[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Forums » Forums » Spiningošana » Foreles mazajās upēs! (Foreļu spiningošana mazajās upītēs.)
Foreles mazajās upēs!
AshuksDatums: Pirmdiena, 25-10-2010, 23:49 | Ziņojums # 1
Administrātors
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 207
Statuss: Offline
Kāda jums ir bijusi saskarsme ar foreļošanu mazajās upēs?

Pats vispār foreļošanā var teikt esmu iesācējs un neko daudz nezinu,taču neliela pieredze ir.

Vislabākais atgadījums man gadījās kad biju jau atmetis cerības kaut ko noķert,bet te pēkšņi pēdējā metienā viena pumpainā galā,neliela ,bet prieks bija par to pašu! smile Tā man gadījās,kā jums?

Pievienotie faili: 9639645.jpg(29.3 Kb)

Ar cieņu Ashuks.

SullaDatums: Otrdiena, 19-07-2011, 22:26 | Ziņojums # 91
Pieredzējis Forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 183
Liels kritums foreļupei protams nāk par labu, vairāk krāces un pārgāzes, kur pa vasaru ražojas skābeklis. Bet viena no man mīļajām foreļupēm, tāda paprāva, ir ar mazāk kā 1m/km kritumu, kas parasti skaitās maz. Upei gari lēnie posmi, starp kuriem pa kādam braslam un straujtecei ar oļiem un akmeņiem, krāces reti. Bet tā ta vairumā manās foreļupēs kritums ir no 2 līdz 5m/km. Raunim piemēram pat 8m/km.

darznieksDatums: Otrdiena, 19-07-2011, 23:06 | Ziņojums # 92
Major
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 94
Ja kādam ļoti interesē kāda konkrēta upe varu padalīties ar informāciju. Rakstiet privāti.

Pēc pieredzes kritums nav noteicošais, tā upe tev tāpat jāapseko dabā vai ir zivju vietas, un kā kritums sadalās pa konkrētiem posmiem un pēc citiem faktoriem (pļavas, meža posmi, dažādi uzpludinājumi, caurtece pa gadalaikiem, bebri, aizgāzums ar kokiem, antropogēnais faktors utt).

The Truth Is Out There

Asaris19Datums: Trešdiena, 20-07-2011, 15:26 | Ziņojums # 93
Sergeant
Ziņojumu skaits: 26
Sulla, Iedod savu epastu - man tev viens jautājums par konkrētu upi..

Par forelēm!

SullaDatums: Trešdiena, 20-07-2011, 16:24 | Ziņojums # 94
Pieredzējis Forelists
Asaris19,
tas ir redzams manā profilā

darznieksDatums: Trešdiena, 20-07-2011, 20:25 | Ziņojums # 95
Major
Ja kādam ļoti interesē kāda konkrēta upe varu padalīties ar informāciju. Rakstiet privāti.

aizmirsu uzrakstīt ka runa ir par upju kritumu m/km pa posmiem, caurplūdi grīvā (palos, vidēji, mazūdens periodā),
wink

The Truth Is Out There

Asaris19Datums: Otrdiena, 26-07-2011, 10:42 | Ziņojums # 96
Sergeant
Beidzot esmu Latgalē atradis savu upi, pirmajā reizē dabūju 2 forelites.. 21 un 24 cm slaidas, mazas bet patīkami.. :)

Par forelēm!

EmīlsDatums: Otrdiena, 26-07-2011, 19:05 | Ziņojums # 97
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 49
Vēl var urbties cauri šiem failiem, lai saprastu katra grāvja baseina platību.

http://www.meteo.lv/public/27986.html

Pamatā ir tā, ka upēs, kuru baseins uz augšu no tevis ir 40 km^2, ūdens forelēm daudz maz pietiek (jāņem vērā, ka augstienēs pie tādas pašas baseina platības ūdens būs teju divreiz vairāk nekā līdzenumos). Sausumā es ieteiktu upes un posmus, kuros ūdens satek no vismaz 100km^2.

darznieksDatums: Otrdiena, 26-07-2011, 22:44 | Ziņojums # 98
Major
Nav gluži tā kā Emīls raksta:
Pamatā ir tā, ka upēs, kuru baseins uz augšu no tevis ir 40 km^2, ūdens forelēm daudz maz pietiek (jāņem vērā, ka augstienēs pie tādas pašas baseina platības ūdens būs teju divreiz vairāk nekā līdzenumos). Sausumā es ieteiktu upes un posmus, kuros ūdens satek no vismaz 100km^2.
cry

Ūdens daudzumam upju sateces baseinos ir nozīme sekojošiem faktoriem:
-Nokrišnu daudzumam reģionā: LV vismazākais ir R piekrastē vid 65mm mēnesī, vidēji valstī ap 75- 80mm, bet Vidzemes augstienes R, ZR nogāzēs ap 90-100 mm.
-sateces baseina fizikāli ģeogrāfiskām īpatnībām: upe iztek no purvainiem un mežainiem apvidiem, ezeriem uc kur ir iespējama ūdens uzkrāšanās (akumulēšanas) vai upe tek no kalnaina apvidus ar cietu akmeņainu grunti, ūdens notek ļoti ātri. Kā arī augsnes īpatnībām filtrējoša grunts, nedrenējoša utt.
-upes krituma m/km,
-antropogēnā un bebru faktora, dažādi dambji aizkavē ūdens strauju noplūdi.
-LV nav raksturīgi bet ūdens izmantošana lauksaimniecības kultūraugu laistīšanai un dzeramam ūdenim.
tongue yahoo

The Truth Is Out There

EmīlsDatums: Trešdiena, 27-07-2011, 16:12 | Ziņojums # 99
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 49
Taisnība jau Tev ir, bet es gribēju izteikties tā vienkāršāk smile

Asaris19Datums: Ceturtdiena, 28-07-2011, 14:33 | Ziņojums # 100
Sergeant
Kāds nevar pateikt kas tā par zivtiņu, redzēju nelielā foreļupītē - maza 7 cm zivtiņa, melna mugura, uz muguras dzelteni plankumi - puntiņi..

Par forelēm!

SullaDatums: Ceturtdiena, 28-07-2011, 17:31 | Ziņojums # 101
Pieredzējis Forelists
Asaris19,
mailīte?

akmeņgrauzis? (pie acīm asi dzeloņi)

bārdainais akmeņgrauzis?

Ziņojumu laboja Sulla - Ceturtdiena, 28-07-2011, 17:37

Asaris19Datums: Trešdiena, 03-08-2011, 12:27 | Ziņojums # 102
Sergeant
Mailīte nav, iespējams ka akmeņgrauzis.. Bet bija izteikti dzelteni punkti uz muguras un peldēja starp sīkajām mailēm, tāds bija vienīgais tur..
Paldies Sulla..

Pievienots (03-08-2011, 12:27)
---------------------------------------------
sveicināti.. Gribēju zināt vai kāds ir pēdējā laikā kādu smuku forelīti dabūjis. Man ir pēdējo divu nedēļu laikā 3 forelītes, 19, 21 un 24 cm.. Ņēmieni baigi reti, un foreles vēl retāk.. Ja nekā īpaša nebūs, būs jāpievēršas asariem uz kādu pus mēnesi..

Par forelēm!

jurriDatums: Ceturtdiena, 04-08-2011, 18:19 | Ziņojums # 103
Sergeant
Grupa: Checked
Ziņojumu skaits: 31
Nu nepatīk man tajā karstajā laikā vazāties pa krūmiem un ūdens jau arī ir parādījies tikai pēc pēdējiem lietiem. Gaidu vēsāku laiciņu, tad arī zivtiņa paliks aktīvāka.

juris

Asaris19Datums: Piektdiena, 11-11-2011, 21:36 | Ziņojums # 104
Sergeant
Tikko ieraudzīju iekš dr.lv galeriju ar nosaukumu foreļupe.. VNK briemīgi - uz galda 9 foreles un breksis.. Par breksi nekas bet 9 foreles un iespējams zemmēri.. Sabojāja visu garastāvokli.. sad

Par forelēm!

McGraavisDatums: Pirmdiena, 05-03-2012, 12:57 | Ziņojums # 105
Private
Ziņojumu skaits: 3
Sveiki vīri forelisti.

Ir doma atsākt foreļošanas sezonu jau šīs nedēļas nogalē. Laiku sola nedaudz mīnusos pa nakti un dienā plusos ( tā vismaz laika ziņās uzrāda).

Ir plānots doties uz vienu no ierastajām vidzemes upītēm. Jautājums pieredzējušiem copmaņiem... kāda ir foreļu aktivitāte šādā aukstā laikā ? Un kā ir ar mānekļu izmēru, jo parasti lietoju 1 un 2 izmēra mepps rotus.

Paldies

Forums » Forums » Spiningošana » Foreles mazajās upēs! (Foreļu spiningošana mazajās upītēs.)
Meklēšana: