[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 1 no 212»
Forums » Forums » Spiningošana » Iesācēju jautājumi (Šeit var jautāt meistariem, to ko nezini)
Iesācēju jautājumi
switchsDatums: Sestdiena, 23-07-2011, 00:30 | Ziņojums # 1
Private
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 16
Statuss: Offline
Atļāvos ielikt jaunu tēmu, jo nekur neatradu, kur varētu ielikt savu jautājumu.

Tātad zinu, ka ar vobleri ļaudis ķer foreli arī lejā pa straumi, nopludina uz leju un tad lēnām ietin, bet cik bieži tādu taktiku izmanto ar rotiņu un kādos gadījumos to ieteicams darīt?
Vizuālais:

http://www.bildites.lv/images/iceatz3p8jyejcdpifr4.jpg

Ps. sorry ka links, bet [img] kods te nedarbojas.

UnikisDatums: Sestdiena, 23-07-2011, 09:16 | Ziņojums # 2
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Šādu shēmu ieteiccams darīt vietās, kur to iespējams izdarīt. Piemeklē shēmai atbilstošu vietu un vari darīt. ah

Atbilde apmierina? biggrin

Un "pa nopietnam" varu piebilst, ka šī shēma strādā tikai pārvietojoties pa krastu. Ja konkrēto vietu būsi jau izbradājis, vai bradājot nolaidis pa straumi lejā duļķu mutuļus, cope var nesekot, jo forele nav maile un uz duļķu mākoni neskrien.

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

switchsDatums: Sestdiena, 23-07-2011, 18:16 | Ziņojums # 3
Private
Ziņojumu skaits: 16
Jautāju tāpēc ka gandrīz vienmēr visi saka ka jāiet pret straumi, bet šī shēma pamāca pretējo tāpēc gribu saprast iemeslu.

E-BergmanisDatums: Ceturtdiena, 04-08-2011, 19:15 | Ziņojums # 4
Private
Grupa: Checked
Ziņojumu skaits: 14
Man ar liekas ka mazāk izbojātu vietu, vienīgi ja tev po par mānekļiem, zacepā atstāj un sien jaunu, tad vari iet lejup pa straumi, man personīgi patīk pret... smile tas nenozīmē ka kādreiz neiemetu uz otru pusi, ja to vietu savādāk nevar apmakšķerēt...

Vis skaistākā forele, ir dzīva forele :)

mjuniorsDatums: Piektdiena, 05-08-2011, 12:01 | Ziņojums # 5
Sergeant
Ziņojumu skaits: 38
tad nu pajautāšu es ar!:D iegādājos garos zābakus un nu domāju sākšu brist pa to mazo upīti.. bet radas man secinājumi un jautājumi man šādi! brienot pret traumi, manuprāt, rodas liels straumes troksnis, tas taču izbiedē foreli!? otrkart, upite ir parak sekla un no krasta vismaz liekas labāk to zveru var pamanit!

EmīlsDatums: Piektdiena, 05-08-2011, 12:15 | Ziņojums # 6
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 49
Brienot pret straumi, krāčainās vietās tas troksnis vispār netraucēs. Mierīgākās vietās ej lēnāk un neibrien tieši bedrē, bet apstājies metiena attālumā no tās. Tas tik un tā ir labāk nekā brist pa straumei kaut vai tāpēc, ka zivis upē stāv ar galvu pret straumi un Tu negribi, lai viss Tevis radītais duļķis foreli sasniedz vēl pirms vizuļa. Arī troksnis pret straumi izplatās lēnāk.

Protams, ir situācijas, kad ērtāk vai labāk ir izkāpt krastā, to arī var kādreiz darīt smile

E-BergmanisDatums: Piektdiena, 05-08-2011, 12:33 | Ziņojums # 7
Private
Grupa: Checked
Ziņojumu skaits: 14
Quote (Emīls)
Protams, ir situācijas, kad ērtāk vai labāk ir izkāpt krastā, to arī var kādreiz darīt

Piekrītu smile

Vis skaistākā forele, ir dzīva forele :)

MKDatums: Piektdiena, 05-08-2011, 21:15 | Ziņojums # 8
Pieredzējis forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 428
Ja ir iespēja, tad pārvietojos tikai pa krastu. Man kaut kā liekas, ka brišana pa upi ir modes pasākums, kas saistīts ar visiem brienamajiem, kas šobrīd dabūnami labu labie. Brišanu pa upi atbalstīs arī špagu lietotāji (spiningi 1,50-2,00), jo no krasta ar šādu abruboku, atvainojos biggrin izdarīt ko ir visai pagrūti. Ūdens vibrāciju zivs sajūt arī sev aiz muguras, tam ir domāta sānu līnija, tāpat ar šo sānu līniju zivs sajutīs nemākulīgu krasta dimdinātāju.
Atklāti sakot brišanai pa upi neredzu nekādas priekšrocības, ja vien upe nav samērā sekla un plata, kas ļauj vieglāk manevrēt no krasta uz krastu un tādejādi labāk izstrādāt potenciālās vietas.
Ja gribas brist- brienat, gribas peldēt- peldat, ja zivis ķeras un no tā gūstat prieku- uz priekšu ! biggrin

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

mjuniorsDatums: Piektdiena, 09-09-2011, 21:28 | Ziņojums # 9
Sergeant
kāds varētu lūdzu paskaidrot, kā dzīvai forelei noteikt dzimumu??

SullaDatums: Piektdiena, 09-09-2011, 22:54 | Ziņojums # 10
Pieredzējis Forelists
Ziņojumu skaits: 183
mjuniors,
pirms atlaišanas mēs forelei dodam buču, ja tā nosarkst, tātad dāma, ja saviebjas- tēviņš protams biggrin Bet ja nopietni tad protams pēc galvas un īpaši žokļu formas, mātītēm galva apaļāka, žokļi īsāki un mazāk masīvi. Tētukiem savukārt galva iegarenāka un žokļi pamatīgāki, lielajiem virs 40cm(īpaši virs 1kg) cauru gadu manāms izliekts apakšžoklis, uz rudens pusi izteiktāks "āķis". Lai gan man personīgi foreles virs 1kg trāpījušās tikai muterītes. Tāds niknais un varen krāšņi raibs fāterīts ar baiso āķi jau augustā man savulaik bij uz 42cm, tas bez astes, tātad ap 48cm.

mjuniorsDatums: Svētdiena, 11-09-2011, 00:44 | Ziņojums # 11
Sergeant
Sulla,
bilde ir nu tāda kāda ir.. http://www.failiem.lv/list.php?i=iorpxtf
kads tad ir dzimums!? blues
būtu labi, ja arī citi ieliktu savas bildes,lai varētu apskatīt dzimumu atšķirības.. kur redzamas lielākas un mazākas iezīmes!

Ziņojumu laboja mjuniors - Svētdiena, 11-09-2011, 00:51

SullaDatums: Svētdiena, 11-09-2011, 02:23 | Ziņojums # 12
Pieredzējis Forelists
Ziņojumu skaits: 183
mjuniors,
izskatās ka mātīte, bet nu švak bilde. Labāk noteikt dzīvajā uz vietas.

MKDatums: Pirmdiena, 12-09-2011, 08:21 | Ziņojums # 13
Pieredzējis forelists
Ziņojumu skaits: 428

Šī bilde ir jau publicēta vairākas reizes, bet citās vietnēs.
Ļoti uzskatāma lai atšķirtu tēviņu no mātītes.
Pievienotie faili: 9187067.jpg(421Kb)

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

mjuniorsDatums: Otrdiena, 13-09-2011, 16:42 | Ziņojums # 14
Sergeant
MK labs info! paldies..

Asaris19Datums: Otrdiena, 13-09-2011, 18:53 | Ziņojums # 15
Sergeant
Ziņojumu skaits: 26
MK, tiešām ideāla bilde(uzskates materiāls) priekš jaunajiem forelistiem..

Par forelēm!

Forums » Forums » Spiningošana » Iesācēju jautājumi (Šeit var jautāt meistariem, to ko nezini)
Lappuse 1 no 212»
Meklēšana: