Sākums » 2012 » Augusts » 11 » Spinings vai muša?
23:55
Spinings vai muša?

   


Tātad, pēdējā laikā mani nomoka psiholoģiskas problēmas sakarā ar to kurš makšķerēšanas veids forelēm Latvijā ir piemērotāks.Protams rezultāti ir līdzīgi un savu zivtiņu noķers gan spiningotājs gan mušotājs,bet tomēr,kuram ir lielāks komforts apmakšķerēt mūsu mazās upītes.

Pēc manām domām te nevar nonākt pie viena konkrēta atzinuma ,jo katram ir sava dzīves uztvere un filozofija..Bet es sliecos domāt,ka Latvijā tomēr piemērotākais foreļu copes veids ir spinings. Kādēļ? Tādēļ,ka Latvijas upes ir ar aizaugušiem krastiem, pilnas ar dažādām siekstām, piekritīsiet,ja teikšu,ka tās lielākoties ir mazas, apmēram 2-4m platums varētu būt standarts un šādās upītēs darboties ar mušu ir pagrūti. Ja vēl pieskaita klāt to,ka copmanis ir iesācējs,tad tur var sanākt pilnīgas auzas(kas man ir sanākušas gandrīz katru reizi). Ir protams LV upes ,kuras ir ideāli piemērotas copei ar MM,bet tomēr tās ir liels retums pēc manām domām un ne visiem ir iespējams katru reizi braukt tieši uz to upi,lai tieši tur varētu copēt ar MM. ;) 

Tas ir norakstāms uz pieredzes trūkumu un kastinga zemo līmeni,bet arī spiningotājs ,kurš nespēs trāpīt mērķī upē atstās visus savus mānekļus.. Tātad,mani secinājumi ir tādi,ka copēt tu vari ar ko gribi ,bet ,ja tev trūks meistarības tad tu neko nenoķersi arī ar augstākās tehnoloģijas rīkiem un mānekļiem. Uzskatu,ka LV apstākļiem labāks ir spinings kaut rezultativitātes ziņā tas neatpaliek no mušas. Tiem,kas sper savus pirmos soļus foreļošanā tiešām ieteicams labāk sākt ar spiningu,ko pats arī grasos darīt, atgriezties pie spininga un pēc kāda ,laika ,kad būšu spējīgs iegādāties tādus MM rīkus kādus man vajag un meistarība/pieredze būs augusi atgriezīšos pie MM,jo tā ir nodarbe ,kura mani nespēj atstāt vienaldzīgu. :) 

Skatījumu skaits: 97 | Pievienoja: Ashuks | Birkas: MM, muša, spinings
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]