[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Forums » Forums » Spiningošana » Mānekļi (Dažādi foreļošanas mānekļi.)
Mānekļi
guntisssdDatums: Otrdiena, 07-12-2010, 21:42 | Ziņojums # 31
Lieutenant colonel
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 118
Statuss: Offline
Unikis, tā arī izskatijās, ja necelsies augšā zivi var noķert tongue
Varbūt pierīti vajadzēja mazliet pietēst, kā ratliniem, lai agresīvaka spēle mazliet lielāka pretestība. Tomer bilde ir bilde un saprast var tikai testējot. smile

UnikisDatums: Otrdiena, 07-12-2010, 21:59 | Ziņojums # 32
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Es šos voblerus taisu pēc sava lielā atklājuma, ko man ieteica Ingus Goltiņš:
http://www.jackson.jp/lures/trout_tune_ll.html (pats apakšējais)

Pirms tam ar vobleri veiksmīgi nebiju makšķerējis, bet tieši šis man ir atnesis šai sezonā visvairāk zivju. Spēle principā atšķiras no voblera ar mēlīti. Var vadīt pa straumi, pret straumi, šķersām straumei, un spēle izskatāš ļoti dabīga un relaksēta. Vobleris ir pasmags un ātri grimstošs- var dabūt īsā distancē dziļās bedrēs... Nestrādā tikai duļķainā ūdenī, kad prasās rotiņu. Ja redzamība ok- zivis ķeras! Lieliska uzvedība tvičojot.

Latvijā firmai pārstāvju nav. Jāsūta vai nu eBay, vai no pašiem japāņiem.

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

MKDatums: Otrdiena, 07-12-2010, 22:07 | Ziņojums # 33
Pieredzējis forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 428
Man ar vobleriem pieredze sekojoša- šancē tikai agresīvas gaitas mānekļi, peldoši, ar iegrimi līdz 0,5m. Bet man tā pieredze , varētu teikt nekāda smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

MKDatums: Otrdiena, 07-12-2010, 22:11 | Ziņojums # 34
Pieredzējis forelists
Tie japošku brīnumi tādi interesanti izskatās...žēl, ka japāniski lasīt nemāku biggrin

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

UnikisDatums: Otrdiena, 07-12-2010, 22:11 | Ziņojums # 35
Major general
Es Tev kādreiz varu iedot pamēģināt savējo fishing

SullaDatums: Otrdiena, 07-12-2010, 22:31 | Ziņojums # 36
Pieredzējis Forelists
Ziņojumu skaits: 183
Es ar kā MK no vobleriem foreļošanai izvēlos tik peldošos, kad vajag papludināt zem nolīkušiem koku zariem, nopludināt pie sarežģītiem sanesumiem u.t.t.

UnikisDatums: Otrdiena, 07-12-2010, 22:40 | Ziņojums # 37
Major general
Labs bezmēles grimstošais vobleris ir ideāls arī "bļitkošanai" starp kokiem un sarežģītās vietās, kur pieej, iekarini vobleri un straumīte pagroza tam dupsi. Reizēm paiet pat diezgan daudz sekundes, līdz forelei nervi neiztur un šī izšaujas no koku apakšas un uzsit pa mānekli. Ja voblerim ir 2 trīsžuburnieki, tad tā uzsēžas gandrīz vienmēr.

Es jau arī agrāk voblerus neizmantoju- nepadevās tā lieta (kamēr nieiepazinu Jacksonu), bet tagad, ja ūdens ir gana dzidrs un mērķa zivs ir forele- sienu auklas galā vobleri.

E-BergmanisDatums: Trešdiena, 08-12-2010, 20:09 | Ziņojums # 38
Private
Grupa: Checked
Ziņojumu skaits: 14
izmantoju minnow tipa woblerus ar mēlīti gan peldošu, gan grimstošu un uz viena gaišā eksenplāra, bija ļoti labi rezultāti... smile

Vis skaistākā forele, ir dzīva forele :)

MKDatums: Trešdiena, 08-12-2010, 20:16 | Ziņojums # 39
Pieredzējis forelists
Manuprāt katra forelista arsenālā ir jābūt gan vobleriem, gan rotiņiem. Stāsts ir par to, ka vajag mācēt un saprast kādā situācija un apstākļos ir jāizmato tas vai cits māneklis. Viss wow

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

NeprofsDatums: Trešdiena, 08-12-2010, 21:11 | Ziņojums # 40
Sergeant
Ziņojumu skaits: 20
Es peldošo 5 cm minow tipa ABU vobleri bieži izmantoju pie zema ūdens līmeņa, jo manā upē vasarā bieži vien ir ļoti zems ūdens līmenis zems ūdens līmenis ar vietām izskalotām dziļākām bedrītēm zem nogāztajiem kokiem. Izmantojot rotiņu un iemetot virs bedrītes rotiņš automātiski ķerstās pa grunti (bieži paķerot arī sūnveidīgas ālģes no akmeņiem), līdz ar to metiens ir norakstīts un lielākoties forele kļūst tramīga. Reizēm metu tieši bedrītē, bet tā kā to izmērs ir neliels tad nav vietas kur mānekli izvadīt. Reizēm forele uzkrīt uz vizuļa tam iekrītot ūdenī, bet tomēr labāki rezultāti ir uzmetot seklumē peldošo un mierīgi novadot gar koku (zem kura ir bedre). Pagājušajā sezonā tādā veidā vietā kur seklumā kādi 15 cm no nelielas bedrītes kurā bij kādi 50 cm dziļš no koka apakšas izmāniju nedaudz virs 40 cm foreli smile Vobleris sudraba ar melnu muguriņu.

Runājot par vobleriem - man galvā ir nobriedusi viena teorija, kuru diemžēl šogad neizdevās pārbaudīt (bet ceru nākamgad noteikti nomēģināt) varbūt ka kādam pieredzējušākam ir viedoklis. Tātad upē ir laba izmēra foreles >1kg (tā vismaz esmu dzirdējis caur paziņām, kuri komunicē ar slieciniekiem), pats esmu dabūjis tādas +/- 40 cm. Izstaigājot upi šosezon sazīmējās viena pozitīva (konkrētajā situācijā negatīva) lieta - acīmredzot ir bijis labs nārsts un ir nejēgā daudz mazu ~15-20 cm garu forelīšu un praktiski visās labajās vietās automātiski uzkrīt mazās (3 meps arī nelīdz). Tātad pati doma ir tāda (ņemot vērā to ka lielās piekopj kanibālismu, nu varbūt ne kanibālismu bet cīņu par vietu), ka varētu izmantot forelēm neraksturīgi liela izmēra trīsdaļīgo (dabiskāka spēja) vobleri (10, varbūt pat līdz 15 cm garu) ar foreles krāsojumu un noregulētu uz neitrālu peldspēju. Vobleri pa straumi palaižu ik pēc laiciņa pieturot uz kādu laiku (tā lai spēle nav pārāk agresīva bet vairāk līdzinās forelei kas ar galvu pret straumi gaida medījumu. Mana doma ir tāda, ka tādā veidā varētu izvairīties no mazajām un varētu mēģināt piešmaukt "saimnieku".

Ir aizdomas ka esmu sarakstījis diezgan nesakarīgi - rakstīšana nav mana stiprā puse biggrin

MKDatums: Trešdiena, 08-12-2010, 21:22 | Ziņojums # 41
Pieredzējis forelists
1. Mazās forelītes lielā daudzumā nestāv vietās, kur dzīvo saimnieks. Parasti lielā ieņem labāko vietu, bet blakus, ne tik labā vietā var būt 1-3 20-25cm garas foreles. Kā raksti 15-20cm un daudz- nav tur lielas zivs.
2. Latvijā forelēm kanibālismu neesmu novērojis. Pa saviem vairāk, kā 25 gadiem (nu jau 28iem) ir sanācis nostīvināt pietakami foreļu un izpētot kunģa saturu, nekad neesmu atradis mazos forelēnus.
3. Vobleri ar forleles imitācijas krāsojumu strādā- ir pārbaudīts.
4. Vari mēģināt :), kas nemēģina, neriskē- nedzer šampanieti first

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

UnikisDatums: Trešdiena, 08-12-2010, 21:47 | Ziņojums # 42
Major general
Domāju, ka pa 10-15cm vobleri foreles krāsā sitīs gana daudz 20+cm forelītes. Ja kanibālisms nav novērojams, tad bakstīšanās gan, un sitējai pat nevajag būt īpaši lielākai par vobleri. Tādu pieturēšanu straumē gana bieži izmantoju un baigi labi strādā. Tiesa gan- kilošku savā foreļotāju karjerā vēl neesmu noķēris ok

NeprofsDatums: Trešdiena, 08-12-2010, 21:54 | Ziņojums # 43
Sergeant
Ziņojumu skaits: 20
Man ar tik lielas nav gadījušās vēl sad kaut gan zivs svaru noteikt īsti nemāku - lielākā 44 pagaidām. Nākamajā sezonā gribas tikt līdz 50.

Nākamgad šito domu pārbaudīšu (visu laiku tāda sajūta ka tur ir kas lielāks, vienkārši mazākās ir veiklākas).

UnikisDatums: Trešdiena, 08-12-2010, 21:59 | Ziņojums # 44
Major general
44cm, domājams, nebija smagāka par 750g. 40cm zivs sver +/-600g.

Pievienots (08-12-2010, 21:59)
---------------------------------------------
60cm taimiņš sver ap 2kg, 70cm- ap 3kg.

MKDatums: Trešdiena, 08-12-2010, 22:06 | Ziņojums # 45
Pieredzējis forelists
Uniki- krītošs smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

Forums » Forums » Spiningošana » Mānekļi (Dažādi foreļošanas mānekļi.)
Meklēšana: