[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Forums » Forums » Spiningošana » Foreles mazajās upēs! (Foreļu spiningošana mazajās upītēs.)
Foreles mazajās upēs!
AshuksDatums: Pirmdiena, 25-10-2010, 23:49 | Ziņojums # 1
Administrātors
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 207
Statuss: Offline
Kāda jums ir bijusi saskarsme ar foreļošanu mazajās upēs?

Pats vispār foreļošanā var teikt esmu iesācējs un neko daudz nezinu,taču neliela pieredze ir.

Vislabākais atgadījums man gadījās kad biju jau atmetis cerības kaut ko noķert,bet te pēkšņi pēdējā metienā viena pumpainā galā,neliela ,bet prieks bija par to pašu! smile Tā man gadījās,kā jums?

Pievienotie faili: 9639645.jpg(29.3 Kb)

Ar cieņu Ashuks.

jurriDatums: Trešdiena, 10-11-2010, 19:10 | Ziņojums # 16
Sergeant
Grupa: Checked
Ziņojumu skaits: 31
Lai veicas! wink

juris

AshuksDatums: Piektdiena, 26-11-2010, 23:35 | Ziņojums # 17
Administrātors
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 207
Nu tūlīt beigsies nārsts šamām un ir doma iet paķerstīt ar spini.Kā jums šķiet uz kādas krāsas rotiņiem varētu ņemt tādā aukstā laikā.

Ar cieņu Ashuks.

MKDatums: Piektdiena, 26-11-2010, 23:54 | Ziņojums # 18
Pieredzējis forelists
Grupa: Moderators
Ziņojumu skaits: 428
Uz baltu, ar ultra sarkanu akcentu, samērā lielu, ko var salīdzinoši lēnu tīt- izvēle mosca 2-4 nr. 4nr būs jau mostrozi ar to uz taimi jau var iet, bet ja upīte plata uz padziļa tad var arī ar to :). Katrā gadījumā vajag mānekļus, kas taisa trobeli. Iespējams arī "longi" var nošancēt, bet katrā gadījumā lieli- 2-3 izmērs. Jā un neatkarīgi no mānekļa "silti" akcenti.

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

jurriDatums: Sestdiena, 27-11-2010, 10:13 | Ziņojums # 19
Sergeant
Ziņojumu skaits: 31
Aiz loga -11 ja tā turpinās kost tad jau laikam nesanāks vairs šogad pabūt pie upes. Laigan pagāšgad vēl pie -6 diezgan sekmīgi vēl ķeru!

juris

guntisssdDatums: Sestdiena, 27-11-2010, 11:22 | Ziņojums # 20
Lieutenant colonel
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 118
Juris,kaut -15, bet tā jau nebūs ka līdz upei neaizbrauks vsmaz pastaigāties. ziemā arī ir ļoti skaisti skati, apledojuši akmeņi un lielās lāstekas no avotiem klintīs.Galvenais lai nepiesnieg , citādi nekur nevarēs iebraukt. cowboy

aigaigarsDatums: Pirmdiena, 29-11-2010, 22:27 | Ziņojums # 21
Iesācējs
Ziņojumu skaits: 187
tā kā MK pats uzprasījās, sadomāju dažus jautājumus smile

1. visu laiku tiek pieminēta upes lasīšana, lūgums raxtiski to apskaidrot. nu ok, kur bedre, zemūdens sanesums, akmens, sēklis utt jau nav grūti noteikt, bet sīkāk?

2. pirms pāris gadiem, kad ZG žurnālā lika raxtus tika pieminēta "dienas formula" (varbūt arī maldos un par to Holbergs raxtīja) kā īsti ar viņu ir, vai tiešām tādā vietā kādā noķer pirmo smukuli, labi piestrādājot, var tikt arī pie citām?

3. Vieplis CL bieži pie bildēm komentē, ka vietā, kur iespīd saule uz lomu var necerēt, tiešām tik traki, protams, nav runa par lielu bedri, kuras dzelmē kāda slēpjas.

4. kādi rotiņi tā ļoti aptuveni ir labāki katrā ūdenī (augsts-duļķains, augsts-dzidrs, zems-duļķains, zems-dzidrs)

5. vai tiešām cope pēkšņa lietus laikā ir tik fantastiska, kā par tie bieži tiek runāts? lūdzu piemērus no persōnīgās pieredzes!

Paldies! wink

Aigars Bergsons

MKDatums: Pirmdiena, 29-11-2010, 23:01 | Ziņojums # 22
Pieredzējis forelists
1. Upes lasīšanu nevar aprakstīt :), katrai vietai ir sava specifika un tas, ka tur ir bedre vēl neko nenozīmē, tur ir daudz un dažādu nianšu- kā krīt straume, kas ir tajā bedrē (tukša, koki, baļķis u.tt), laiks kad ķer (iespējams tajā brīdī zivs nemaz nav bedrē) un vēl un vēl- upes lasīšana tā ir sapratne par notiekošo zem ūdens- Tev jādomā un jājūtas kā forelei tajā konkrētajā brīdī. Tā ir lasīšana, to nevar aprakstīt, bet to var iemācīties, to var parādīt, konkrētajos apstākļos. Vienmēr būs citi apstākļi, kas ienesīs korekcijas, tāpēc nevar teikt- es zinu, kā šajā vietā noķert zivi :). Katra diena būs citādāka un ja kāds saka, ka tam ir universālais līdzeklis vai viņš visu zin- tas ir blefs :). Te ir arī viena no foreļošanas jaukajām pusēm- pārsteigumi katru copi smile un ir jābūt gatavam visādiem pavērsieniem.
2. Daļēji taisnība ir. Vieta- pacere vai klajums. Vizulis- rotiņš vai vobleris. Bet arī te nevar akli visu dienu maukt pa it kā pa "dienas formulas" vietām, diena iet un laiks mainās, jābūt visu laiku pašam saistībā ar norisēm. Atkal- jālasa upi ar visām tajā notiekošajām darbībām :).
3. Ja copē jau dienas vidū, tad tā arī ir kā vieplis raksta. Rīta saulītē zivis bieži iziet pat uz saules apspīdētām sērītēm, jo tur tusē pārtika- mailītes (maz gan tās palikušās) un citas sīkās zivteles. Tas pats attiecas uz apmākušām dienām.
Bet tiešām - saulainā siltā dienā foreles nevajag meklēt saules apspīdētos klajumos.
Kā redzams arī tev ir nianses un nav viennozīmīga verdikta- tas atkal saucas- lasīt upi smile

Tā pie pārējiem p-tiem pieķeršos nedaudz vēlāk smile
Varbūt vēl kādam spečukam ir komentāri wink

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

MKDatums: Otrdiena, 30-11-2010, 13:50 | Ziņojums # 23
Pieredzējis forelists
Tā, turpinājums :
4. Augsts duļķains. Parasti tas ir pavasaros pēc paliem vai vasarā pēc pamatīgām lietusgāzām. Pavasarim būtu ieteicams izvēlēties lielākus mānekļus 2-4 nr. Vēlams ar "siltu akcentu" (ultra sarkans, dzeltens). Tāpat ieteicams izvēlēties rotiņus ar platāku lapiņu- lielāka trobele. Zivis parasti nav īpaši aktīvas, tāpēc šī kombinācija varētu uzspēlēt uz nervu un sekot ņēmiens.
Vasarā pēc lietiem ideja ļoti līdzīga, tikai nav nepieciešamība pēc ultra krāsām un arī bieži vien nevajag tik lielus mānekļus. Pie augsta duļķaina ūdens zivs nestāvēs savā tradicionālajā vietā, ja tā vispār barojas. Tik pat labi pie pamatīgām līmeņa svārstībām var arī nolīst dziļi dziļi un ignorēt pilnībā visu.

Augsts skaidrs- Ar to sastapsies katrs, kas dosies copēt pēc 1.decembra. Tas ir ziemas ūdens. Forele nav vēdzele, temperatūra ir zema un arī foreļu aktivitāte zema, ķert var, bet man pašam nekādi panākumi nav bijuši. Izvēle- tas pats, kas pavasarī. Vajag uztracināt.

Zems duļķains- īstenībā visai nesavienojams stāvoklis. Bez komentāriem smile

Zems dzidrs. Te izvēle visplašākā. Nevajadzētu aizrauties ar lieliem izmēriem. Optimāli būs 1-2Nr. Arī ar mini roterīšiem būs pagrūti darboties, jo zivs visu ļoti labi redz pie dzidra, zema ūdens. Vnk. būs pagrūti iemest vajadzīgajā attālumā. Te ir ļoti svarīgs pirmais metiens- cik precīzi iemest un pareizi novadīt mānekli. Bieži pie šāda līmeņa izšauj voblerīši. Tomēr +/- kaut kas dabisks :).

5.Ar pēkšņu lietu, ja tas ir pirmais lietus kādā laika posmā, tiešam var trāpīt uz supercopi. Ar lietu tiek sasisti upē kukaiņi, līmenim ceļoties ieskaloti dažādi tārpiņi, sliekas. Dzīru galds uzklāts :). Parasti arī dzīres sākas un tad tiešām māneklim nav nozīmes.
Esmu trāpījis uz šādu copi vairākas reizes. Pēdējais bija nelielā Kurzemes upītē, kad pēc kādām 2ned. bija pirmais lietus, bet tāds pamatīgs. Cope bija aptuveni 40min., pēc tam ūdens pārvērtās kafijā un viss beidzās tikpat ātri, kā sācies. Bet ar tām 40min. man pietika smile Copes bija pat vietās, kur parasti nekas nenotiek. Zivis bija uz "kara takas" un tās bija visur. Vairs neatceros, bet kādas 7 mēra foreles noķēru, neskaitot zemmērus. Parasti noejot to posmu izdodas tikt pie max. 3 mēriem. Upīte tiešām maziņa. Foreles tur parasti līdz 40cm, lai gan viena nedaudz zem 50cm arī dabūta.

Ceru, ka atbildēju smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

aigaigarsDatums: Otrdiena, 30-11-2010, 16:37 | Ziņojums # 24
Iesācējs
"Vēlams ar "siltu akcentu" (ultra sarkans, dzeltens). Tāpat ieteicams izvēlēties rotiņus ar platāku lapiņu- lielāka trobele."

piemērs - 3.nr sudraba Mosca ar sarkanu serdi?

Pievienots (30-11-2010, 16:37)
---------------------------------------------
kādreiz pacentīšos ar labākiem jautājumiem, šie bija tā "pa fixo" improvizējot biggrin bet vismaz MK bija ko darīt smile

Aigars Bergsons

MKDatums: Otrdiena, 30-11-2010, 17:24 | Ziņojums # 25
Pieredzējis forelists
Tieši tā smile , vai kas līdzīgs. Mosca nav superlīdzeklis, bet izstrādājums labs smile

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

aigaigarsDatums: Otrdiena, 30-11-2010, 17:45 | Ziņojums # 26
Iesācējs
es nesaku, ka superlīdzeklis un nesaku, ka tu saki, ka es saku, ka superlīdzeklis :D:D:D
pašam pāris ir, nebūtu slikti kkur atrast arī ar zaļo serdi, kuzmičā tik pagaišvasar sarkanās bija!

Aigars Bergsons

guntisssdDatums: Otrdiena, 30-11-2010, 21:12 | Ziņojums # 27
Lieutenant colonel
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 118
par to copi, lietus laikā un dienas pareizo mānekli.
Pāris reizes esmu uztrāpijis tādu copi, bet šī bija izcili īpaša. Precīzi neatceros, bet bija vasaras sākums strauji nomācās un sāka gāzt kā no spaiņiem, pavasara pusē tas nozīmētu, ka jālasās mājās, jo strauji sāktu duļkoties. Raksturīgi kad bija jau izlidojuši baltie tauriņi, tādus pie upes diezgan bieži var redzēt. Stiprais lietus tos bija sakapājis un saskalojis upē, vai kāds cits vēl līdz šim nezināmais.Tos tauriņus gan es ievēroju tikai nākamā dienā un no tā visa izriet šie spriedelējumi.Protams tad man nekāda diža pieredze foreļošanā nebija, toties biju medīgākā manekļa meklējumos un arsenāls salīdzinoši pieklājīgs. Uzliku meppu thunder bug ar baltu lapu,tādu pašu baltu serdeni un pušķi.Ķērās negausīgi, bija īstais, uz citiem mazliet bakstīja, bet virsū nekārās. Tādu copi nevar aizmirst, cik tur viņas bija neskaitiju, bet tuvu pie termina atkal forele. Neviena virs čemnieka gan ar nebija, bet visas sportiskas. Secinājums, nevajag ieciklēties uz ejošiem mānekļiem un pārtraukt ideāla mānekļa meklējumus! fishing

Ziņojumu laboja guntisssd - Otrdiena, 30-11-2010, 21:13

vaivadsDatums: Otrdiena, 30-11-2010, 21:50 | Ziņojums # 28
Major
Ziņojumu skaits: 91
vienu reizi arī tiku uz razdaču. bija lietaina diena. līja viegls lietiņš. no sākuma grabināšanās un tad atradu dienas formulu sarkano Moscu. foreles patiešām bija uz kara takas. līdz atkabināšanai dabūju reto zivi, jo visas taisīja kolosālas sveces. izmērs gan sportiskais bija. bet cope neaizmirstama.
visgrūtāk man iet ar upes lasīšanu. nepatīk lielās dziļās bedres, jo nesaprotu kā tajās ķert un arī nepatīk, nesaista mani tas foreļu makšķerēšanā. patīk mazas, straujas, nedziļas upītes.
otrais: bieži vien brienot pa upi neredzu bedres seklajos gabalos. par to sevi lamāju.
secinājums viens- jātrenējās un jābrauc kopā ar kādu uz copi

MKDatums: Otrdiena, 30-11-2010, 21:53 | Ziņojums # 29
Pieredzējis forelists
Tev tas thunder bugs labi rotē? Pārīti tādus iepirku- nepatika, tagad kaut kur mētājas, pat nezinu kur, bet no ikdienas vizuļu arsenāla izņēmu tos ārā. Mož uz kādu krutku trāpīju, bet nu nepatika man viņi.

Āķus siekstā !!!

www.gofishing.lv

vaivadsDatums: Otrdiena, 30-11-2010, 21:55 | Ziņojums # 30
Major
Ziņojumu skaits: 91
manā arsenālā glābējzvans ir Myran rotiņi. uz šiem ķeru kad zives grābstās. šogad šitādā veidā lielākā kad paņēma Moscu un nokūlās

Forums » Forums » Spiningošana » Foreles mazajās upēs! (Foreļu spiningošana mazajās upītēs.)
Meklēšana: