[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Forums » Forums » Spiningošana » Foreles mazajās upēs! (Foreļu spiningošana mazajās upītēs.)
Foreles mazajās upēs!
AshuksDatums: Pirmdiena, 25-10-2010, 23:49 | Ziņojums # 1
Administrātors
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 207
Statuss: Offline
Kāda jums ir bijusi saskarsme ar foreļošanu mazajās upēs?

Pats vispār foreļošanā var teikt esmu iesācējs un neko daudz nezinu,taču neliela pieredze ir.

Vislabākais atgadījums man gadījās kad biju jau atmetis cerības kaut ko noķert,bet te pēkšņi pēdējā metienā viena pumpainā galā,neliela ,bet prieks bija par to pašu! smile Tā man gadījās,kā jums?

Pievienotie faili: 9639645.jpg(29.3 Kb)

Ar cieņu Ashuks.

RSDatums: Pirmdiena, 07-03-2011, 08:18 | Ziņojums # 61
Sergeant
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 25
kā tur īsti ir, esmu dzirdējis, ka forele aktīvi sāk baroties kad ūdens sasniedz 8 grādus?

UnikisDatums: Pirmdiena, 07-03-2011, 11:32 | Ziņojums # 62
Major general
Ziņojumu skaits: 391
Bračka viena pēdējā atkušņa laikā janvāra vidū vai beigās dabūja 2 mēriņus un vairākus zemmērus, tā ka ķeras tās arī zem 8'C ūdens temperatūras, taču izredzes nav tik lielas kā tad, kad paliek siltāks.

Ar mazajām upēm vasarā ir tā, ka straujā, vēsā upītē katrā krācē un bedrē reizēm var pa pāris zemmēriem dabūt. Reiz sporta pēc skaitīju, cik 4 stundās uz 1. izmēra rotiņa 20cm dziļā upelē var saķert. Pie 40 jau precīzs cipars nojuka. Taču ar lielākām par 25cm tā ir kā ir... Viena no 40 bija knapmērs.

Es izsaku minējumus, ka lielās pamazām nokrīt līdz jūrai un pārpeld uz dziļākām/lielākām upēm, jo reizēm strautenes pat jūrā var noķert.

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

NeprofsDatums: Pirmdiena, 07-03-2011, 12:44 | Ziņojums # 63
Sergeant
Ziņojumu skaits: 20
Manā pusē atkal liela izmēra foreles lielajā upē trāpās (vairāk gan vēdzeles ķerot vai brekšus) tieši ziemā un pavasarī. par to ka trāpas arī vasarā vai rudēnī nav īpaši dzirdēts. Pašam ziemā ir uz ķīša gabaliņiem uzkritušas 3 gab. Tomēr pieļauju, ka vasarā ar viņas varētu dzīvot lielajā upē un tikai uz nārstu saiet mazajā.

Asaris19Datums: Pirmdiena, 27-06-2011, 12:17 | Ziņojums # 64
Sergeant
Ziņojumu skaits: 26
Kā jūs domājat vai forele varētu dzīvot šādā upītē.. Upe ir ne pārāk plata un ne pārāk dziļa, vidēji 3 - 4 m platumā un 50-70 cm dziļumā..
Iztek no ezera un tek cauri mežiem, garumā apmēram 60 km - ietek upē, kas pēc tam ietek Daugavā.. Baigi gribās kaut tur būtu foreles jo ir vēlēšanās paķert, savā īsajā mūžiņā esmu 3 izvilcis un man iepatikās, bet t\alu negribās braukt, a šī upe diezgan netālu.. happy

Par forelēm!

UnikisDatums: Pirmdiena, 27-06-2011, 12:44 | Ziņojums # 65
Major general
Asaris19-> Forelēm nepieciešams no ķīmiskiem piesārņojumiem diezgan tīrs ūdens. Tāpat forelēm nepatīk baigi aizaugušas upes. Tur drīzāk dzīvo sapali, līdakas, asari u.c. Svarīgi, lai ūdens temperatūra konkrētajos foreļu mājvietu posmos nevienā gadalaika brīdī nepārsniegtu 25-26 grādus pēc celsija, savādāk foreles iet bojā. Forelēm nepieciešamas upes ar straujāku tecējumu, kas spēj būt vēsākas un piesaistīt vairāk skābekļa.

Foreles dzīvo pat upēs, kuru platums vasarā ir 1-2m un dziļums 15cm. Tajās vienmēr atrodas arī pa kādai dziļākai bedrītei.

Vislabākais variants noskaidrot, vai upē dzīvo foreles, ir mēģināt pašam apbraukāt un apmakšķerēt upeli, vai uzaicināt kādu pieredzējušāku, piemēram, mani, lai noķer kādu foreli. angel Kā minimums uz atrādīšanos es kādu izvilinātu, ja viņas tur dzīvotu.

Ja forelestur nedzīvo, veic upes izpēti, analīzes, un ielaid pats tajā foreles, piesaistot foreļu audzētavu speciālistus. Pēc gada jau varēsi sākt ķerstīt ielaistos zemmērus admin

EmīlsDatums: Pirmdiena, 27-06-2011, 12:49 | Ziņojums # 66
Lieutenant
Ziņojumu skaits: 49
Nu man ir gadījies, ka foreļupē daudzu stundu laikā nevienu foreli pat neredz biggrin

Parasti gan tā nav smile

UnikisDatums: Pirmdiena, 27-06-2011, 14:00 | Ziņojums # 67
Major general
Daudz stundu garumā foreles var neredzēt, ja:
a- foreles šai posmā vispār nav;
b- baigais duļķis;
c- +/- nārsts līdz pavasaris;
d- copmanis neko nesaprot no foreļu copes wink

Ja nav ņēmiena, uzliec polarizētās brilles un piebrien pie gana atklātām potenciālajām foreļu slēptuvēm. 95% gadījumu, ja foreles tur ir, pamūk. Vismaz varēsi apskatīt biggrin

Asaris19Datums: Pirmdiena, 27-06-2011, 15:50 | Ziņojums # 68
Sergeant
Vēl viens jautājums.. Polarizētās saulesbrilles, cik liela ir atšķirība ar un bez tām(nedomāju dārgās bet tādas pa 10-20 Ls).. Esmu dzirdējis ka zivi varot baigi labi arī ar lētākām.. Kā tur īsti ir ar viņām..

Par forelēm!

SullaDatums: Pirmdiena, 27-06-2011, 18:34 | Ziņojums # 69
Pieredzējis Forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 183
Quote (Asaris19)
Kā jūs domājat vai forele varētu dzīvot šādā upītē.. Upe ir ne pārāk plata un ne pārāk dziļa, vidēji 3 - 4 m platumā un 50-70 cm dziļumā.. Iztek no ezera un tek cauri mežiem, garumā apmēram 60 km - ietek upē, kas pēc tam ietek Daugavā..

gadienā nerunā par kādu Dubnas baseina upi? smile Zinu savulaik pirms meliorācijas dažās pietekās foreles dzīvojās. Bet nu tās visas upes vasarā nežēlīgi aizaug, ūdens pārkarst.

JolkinsDatums: Pirmdiena, 27-06-2011, 18:49 | Ziņojums # 70
Private
Ziņojumu skaits: 9
Atšķirību jutīsi jebkurā gadījumā, tajos pašos 10-20Ls var atrast arī ko sakarīgu. Katrā ziņā zemūdens čakārņus un citas potenciālās slēptuves kā arī zivju izgājienus pamanīsi vieglāk...

Dārgāks gals pamatā atšķiras ar lēcu materiālu(stikls, triecienizturīgā plastmasa), rāmju kvalitāti, spēcīgāku polarizāciju, mazāku attēla kropļojumu utt. Pēc labajām atsauksmēm jau gribētos ievērtēt Costa del Mar 580. Vienu brīdi jau skatījos kas un kā, bet par tādu ciparu un bez vietējiem izplatītājiem, kur varētu atrast piemērotu rāmi, pagaidām tas atkrīt.

Asaris19Datums: Pirmdiena, 27-06-2011, 18:59 | Ziņojums # 71
Sergeant
Sulla tu lasi domas? Tā ir Feimanka un manuprāt meliorācija bija tikai ošā.. Par Feimanku nezinu.. Un kā tagad ir ar forelēm..
Starp citu es dzīvoju Līvānos, un jau bija doma uz turieni aizbraukt..

Pievienots (27-06-2011, 18:56)
---------------------------------------------

Quote (Jolkins)
Atšķirību jutīsi jebkurā gadījumā, tajos pašos 10-20Ls var atrast arī ko sakarīgu. Katrā ziņā zemūdens čakārņus un citas potenciālās slēptuves kā arī zivju izgājienus pamanīsi vieglāk...

Paldies par info..

Pievienots (27-06-2011, 18:59)
Ai Sulla, mans fāterīts strādā par Melioratoru - Būvinženieri, pajautāšu.. Mož kaut ko uzzināsu..

Pievienots (27-06-2011, 18:59)
Starp citu esmu arī copeslietas.lv - Asaris19

Par forelēm!

SullaDatums: Pirmdiena, 27-06-2011, 19:47 | Ziņojums # 72
Pieredzējis Forelists
Ziņojumu skaits: 183
Quote (Asaris19)
Sulla tu lasi domas? Tā ir Feimanka un manuprāt meliorācija bija tikai ošā.. Par Feimanku nezinu.. Un kā tagad ir ar forelēm..

nebij grūti izkalkulēt biggrin Tā jau domāju ka runā par Feimanku, kā nekā iztek no ezera, tik garums tai 72km nevis 60. Un pat uz kartes ir redzams ka upe taisnota un pārrakta, īpaši jau visa augštece, kur varētu būt lielākas cerības atrast foreles. Un cik man zināms tā vasarās baisi aizaug, līdzīga man labi pārzinātajai Maltai, kritums ar mazāks kā 1m uz km. Es necerētu par foreļošanu tur smile Tad jau labāk aizlaid uz Aiviekstes pietekām wink
Varbūt pamēģini Preiļupītē ap Litavniekiem(virs Preiļiem), tur upe līkumaina ar ieleju, labs kritums, vairāk meži, tas posms palicis neskarts meliorācijā.
http://www.gisnet.lv/...._base__

Ziņojumu laboja Sulla - Pirmdiena, 27-06-2011, 20:00

Asaris19Datums: Pirmdiena, 27-06-2011, 21:08 | Ziņojums # 73
Sergeant
Labs ir mēģināšu to preiļupīti kādreiz izlūkot, bet nu arī Feimanku pārbaudīšu lai ir zināms..

Par forelēm!

aigaigarsDatums: Pirmdiena, 27-06-2011, 21:11 | Ziņojums # 74
Iesācējs
Ziņojumu skaits: 187
Runājot par lētajām polibrillēm... Pats ar tādām staigāju jau gadus, laikam, 3, nav ne vainas. Pirmo reizi ejot forelēs uzvilku un vairs bez tām copi nevaru iedomāties. Pirmās man bija lētas Salmo, ap 10ls, patika, bet ātri nozaudēju, pagaišgad nopirku kkādas &*&**&^ firmas, nav tik labas, bet var iztikt, atspulgu noņem, zarus zem ūdens redzu, foreles iznācienus redzu, arī acis nenogurst,ko vairāk vajag ...

Aigars Bergsons

Asaris19Datums: Pirmdiena, 27-06-2011, 21:18 | Ziņojums # 75
Sergeant
Ar to aizaugšanu nav tik traki, tas kā kurā vietā.. Varbūt zini kur Feimanka tek gar Pieniņiem, tas ir netālu no Preiļiem un Riebiņiem, tur ir man lauku mājas.. Mēģināšu tur paķert + vēl tur man viss ir pazīstams, visi krasti visi akmeņi - dziļums tagad vajadzētu būt 40-50 cm.. Oppaa - zini kā ir kad tev prātā iešaujas kaut kas sen aizmirsts un tik forša sajūta.. Foreles tur ir, jo pavasarī braucot ar velosipēdiem piebraucām pie upes, un zem tilta pie betona turējās un pret straumi peldēja tādas mazas zivteles, ne ta mailes, ne ta karūsas un točna izskatījās pēc forelēm un tagad tikai saprotu ka tā arī bija.. Ja nebūtu sācis diskutēt ar tevi nekad neatcerētos.. Tik viegli ap sirdi palika. Liels tev paldies par apgaismību, gandrīz jau biju to upi noracis un še tev..

Par forelēm!

Forums » Forums » Spiningošana » Foreles mazajās upēs! (Foreļu spiningošana mazajās upītēs.)
Meklēšana: