[ Jaunākais Forumā · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 1 no 11
Foruma moderators: Unikis, Sulla, MK 
Forums » Forums » Cope ārpus LV robežām. » Slovākija (foreļu vietu meklējumos)
Slovākija
darznieksDatums: Trešdiena, 10-08-2011, 20:25 | Ziņojums # 1
Major
Grupa: Users
Ziņojumu skaits: 94
Statuss: Offline
Ievads
Svētki un prieks manā sirdī, braucienā uz Slovākiju varu paņemt līdzi spiningu un noteikti zinu, ka tikšu pie copes iespējām. Laiks sagatavoties vien pāris dienas, aktīvi studēju topogrāfiskās kartes un meklēju piemērotas foreļu upes. Internets par tēmu protams stipri nabadzīgs.

Epizode1.
Varu copei veltīt veselu dienu. Braucu uz pirmo noskatīto upi (upe1). Tā kā pēc maniem priekšstatiem foreles dzīvo mežainos posmos, sāku ar upes augšteci. Upes gultne plaša, oļaina, bet ūdens tek pa vienu daļu. Upē pamatā taisni posmi, bez atstraumēm, pārtecēm un atvariem. Straumes malā var knapi nostāvēt. Iemetot vizuli tas tiek momentāli aizrauts uz leju. Braucu meklēt labāku vietu.
Pa upi uz leju krasts jau stipri apdzīvots, kā arī straume savu raksturu nemaina, taisni, strauji posmi. Izlemju braukt uz upes1 ieteku lielākā upe (upe2). Upju satekā neliela pilsēta, daudzstāvu mājas, autoceļa tilts. Bet kāds prieks, redzu upē darbojamies mušotājus, tātad zivis ir. Papētu kā tie darbojas, redzu ka noķer arī kādu zivi. Nu ko jāmēģina man arī. Upe te jau platāka (ap 50m) vairākās vietās upei pāri nelieli akmens krāvumi veidojot nelielus ezeriņus, ūdens ideāli tīrs, tirkizzils. Noskatu zemāko ezeriņu, vienīgo kurā nav mušotāji. Pirmais metiens cerīgos, viens zemmērs jeb tūrists kā es tos saucu, seko vizulim bet mani ieraugot aizmūk. Tas šajā vietā bija arī viss, mēģināju visādi bet vairāk ne copes.
No tāluma redzu ka lielā upē uz leju ir līkums ar krasta izskalojumu, dodos turp. Kopumā upes krasti aizauguši ar vītoliem un kārkliem, pie ūdens piekļūt grūti, straume spēcīga ka pat nemēģini normāli nostāvēt. Aizeju līdz līkumam, tur ir neliela atstraumē (patiesībā lēnāka straume kurā var nostāvēt). Lieki piebilst ka meklējot vietas un eksperimentējot ir jau pusdienlaiks un saule cepina.
Otrajā metienā galā ir Slovāku mērs 25 cm,. Kopumā no vienas vietas tiek izvilktas ap 8 zem un ap mēra forelēm, mētājot gar krastu un uz ātrās/lēnās straumes robežas. Eju gar krastu pa upi uz augšu, atrodu vēl vairākas vietas kur iemest, katrā tiek noķerti vairāki zemmēri.
Tiek pieņemts lēmums braukt uz citu vietu uz šīs pašas upes leju. Atrodu vietu kur piebraukt caur ciematu pie elektrostacijas aizsprosta. Zem tā jau ar ietrenētu aci redzu cerīgu atstraumi. Noķeru vairākus zemmērus un bet diemžēl aizgāja divi normāli mēri tā ap 35 cm. Eju pa upi uz leju, aina tā pati, ar krūmiem aizaudzis krasts, taisni posmi, spēcīga straume. Vairākās atstraumēs, praktiski katrā, noķeru pa zemmēram (to skaits jau nojucis). Nonāku līdz upes salas lejas galam, kas arī bija mans mērķis, jo tālāk jau redzama baznīca un nākošais ciems. Tās galā slovāks mušiņo, stāv straumes vidū, kā tas viņam sanāk nesaprotu. Jāmēģina arī man straumē. Upes gultnē laikam lieli akmeņi un kaut cik dziļš, jo straume veido ap 30-40 cm augstu vilni bez putām. Par prieku sev slovākam aiz muguras izvelku varavīksneni ap 35 cm, eju uz augšu tikai mazās strautenes. Skatos slovāks aizgājis jau krietni uz leju, mēģināšu salas galu vēlreiz nākot no lejas. Praktiski tieši tajā pat vietā kur iepriekš noķeru nedaudz mazāku varavīksneni.
Tā kā diena nav galā nolemju izpētīt vienu interesantu vietu citu upi. Piekļūt pie upes 3 var tikai caur pamestu kempingu, upe strauja, bet ūdens duļķains, laikam kaut kur lijis lietus. Straume spēcīga, jāmet gar malu. Otrajā metienā galā vietējais mērs ir. Izskatās pēc Kapteiņa Nemo zemūdenes, gar sānu līniju tai ir tikai sarkanie punkti kā iluminatori, citu punktu nav. Pret kempinga galu atrodu atstraumi, metiens zaros jāmet miers un laiks doties mājup.

Pievienots (10-08-2011, 20:25)
---------------------------------------------
Epizode 2.
Pēc gara dienas kalnu pārgājiena aizbraucu uz jau iepriekš atrastu vietu zem elektrostacijas. Saule jau zemu, drīz būs tumšs. Vietā pie elektrostacijas nekā. Dodos pa upi zemāk uz salas galu. Vietā pie saliņas tieši turpat kur vakar izvelku varavīksneni uz 40 cm. Pēc brīža nedaudz mazāka tur pat ar skaistu sveci noraujas. Varu apmierināts doties mājup.

Epizode 3
Iznomājam laivu un nobraucam pa upi2, brauciens ātrs un interesants. Satieku mušiņotājus kas rindā izkārtojušies slapina straumē mušas, dara to praktiski taisnā upes posmā. Atrodu dažas interesantas vietas kur upe met līkumus un nolemju mēģināt tur.
Atodām laivas un pusdienlaikā ir brīvs brīdis apsekot šo vietu. Tikai daži zemmēri un atrodu zem kokiem lielu atvaru kas var kalpot par sliekotāju paradīzi, bet ar spiningu tur darīt nav ko. Upes krastā krūmi, 2.5m garas nātres un apiņi.

Epizode 4
Pēc dienas pārgājiena vakarā atrodu spēkus aizbraukt uz upi4. Pie upes var piekļūt zem attīrīšanas iekārtām. Pati plata un sekla ar regulētu gultni. Vienīgā cerīgā vieta pie attīrīto ūdeņu ieplūdes vietas upē, tur izskalota dziļa bedre, bet nekā, jābrauc mājās.

Epizode 5
Ir brīvs laiks vesela puse dienas. Braucu apsekot upes5 grīvu upē4. Pa nakti stipri lija un upē4 ūdens ir duļķains, tur nav ko darīt. Upē5 tas pagaidām vēl dzidrs. No grīvas uz augšu zem dzelzceļa tilta atrodu skaistu atvaru ar tirkizzilu ūdeni ar nelielu duļķi. Tur noteikti kaut kam jābūt. Straume te arī ir spēcīga un nes vizuli stipri uz leju. Uz ntā vizuļa var teikt ka pie kājām un gandrīz bez auklas rezerves kaut kas paņem. Vienkārši ceļu laukā, alata ap 30 cm, papriecājos pa karoga spuru un laižu brīvībā.
Šī upe ir savādāka par iepriekšējām un man vairāk saprotama, straujie krāčainie posmi mijās ar dziļākām bedrēm ar gareniem ieslīpi stāvošiem klints gabaliem ar teorētiski labām zivju slēpšanās vietām.
Vienā no tādām vietām, tikko iekrītot vizulim ūdenī kaut kas liels paņem un zem ūdens nāk man tieši virsū pa straumi. Kad ieraugu saprotu ka forele tā nav, ar otro paņēmienu dabūju iekšā uztveramajā tīklā, izrādās sapals uz 50 cm.
Ūdens pamazam kļūst duļķaināks, laikam vakardienas lietus sekas, noķeru vēl pāris forelēnus un laiks beigt. Šodien vēl citi darbi darām.
Sapala stāsts vēl nav galā, tika nolemts to paturēt un vakarā uzcept uz ugunskura. Bet tavu nelaimi, visu vakaru līst lietus, ugunskuru iekurt izdodas, bet zivi izvēlējāmies cept zem jumta. Pannas līdzi nebija, bet bija pieejama elektriskā plītiņa un alumīnija folija. Ietinam zivi folijā un liekam cepties pa taisno. Cepam 30 min, rezultāts ātri tika apēsts.

The Truth Is Out There

UnikisDatums: Trešdiena, 10-08-2011, 22:49 | Ziņojums # 2
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Pielikumā prasās svarīgākie makšķernieku noteikumi- makšķerēšanas licences, zivju izmēri, citi būtiski sīkumi.

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

darznieksDatums: Ceturtdiena, 11-08-2011, 14:28 | Ziņojums # 3
Major
Izmēri:
Foreles, alatas minimālais izmērs 25 cm, paturēt vari kopā 4 zivis kopējā svarā līdz 7 kg

Atļaujas:
Vajadzīga kaut kas līdzīgs makšķernieku kartei saucas ribarsky listok, to var dabūt vietējās municipalitātes iestādēs darba dienās darba laikā.
Upēs kas interesēja mani ir nepieciešamas makšķerēsanas licences, tās var iegādāties vietējas viesnīcās, kempingos bet protams jāzin kur iet.
Man to visu sagādāja slovāks no kura nomājam laivu un dabūju to pa vietējā tarifiem, samaksāju ap 30 EUR. Ārzemniekiem viss iespējams ir dārgāk. Ir upes kur jāmaksā arī 17EUR dienā vai 60EUR nedēļā.
Pēc ķeršanas licence jāaizpilda ierakstot noķerto un jāatdod atpakaļ.

Laika limiti:
Foreles var ķert no 16.04 līdz 01.09. Atļautais ķeršanas laiks no 5.00 līdz 21.00

Ja kādam interesē kā sistēmiski darbojas atļauju sistēma tad jāsazinās ar vietējiem tūrisma informācijas birojiem. Labāk sazināties vācu valodā.

Makšķerēšanas nianses:
Es makšķerēju ar parasto LV mazo upju inventāru, UL kāts 1-11g (210m) un 1 izmēra rotiņi un mazie voblerīši. Lielā straumē prasījās kaut ko smagāku.
Mans pieņēmums par spiningošanas metodi ir tāds: vajag 2.70 kātu ar testu 15-40 un laist 20g un smagākus vizuļus kaut cik kontrolēti pa straumi ar piesitieniem pa dibenu. Upēs straumē mēslu ļoti maz. Gadījās pa kādam zaram vai politelēna maisiņam kas ap kaut ko nekustīgu aptinies (piemēram 1x dabūju brist pakaļ vizulim kas aizķēries ap 1m garu metāla stieni komplektā ar maisiņu). Upes nav dziļas, braucot ar laivu lēnākās vietās pamēriju tā ap metru.
Vispār vietējie tur makšķerē ar mušinmakšķeri kārtīgi iebrienot upē un pārvietojoties lēnam pa satrumi uz leju. Mušo pamatā mušu pludinot pa straumi, ātrie metieni (nezinu kā tos mušotāju terminoloģijā pareizi sauc) tiek izmantoti retāk. Dziļākās vietās, piemēram virs HES aizsprosta mušoja no krasta.
Ar spiningu redzēju tikai vienu, to pašu uz ļoti mazas upītes kur ar mušu nav ko darīt.

Zvejas noteikumus lasiet šeit:
http://www.srzrada.sk/uploads/PoriadokZvlastnePovolenie2010.pdf

The Truth Is Out There

UnikisDatums: Ceturtdiena, 11-08-2011, 22:33 | Ziņojums # 4
Major general
Grupa: Administrators
Ziņojumu skaits: 391
Lūk to es saucu par izsmeļošu informāciju! fishing

Forele ir pārāk vērtīga, lai tiktu noķerta tikai reizi!
Mans blogs angļu mēlē: http://www.fishing-story.com

darznieksDatums: Otrdiena, 14-08-2012, 12:44 | Ziņojums # 5
Major
šogad atkal apciemoju Slovākijas upes.
Vasara tur pasausa un ūdens krietni zemāks par pērno līmeni. Nedaudz iegriezos dažās jaunās upēs.

Daži secinājumi:
-Ja pat ūdens līmenis ir zems, līdz celim, bet straume tomēr ir tik stipra ka ar gumijas brienamzābakiem nostāvēt grūti, var sanākt pekas gaisā, jāpāriet uz waidersiem artist
-Ja upei var pārmest pāri ar spiningu un krastā ir koki, tad tur var spiningot, visos pārējos gadījumos vajag MM thumbup
-Labākais veids kā iepazīt nepazīstamas upes ir nolaivot tās pie normāla ūdens un tad iziet cerīgākās vietas mazūdenī. beer

ps
labs alus tur veikalā maksā nedaudz ap 0.50-0.8 EUR/0.5l eek

The Truth Is Out There

Forums » Forums » Cope ārpus LV robežām. » Slovākija (foreļu vietu meklējumos)
Lappuse 1 no 11
Meklēšana: