[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 2 no 2«12
Forums » Forums » Spiningošana » Iesācēju jautājumi (Šeit var jautāt meistariem, to ko nezini)
Iesācēju jautājumi
SullaDatums: Otrdiena, 13-09-2011, 22:06 | Ziņojums # 16
Pieredzējis Forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 183
Statuss: Offline
MK,

jā šitas labs piemērs, tik jābrīdina ka ne vienmēr ir tik ievērojamas dzimumpazīmes "degunā" smile Tas no 90.gadu pieredzes, kad gandrīz katrā braucienā tika mājās atvesta kāda forele(vai pat vairākas), un tad jau pie upes izķidājot pēc ikriem vai pieņiem uzzini precīzāk wink

MKDatums: Trešdiena, 14-09-2011, 10:17 | Ziņojums # 17
Pieredzējis forelists
Ziņojumu skaits: 428
Jo lielāka zivs, jo izteiktākas šīs pazīmes. Tādiem +/- 30cm, šad tad ir pagrūti precīzi noteikt, bet jau ap 40cm, praktiski nekļūdīgi pēc "deguna", kā izteicies, var pateikt dzimumu cool

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

mjuniorsDatums: Sestdiena, 12-05-2012, 00:15 | Ziņojums # 18
Sergeant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 38
Sadaļā pie mānekļiem man bij šoreiz slinkums ko meklēt, tad nu mēģināšu atbildi rast šeit! tongue
Kā jau atskaitē minēju, ka apmeklēju jauno upi (vidzeme..slavenais hess..) domāju copmaņi zin par kuru upi es runāju biggrin .. tad nu tur bij diezgan lielas krāces (garā posmā) un straume, kad iemetu to rotiņu bij pagrūti strādāt, straume nesa to rotiņu ļoti strauji.. i neticās,kad kāda zivs paspēs noreaģēt.. un kur to foreli meklēt tā i nesapratu (dzīvo tādā straujā posmā?) smile iepriekš esmu spiningojis daudz mierīgākos un mazākos ūdeņos... ar vobleriem man ir maza pieredze, met un velc angel , tad nu man iešāvās doma, ka tieši ir šī upe kur vobleris ir īstā vietā (pludinot?)..
p.s. varbūt kāds var pačukstēt gossip kāds māneklis ir mazliet top tai upītei!? ah

Ziņojumu laboja mjuniors - Sestdiena, 12-05-2012, 00:19

MKDatums: Sestdiena, 12-05-2012, 11:57 | Ziņojums # 19
Pieredzējis forelists
Ziņojumu skaits: 428
Forele nekad nestāvēs atklātā straumē, ja nu vienīgi tur nav kādi akmeņi vai citi ūdens šķēršļi. Aiz šiem šķēršļiem veidojas atstraumes, brīžiem pat grūti saskatāmas, tad tā māksla slēpjas tajā, ka ir jāmāk saskatīt šīs vietas un noprezentēt mānekli. Mānekļa izspēlēšana izpaužas kā tīšanas ātruma samazinājums un manipulācijas ar kātu, kas palīdz novadīt gar akmeni un ievadīt vizuli salīdzinoši mazākajā straumē. Tieši šī iemesla dēļ neiesaku tos īsos sprunguļus līdz 2.10m. Šinī upē optimāls būtu 2.40 vai pat 2.70 kāts. Ne viss ir atkarīgs tikai no mānekļa, māneklis var būt īstais, bet ja nemāki to pareizi novadīt, tad vari iespraust to sev pa....ļā biggrin
Pie lielas straumes jāizvēlas arī smagāki mānekļi (tas nenozīmē, ka lielāki), respektīvi ar smagām serdenēm, tikai atkal viss ir atkarīgs no vizuļa vadīšanas, sekundes daļas nogulētas- čakarē ārā no akmeņiem.
Var izmantot voblerus, apstrādājot upi pa straumi uz leju. Tikai atkal, ne katrs vobleris "tur straumi", pietam iedziļinoties vajadzīgajā dziļumā. Un atkal jau vadīšana- pieturēt, palaist, pietīt. To nevar izstāstīt, tas ir jātrenē un jāmācās.
Respektīvi, prasīji par mānekļiem, saņēmi iespējams pavisam citu atbildi, bet kā jau minēju māneklis ir tikai 30% no veiksmes, pārējais ir tehnika un upes sapratne.

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

JBlūmsDatums: Pirmdiena, 18-02-2013, 12:31 | Ziņojums # 20
Private
Ziņojumu skaits: 1
Sveki Vīri.
Mans jautājums būtu sekojošs. Vai foreles ķeras ziemas periodā? Varbūt varat padalīties savā pieredzē.

mjuniorsDatums: Pirmdiena, 08-07-2013, 11:07 | Ziņojums # 21
Sergeant
Ziņojumu skaits: 38
Noteikti kad ķerās..Bet es personīgi ziemā LV uz forelēm neiešu vairāku iemeslu pēc: 1. Nav tik aktīvas. 2. grūta brišana pa krastu, jo daudz sniega.. pa upi nebridīšu, lai neizpostītu nārsta ligzdas. 3. Ja izdotos noķert foreli, domāju, noteikti rokās ņemt nedrīkstētu, jo rokai pārāk liela temperatūras starpība ar zivs temperatūru. Applaucēsi viņai ādu un aizies bojā, vasarā tik ļoti liela atšķirība nav, vari ar ūdeni pazemināt rokas temperatūru un vari brīvi palaist zemmērus un arī trofejas.. Sezona pavisam tuvu.. tikai pacietību wink

Pievienots (08-07-2013, 11:07)
---------------------------------------------
Jautāšu tomēr šeit.. smile
Apmeklēju pārsvarā vienu upi.. teikšu paliela un labprāt arī minētu tās nosaukumu.. bet... Vienmēr kad esu pie šīs upes ir nopēdots utt.. un ne tikai pie šis.. bet pie mēra esmu ticis tikai divas reizes trijos gados.. Gribās tomēr saprast, kur tie mēri dzīvo.. Jo negribās tos zemmērus tā mocīt, bet nu ja neķerās citi, tad iedod jau tāpat to prieciņu ar.. Bet mērķis jau cits.. Gribās dzirdēt tomēr padomus, par zivju uzturēšanos .. Kāpēc nesanāk tikt pie mēra, nu protams sāksies pareiza piemešana, māneklis utt.. bet gribās jau vairāk ticēt kam citam.. Jo rezultāti ir tādi kādi ir.. Dīvaini jau paliek, ko dara te citas pēdas.. ķer tos zemmerus un piekopj C&R!? kaut kā negribētos ticēt.. Tajā lielajā upē nav redzami koku šķēršļi utt.. tikai akmens krāvumi.. Tāpēc domāju jāmeklē upes lejas galā!? Bet ir dzirdēts, kad arī augšpusē ir noķerti smuki mēri.. Gribās jau saprast.. ah Ak jā, copēju parasti pēcpusdienā, tam ar ir kāda nozīme!? vai labāk rīta stundai utt..

Ziņojumu laboja mjuniors - Otrdiena, 09-07-2013, 23:06

darznieksDatums: Otrdiena, 16-07-2013, 11:24 | Ziņojums # 22
Major
Ziņojumu skaits: 94
Foreles migrē. Riezēm ķeram ar draugu vienā upē un bet dažādos laikos. Gadās ka foreles sēž pavisam atšķirīgos posmos ar pāris nedēļu nobīdi. Vispār tās migrē līdz ar barības bāzes pārvietošanos, ūdens daudzumu upē (lielākas mazākas upes, seklāki/bedraināki posmi), ūdens temperatūru un vēl tikai viņām zināmiem apstākļiem.

Galvenā migrācija ir uz nārstu, uz ziemošanas un vasarošanas vietām. Ja esi izpētījis upi tad ar laiku vajadzētu būt nojautai kur varētu būt.
BET
pat nārsta laikā vērojot foreles (aizrautīgs skats) esmu novērojis ka nevienmēr tās konkrētā posmā ir, bet reizēm pamet tās posteņus vai arī nerādās publikai (noslēpjas) cool .

The Truth Is Out There

ZigēnsDatums: Otrdiena, 21-01-2014, 00:54 | Ziņojums # 23
Private
Ziņojumu skaits: 3
Gribēju pajautāt - vai ir nepieciešams ieziemot savu ekipējumu, un ja, jā, tad kā pareizi to izdarīt ?

AshuksDatums: Ceturtdiena, 30-01-2014, 21:04 | Ziņojums # 24
Administrātors
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 207
Sveiks! Skatoties, cik tev tas ekipējums šķiet dārgs un, kur tu to grasies glabāt.. Manuprāt, ja tu savas makšķeres un spoles turi mājās, nevis nomestas garāžā vai pagrabā, tad nekādu ieziemošanu nevajag veikt, jo auklu tāpat katru sezonu svaigu tīsi. biggrin

Ja savu ekipējumu turi kādā mitrā, vēsā vietā, tad būtu vēlams pievērst uzmanību spolei,iespējams, kaut ko vajag iepilināt, lai pa ziemu nesaiet grīstē(nedomāju, ka kaut ko īpašu vajag, visparastākā smēre, ko tehnikai izmanto..

Par kātiem runājot.. Vienkārši centies tos turēt sausus, tas arī viss.

Personīgi, tā es daru, nevaru sūdzēties, ka kaut kas būtu noticis..

P.S. Kā redzi, forums "nedaudz" pamiris. biggrin

Ar cieņu Ashuks.

darznieksDatums: Sestdiena, 01-02-2014, 10:30 | Ziņojums # 25
Major
Ziņojumu skaits: 94
zigens,

ziema ir labākais laiks lai aiznestu pie meistara spoli iztīrīt cool

The Truth Is Out There

ZigēnsDatums: Sestdiena, 01-02-2014, 14:57 | Ziņojums # 26
Private
Ziņojumu skaits: 3
Hah, forums tiešām ir pamiris, bet ir interesanti palasīt pieredzējušu copmaņu stāstus un ieteikumus, kaut vai tie ir jau 2-4 gadus veci. biggrin
Skaidrs ar to inventāru, man viss stāv mājās, plauktā, tā ka nekādām īpašām problēmām nevajadzētu rasties līdz upeles atkal sāks čalot !

jurispavlovs2Datums: Svētdiena, 10-07-2016, 19:01 | Ziņojums # 27
Private
Ziņojumu skaits: 1
Sveiki forelisti! taadad,lieta sekojosha. AR kolegji esam izbraukajushi Norvegija 3 ezerus (Akershus apkartne) devamies peec forelem, ezeri tikai izveleti pec vietejo ieteikumiem un pec interneta teikta. Sakaam ar rotinjiem, visaada izmera, nokrasas, pargaju uz gumijaam, un nobeiguma uz voblerisiem , bija 1 cope(uz koshu vobleru) bet noravaaas, pat neredzot, kas bija gala sad .
varbuut atrastos, kaads spechuks, kas speetu padalities ar pieredz un pastaastiis, kaa labaak nokert to monstru, kura laika posma to labaaak dariit, kur tai vairaak patiik atrasties untt.

Forums » Forums » Spiningošana » Iesācēju jautājumi (Šeit var jautāt meistariem, to ko nezini)
Lappuse 2 no 2«12
Meklēšana: