/index-2.html

Upe pieder pati sev

EmīlsDatums: Trešdiena, 25-05-2011, 11:26 | Ziņojums # 105
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 49
Paldies!

Forums » Forums » Spiningošana » Mānekļi (Dažādi foreļošanas mānekļi.)
Meklēšana: