[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Forums » Forums » Spiningošana » Foreles mazajās upēs! (Foreļu spiningošana mazajās upītēs.)
Foreles mazajās upēs!
AshuksDatums: Pirmdiena, 25-10-2010, 23:49 | Ziņojums # 1
Administrātors
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 207
Statuss: Offline
Kāda jums ir bijusi saskarsme ar foreļošanu mazajās upēs?

Pats vispār foreļošanā var teikt esmu iesācējs un neko daudz nezinu,taču neliela pieredze ir.

Vislabākais atgadījums man gadījās kad biju jau atmetis cerības kaut ko noķert,bet te pēkšņi pēdējā metienā viena pumpainā galā,neliela ,bet prieks bija par to pašu! smile Tā man gadījās,kā jums?

Pievienotie faili: 9639645.jpg(29.3 Kb)

Ar cieņu Ashuks.

MKDatums: Otrdiena, 25-01-2011, 22:04 | Ziņojums # 46
Pieredzējis forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 428
Un vēl...esmu gatavs bez maksas apgaismot, parādīt, mācīt kā šī zivs ir ķerama un atlaižama smile Gribat piedalīties...rakstiet privāti. Saskaņojot laikus varam veikt labus pārgājienus tepat Latvijā...

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

vaivadsDatums: Ceturtdiena, 27-01-2011, 00:18 | Ziņojums # 47
Major
Grupa: Checked
Ziņojumu skaits: 91
jau kravāju somas MK

MKDatums: Ceturtdiena, 27-01-2011, 09:44 | Ziņojums # 48
Pieredzējis forelists
vaivad, Tavs sarkasms ir galīgi nevietā...

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

marchelloDatums: Sestdiena, 29-01-2011, 21:40 | Ziņojums # 49
Private
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 6
Tā kā esmu pilnīgs iesācējs foreļu spiningošanā, šī būs pirmā sezona, palasījos jūsu forumu un daudz ko noderīgu uzzināju. Tomēr es vēlētos uzzināt vai ir kādi kritēriji pēc kuriem var noteikt vai upē foreļu ir vai nav, jo saprotu līdz kaut ko apgūšu noteikti daudzas reizes palikšu tukšā! Tādēļ arī radās tāds jautājums jo var jau būt ka mēģināšu noķert foreli tur kur viņa nemaz nav! Jau iepriekš paldies! Ne asakas! wacko

MKDatums: Sestdiena, 29-01-2011, 23:21 | Ziņojums # 50
Pieredzējis forelists
Protams, ka ir vesela kaudze kritēriju smile
Nu man jau liekas, ka ir vienkārši- Gaujas, Ventas, Salacas baseins un upītes, kas saistītas pa tiešo ar jūru- atliek taustīt pašam, kas ir gana interesanti (tā pats sāku foreļot) un piedod smeķi- pats atradu upi un noķēru. Tā ir daļa no piedzīvojuma, kas nekad neaizmirsīsies!!! Un te arī slēpjas forelistu ideoloģija- atradu, noķēru (cerams atlaidu), braukšu vēl- tā ir "mana upe" :))) "manas zivis" un redzējums perspektīvā.....nu tā .
Iespējams, ka laika gaitā ir kas mainījies, neņemos spriest, bet katrā ziņā jaunatne šobrīd ir savādāka- to spriežu pēc sava jau 18gadīgā dēla, iespējams, ka pārgājiens pirmās foreļupes atklāšanai tagad nav svarīgs......
Atvainojos, aizbraucu pēc piena, kā saka...varbūt Aigars, kas arī ir jauns, izaicinājumu pilns, var savu vīziju "uztamborēt" smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

marchelloDatums: Svētdiena, 30-01-2011, 08:41 | Ziņojums # 51
Private
Paldies! wink Par tiem gadiem man jau labu laiku nav astoņpadsmit, bet agrāk biju pludiņu piekritējs un tad vienā brīdī kā ar bomi pa galvu, apnika un viss! Tagad jau pāris gadus spinings, bet prasās kaut kas ekstrēmāks! Esmu apņēmības pilns jāgaida tik pavasaris!!! Laikam būs karte jāpastudē! book Ne asakas!

vaivadsDatums: Svētdiena, 30-01-2011, 10:12 | Ziņojums # 52
Major
Grupa: Checked
Ziņojumu skaits: 91
nekāda sarkasma MK

aigaigarsDatums: Svētdiena, 30-01-2011, 10:41 | Ziņojums # 53
Iesācējs
Ziņojumu skaits: 187
Māri, Tu jau zini kā man vajag. Brauc uz tās upes, to posmu, met tur, re pie tā čakārņa, ja tur nav, tad šodien nebūs! :)))) Bet, piekrītu, drošvien daudz foršāk ir pašam atrast, kur ķeras, līdzīgi kā ar MM uz paša sietu mušu kko noķert smile Šovasar kaimiņzemē tā būs, viss paša atrasts, skopie tautieši jau neko nesaka, kur bijuši, i nevajag ar, pac atradīšu! biggrin pāris tūkstoši km pa kaimiņzemi, un pirmie čemnieki mani smile ajjj... aizsapņojos jau ... :)))

Aigars Bergsons

UnikisDatums: Svētdiena, 30-01-2011, 13:37 | Ziņojums # 54
Major general
Ziņojumu skaits: 391
Varu pastāstīt, kā es meklēju foreļupes, ja neviens neko īpašu pamēģināšanai nav ieteicis, uz zināmām vietām braukt negribas un gribas pamēģināt ko jaunu:

Ieeju www.kartes.lv un klikšķinu uz saites karšu pārlūks. Izlemju, cik tālu no Rīgas esmu gatavs braukt, un bīdu ar kursoru karti, meklējot kādu īpaši līkumotu upes posmu. Kad acs pie kaut kā aizķeras, skatos topo kartē, kāds kritums uz kilometru. Ja kritums ir OK, tad, visticamāk, ir nolrmāla straumīte, krāces un bedres, kas ir priekšnosacījums vēsam un skābekli bagātam ūdenim. Ā... vēl... lai upe būtu vismaz krūmu ieskauta, jo atklātie posmi var būt patukši, bet krūmos vienmēr var ko atrast tongue Gandrīz nekad neesmu aizšāvis garām. Vismaz pa kādam zemmēram pēc šīs stratēģijas vienmēr var dabūt. Nav nepieciešams, lai upe būtu savienota ar jūru, Gauju, Ventu, Salacu. Upes posmi var būt arī norobežoti ar slūžām vienā un otrā galā. Ja ir straume, krāces un vēss ūdens- 80%, ka pa kādai forelei tur dzīvos cool

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

marchelloDatums: Svētdiena, 30-01-2011, 21:56 | Ziņojums # 55
Private
Diezgan loģiski!Būs japameklē Rīgas tuvumā!Brīvdienās jau biežāk par kurzemi sanāk dzīvoties! Uniks paldies par ieteikumiem!

Pievienots (30-01-2011, 21:56)
---------------------------------------------
Kamēr neviens te neko neraksta izmantošu izdevību! Varbūt varat pakomentēt kādas ir iesācēju kļūdas foreļojot!!! Un varbūt kāds varētu īsos vilcienos pakomentēt savu pirmo sezonu- rīki, lomi....

MKDatums: Svētdiena, 30-01-2011, 22:23 | Ziņojums # 56
Pieredzējis forelists
Pirmo sezonu nekomentēšu fishing , jo tas bija tik sen, tik sen, tik ļoti sen, tad kad nebija e-neta, nebija raidījumu par copi, bija minimāla informācija un rīki, ko muzejā tagad likt :D. Varu pateikt tikai, ka pie pirmās mēra foreles tiku tikai 2ajā spiningošanas sezonā, uz slieku, protams jau pirmajā...bet tā ir vēsture, par ko var palasīt grāmatās book
Kļūdas- nepiemērotu rīku izvēle, tā ir galvenā kļūda. Pārējais ir pieredzes un tehnikas jautājums- māka lasīt upi, precīzi ar pirmo metienu iemest un pareizi novadīt mānekli. Viss it kā elementāri...
Domāju, ka te daudziem vēl ir spilgtas atmiņas par pirmo sezonu un uzsistajiem puniem bangin

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

UnikisDatums: Svētdiena, 30-01-2011, 22:37 | Ziņojums # 57
Major general
Viena no būtiskākajām niansēm iemetiena tehnikā ir momentāla kontrole par mānekli- spoles lociņa aizvēršana un auklas uztīšanas uzsākšana gandrīz vienlaicīgi ar brīdi, kad māneklis skar ūdeni. Cope straujā, seklā upītē ar n-tajiem "ķērājiem" būtiski atšķiras no copes stāvošā, dziļā ezerā vai dīķī. Vieglatlētikā ir teiciens "jāvāc kilometri", foreļotājiem varētu būt "jāvāc stundas un iemetienu skaits" smile

NeprofsDatums: Otrdiena, 01-02-2011, 23:03 | Ziņojums # 58
Sergeant
Ziņojumu skaits: 20
Runājot par pirmās sezonas puniem, man lielākais puns bij metienu precizitāte. Protams, lai pārbaudītu vai upē vispār ir foreles un noķertu kādu sīko īpaša precizitāte nav vajadzīga, bet domāju ka ar labām iemaņām precīzos iemetienos pirmās lielās foreles lomā parādīsies krietni ātrāk smile

Ideāli būtu jau pirms sezonas papraktizēties mest mānekļus uz precizitāti izmantojot tieši tos copes rīkus ar kuriem ir plānots copēt. Savādāk diezgan bieži sanāk sačakarēt labas vietas ar neprecīzu pirmo metienu un nākas čāpot uz nākamo labo vietu (reizēm pat labu gabalu).

RSDatums: Svētdiena, 06-03-2011, 20:59 | Ziņojums # 59
Sergeant
Ziņojumu skaits: 25
Nu ko veči, ap kādu datumu prognozējat atklāt sezonu? Man jau liekas ka atrak pa aprīļa vidu nebus vērts mēģināt,šogad siltaku sola tik uz marta otru pusi, kautgan pastaigat gar upi un nolaist taviku vienmer ir vērts smile

UnikisDatums: Svētdiena, 06-03-2011, 21:14 | Ziņojums # 60
Major general
Es gan domāju, ka ar marta otro pusi jau atsevišķos posmos varēs sākt, taču līdz aprīļa vidum prioritāte varētu būt "jūras forele" happy

Forums » Forums » Spiningošana » Foreles mazajās upēs! (Foreļu spiningošana mazajās upītēs.)
Meklēšana: