[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Forums » Forums » Spiningošana » Foreles mazajās upēs! (Foreļu spiningošana mazajās upītēs.)
Foreles mazajās upēs!
AshuksDatums: Pirmdiena, 25-10-2010, 23:49 | Ziņojums # 1
Administrātors
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 207
Statuss: Offline
Kāda jums ir bijusi saskarsme ar foreļošanu mazajās upēs?

Pats vispār foreļošanā var teikt esmu iesācējs un neko daudz nezinu,taču neliela pieredze ir.

Vislabākais atgadījums man gadījās kad biju jau atmetis cerības kaut ko noķert,bet te pēkšņi pēdējā metienā viena pumpainā galā,neliela ,bet prieks bija par to pašu! smile Tā man gadījās,kā jums?

Pievienotie faili: 9639645.jpg(29.3 Kb)

Ar cieņu Ashuks.

SullaDatums: Pirmdiena, 27-06-2011, 21:32 | Ziņojums # 76
Pieredzējis Forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 183
Quote (Asaris19)
betona turējās un pret straumi peldēja tādas mazas zivteles, ne ta mailes, ne ta karūsas un točna izskatījās pēc forelēm

visdrīzāk grunduļi, ar tiem bagātas Latgolas upeites biggrin Maltā, manas bērnības upē, ķēru tos ar 2m lazdas viciņu, uz liela akmens upes vidū stāvēdams biggrin Ūdens dzidrs kā asara un tu redzi kā slieciņa lēni slīd gar smilšu sēri, un grunduļu bars metas tai virsū! Uz pludiņu pat neskaties biggrin

Asaris19Datums: Otrdiena, 28-06-2011, 07:46 | Ziņojums # 77
Sergeant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 26
nāa grunduļi tii nabeja.. Nee toč nebija grunduļi, izskatījās pēc forelītēm, vnk tad vel nezinaju ka tur ir foreles..

Pievienots (28-06-2011, 07:46)
---------------------------------------------
Es pastījos netā, tās toč bija mazās forelītes.. Izskatās tāpat kā tās kuras redzēju es..

Par forelēm!

darznieksDatums: Otrdiena, 28-06-2011, 22:55 | Ziņojums # 78
Major
Ziņojumu skaits: 94
Ēdu svaigu foreli uz sviestmaizes un domāju,

Noķerot zemmēra līdaku foreļupē laist atpakaļ vai mest krūmos? Dzīvo līdakas bebrainēs un ēd foreles. Par laimi kārtīga upe pavasara palos ir spējīga nahrenizēt vismaz daļu dambju.

Esmu sastapis foreles dīvainās vietās, bagarētu upīšu īsos nebagarētos posmos (upju baseinos kur foreles nedzīvojot), tās tur pārdzīvojušas gan meliorāciju, gan padomju lauku ķimizāciju, gan juku gadus, atrast tādu tas pats kā adatu siena kaudzē, bet zinu kur ir, pats sameklēju. Foreles izrādās dzīveklīgas nekā mēs domājam.

Pie Latvijā populāras upes samērā nomaļā vietā kur pie mājām ērti atstāt mašīnu un saimnieks ļoti runīgs ar visiem aprunājas, stāsta gadus divus trīs atpaka (lasi treknajos gados) bieži un daudz auto stāvējuši pat 3 gab, tagad tik retu reizi. Bet upē zivis ir. Varbūt ķļūst par dārgu braukt makšķerēt vismaz 200km dienā un iztērēt ap 20 LVL degvielā.
Atceros Jānos viens mans paziņa (starp citu pats dzīvo foreļupes krastā) teica: lētāk sanāk Maximā nopirkt lūk tādu Norvēģijas lasi (rāda man vismaz metru garu tēlu no kā man dūša aptekas, un secinu ka mani kāti salūztu kā skaliņi tādam uzķeroties)

Varbūt tik traki nav. Ja izdosies atjaunot foreļu populāciju piemēram Ogres baseinā, ko Rāvis/Skonto būve tagad dara varbūt mūsu slepenās vietiņas netiks masveidā apmakšķerētas.
Pretējā gadījumā attistoties GPSnavigātoriem un kļustot pieejamākām arvien labākām TOPO kartēm, lasi militārās kartes kļūst pieejamas civilajiem, pie mazajām upēm var sākt sastapt cilvēkus kas kompasu nesaprot, bet vietas spēj atrast par mums labāk.
Jaunie GPSnavigātori starp citu dod iespēju jebkuru ieskanētu karti ar jebkādu mērogu piešūt GPSnavigātorā iebūvētajai topnei arī ierindas datorlietotājiem.

The Truth Is Out There

Asaris19Datums: Piektdiena, 01-07-2011, 14:16 | Ziņojums # 79
Sergeant
Nu ko šodien idelāla diena, došos pārbaudīt foreļu eksistenci feimankā.. Būs rezultāti-ziņošu.. Mož arī copes atskaiti uzrakstīšu..

Pievienots (29-06-2011, 18:59)
Nu ko esmu atpakaļ.. atskaiti rakstīt ir milzīgs slinkums, bet dažus vārdus par copi uzrakstīšu sadaļā Atskaites.. Lasiet.

Pievienots (01-07-2011, 14:16)
Nu ko līdakas jāliek mierā.. Turpmāko 2 ned. laikā pievērsīšos tikai foreļu copei, lai kaut cik izprastu šo zivi..

Par forelēm!

aigaigarsDatums: Piektdiena, 01-07-2011, 23:11 | Ziņojums # 80
Iesācējs
Ziņojumu skaits: 187
Nu ko, varbūt beidz čatot pats ar sevi? Te tomēr ir ierobežota tā padarīšana...

Aigars Bergsons

SullaDatums: Sestdiena, 02-07-2011, 00:30 | Ziņojums # 81
Pieredzējis Forelists
Ziņojumu skaits: 183
Quote (aigaigars)
Nu ko, varbūt beidz čatot pats ar sevi? Te tomēr ir ierobežota tā padarīšana...

njā puis, bik jau kaitina šie "kā es ķēru asarus un līdakas" foreļu lapā. Es jau saprotu ka tev ir liela vēlme noķert foreli Dubnas baseinā, bet domāju nākamo atskaiti raksti kad tas tiešām izdosies, ok? smile

Asaris19Datums: Sestdiena, 02-07-2011, 08:05 | Ziņojums # 82
Sergeant
Izdosies.. Vispār jau nav iespējams čatot ar kādu citu ja neviens 3 dienu laikā neko neieraksta..

Par forelēm!

aigaigarsDatums: Sestdiena, 02-07-2011, 14:16 | Ziņojums # 83
Iesācējs
Te jau nav vieta čatošanai, bet sakarīgas info meklēšanai/apmaiņai/ieguvei. Gribi čatot, ej uz CL biggrin Vispār jau pats vari ievirzīt kādu sakarīgu tēmu, nevis taisīt monolōgus biggrin Tāds karsts laiks, pašiem grūti, forelēm vēl grūtāk, mazajās upītēs šīs īpaši nevajadzētu mocīt...

Aigars Bergsons

mjuniorsDatums: Pirmdiena, 04-07-2011, 21:49 | Ziņojums # 84
Sergeant
Ziņojumu skaits: 38
sveicinati! (uzreiz atvainojos par garumzimem), tad nu saksu ar nelielu ievadu! pirms janiem atklaju savu pirmo forelu upiti, pareizak sakot paldies CL portalam, bet nu neiet par to runa..:) braucot uz kurzemes pusi biju panemis lidz spiningu, bet nu braucot jau atpakal biju aizmirsis to tur, tad nu sodien iegadajos jaunu.. 2.4m 5-20gr ML,SHIMANO TECHNIUM. un jauno shimano catana 2500 spoliti. tad nu nocieties biju nepajokam pec forelem laidu uz upi iemeginat jauno inventaru utt. tad nu teiksu, bij loti nepierasti ar iemesanu, kats diezgan pagars pa krumiem gruta lisana.. kad piegaju pie upites skatos udens limenis jau ir nekads, upes krasti jau labi nomiditi (ieprieks tik traki nebij ). nodomaju ka nu laikam jau ir par velu un upe ir jau izslaucita.. ara nezeligi karsti.. parvietojos pa krastu lenam, jo apiņi ir saaugusi nejega.. iemest vienkarsi nav kur, jo krumu daudz un udens limenis labi ka 5-10 cm.. (jautajums, tadas ir vispar raksturigas forellupes???) garigais nekads, ka sada upite neaizsargata dzivo sada gracioza zivtinja.. apstajos viena vieta un vienkarsi veroju udens tecejumu! tad peksni pie krasta pamanu koku sanesumu cupinju zem kura kust zivs aste, nodomaju, forele!!! prieks uzreiz.. kamer veroju manu ari to, ka varetu but mera, bet nu ap 30cm. prieks ka kada vismaz ir vel:). piemest rotinju nu galig nepratu tad nu aizgaju un jau ar lielaku prieku.. kamer parvietojos gar krastu pamaniju veel vienu mukam uz kadi 15 cm. ka jau teicu ar iemesanu ir bezcerigi, sekls, koki utt, (pie sevis nodomaju cerams ka tur kada ir paslepusies un izvairijusies no citiem ka ari no manis :),) ta nu loznadams pa krumiem vien un tik uz upiti noskatidamies vien vai kada dziviba tur nekust, pamanu kartejo likuminju ar nelielu dziluminju, metu ieksa kadu pusotru metru no krasta, kaa saka mesanas pec, kad pamanu vienu foreli lienot ar nosavas pasleptuves un paker manu rotinju, tad nu sakas kartejie piedzivojumi :), jo atrak atbrivosu jo labak, censos atrak tikt upite (pec pedejas pieredzes rotinjam atskabargas nolociju) un klat pie foreles (forele ap 29 cm), saslapinu rokas un meginu atkabinat no udens neizcelot, bet kaut kaa isti neizdodad, tad nu piefikseju to ka esmu aizmirsis tas skeres..:( paiet kads laicinjs kad nu dabuju tos akus lauka (triszuburu)! foreliti izskatas nomocita, ieksejais pardzivojums vai nu dzivos, tad nu jautums ka izskatas dzivojosa forele, jo taa palika turpat peldam, kur atlaidu un prom nemuka.. un veel kaut kaa likas ka balaka paliek!?..Ar ceribu ka palidz dziva aizeju talak. Pec paris likumiem, nomoka parak lielas slapes un nolemju copi beigt.. Viela pardomam man ir veel joprojam ka? ko? kur? smile Ne asakas

UnikisDatums: Otrdiena, 05-07-2011, 08:58 | Ziņojums # 85
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Atskaites labāk pie atskaitēm.

5-10cm ir mazo foreļupju vasaras dziļums. Parasti upē var atrast arī 30-50cm dziļas vietas.

Lai spiningotu 5-10cm dziļā ūdenī ir vajadzīga laba iemetiena, spoles lociņa aizvēršanas, ietīšanas utt. tehnika. Labu laiku atpakaļ šādā upītē uzstādīju savu persnīgo rekordu- ap 40 zemmēriem 4 stundu laikā... Pēc 30 nojuka skaits. Tagad vairs zemmēri neinteresē, ja nu vienīgi upe ilgi klusējusi un vajag pārliecināties, ka forelītes tepat vien ir.

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

mjuniorsDatums: Sestdiena, 09-07-2011, 22:24 | Ziņojums # 86
Sergeant
Ziņojumu skaits: 38
Quote (Unikis)
Unikis

To, ka man nav tehnikas, to es sapratu uzreiz smile varētu man ieteikt kādu video vai ko citu kā to vareētu uzlabot (protams treniņi)??vel interesē, cik tad tā forele ir acīga, cik tālu viņa redz, jo upīte ari nav pārak plata vid. 4m. iekritušie koki ar samazina mešanas attālumu utt. un vēl man interesē par pārvietošanos, pa ūdeni vai krastu (protams pēc iespējām) ) paldies par info. smile

Pievienots (09-07-2011, 22:24)
Izdevas man tomer atrast video par iemešanas tehniku :D.. Tā ir kad nepazķist forumu smile

McGraavisDatums: Otrdiena, 19-07-2011, 15:09 | Ziņojums # 87
Private
Ziņojumu skaits: 3
Ir man doma aizbraukt nedēļas nogalē uz savu mīļo foreļupi iekš Vidzemes, bet... laiks visu nedēļu solās būt galīgi lietains un apmācies (un brīvdienās arī sola lietu), līdz ar to var secināt, ka celsies ūdens līmenis un arī pati upe kļūs par lielu duļķi. Droši vien, ka tas arī ietekmēs foreļu aktivitāti, es pareizi saprotu? (parasti esmu copējis, kad laiks ir saulains un ūdens ir skaidrs, var redzēt kā foreles skrien pakaļ rotiņiem smile ).
Tātad varbūt Jūs speciālisti ieteiktu kādas krāsas rotus ( strādāju tikai ar Mepps ražojumiem) man izmantot ? Parasti strādāju ar rotu, kam ir bronzas nokrāsas lapiņa ( 100% rezultāts), pat Black Fury nestāv klāt.

Kā arī lietus ietekmē skābekļa daudzumu ūdenī ja ? Lidz ar to lielākie eksemplāri šādā situācijā var atrasties bedrēs nevis kā siltā laikā praktiski peld pa ūdens virsmu ?

switchsDatums: Otrdiena, 19-07-2011, 16:37 | Ziņojums # 88
Private
Ziņojumu skaits: 16
Quote (Unikis)
Varu pastāstīt, kā es meklēju foreļupes, ja neviens neko īpašu pamēģināšanai nav ieteicis, uz zināmām vietām braukt negribas un gribas pamēģināt ko jaunu:
Ieeju www.kartes.lv un klikšķinu uz saites karšu pārlūks. Izlemju, cik tālu no Rīgas esmu gatavs braukt, un bīdu ar kursoru karti, meklējot kādu īpaši līkumotu upes posmu. Kad acs pie kaut kā aizķeras, skatos topo kartē, kāds kritums uz kilometru. Ja kritums ir OK, tad, visticamāk, ir nolrmāla straumīte, krāces un bedres, kas ir priekšnosacījums vēsam un skābekli bagātam ūdenim. Ā... vēl... lai upe būtu vismaz krūmu ieskauta, jo atklātie posmi var būt patukši, bet krūmos vienmēr var ko atrast Gandrīz nekad neesmu aizšāvis garām. Vismaz pa kādam zemmēram pēc šīs stratēģijas vienmēr var dabūt. Nav nepieciešams, lai upe būtu savienota ar jūru, Gauju, Ventu, Salacu. Upes posmi var būt arī norobežoti ar slūžām vienā un otrā galā. Ja ir straume, krāces un vēss ūdens- 80%, ka pa kādai forelei tur dzīvos

Pastāsti mazliet par to kritumu uz kilometru. Pie kāda krituma rādītāja tu uzskati ka upelīte ir laba?

darznieksDatums: Otrdiena, 19-07-2011, 21:01 | Ziņojums # 89
Major
Ziņojumu skaits: 94
Pastāsti mazliet par to kritumu uz kilometru. Pie kāda krituma rādītāja tu uzskati ka upelīte ir laba?

1. Skaties karti,
2. čuis, ņuhs un poņa
3. kas meklē tas atrod

citas receptes nav

The Truth Is Out There

aigaigarsDatums: Otrdiena, 19-07-2011, 21:51 | Ziņojums # 90
Iesācējs
Nu nu nu, arī tieši tas kritums ir kaut nedaudz noteicošs, var jau aizbraukt uz īpaši līkumotu grāvi, kur ūdens stāv.

Aigars Bergsons

Forums » Forums » Spiningošana » Foreles mazajās upēs! (Foreļu spiningošana mazajās upītēs.)
Meklēšana: